Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2017:Obecność  (Przeczytany 27167 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 16:50 »
To jest jak z prezentem mikołajkowym: bądź grzeczny, bo inaczej Mikołaj nie przyniesie Ci prezentu  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline HARNAŚ

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 18:01 »
Dla mnie święto to kojarzy się ze spotkaniem z bliskimi , coś tam wypić , coś tam zjeść , pośmiać się itp ;) Co to za święto skoro nawet telewizji nie pozwolą oglądać? :) Zresztą powiem wam szczerze , że nawet jako starszy nie rozumiałem wykładu z Pamiątki. W tym roku mamy ponoć na drugą turę, tym bardziej nie idę w nocy do pracy wstaję. ;D


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 18:27 »
Dla mnie święto to kojarzy się ze spotkaniem z bliskimi , coś tam wypić , coś tam zjeść , pośmiać się itp ;) Co to za święto skoro nawet telewizji nie pozwolą oglądać? :) Zresztą powiem wam szczerze , że nawet jako starszy nie rozumiałem wykładu z Pamiątki. W tym roku mamy ponoć na drugą turę, tym bardziej nie idę w nocy do pracy wstaję. ;D

 No nie opowiadaj, że tak Ci się kojarzy. Dla mnie zawsze to był tak ponury dzień. Żądnych spotkań, żadnych wypić ani pośmiać. Wręcz przeciwnie każde okazanie jakiejkolwiek wesołości było pacyfikowane. Przy takim święcie? śmiać się?
I niezawodna księża pełnica. A nie zapomnę jak obcinałem butelkę z winem służącym do pamiątki i mówię sobie o kurcze przecież dzisiaj tam jest krew ( bo tak mi kiedyś ktoś powiedział) Oczywiście to było za dzieciaka.
 Dla mnie bardzo, bardzo smutne wydarzenie i nie uczestniczę w nim od lat. A wykład chyba też się nie zmienił tak więc znam go na pamięć. :-\ :-\
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline HARNAŚ

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:05 »
Pewnie wyraziłem się nie precyzyjnie dlatego źle zrozumiałeś. Powinno brzmieć tak: dla mnie święto jest wtedy gdy można spotkać się ze znajomymi , coś wypić, coś zjeść.... Ponieważ tego dnia tak nie jest więc dla mnie to nie święto :)


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 22:22 »
Pamiątka. Może się komuś przyda:

Łk 22,19-20



http://piotrandryszczak.pl/to-czyncie-na-moja-pamiatke.html


Offline Krystian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 22:34 »
Nikt z Chrystian na pamiątkę nie przyjdzie.
Przyjdą może ateiści, agnostycy z resztą to dla nich wsio rawno. Pierwsi Chrystianie tak nie czynili.
Pan Jezus kazał wszystkim spożywać.
Ich pamiątka, to jest profanacja Wieczerzy Pańskiej.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 22:46 »
ja ostatni raz byłem na pamiątce wiosną 2002 (w grudniu odszedłem z sekty), pamiętam że ostatnie 3 pamiątki (2000, 2001, 2002) byłem niewierzący i nieaktywny ale dalej figurowałem jako świadek Jehowy i z powodów osobistych (wówczas) chciałem utrzymać ten status quo.

pamiętam że wtedy obecność na pamiątce była absolutnym minimum wymaganym aby nie wszczynać alarmu i nie ryzykować wizytą starszyzny zborowej. Należało przyjść tuż przed usiąść i wyjść tuż po (albo jeszcze w czasie końcowej pieśni).

dzięki niech będą Latającemu Potworowi Spagetti że nie muszę już zaliczać tego corocznego cyrku, a ciało mojego boga LPS-a mogę spożywać codziennie u siebie w domu.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Krystian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 22:55 »
Możesz Sebastianie używać wyrazu świadek bez dodatku Jehowy.
Bóg Jehowa nie ma nic wspólnego z tą organizacją.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:16 »
o tym że Bóg Jehowa nie ma żadnego związku z korporacją warwicką jestem przekonany tak samo mocno jak Ty, aczkolwiek swoją pewność wywodzę z innych przesłanek. Bóg Jehowa aby mieć związki z jakąkolwiek organizacją na ziemi musiałby realnie istnieć, a (wg mnie) jest tylko i wyłącznie fikcyjną postacią literacką, wytworem umysłu ludzi wierzących.

piszemy o pamiątce a więc o konkretnej praktyce religijnej konkretnej sekty do której należałem. Byłem świadkiem Jehowy. Nie świadkiem wypadku samochodowego, nie świadkiem koronnym, nie świadkiem w sądzie karnym, nie świadkiem na ślubie, ale właśnie świadkiem Jehowy (w znaczeniu członka konkretnej sekty),  dlatego użycie wyrażenia "świadek Jehowy" uważam za właściwe.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:32 »
 Drogi Krystianie a kim to są Chrystianie? Jakaś nowomowa? :-\
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:34 »
Możesz Sebastianie używać wyrazu świadek bez dodatku Jehowy.
Bóg Jehowa nie ma nic wspólnego z tą organizacją.
Bóg Jehowa istnieje, To Bóg plemienny Świadków Jehowy.
Oni sobie nie życzą by ich Jehowę sobie przywłaszczać.
Ty masz innego Boga Jehowę.

A ja tez mam innego.


Offline Krystian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:40 »
Skoro byłeś w tej religijnej korporacji, to lepiej ode mnie powinieneś wiedzieć, że organizacja przyjęła nazwę od Imienia Boga przez Rutherforda.
Przez to splamił Święte Imię Boga.
Do tego z Boga Jehowy CK zrobiło kłamcę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:42 »
Skoro byłeś w tej religijnej korporacji, to lepiej ode mnie powinieneś wiedzieć, że organizacja przyjęła nazwę od Imienia Boga przez Rutherforda.
Przez to splamił Święte Imię Boga.
Do tego z Boga Jehowy CK zrobiło kłamcę.
Nic nie splamili.
Oni mają swego plemiennego boga.


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:46 »
Do tego z Boga Jehowy CK zrobiło kłamcę.
Jehowa był kłamcą na długie wieki przed powstaniem Ciała Kierowniczego. Jehowa jest bogiem składającym prorocze obietnice, których nie potrafi dotrzymać.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Krystian

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 23:49 »
Drogi Krystianie a kim to są Chrystianie? Jakaś nowomowa? :-\

Tutaj masz odpowieć mój drogi Gangesie

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/odp-pamiatka-2017-nagrania-wideo/msg75020/#msg75020
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień, 2017, 23:51 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"