Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84735 razy)

Offline Brat Furtian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #225 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 00:44 »
"https://tv.jw.org/#en/video/VODStudio/pub-jwb_201704_12_VIDEO"

Klimat studia rodem ze "Star Treka"...😁

"Fazi" właśnie teleportowal się z niebieskiego kręgu światła i w geście kosmicznego przywitania rozłożył ręce...😁😁😁 No kino!!

"Niebiańskie / Kosmiczne Orędzie"...

Są coraz lepsi w tym studio Warwick Wood...

Następny "teletrans" z efektami akustycznymi (niebiańskie trąby?).


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #226 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 00:46 »
Mnie osobiście zaszkodzili, mojej rodzinie zaszkodzili, rodzeństwu zaszkodzili, konkretnie nauki i nakazy wręcz nie ludzkie, a co dopiero Boże.
Proszę dodać do mnie setki i tysiące na całym świecie, którym cierpienia przysporzyły "takie ich nauki" nie biblijne.
Proszę dodać do tych wszystkich setek i tysiecy ludzi na przestrzeni dziestu/ dziesięciu lat to wyjdą może i miliony.
Widać kompletny brak rozumienia tematu.
Tu nie chodzi o zamieszki z ich strony. Problem jest złożony i to na wielu różnych płaszczyznach.
Cierpiało i cierpi  tak wiele osób, nie będących już SJ, będących SJ tylko z powodu utraty rodzin, może i nad nimi pochylmy się. Można na Forum dowiedzieć sie jak cierpią ludzie z powodu ich nauk.
Dodajmy jeszcze tych, którzy odmówili  przyjęcia transfuzji krwi w celu ratowania życia, bo akurat tak ck raczyło tłumaczyć 2/3 głosów werset biblijny, ck ma krew na rękach za śmierci i takie  to tłumaczenie Biblii. Pochylmy się nad cierpieniem rodzin, którym niepotrzebna śmierć zabrała ich bliskich  i nad cierpieniem tych, którzy odmówili ratowania życia, gdy świadomie umierali, zamiast ratować swoje życie.
Jeszcze dodajmy cierpienie molestowanych dzieci i politykę WTSu ukrywania i nie zgłaszania władzom tego.
Dodajmy cierpienie związanie często z niesprawiedliwymi komitetami sadowniczymi.
To jest po prostu chore.
Dziękuje za uwagę.

To w pierwszej kolejności zatem starajcie się zdelegalizować Islam KK i Prawosławie.
Tam to jest dopiero sodoma i gomora.
I nie chodzi mi o porównani ale raczej o skale  zjawiska.
Raczej czuje sie zagrożona bardziej od tych wyznawców niż od SJ.
Ja tu widzę raczej w was urażoną dumę i osobistą niechęć i nienawiść.
Ja jako stojąca z boku bez emocjonalnych powiązań z wami i ze Śj mogę powiedzieć wprost . Nie pasowaliście do SJ(przystało sę wam coś podobać, jakiś zatarg itp. nie wnikam), a teraz szukacie sposobu by oni stali się takimi jak wy. W końcu zemsta jest słodka czyż nie?


Blizna

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #227 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 00:58 »
Nie pasowaliście do SJ(przystało sę wam coś podobać, jakiś zatarg itp. nie wnikam), a teraz szukacie sposobu by oni stali się takimi jak wy. W końcu zemsta jest słodka czyż nie?

Co za głupota...


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #228 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 01:00 »
To w pierwszej kolejności zatem starajcie się zdelegalizować Islam KK i Prawosławie.
Tam to jest dopiero sodoma i gomora.
I nie chodzi mi o porównani ale raczej o skale  zjawiska.
Raczej czuje sie zagrożona bardziej od tych wyznawców niż od SJ.
Ja tu widzę raczej w was urażoną dumę i osobistą niechęć i nienawiść.
Ja jako stojąca z boku bez emocjonalnych powiązań z wami i ze Śj mogę powiedzieć wprost . Nie pasowaliście do SJ(przystało sę wam coś podobać, jakiś zatarg itp. nie wnikam), a teraz szukacie sposobu by oni stali się takimi jak wy. W końcu zemsta jest słodka czyż nie?
Zdelegalizować Islam  i inne wymienione - nie moje kompetencje.
Poczucie zagrożenia tych wyznawców na sobie odczuwane - to proszę sobie zdelegalizować.
"Widzieć urażoną dumę", to ocena stania z boku i przyglądania sie problemowi z boku bez żadnej szkody dla siebie, lub siedzi  się w kapciuszkach w wygodnym fotelu i ocenia -  to jedno,  a miec  realnie  rozwalona, zniszczoną rodzine  itd. poprzez wplyw  nauk ck Swiadków Jehowy na tychże - to drugie.
Stojąc z boku, i osadzając i wciskając zemstę na sile w swoje wywody to takie  łatwe. Czyz nie?
 Owszem nie pasuje się do SJ, ale to juz wtedy, gdy się odkryje falsz, obludę WTSu, ukrywanie pedofilow w zborach, brak pomocy dzieciom molestowanym i nie zglaszanie tego wladzom, niepotrzebne smierci poprzez wymuszanie zaniechania ratowania zycia, falszywe tlumaczenie Biblii, przynaleznosc do ONZ, falszywe daty Armagedonu, inwestowanie w zbrojenia wojenne i wiele innych.

Zatarg? To poważniejsze niż zatarg.
"Zemsta" -  co za bzdura.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2017, 01:21 wysłana przez od-nowa »


Offline pies berneński

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #229 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 06:12 »
Jeśli jakaś organizacja religijna łamie prawo, to nie można jej zasłaniać swobodą wyznania.
Tak na logikę,jeśli jest łamane prawo to są na taką sytuację odpowiednie paragrafy kodeksu karnego.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Dietrich

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #230 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:27 »
Po co wogóle się nakręcać i dyskutować z tą PANIĄ ?


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #231 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:39 »
Tak na logikę,jeśli jest łamane prawo to są na taką sytuację odpowiednie paragrafy kodeksu karnego.
Odpowiednim paragrafem, sądem nie zwrócisz godności, tak jak o to walczyła wiele lat  Danusia, co opisała w swoim wątku.
Również odpowiedni paragraf kodeksu karnego nie sprawi, że zakończony zostanie proceder niszczenia rodzin. Do tej pory nic mi nie wiadomo, by członek rodziny, który opuścił org. dzieki jakiemukolwiek aparatowi prawnego , odzyskał swoją rodzinę. Me
Gdyby paragraf kodeksu karnego zakazywał pod karą uwięzienia lub wysokiej grzywny traktowania członków rodzin, którzy opuścili org. jak powietrze, a nawet o wiele gorzej, to wtedy spełniłby swoje zadanie - takie gdybanie.
 
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2017, 08:44 wysłana przez od-nowa »


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #232 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:41 »
Po co wogóle się nakręcać i dyskutować z tą PANIĄ ?

Pewnie, lepiej zastosować ostracyzm i odrzucać inne zdanie lepiej iść "jedyna słuszna droga" tak jak ŚJ idą swoją i gdzie ta różnica ?

I tak tylko dodam skoro ŚJ to tacy ekstremiści to proponuję iść na wiecie KK lub prawosławia a nawet Islamu z kartkami  pedofilia itp. jestem ciekawa ile minut (nie godzin) pozwolą wam tak stać za nim nie wyniosą was na noszach  . Może się nawet okazać ze po takim spotkaniu to i transfuzja mogłaby wam  nie pomóc.

Tak obiektywnie z boku to piszę .

Przyczepiłam się bo strasznie nie lubię hipokryzji. Wybawić świat chcą co niektórzy od ekstremizmu tylko od delikatnie to ujmując bierzecie się za to nie w tej kolejności co trzeba.



od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #233 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:52 »
Pewnie, lepiej zastosować ostracyzm i odrzucać inne zdanie lepiej iść "jedyna słuszna droga" tak jak ŚJ idą swoją i gdzie ta różnica ?

I tak tylko dodam skoro ŚJ to tacy ekstremiści to proponuję iść na wiecie KK lub prawosławia a nawet Islamu z kartkami  pedofilia itp. jestem ciekawa ile minut (nie godzin) pozwolą wam tak stać za nim nie wyniosą was na noszach  . Może się nawet okazać ze po takim spotkaniu to i transfuzja mogłaby wam  nie pomóc.

Tak obiektywnie z boku to piszę .

Przyczepiłam się bo strasznie nie lubię hipokryzji. Wybawić świat chcą co niektórzy od ekstremizmu tylko od delikatnie to ujmując bierzecie się za to nie w tej kolejności co trzeba.
Opuściłam WTS, przepełniony fałszem i hipokryzją, co już wykazałam w moich postach, na co niestety są klapki na oczach, kompletny brak zrozumienia tematu.
Chodzę tam, gdzie lubię, a nie tam gdzie się mnie wysyła, także dziękuje nie skorzystam z wieców.
Co za ironia o transfuzji, coś nie pasi i się odgryzać.
Oczywiście, że się odrzuca zdanie, które nie ma sensu, nie ma poparcia w dokładnym zrozumieniu tematu, nawet zaprzestaje się dyskusji, się ustępuje, to nie ostracyzm.

Wybawić świat od ekstremizmu? Kto? Co to ma być za zdanie?  Co za płytkość.
Kobieto, nie świat wybawiać a mieć kontakt z swoimi rodzinami, mieć swoje rodziny, które zostały zniszczone stosowaniem się czynnych ŚJ do nauk ck, gdzie zamiast miłości wpaja się tym ludziom nienawiść do swoich bliskich.

W strażnicach można znalezc sobie takie zalecenia ck, tylko trzeba sie zabrać do zgłębienia tematu.
Polecam zobaczyć filmik z kongresu 2016, jak ŚJ są motywowani by naśladować to, co tam zostało ujęte zgodnie z naukami ck, w tym konkretnym przypadku,  jak matka unika  swojej córki, zrywa kontakt, nawet telefonu nie odbiera, a ojciec siedzi obok i czyta sobie Biblię.
Tak się dzieje naprawdę, w ślad za filmikiem, tragedie, tragedie, tragedie rodzinne.

 
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2017, 09:32 wysłana przez od-nowa »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #234 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:07 »

I tak tylko dodam skoro ŚJ to tacy ekstremiści to proponuję iść na wiecie KK lub prawosławia a nawet Islamu z kartkami  pedofilia itp. jestem ciekawa ile minut (nie godzin) pozwolą wam tak stać za nim nie wyniosą was na noszach  . Może się nawet okazać ze po takim spotkaniu to i transfuzja mogłaby wam  nie pomóc.



Ma Pani racje piszac , ze sa religie , ktore bardziej agresywnie niz SJ reaguja na wszelka krytyke .
Tylko , ten fakt nie usprawiedliwia zachowania  Swiadkow  w stosunku  do inaczej  niz oni wierzacych.
Prosze nie zapominac , ze  unikanie przemocy w tej religii  nie przeszkadza  wierzyc , ze 99,9% ludzkosci bedzie wybitych w Armagedonie . Jezeli Pani  nie jest SJ to rowniez Pania to czeka .
Moim zdaniem , zaliczenie  SJ w Rosji do ekstremistow  to  przesada , zwlaszcza gdy porownamy ich  z ISIS czy inna AL-kaida .
Ale  , rowniez  tutaj zauwaza sie , ze w znacznym stopniu  SJ zbieraja to co posiali .
Gdyby wyrzekli sie aroganckiego spojrzenia na ludzi  spoza ich wspolnoty  i byli sklonni zreformowac swoje dzialania , to zaden sad (rowniez rosyjski) nie znalazlby powodow do delegalizacji .
Proponuje  tez,  ze zrozumieniem spojrzec na argumenty  uczestnikow tego forum . Wielu z nich doznalo  naprawde wiele zlego bedac w tej wspolnocie . Tego nie zapomina sie tak latwo...


Offline pies berneński

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #235 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:17 »
Gdyby paragraf kodeksu karnego zakazywał pod karą
A jeśli nie zakazuje to w świetle prawa nie logiczne jest mówienie o  łamaniu  prawa.Człowieczeństwo i empatia raczej nie jest regulowany przez kodeks karny.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #236 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:22 »
A jeśli nie zakazuje to w świetle prawa nie logiczne jest mówienie o  łamaniu  prawa.Człowieczeństwo i empatia raczej nie jest regulowany przez kodeks karny.
Takiego paragrafu nie ma, napisałam, że to moje gdybanie.
Bardziej chodziło mi o to, że żadne są szanse dzięki paragrafowi, którego nie ma, by nie były niszczone rodziny, czy godność.
Właśnie o to mi chodziło, empatii nie uzyskasz z pomocą paragrafu karnego, sam wiesz, że w org problem jest bardziej złożony.
Moim zdaniem, jest logiczne mówienie o łamaniu prawa do posiadania rodziny a nie do jej zniszczenia.
Czy z kodeksem, czy bez.
Od strony zwyczajnych ludzkich uczuć.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2017, 09:30 wysłana przez od-nowa »


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #237 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:25 »
Tak obiektywnie z boku to piszę .

Każda opinia osobista w tym również Pani jest subiektywna, nie obiektywna. Na tym forum istnieje kilkaset osób, które mniej lub bardziej ucierpiały przez organizację świadków Jehowy natomiast Pani usiłuje negować te wszystkie doświadczenia i przerzucać winę na te osoby. Jednocześnie wykazała się Pani totalnym brakiem znajomości problematyki Świadków Jehowy, a gdy próbowaliśmy Pani ją nakreślić to było to odrzucane. 

Czy wchodzi pani również na inne fora osób w jakiś sposób poszkodowanych i wmawia im że zamiast użalać się nad sobą i zajmować się nagłaśnianie problemu który ich dotknął osobiście powinny zająć się większymi problemami na świecie? Naprawdę nie dostrzega Pani w takiej postawie totalnego braku empatii i zrozumienia drugiego człowieka?
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2017, 09:28 wysłana przez M »


Offline gedeon

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #238 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:34 »
Pewnie, lepiej zastosować ostracyzm i odrzucać inne zdanie lepiej iść "jedyna słuszna droga" tak jak ŚJ idą swoją i gdzie ta różnica ?

I tak tylko dodam skoro ŚJ to tacy ekstremiści to proponuję iść na wiecie KK lub prawosławia a nawet Islamu z kartkami  pedofilia itp. jestem ciekawa ile minut (nie godzin) pozwolą wam tak stać za nim nie wyniosą was na noszach  . Może się nawet okazać ze po takim spotkaniu to i transfuzja mogłaby wam  nie pomóc.

Tak obiektywnie z boku to piszę .

Przyczepiłam się bo strasznie nie lubię hipokryzji. Wybawić świat chcą co niektórzy od ekstremizmu tylko od delikatnie to ujmując bierzecie się za to nie w tej kolejności co trzeba.

Rozśmieszył mnie Twój obiektywizm. Składasz deklarację, że nie Jesteś ŚJ, nie Jesteś też katoliczką bo obrażasz KK.
Ja jednak myślę, że Jesteś zakompleksionym ŚJ i nie radzisz sobie z faktami ale pisz pomożemy Tobie przejrzeć na oczy.


ravasz

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #239 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 10:13 »


Przyczepiłam się bo strasznie nie lubię hipokryzji. Wybawić świat chcą co niektórzy od ekstremizmu tylko od delikatnie to ujmując bierzecie się za to nie w tej kolejności co trzeba.
Gdyby tak było to nie broniłabyś mistrzowskich hipokrytów z WTS-u , szacowana " pani" oksankoskakanko.
I jeśli tak bardzo drażnią cię wypowiedzi uczestników forum , to droga wolna.
Bo ja szczerze powiedziawszy nie mogę uwierzyć , że ktoś może wypisywać takie bzdety.