Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum  (Przeczytany 6904 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« dnia: 15 Kwiecień, 2017, 12:05 »
Na początku chciałbym zaznaczyć, bo wiem, że są tacy, na których słowo to działa jak płachta na byka, że nie zamierzam, nie lubię i nie chcę ani tu ani nigdzie indziej nikogo ewangelizować. Przeglądając jednak Cmentarz widziałem wiele odmaderatorskich i odadministratorskich notek, informujących o powodzie wyrzucenia tam postu, które nawiązywały do zakazu ewangelizacji na tym Forum. Kiedy mocno i wielokrotnie przestudiowałem Regulamin, okazało się, iż tam nie widnieje żaden tego typu przepis. Po drugie zakaz ewangelizowania (nieoficjalny jak widać) jest dyskryminujący. Dlaczego? Otóż dlatego, że ewangelizowanie (od słowa greckiego ewangelia) to głoszenie nauki o Chrystusie, a w szerszym znaczeniu wiary chrześcijańskiej. Stąd zakaz (powtarzam: nieoficjalny) dotyczyć ma tylko tej religii? Czyli można bez problemu głosić islam, judaizm, buddyzm, sintoizm, voodoo, satanizm czy ateizm?
Mam więc propozycję, która polegałaby na precyzyjnym dopisaniu do Regulaminu punktu, który klarownie i bez wynoszenia innych religii nad chrześcijaństwo zakazał natarczywego promowania religii jako takiej, czego nikt niemal nie trawi. Mogę przedstawić swoją propozycję.


Offline Roszada

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 12:22 »
Ja sobie przyjąłem sam z siebie, że nie staram się tu zaszczepiać nauk swego kościoła.
Tylko to co napisałem w swej stopce poniżej.

Wszelkie kościoły mają pole do popisu na swoich stronach i forach. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 12:24 »
No to fajnie, Roszada. Ale co z kimś, kto sobie nie przyjął? Chyba dobrze, żeby formalnie wiedział, że Regulamin tego zabrania, a nie z zaskoczenia są mu wywalane na Cmentarz posty.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 12:27 »
Mogę przedstawić swoją propozycję.

Zamiast mówić że możesz, po prostu ją przedstaw.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 13:39 »
Nie chce mi się tego pisać na darmo. Sens zawarłem w poście - trzeba tylko to ładnie opisać. Ja nie jestem moderatorem ani administratorem.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 13:45 »
Nie chce mi się tego pisać na darmo. Sens zawarłem w poście - trzeba tylko to ładnie opisać. Ja nie jestem moderatorem ani administratorem.

Sam zaproponowałeś...


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 13:46 »
Sam zaproponowałeś...

No tak. Napisałem "mogę". Nie chce się jednak wysuwać przed szereg, stąd to moje "mogę".


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 13:48 »
Mogę ale nie chce mi się.
To po co pisać, że mogę.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 13:54 »
Kaiser, nie rozmywaj mojego wątku. Nie chce mi się na darmo, ale mogę, kiedy będzie wola dyskusji osób decyzyjnych w tym temacie. Po co mam się produkować i coś układać, jak ktoś będzie miał to gdzieś? Nie napisałem pierwszego postu tego wątku aby bić pianę i coś tworzyć, jak nie ma woli adminów, by coś zmieniać.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 13:55 »
Jakbyś zamiast pierwszego postu napisał propozycję to i tak byłoby krócej, czytaj: szybciej ;-)


Offline gedeon

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 14:23 »
Na początku chciałbym zaznaczyć, bo wiem, że są tacy, na których słowo to działa jak płachta na byka, że nie zamierzam, nie lubię i nie chcę ani tu ani nigdzie indziej nikogo ewangelizować. Przeglądając jednak Cmentarz widziałem wiele odmaderatorskich i odadministratorskich notek, informujących o powodzie wyrzucenia tam postu, które nawiązywały do zakazu ewangelizacji na tym Forum. Kiedy mocno i wielokrotnie przestudiowałem Regulamin, okazało się, iż tam nie widnieje żaden tego typu przepis. Po drugie zakaz ewangelizowania (nieoficjalny jak widać) jest dyskryminujący. Dlaczego? Otóż dlatego, że ewangelizowanie (od słowa greckiego ewangelia) to głoszenie nauki o Chrystusie, a w szerszym znaczeniu wiary chrześcijańskiej. Stąd zakaz (powtarzam: nieoficjalny) dotyczyć ma tylko tej religii? Czyli można bez problemu głosić islam, judaizm, buddyzm, sintoizm, voodoo, satanizm czy ateizm?
Mam więc propozycję, która polegałaby na precyzyjnym dopisaniu do Regulaminu punktu, który klarownie i bez wynoszenia innych religii nad chrześcijaństwo zakazał natarczywego promowania religii jako takiej, czego nikt niemal nie trawi. Mogę przedstawić swoją propozycję.

Dziękuje za Twoja troskę ale panujemy nad profilem forum.
Jak będzie taka potrzeba ustosunkowania się do innych głoszonych nauk, to odniesiemy się do tego,  nie ma potrzeby dodawania nowych punktów regulaminu.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 14:39 »
Dziękuje za Twoja troskę ale panujemy nad profilem forum.
Jak będzie taka potrzeba ustosunkowania się do innych głoszonych nauk, to odniesiemy się do tego,  nie ma potrzeby dodawania nowych punktów regulaminu.


Dzięki za określenie się i odniesienie do punktu drugiego. Jeśliś łaskaw powiedz co sądzisz o punkcie pierwszym, tj. o sytuacji, że ktoś nowy 1) loguje się, 2) czyta Regulamin, w którym nic nie ma na temat nieewangelizowania, 3) ewangelizuje i 4) dostaje reprymendy i jest mu do kosza wyrzucana wiadomość? Wg mnie znacznie lepsze i klarowniejsze by było, gdyby regulamin, a nie widzimisię, o tym mówiło. Byłoby to klarowniejsze i ktoś wiedziałby na co się pisze po przeczytaniu regulaminu.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 17:31 »
Ja nie wiem czy profil forum jest niezrozumiały? Tutaj spotykają się osoby w większości poszkodowane przez WTS. Jeden będzie chciał dalej wierzyć i rozwijać swoją wiarę ale już bez udziału WTS-u. Ale to nie to forum. A drugi będzie chciał pomocy, rady, informacji. A wplatanie w odpowiedzi dla takiej osoby, swojego osobistego światopoglądu który może nakazywać głoszenie nauki o Jezusie gdzie się tylko da, jest po prostu niesmaczne. A jeżeli ktoś już musi mieć napisane czarno na białym co mu wolno, a co nie i nie zna pojęcia taktu, to może sobie zakaz ewangelizacji podciągnąć pod pkt 8 reg. "Nie reklamuj tu żadnych usług lub produktów..."
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 17:33 »
Gdyby pod pojedyńczymi, wyrzuconymi postami, były odpowiednie adnotacje:
Kto? ... i przede wszystkim ... Dlaczego? ... umieszcza jakąś wypowiedź na cmentarzu.
Bo wiele wyrzuconych postów, nie ma takiego uzasadnienia.
Może znajdą się chętni, którzy w tym temacie zechcą się wypowiedzieć.


Regulamin to wyjaśnia, ale trzeba by się z nim zapoznać, nie?
Cytuj
Jeśli nie zgadzasz się z decyzją moderatora, napisz o tym w prywatnej wiadomości do administratora forum. Decyzje administratora są ostateczne.

Nie wiesz czemu post skasowany? Pisz PW do moderatora
Nie zgadzasz się z decyzją? Trudno, decyzja moda jest ostateczna
Nie podoba ci się taki regulamin? Trudno, w Internecie jest wiele for ;)


Offline Estera

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 17:59 »
Regulamin to wyjaśnia, ale trzeba by się z nim zapoznać, nie?
Nie wiesz czemu post skasowany? Pisz PW do moderatora
Nie zgadzasz się z decyzją? Trudno, decyzja moda jest ostateczna
Nie podoba ci się taki regulamin? Trudno, w Internecie jest wiele for ;)
  Kaiser
  Regulamin znam i jesteś w błędzie, twierdząc, że się z nim nie zapoznałam.
  A krótka notka pod wyrzuconym postem, to zwykłe okazanie taktu przez moderatora, osobie, której to dotyczy.
  Uważam, że to powinno działać w dwie strony.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.