Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85241 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Marzec, 2017, 14:21 »
Ludzie z tego co mi wiadomo dobrowolnie dają pieniądze z ta różnicą że mogę od nich dostać za darmo Biblię czy inne publikacje o treści religijne a np w takim KK  (...)za Biblię tysiąclatkę musiałam wydać nie małe pieniądze z własnej kieszeni.

Rzeczywiście, ogromna różnica. Tu i tu coś kosztuje.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Marzec, 2017, 17:19 »
Każdy Świadek Jehowy ma wgrany taki program w podświadomość, jak atakuje się ich wierzenia czy poczynania to od razu porównują się z innymi - z katolikami, prawosławnymi, a teraz nawet z islamistami - starając pokazać się, że inni są gorsi.

Po co te porównania?! Wg. rosyjskiej definicji ekstremizmu Świadkowie Jehowy są ekstremistami i pasują do niej. Podżeganie do nienawiści. Trzeba spojrzeć na drugą stronę
Poproszę przykłady podżegania  do nienawiści w Rosji tych sj.  I druga istotniejsza dla mnie osobiście sprawa. Kto Panu wygrał program że jak ktoś robi porównania to jest sj?  Kwestia muzułmanów sama się nasuwa patrząc na to co się dzięki nim dzieje w Europie. I raczej wolałabym by władze nimi się zajęły w krajach bo na chwilę obecną najbardziej ich się obawiam niż sj którzy co najwyżej zapukaja
 do drzwi.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 17:27 wysłana przez OKSANKAskakanka :) »


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Marzec, 2017, 17:48 »
Poproszę przykłady podżegania  do nienawiści w Rosji tych sj.  I druga istotniejsza dla mnie osobiście sprawa. Kto Panu wygrał program że jak ktoś robi porównania to jest sj?  Kwestia muzułmanów sama się nasuwa patrząc na to co się dzięki nim dzieje w Europie. I raczej wolałabym by władze nimi się zajęły w krajach bo na chwilę obecną najbardziej ich się obawiam niż sj którzy co najwyżej zapukaja
 do drzwi.
Ale o co chodzi?
Czyli ŚJ podżegają do miłości innowierców, wykluczonych?
Proszę o przykłady. :-\


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:13 »
Co to znaczy podżegac do miłości? Znam podżeganie do nienawiści.  Na razie przykładów brak.


Offline pitekantrop

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:16 »
"Kwestia muzułmanów sama się nasuwa patrząc na to co się dzięki nim dzieje w Europie. I raczej wolałabym by władze nimi się zajęły w krajach bo na chwilę obecną najbardziej ich się obawiam niż sj którzy co najwyżej zapukaja do drzwi."

Droga Oksano,

skąd biorą się Twoje obawy przed Muzułmanami? Czy znasz ich osobiście, czy opierasz się na mediach?

i w jaki sposób władze miałyby się nimi "zająć"?


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:24 »
Cytuj
Droga Oksano,

skąd biorą się Twoje obawy przed Muzułmanami? Czy znasz ich osobiście, czy opierasz się na mediach?

i w jaki sposób władze miałyby się nimi "zająć"?
No Towarzystwo Strażnica wzięło się za muzułmanów i to już w roku 2013:

W książce pt. „Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” (1991, 2001, 2010), zamieszczonej na płycie Watchtower Library 2013, usunięto podrozdział Gdy Ktoś Mówi „Jestem Muzułmaninem” (s. 23-24). Dotyczy to rozdziału Jak reagować na wypowiedzi mające na celu przerwanie rozmowy (s. 15).
Cytuj
Co to znaczy podżegac do miłości? Znam podżeganie do nienawiści.  Na razie przykładów brak.
Przykładów podżegania do miłości brak. Masz rację. ;)


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:27 »
"Kwestia muzułmanów sama się nasuwa patrząc na to co się dzięki nim dzieje w Europie. I raczej wolałabym by władze nimi się zajęły w krajach bo na chwilę obecną najbardziej ich się obawiam niż sj którzy co najwyżej zapukaja do drzwi."

Droga Oksano,

skąd biorą się Twoje obawy przed Muzułmanami? Czy znasz ich osobiście, czy opierasz się na mediach?

i w jaki sposób władze miałyby się nimi "zająć"?
niestety tych mułzumanów  obawiają się także nasi  rodzimi wyznawcy Allacha .  Co do pisania listów mój brat pisał do sześciu  osób w Rosji . Każdy list można było zaraportować jako czas w służbie dla Jehowy ( czytaj: Organizacji )  1 godzina na list .


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:29 »
Proszę bardzo przykład podżegania do nienawiści:

hasło w skorowidzu:

nienawiść do odstępców” („Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000” 2003 s. 331).

„Odstępstwo jest w gruncie rzeczy buntem wobec Jehowy. Osoby takie nieraz głoszą, jakoby znały Boga i Mu służyły, ale odtrącają nauki i wymagania przedstawione w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, tymczasem nie uznają organizacji Jehowy i za wszelką cenę próbują zahamować jej działalność. Jeżeli mimo poznania tego, co prawe, świadomie obrali tak niegodziwe postępowanie, a zło zakorzeniło się w nich do tego stopnia, że stało się nieodłączną częścią ich osobowości, to chrześcijanin musi owe przesiąknięte złem osoby znienawidzić (w biblijnym tego słowa znaczeniu)” (Strażnica Nr 19, 1993 s. 19).


Offline pitekantrop

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:31 »
"niestety tych mułzumanów  obawiają się także nasi  rodzimi wyznawcy Allacha"

 :o


Offline TomBombadil

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Marzec, 2017, 18:40 »
Zeszłoroczne zgromadzenia są takim dowodem ekstremizmu. Obejrzyj filmiki. I nie chodzi tylko o ten,gdzie matka nie odbiera telefonu od córki.Ta religia nie rzeszy miłości. Mówi o niej,ale z praktyką krucho. Tu na forum wymieniamy się naszym bólem,bo większość z nas spotkało coś oburzającego, i to ze strony systemu. Ludzie sami z siebie nie wpadliby na pewne rozwiązania.Świadkowie darmo udostępniają biblię,za co im chwała. Ale spróbuj potem w zborze posługiwać się swoją tysiąclatką! No chyba żeś zainteresowana,to jeszcze okażemy się tolerancyjni. Nam też żal ludzi w Rosji. Bo to oni stracą swoje marne pensje płacąc kary. To ich może będą znów zsyłać na Sybir. Ciało K.nawet nie mrugnie. Ale w swojej telewizji będzie grzmieć jak nas prześladują.I będą zacierać ręce,bo posypie się złoty deszcz poruszonych braci,by udzielić wsparcia poszkodowanym w Rosji. Świadkowie w Rosji sami się podłożyli.Byli wielokrotnie ostrzegani. Mogli głosić z samą biblią. Przestać nachodzić ludzi co 3 tygodnie. A w literaturze pojawiła się istna mowa nienawiści.To stało się.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Marzec, 2017, 19:34 »
Proszę bardzo przykład podżegania do nienawiści:

hasło w skorowidzu:

nienawiść do odstępców” („Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000” 2003 s. 331).

„Odstępstwo jest w gruncie rzeczy buntem wobec Jehowy. Osoby takie nieraz głoszą, jakoby znały Boga i Mu służyły, ale odtrącają nauki i wymagania przedstawione w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, tymczasem nie uznają organizacji Jehowy i za wszelką cenę próbują zahamować jej działalność. Jeżeli mimo poznania tego, co prawe, świadomie obrali tak niegodziwe postępowanie, a zło zakorzeniło się w nich do tego stopnia, że stało się nieodłączną częścią ich osobowości, to chrześcijanin musi owe przesiąknięte złem osoby znienawidzić (w biblijnym tego słowa znaczeniu)” (Strażnica Nr 19, 1993 s. 19).

Pytałam o faktyczne przykłady do podżegania do nienawiści a nie jeden wyrywek zdaniowy za którym nie idą czyny .Ostracyzm nie występuje tylko w ich religii ale jest najbardziej widoczny bo wynika chyba to z tego że są konsekwentni w to w co wierzą. Poza tym proponuję najpierw spojrzeć Panu na siebie,i swoją działalność na tym forum  a potem wytykać innym podżeganie do nienawiści. Chyba nie chce Pan mnie przekonać ,że w kwestii ekstremizmu ,przemocy siania niepokojów, na świecie Sj można na równi postawić np z muzułmanami czy nawet chrześcijanami z prawosławia czy katolicyzmu. I że to oni w pierwszej kolejności powinni być zdelegalizowani. Bo jakoś nie wierze, że ich delegalizacja spowoduje że nagle Rosja zostanie uwolniona od ekstremizmu i wszyscy będą sobie żyć wreszcie w szczęściu i pokoju.

I jeszcze raz podkreślę nie ma się co cieszyć z działań władz Rosji wymierzonych w ŚJ znanych tylko z tego że pukają do drzwi.
Trzeba być niespełna rozumu by takie działania popierać. Teraz oni a potem?


Offline M

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Marzec, 2017, 19:43 »
Oksano, przeczytaj proszę ten wątek: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/list-do-starszych-w-rosji-dot-nowej-ustawy-dotyczacej-misjonarzy/

A potem odpowiedz sobie sama na pytanie, czy Świadkowie Jehowy (a w zasadzie ich przywódcy, którzy redagowali ten list) sami się nie prosili o te "prześladowania".


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Marzec, 2017, 19:52 »
Oksana pisze:
Cytuj
Pytałam o faktyczne przykłady do podżegania do nienawiści a nie jeden wyrywek zdaniowy za którym nie idą czyny

A jakie byś chciała?
Konkretnie.
Że będą pomazańcy z nieba zabijać innowierców?
Ja ci będę wyłącznie Strażnice cytował, byś nie mówiła, że kłamię.

A exŚJ przytoczą ci przykłady z życia, bo Ty życia nie znasz, jak widać. :-\

W sprawie tych cytatów to zgłoś się nie do mnie, ale do tych co nakazali nienawidzić odstępców.
Zapytaj jak się to ma przejawiać.

nienawiść do odstępców” („Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000” 2003 s. 331).

„Odstępstwo jest w gruncie rzeczy buntem wobec Jehowy. Osoby takie nieraz głoszą, jakoby znały Boga i Mu służyły, ale odtrącają nauki i wymagania przedstawione w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, tymczasem nie uznają organizacji Jehowy i za wszelką cenę próbują zahamować jej działalność. Jeżeli mimo poznania tego, co prawe, świadomie obrali tak niegodziwe postępowanie, a zło zakorzeniło się w nich do tego stopnia, że stało się nieodłączną częścią ich osobowości, to chrześcijanin musi owe przesiąknięte złem osoby znienawidzić (w biblijnym tego słowa znaczeniu)” (Strażnica Nr 19, 1993 s. 19).

Jak daleko ma sięgać ta nienawiść?
zapytaj Nadarzyn i napisz nam.


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Marzec, 2017, 20:10 »
Oksano nikt się nie cieszy z powodu delegalizacji świadków w Rosji , błędnie wyciągasz wnioski . My znamy organizację od wewnątrz , widzimy to czego ludzie jako świadkowie nie dostrzegają , żal jest nam każdego człowieka którego dotykają prześladowania , staramy się na wszelkie sposoby ludziom pomagać , wielu ludzi którzy byli świadkami działa w różny sposób pomagając bliźnim . Zdajemy sobie sprawę do czego takie pisanie listów doprowadzi ,do zwiększenia skali przemocy wśród tych Bogu winnych braci i nękanie ich karami a nawet uwiezieniem . Rozmawiałem o tym z moim bratem i mówiłem czym się to może skończyć , powiedział że Ciało kierownicze dało taki nakaz i wykonują . Gdyby na sali ktoś głośno powiedział czym się kończyły takie akcje pisania listów odrazu wyleciał by na zbity pysk  . Komitet zadałby jedno pytanie , Czy masz zaufanie do Ciala kierowniczego .? Nikt nie słuchał by twoich wyjaśnień odnośnie dawnych akcji pisania listów . Na drugi dzień nikt ciebie nie zna łącznie z twoimi dziećmi i rodzicami a mąż zabierze dzieci i odejdzie . Nikt nie wyda nawet o tobie pozytywnej opinii . W jednej minucie tracisz przyjaciół rodzinę oraz dobre imię na które pracowałaś latami . Czy uważasz to za normalne że twoje dziecko które urodziłaś wychowywałas , mija ciebie na ulicy i odwraca głowę  . Na próbę rozmowy zacytuje ci werset biblijny z listu do Koryntian . Zapewne wiesz o który werset chodzi , co poczujesz gdy usłyszysz te słowa .


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Marzec, 2017, 20:17 »
Jeśli CK nie podżega do nienawiści, to proszę o fragmenty, gdzie nakazuje ono miłość do:

wykluczonych
tych co się sami oddalili
innowierców

Proszę o podanie czym ma się przejawiać ta miłość. :-\