Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a  (Przeczytany 21888 razy)

Offline Sebastian

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 18:55 »
Nie ma żadnej gwarancji, że tych krajów nie obejmie konflikt.
ale antarktyda wydaje się bezpieczna :D
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 19:04 »
Cytuj
Ja powołuje się tylko na Słowo Boże nie na zwodnicze daty lub wizję.
A która sekta nie powołuje się na Słowo Boże? ;D

Tradycja to KK. :)
Cytuj

Jeżeli coś źle napisałem to proszę to udowodnić a nie lekceważyć.
Ty człowieku udowodnij, że tak rozumiał to Jezus i Apostołowie.
Jak wiesz więcej od nich to twoje miejsce na tronie w niebie a nie na forum. ;D

Cytuj
Jeżeli ktoś uważa, że w moim wypadku jest podobnie to proszę podać poprawną wykładnię Dan 11:28-30a
Kup sobie jakiś komentarz do Biblii a nie zawracaj głowy swoimi prywatnymi objawieniami.


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 19:17 »
Wpierw był wykład.
Teraz jest polemika z wszystkimi.
Następne będą gromy za odrzucanie jedynej Prawdy. :(
No i brak zbawienia. ;)

Skąd ja to znam? :)


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 19:45 »
A która sekta nie powołuje się na Słowo Boże? ;D

Tradycja to KK. :)Ty człowieku udowodnij, że tak rozumiał to Jezus i Apostołowie.
Jak wiesz więcej od nich to twoje miejsce na tronie w niebie a nie na forum. ;D
Kup sobie jakiś komentarz do Biblii a nie zawracaj głowy swoimi prywatnymi objawieniami.

Roszada, czy ty uważasz, że wizja Daniela z 11 rozdziału sięga tylko do czasów Antiocha IV Epifanesa czyli II wiek p. n. e. i nie odnosi się do dalszych czasów?
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 19:48 »
Roszada, czy ty uważasz, że wizja Daniela z 11 rozdziału sięga tylko do czasów Antiocha IV Epifanesa czyli II wiek p. n. e. i nie odnosi się do dalszych czasów?
Roszada nie jest tu wyrocznią.
Wyrocznią mogą być:
Jezus
Apostołowie
Uczniowie Apostołów.

A Ty chłopie postawiłeś się jak Pan Bóg na piedestale i krzyczysz: mam racje, nikt nie może mnie obalić.
Śmiechu warte.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 20:16 »
Roszada, czy ty uważasz, że wizja Daniela z 11 rozdziału sięga tylko do czasów Antiocha IV Epifanesa czyli II wiek p. n. e. i nie odnosi się do dalszych czasów?

Rowniez poprosze jeszcze raz o glos , chociem nie Roszada !

Przeczytalem jeszcze raz  caly 11 i na dodatek 12 rozdzial Daniela i nie znalazlem tam nic o :
-Rosji
-UE
-USA
-Putinie
-Obamie ,wzgl. Trump´ie

Za to znalazlem wiele o :
-Persji
-Egipcie
-Edomie
-Moabie
-Ammonitach
-Libijczykach
-Kuszytach

Byc moze trzeba umiec czytac miedzy wierszami , a moze naleze do tych "przewrotnych" co nie rozumieja   a nie do tych  "roztropnych"  z  12;10 ?
Dla mnie  ksiega Daniela , jako zrodlo informacji o przyszlosci , nie spelnia swojego zadania .

Za to jako zrodlo informacji o dawnej kulturze i wierzeniach Izraelitow  jest naprawde swietna... Pzdr.


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 20:23 »
Roszada nie jest tu wyrocznią.
Wyrocznią mogą być:
Jezus
Apostołowie
Uczniowie Apostołów.

A Ty chłopie postawiłeś się jak Pan Bóg na piedestale i krzyczysz: mam racje, nikt nie może mnie obalić.
Śmiechu warte.

Czyli nie jesteś pewien, czy wizja ta sięga, (czy może dotyczyć) I wieku czyli czasów Jezusa?
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 20:27 »
Cytuj
Byc moze trzeba umiec czytac miedzy wierszami , a moze naleze do tych "przewrotnych" co nie rozumieja   a nie do tych  "roztropnych"  z  12;10 ?
To jest właśnie współczesna gnoza.
Wszystko wiedzą.
Lepiej od Apostołów.
O tym też oświecona Strażnica pisała:

Gnostycy (od greckiego słowa gno′sis – »wiedza, poznanie«) twierdzili, iż dzięki tajemnemu objawieniu posiedli wyższą wiedzę, i chełpili się, że mogą ‛poprawiać apostołów’” (Strażnica Nr 14, 1990 s. 21).

Dziś w XXI wieku mamy takich na zawołanie. ;)
Cytuj
Czyli nie jesteś pewien, czy wizja ta sięga, (czy może dotyczyć) I wieku czyli czasów Jezusa?
Ja nie traktuję ciebie i twego dowodzenia prorockiego poważnie.
Ja takich proroków, jak ty znałem już wielu w poradni i na forach.
Dlatego się tylko bawię tu.
Jak będę chciał wiedzieć więcej to sobie w komentarzach biblijnych poczytam i w pismach wczesnochrześcijańskich.
Przed godniejszymi stoję.
A tu mogę się pobawić trochę. :)


Offline Startek

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 20:33 »
Marku zobacz książki Henryka Turkanika , Roszada wszystko co nie katolickie będzie wyśmiewał . Zobacz komentarze do Nowego Testamentu  Williama MacDonalda  lub inne .


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 20:45 »
Rowniez poprosze jeszcze raz o glos , chociem nie Roszada !

Przeczytalem jeszcze raz  caly 11 i na dodatek 12 rozdzial Daniela i nie znalazlem tam nic o :
-Rosji
-UE
-USA
-Putinie
-Obamie ,wzgl. Trump´ie

Za to znalazlem wiele o :
-Persji
-Egipcie
-Edomie
-Moabie
-Ammonitach
-Libijczykach
-Kuszytach

Byc moze trzeba umiec czytac miedzy wierszami , a moze naleze do tych "przewrotnych" co nie rozumieja   a nie do tych  "roztropnych"  z  12;10 ?
Dla mnie  ksiega Daniela , jako zrodlo informacji o przyszlosci , nie spelnia swojego zadania .

Za to jako zrodlo informacji o dawnej kulturze i wierzeniach Izraelitow  jest naprawde swietna... Pzdr.

Masz racje jest dokładnie tak jak napisał Daniel w 12:10 „Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją.”
Te informację są zaszyfrowane a szyfr jest trudny do zrozumienia nawet dla wykładowców teologii i nie jest to przypadek. Jezus także szyfrował najcenniejsze informacje i też nie robił tego przypadkowo (por. Mateusza 13:10-15). Moim celem nie jest nawrócenie świata, ani przekonywanie wszystkich. Ja tylko ostrzegam przed grożącym niebezpieczeństwem (por. Ezechiela 33:1-6). Niektórzy je dostrzegają bez Biblii i też ostrzegają. Na ogół ludzie przyjmują poglądy i interpretacje wyłącznie na zasadzie zaufania. Ponieważ ja dla nikogo nie jestem autorytetem, to choćbym mówił prawdę i tak będę niemal przez wszystkich zignorowany. Mówię o tych sprawach, gdyż chcę mieć czyste sumienie. Jeśli ktoś chce zrozumieć te sprawy, będzie musiał samemu dokładnie to sprawdzić (por. Dzieje Apostolskie 17:11; 1 Tesaloniczan 5:20,21).
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 20:55 »
Cytuj
Te informację są zaszyfrowane a szyfr jest trudny do zrozumienia
A ty z łatwością szyfr obaliłeś i już wsio wiesz.
No i teraz nas uczysz jak te szyfry łamać.
Fajnie że mamy takiego specjalistę, na zawołanie. ;D

Może poszukasz coś o nowym prezydencie Francji, bo dziś pierwsza tura.
Zobaczymy czy trafisz. Daniel pewnie coś mówi o tym. ;)

O kartach płatniczych i pinach jest w Apokalipsie i o Czarnobylu też. :)
Czytałem.


Tusia

  • Gość
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 21:25 »
Ja tylko ostrzegam przed grożącym niebezpieczeństwem

Strażnica też to czyni: "Niebawem (...) nawałnica dnia Jehowy spustoszy ziemię"


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 21:28 »
Wpierw był wykład.
Teraz jest polemika z wszystkimi.
Następne będą gromy za odrzucanie jedynej Prawdy. :(
No i brak zbawienia. ;)

Skąd ja to znam? :)
Już się zaczyna, jak prorokowałem ;D:
Cytuj

Ja tylko ostrzegam przed grożącym niebezpieczeństwem


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 21:35 »
To jest właśnie współczesna gnoza.
Wszystko wiedzą.
Lepiej od Apostołów.
O tym też oświecona Strażnica pisała:

Gnostycy (od greckiego słowa gno′sis – »wiedza, poznanie«) twierdzili, iż dzięki tajemnemu objawieniu posiedli wyższą wiedzę, i chełpili się, że mogą ‛poprawiać apostołów’” (Strażnica Nr 14, 1990 s. 21).

Dziś w XXI wieku mamy takich na zawołanie. ;)Ja nie traktuję ciebie i twego dowodzenia prorockiego poważnie.
Ja takich proroków, jak ty znałem już wielu w poradni i na forach.
Dlatego się tylko bawię tu.
Jak będę chciał wiedzieć więcej to sobie w komentarzach biblijnych poczytam i w pismach wczesnochrześcijańskich.
Przed godniejszymi stoję.
A tu mogę się pobawić trochę. :)

Roszada, czyli nie masz dokładnej wiedzy odnośnie tej wizji i dlatego nie masz wyrobionego zdania na ten temat – to rozumiem. Lecz kompletnie nie mogę pojąć, dlaczego nie mając żadnych argumentów i dowodów przeciwko mojemu zrozumieniu wszystko negujesz???
To jest przecież nie rozsądne.
Piszesz, że jak będziesz chciał wiedzieć więcej to sobie w komentarzach biblijnych poczytasz i w pismach wczesnochrześcijańskich i myślisz że inni tego nie zrobili? A jednak wciąż jest wiele różnic zdań.
Pomyśl – jeżeli podałbym Ci argument bardzo czytelny i jasny np. taki, że Jezus uważał że część tej wizji jeszcze się nie spełniła do jego czasów i że ma się spełnić dopiero w przyszłości to odrzuciłbyś taki 100 % argument biblijny, który nawet dziecko by zrozumiało?
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Tusia

  • Gość
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 21:44 »
Lecz kompletnie nie mogę pojąć, dlaczego nie mając żadnych argumentów i dowodów przeciwko mojemu zrozumieniu wszystko negujesz???

To jest Twoje prywatne zrozumienie. Odwołam się do Pisma Świętego, mam nadzieję, że słowa św. Piotra zrozumiesz:

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie" (2 P 1, 20-21)

Mam nadzieję, że teraz przestaniesz już prorokować.