Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2017:Obecność  (Przeczytany 27168 razy)

Offline DreamM@ster

Pamiątka 2017:Obecność
« dnia: 09 Kwiecień, 2017, 10:00 »
Z uwagi na fakt że Pamiątka 2017 tuż tuż pozwoliłem sobie założyć nowy wątek :). Także drodzy bracia Odstępcy tak jak w temacie... ktoś się wybiera na tą uroczystość? :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 10:03 »
Z uwagi na fakt że Pamiątka 2017 tuż tuż pozwoliłem sobie założyć nowy wątek :). Także drodzy bracia Odstępcy tak jak w temacie... ktoś się wybiera na tą uroczystość? :)

Na tak postawione pytanie możesz uzyskać zero odpowiedzi ;) Lepiej zapytać kto się NIE wybiera, wtedy będzie las rąk w górze :D


Offline DreamM@ster

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 10:18 »
Na tak postawione pytanie możesz uzyskać zero odpowiedzi ;) Lepiej zapytać kto się NIE wybiera, wtedy będzie las rąk w górze :D

Ok to któż się nie wybiera? ;) Co do mnie to mam zamiar być. Mam takie postanowienie że jako niepraktykujący śj  ograniczam kontakt ze zborem do corocznej pamiątki(Sentyment do dawnych czasów  i względy rodzinne) 

PS: zwrot las rąk odrazu przypomniał mi czasy "aktywnego udziału" kiedy mówca miał dylemat kogo wybrać  do odpowiedzi bo tyle osób  się zgłaszało
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2017, 10:21 wysłana przez DreamM@ster »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 10:25 »
Ok to któż się nie wybiera? ;) Co do mnie to mam zamiar być. Mam takie postanowienie ze ograniczam kontakt ze zborem do corocznej pamiątki(Sentyment do dawnych czasów  i względy rodzinne) 

PS: zwrot las rąk odrazu przypomniał mi czasy "aktywnego udziału" kiedy mówca miał dylemat kogo wybrać  do odpowiedzi bo tyle osób  się zgłaszało

Lepszy las rąk niż las krzyży ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ynjS_FBULqQ

Ja się nie wybieram. Poza matką nikt mnie nie zapraszał, a przyjaciół już tam nie mam, więc po co mam pójść...


Offline HARNAŚ

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 10:25 »
A kiedy jest ?


Offline DreamM@ster

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 10:50 »


Offline HARNAŚ

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 11:01 »
Nie widziałem nawet zaproszenia ale dobrze mi z tym. Nie idę , moja żona też nie , mój syn też statystyk im nie podniesie , nasza koleżanka w odstępstwie ;) też nie idzie , pięcioosobowa rodzina z okolicznej wioski również nie.


Offline DreamM@ster

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 11:07 »
Nie widziałem nawet zaproszenia ale dobrze mi z tym. Nie idę , moja żona też nie , mój syn też statystyk im nie podniesie , nasza koleżanka w odstępstwie ;) też nie idzie , pięcioosobowa rodzina z okolicznej wioski również nie.

Ja jestem nieczynny i planuje iść ale jedna rzecz mnie jednak  blokuje i zniecheca do pójścia  a mianowicie starsi zboru.Trochę się obawiam że jak przyjdę to odrazu oni przylecą do mnie i będą chcieli się umawiać na jakieś spotkania kiedy to jest ostatnia rzecz na jaką mam ochotę 


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 11:19 »
Donnie jako rasowy hipokryta idzie..aby nie truli mi dupy.
Obsługę mam niedługo po pamiątce i na ch.. mi wizyta jak u MAVa ;D
Pozdrawiam wszystkich którzy "muszą" kaleczyć logikę 11 kwietnia dla spokoju lub rodziny.
Oby już nie długo..


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 11:30 »
Ja jestem nieczynny i planuje iść

Jak wejdziesz do gniazda szerszeni, to na pewno będzie użądlony. Oj będzie bolało. No, ale chcesz tego...


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 11:46 »
Cytuj
Ja jestem nieczynny i planuje iść ale jedna rzecz mnie jednak  blokuje i zniecheca do pójścia  a mianowicie starsi zboru
Ale podaj:
cel
i co cię ciągnie

Ja byłem raz i mi starczy.
Jak mnie zapraszają, to pytam czy ogłoszą nowe światła?
Jak nie, to nie mam po co iść. :(


Offline Lucyfer

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 11:47 »
Donnie jako rasowy hipokryta idzie..aby nie truli mi dupy.
Obsługę mam niedługo po pamiątce i na ch.. mi wizyta jak u MAVa ;D
Pozdrawiam wszystkich którzy "muszą" kaleczyć logikę 11 kwietnia dla spokoju lub rodziny.
Oby już nie długo..

O to, to, to!
Iść żeby mieć przez następny rok spokój od gderania rodziców/teściów/starszych/szwagropodonej rodziny/współbraci i innych którzy żyją aż nazbyt pobożnie w świadkowskiej teorii pobożności.
Na pohybel wszystkim którzy za jedyne sprawdzone i wiarygodne źródło prawd mają strażnice, i tym którzy są w stanie zabić spojrzeniem za choćby cień negatywnie nastawionego słowa w kierunku działań WTS'u. Pamiątka to przecież jedyne prawdziwe święto (informacja ta nie dotyczy Niemiec) więc spróbuj nie być mając rodzinę w zasięgu 10 km od domu...
Amen.


Offline Matylda

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 12:05 »
11 kwietnia ;)

To ja nie idę mój wysokiej klasy :D pojazd silnikwy zwany potocznie autem ma termin u mechanika 11 na wymianę filtrów gazowych :P obiecałam mu że go nie opuszczę podczas tej ciężkiej operacji ;D.
Brat i cała rzesza kuzynów króla będzie się musiało obejść bezamnie ;D
Był zresztą czas przywyknąć bo już 30 lat nie byłam 8-)


Offline Brat Jaracz

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 13:23 »
Nie idę, nie chce mi się, nie czuję potrzeby, mam zepsuty samochód, a sala daleko itp.

A tak naprawdę cieszę się z tego, że już od kilku lat, nie idąc na pamiątkę, nie czuję tego wewnętrznego niepokoju. To oznaka zdrowienia psychicznego :)

Pamiętam te teksty, że pamiątka jest probierzem "zdrowia duchowego":
- "popatrz, nie jest z nim tak źle, skoro na pamiątkę przyszedł"
albo
- "z niego to już nic nie będzie, nawet na pamiątkę nie przyszedł".

Byłem jakiś czas temu, oczywiście jako nieczynny głosiciel i czynny odstępca. Jedni patrzyli na mnie jak na kobietę z brodą, inni - jak na zabójcę noworodków, a jeszcze inni byli szczerze zdziwieni. Trochę się czułem jak pijany i zarzygany celebryta na ściance. Wprawdzie ta prawowierna część rodziny była zachwycona, nawet mi śpiewnik i Biblię pożyczyli, ale od tamtej pory stwierdziłem, że dość tego cyrku. Amen :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 16:42 »
 Ba ja nawet dostałem strażnice i nawet przeczytałem artykuł pt; Największy Dar Boży dlaczego tak cenny? i następny Jak zareagujesz na ten największy dar i coś nie kumam.
Pierwszy artykuł mówi, że '' okup jest wyrazem NIEZASŁUŻONEJ życzliwości Bożej. Nie zasłużyliśmy na tą ofiarę i nie jesteśmy się w stanie za nią odwdzięczyć oraz; człowiek sam nie zdoła się wybawić ani dać Bogu okup za siebie. Czyli nie z uczynków jest zbawienie lecz z niezasłużonej życzliwości Bożej.
Ale otrzymanie daru ( niezasłużonego prezentu) do czegoś jednak zobowiązuje. Otóż muszę poznawać ofiarodawcę, okazywać wiarę w okup dowiedzieć się jakie postępowanie podoba się Bogu i zgodnie z tym żyć *
Następnie proś o przebaczenie, bądź obecny na pamiątce śmierci Jezusa aby razem z nami wyrazić Bogu wdzięczność za Jego największy dar.

* (a w odnośniku) najlepszym sposobem, żeby poznać Boga i się do Niego zbliżyć, jest studiowanie Jego Słowa, Biblii. Aby dowiedzieć się jak to robić, skontaktuj się ze Świadkami Jehowy lub odwiedź serwis internetowy jw.org

I w końcu sam nie wiem, czy jest to niezasłużony dar, który każdy otrzymał? czy aby ofiara zadziałała mam ją wypracować swoimi uczynkami?  ??? ???

Jutro to dziś tyle że jutro.