Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum  (Przeczytany 6905 razy)

Offline bene

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 22:56 »
Odpisałem, reguły forum są jasne i nie będziemy wchodzić w zawiłości nowych punktów regulaminu.
Zasady tego forum zostały ustalone, dlatego administratorzy i moderatorzy podejmują decyzję co do napisanych postów a ich decyzje są ostateczne.
Uważam, że dalsza dyskusja w tym temacie jest zbędna.
 Natomiast jesteśmy otwarci co do podpowiedzi otwarcia nowych działów czy spraw technicznych. ;D
Szkoda tylko że zasady te znane są tylko administratorowi i moderatorom. Mnie jako zwykłemu użytkownikowi znany jest regulamin. A jak wiadomo jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone. A odnośnie jak interpretowany jest regulamin to choćby przykład z dzisiejszego dnia
Miałem nadzieję że się oburzysz :D
Powkurzaj się jeszcze, wtedy tworzysz takie fajne, długie, nieczytelne posty :D
Szkoda, podenerwuję innym razem.
Regulamin forum swiadkowiejehowywpolsce.org

  • Dyskutuj w cywilizowany sposób. Nie prowokuj do kłótni, nie podjudzaj. Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć ostatnie zdanie w dyskusji.

« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2017, 22:58 wysłana przez bene »
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 22:59 »
Szkoda tylko że zasady te znane są tylko administratorowi i moderatorom. Mnie jako zwykłemu użytkownikowi znany jest regulamin. A jak wiadomo jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone. A odnośnie jak interpretowany jest regulamin to choćby przykład z dzisiejszego dnia

Tobie też brakuje poczucia humoru?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 23:05 »
No właśnie. Co nie jest zabronione, jest dozwolone. A niesmaczne jest, Nemo, nazywanie chrześcijaństwa usługą lub produktem.


Offline Sebastian

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 14:06 »
No właśnie. Co nie jest zabronione, jest dozwolone.
Nie wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone. Przeczytaj sobie chociażby art. 5 kodeksu cywilnego.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 14:10 »
Nie wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone. Przeczytaj sobie chociażby art. 5 kodeksu cywilnego.

Kodeks cywilny tu nie obowiązuje. W kwestii dyskusji forumowej się nie stosują sprawy, o jakich tam chodzi ustawodawcy.


Offline Sebastian

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 15:37 »
wiem o tym, ale chodziło mi o to że przytoczona przez Ciebie zasada nie obowiązuje w każdej dziedzinie życia, a jedynie w prawie karnym.

Wielu rzeczy nie należy robić (mimo że nie są zabronione) gdyż przemawiają przeciwko temu np. względy kultury osobistej, empatia wobec drugiego człowieka, itd. itp.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline gedeon

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 18:44 »


Zabrania się uporczywego promowania oraz nawracania na jakąkolwiek religię, osób które sobie tego nie życzą. Zgłoszone wpisy o takiej treści mogą zostać usunięte. Osobie, która nie zaprzestanie zamieszczani takich wpisów, może czasowo lub trwale zostać zablokowany dostęp do czynnego korzystania z Forum tzw. ban.

Tak jak już napisałem, możemy pochylić się nad takim zapisem ale taki zapis też nie precyzuje co jest "nawracaniem a co promowaniem".

Należy też pamiętać w jakim celu to forum zostało założone. Chcemy aby każdy co tu zagląda czuł się dobrze. Potrafimy też słuchać Waszych propozycji. Rozbudowywanie regulaminu też nie rozwiąże wszystkich spraw. Na forum są osoby które potrafią to wyczuć i piszą tak aby nikt szkody nie poniósł. Rozpychanie się łokciami i żądanie zmian nic nie wniesie, mam całkowite zaufanie do wszystkich którzy jako wolontariusze na tym forum pracują. Zapewniam wszystkich, że żaden post bez powodu nigdy nie został usunięty. Każdy z Was zastał tu zaproszony, dlatego uszanujcie panujące tu zwyczaje.

Dalsza dyskusja w tym temacie jest już zbędna.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień, 2017, 19:20 wysłana przez gedeon »


Offline Sebastian

Odp: Pytanie i propozycja dot. regulaminu Forum
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Kwiecień, 2017, 21:20 »
możemy pochylić się nad takim zapisem ale taki zapis też nie precyzuje co jest "nawracaniem a co promowaniem".
myślę że nadmierne rozbudowywanie regulaminu nie ma sensu, gdyż (1) nigdy nie znajdziemy sformułowań, które nie będą wymagały dalszych i dalszych i dalszych doprecyzowań "sporządzaniu wielu ksiąg nie ma końca" mówi księga salomona, odradzając nadregulację (2) zawsze potrzebni będą moderatorzy którzy będą musieli mieć autonomię w formułowaniu oceny co jeszcze jest dopuszczalne a co już nie jest dopuszczalne.

A skoro i tak musimy przyjąć że moderator ma dość dużą swobodę w formułowaniu oceny to nie ma sensu nadmiernie krępować moderatora szczegółowymi zapisami regulaminowymi.

Poza tym, patrząc od strony praktycznej, mamy (jako użytkownicy) to szczęście że istnieją dwa dobrze wypromowane w wyszukiwarce fora internetowe o podobnej tematyce, z których niniejsze jest bardziej restrykcyjne w sposobie moderowania a to drugie jest bardziej liberalne. Znaczna część użytkowników udziela się (a przynajmniej jest zarejestrowana) i tu i tam. Dlatego nie ma obawy o to, że ktokolwiek z nas zostanie skutecznie zakneblowany. Z tych powodów zamiast poświęcać energię na nadregulację regulaminu lepiej ten sam czas spożytkować w jakiś inny pożyteczny sposób.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień, 2017, 21:34 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)