Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85249 razy)

Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Marzec, 2017, 23:07 »
Mój drogi bracie Baranku , zgadzam się z tobą w pełni , masz rację nie wiadomo jak się potoczy historia , ale ona ma to do siebie że lubi się powtarzać . Pamiętam w latach siedemdziesiątych też była akcja pisania listów w sprawie prześladowań braci w Malawi ,  i wybuchła druga fala prześladowań .  Być może być tak że nie które kraje mogą powrócić do Matuszki  Rasiji . Jak Rosjanie weszli do Polski  to na pierwszy ogień poszli uczestnicy wojny Polsko - Bolszewickiej .   Muszę się jakoś zabezpieczyć  ,od dzisiaj jestem Startek Startkowicz  , odrazu brzmi swojsko .


Offline pitekantrop

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Marzec, 2017, 23:22 »
Widzę dużo znaków zapytania, na ile jednak znam się na urodzie, to czeka ich dokręcanie śruby niezależnie od tego, ile napłynie listów. Mam nadzieję i zakładam, że nie będą eksmitowani z mieszkań, ani nie będą tracić pracy, natomiast jeżeli władze jakiegoś aktywistę potraktują bardziej pieszczotliwie dla przykładu, a to się może zdarzyć - wtedy ruch zyska swoich męczenników, a to go tylko zradykalizuje i wzmocni moralnie. Może się też zdarzyć, że posmak zakazanego owocu przysporzy im nowych wyznawców


Offline Sebastian

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Marzec, 2017, 00:19 »
zobaczymy jaką decyzję wyda sąd najwyższy 5 kwietnia 2017
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Marzec, 2017, 07:12 »
Obawiam się, że  to jest jedyny skuteczny sposób, żeby przynajmniej nagłośnić tą sprawę na świecie, bo zapewne zadbają o "media coverage"
Ciała Kierowniczego nie interesuje świat tylko zainwestowane pieniądze, których mogą nie mieć jak wywieźć. Osobiście uważam , że lepszą metodą gdy chce się załatwić delikatną sprawę jest spotkanie i rozmowa a nie lawina listów od osób , które nie są stroną konfliktu. CK doskonale o tym wie a wzniecając ogólne poruszenie pokazuje, że  nie chodzi o represje względem rosyjskich świadków tylko o drugie dno tej sprawy.


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Marzec, 2017, 07:30 »
Harnasiu to nawet nie są ich zainwestowane pieniądze , to są pieniądze tych biednych ludzi . U nas w Polsce od chwili zarejestrowania nie zainwestowali też żadnych pieniędzy , wszystko zostało wybudowane za nasze pieniądze i naszymi rękoma . Oni sobie na tym położyli łapę i każą sobie płacić wysokie haracze za użytkowanie tych obiektów . Które mogą sprzedawać .


Offline bernard

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Marzec, 2017, 07:40 »
Ciała Kierowniczego nie interesuje świat tylko zainwestowane pieniądze, których mogą nie mieć jak wywieźć. Osobiście uważam , że lepszą metodą gdy chce się załatwić delikatną sprawę jest spotkanie i rozmowa a nie lawina listów od osób , które nie są stroną konfliktu. CK doskonale o tym wie a wzniecając ogólne poruszenie pokazuje, że  nie chodzi o represje względem rosyjskich świadków tylko o drugie dno tej sprawy.
Dokladnie. Jeżeli tak by im zależało na swoich wiernych to by sami przyjechali do Putina i próbowali załatwić sprawy dyplomatycznie. Ale przecież nie o to chodzi,  te ,, prześladowania " są tylko wodą na młyn dla nich. Nic tak przecież nie scala grupy jak ,, kij ". Tak czy inaczej WTS wygra. Jeżeli zakaz wejdzie to ich wzmocni , jak nie w samej Rosji to na świecie , jeżeli będą wolni to tez wygrają . ;)


Offline Dietrich

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:13 »
No właśnie. Czemu nie wzięli się za to na samym początku, kiedy Rosja obłożyła zakazem czasopisma?


Offline HARNAŚ

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:39 »
Dokladnie. Jeżeli tak by im zależało na swoich wiernych to by sami przyjechali do Putina i próbowali załatwić sprawy dyplomatycznie.  Jeżeli zakaz wejdzie to ich wzmocni , jak nie w samej Rosji to na świecie , jeżeli będą wolni to tez wygrają . ;)
Już chyba raczej na tym nie wygrają . Czasy się zmieniają , ludzie też , mentalność tym bardziej. Takich świadków jakich mieli w latach 90-tych już nie ma. Sami ich zapał zepsuli swoimi dyrektywami.


Offline Dietrich

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:59 »
Już chyba raczej na tym nie wygrają . Czasy się zmieniają , ludzie też , mentalność tym bardziej. Takich świadków jakich mieli w latach 90-tych już nie ma. Sami ich zapał zepsuli swoimi dyrektywami.

Też to tak widzę Harnasiu; moje początki zainteresowania "prawdą" przypadły na przełom lat 80-90. Dziś po ponad 25 latach widzę jaka przepaść dzieli .org od tamtego okresu. Pod każdym względem. 


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Marzec, 2017, 10:50 »
My akurat byliśmy w organizacji i wiemy czym jest ta organizacja , i dlatego w każdym calu jesteśmy na nich cięci . Tylko Rosja posunęła się o wiele za daleko , objęte zakazem zostały wszystkie grupy Ewangelicznych Chrześcijan , społeczeństwo Rosyjskie i nie tylko nie ma pojęcia  czym jest wyznanie świadków i jakie metody stosuje . Należało by najpierw poprzedzić to jakąś akcją informująca czym jest ta sekta , najlepiej nadają się do tego najbardziej znienawidzeni tzw. Odstępcy . To powinna być akcja  rzeczowa jaka była u nas tylko na większą skalę , odsłonięta powinna być cała prawda o WTSie . Wprowadzenie zakazu jest atakiem na konstytucyjna wolność i łamaniem praw człowieka . Wyobraźcie sobie u nas taką sytuację , było by jak w książce Jacka Piekary : Przenajświętrza Rzeczpospolita .  Orwelowska wizja Polski w wydaniu katolickim . Chcą świadkowie sobie wierzyć niech sobie wierzą , ale także oni muszą być uświadomieni co do metod jakie są stosowane wobec nich . Dlatego trzeba ostrzegać społeczeństwo przed działaniem przywódców tej sekty .


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Marzec, 2017, 12:04 »
Ciała Kierowniczego nie interesuje świat tylko zainwestowane pieniądze, których mogą nie mieć jak wywieźć. Osobiście uważam , że lepszą metodą gdy chce się załatwić delikatną sprawę jest spotkanie i rozmowa a nie lawina listów od osób , które nie są stroną konfliktu. CK doskonale o tym wie a wzniecając ogólne poruszenie pokazuje, że  nie chodzi o represje względem rosyjskich świadków tylko o drugie dno tej sprawy.
   CK jest przede wszystkim zbyt pyszne, żeby się przed kimkolwiek tłumaczyć i z kimkolwiek rozmawiać.
   Ma swoją politykę działania i ludzie ich nie obchodzą.
   To nie oni będą cierpieć, tylko ci, szczerzy śj, tam na miejscu, w Rosji, a dyplomacją można by było wiele osiągnąć.
   I tu jasno widać, że sprawa ma swoje finansowe podłoże.

   A dla "Matki-Rosji", przydadzą się piękne, zadbane obiekty, za darmo, podane jak na tacy.
   No cóż, po 5 kwietnia, zobaczymy, co tam się dalej będzie działo?
   To już dosłownie za kilka dni.
   Choć dla fanatycznych śj, negatywne rozstrzygnięcie sądu, będzie spełnieniem się proroctw związanych z wielkim uciskiem.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Marzec, 2017, 12:22 »


Oczywiście, że trzeba bronić każdego człowieka, któremu dzieje się krzywda. Ale w tym wypadku obawiam się, że nie tędy droga. Te listy mogą stać się przyczyną wzmożenia reperkusji czy kontrakcji.

Właśnie widzę jak Pan broni tej sprawy i ŚJ w tej kwestii.Nie zauważyłam minimalnego sprzeciwu z Pana strony co do działań władz w Rosji.

Takie rzeczy jak te trzeba potępiać bez względu kogo to dotyczy kiedy w grę wchodzi łamanie praw człowieka.
I inna istotniejsza kwestia . Prawo związane jest z ekstremizmem  więc pytanie do Pana co u SJ jest tak ekstremistycznego że muzułmanie będą mogli w Rosji legalnie działać a np.SJ nie?
Według statystyk tych pierwszych jest 10% a tych drugich mniej niż 1%.

Czy w historii Rosji ŚJ byli tam podżegaczami do wystąpień przeciw władzy? Obalali carów? Brali udział w strajkach ,zamieszkach? A może przeprowadzali ataki terrorystyczne?
Pitoli Pan ciągle o tej kasie . Ludzie z tego co mi wiadomo dobrowolnie dają pieniądze z ta różnicą że mogę od nich dostać za darmo Biblię czy inne publikacje o treści religijne a np w takim KK  mimo że  utrzymuje się ich miedzy innymi z moich podatków(czy tego chcę czy nie) za Biblię tysiąclatkę musiałam wydać nie małe pieniądze z własnej kieszeni.

I kolejna kwestia to taka że zawsze staje w obronie kiedy władza która jest utrzymywana przez obywateli łamię prawo a nawet własną konstytucję w której wpisane jest prawo do wolności wyznania.

A ze piszą listy to co mają wyjść na ulice i strajkować,złapać za broń  by miał pan kolejny powód do narzekań? Z Pana nastawieniem to myślę że  co by SJ nie zrobili to już dla zasady jest be,najgorsze na świecie itp.

Wiem jakie jest to forum ale w pewnych sytuacjach można się spiąć na jakieś wyżyny obiektywizmu a przede wszystkim racjonalnego  podejścia do sprawy.


Offline bernard

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Marzec, 2017, 12:35 »
Cytuj
a np w takim KK  mimo że  utrzymuje się ich miedzy innymi z moich podatków
Gwoli ścisłości to z naszych podatków idą pieniądze także na inne Koscioly i związki wyznaniowe.Na ŚJ również.


Offline Dietrich

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Marzec, 2017, 12:47 »

Takie rzeczy jak te trzeba potępiać bez względu kogo to dotyczy kiedy w grę wchodzi łamanie praw człowieka.
(...)
Wiem jakie jest to forum ale w pewnych sytuacjach można się spiąć na jakieś wyżyny obiektywizmu a przede wszystkim racjonalnego  podejścia do sprawy.

Gwoli obiektywizmu: jakoś nie widziałem, żeby Świadkowie byli zachęcani do pisania w sprawie łamania praw człowieka w takich krajach jak Syria czy Erytrea, gdzie wierzącym w Chrystusa ścina się głowy, a dzieci i kobiety sprzedaje na targu jak bydło. Aaaa, przepraszam - Babilon Wielki. (mea culpa)
 
Sprawa Rosji ciągnie się dość długo. Dopiero kiedy w grę weszło upaństwowienie nieruchomości Towarzystwa nagle rozległ się alarm.  Zresztą nie jest to pierwsza taka sprawa.
Proponuję prześledzić to forum, przeczytać o akcjach pisania listów do władz Malawi czy wcześniej do kanclerza Rzeszy Hitlera.
A później choćby to: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/list-do-starszych-w-rosji-dot-nowej-ustawy-dotyczacej-misjonarzy/msg44623/#msg44623, jak Biuro Główne potraktowało braci w Rosji i jakich wskazówek im udzieliło.

Myślę, że na tym Forum znając fakty oraz historię Towarzystwa Strażnica to i tak dość obiektywnie podchodzimy do tych spraw.  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 12:51 wysłana przez Dietrich »


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Marzec, 2017, 13:18 »
Każdy Świadek Jehowy ma wgrany taki program w podświadomość, jak atakuje się ich wierzenia czy poczynania to od razu porównują się z innymi - z katolikami, prawosławnymi, a teraz nawet z islamistami - starając pokazać się, że inni są gorsi.

Po co te porównania?! Wg. rosyjskiej definicji ekstremizmu Świadkowie Jehowy są ekstremistami i pasują do niej. Podżeganie do nienawiści. Trzeba spojrzeć na drugą stronę medalu.

Poza tym chociaż nie jestem już Świadkiem, boję się co może sprowadzić taka lawina listów. Mam wrażenie że nic dobrego. Świadkowie piszą w nich, że władza rosyjska się myli co do Świadków, bo jest inaczej. Równie mogli by napisać "jesteście kretynami, jesteście niedoinformowani i błądzicie". Ciekawe jakie emocje by to wzbudziło gdyby taki list został skierowany w stronę Świadków Jehowy. Może oburzyliby się, może zaczęli jakąś kampanie informacyjną? A co zrobi rząd rosyjski, to możemy przypuszczać.

Czytałem gdzieś, że jak naziści weszli do Polski pierwsze co Hitler kazał zrobić po podbiciu to pójść pod konkretne adresy. To były adresy żydów i masonów. Więc z tego wynika, że wcześniej musieli się przygotować na to i zrobić wywiad. Czy Wladimir nie może zrobić tego samego?

Świadkowie nie bądźcie naiwni, to nie loteria, a może będzie dobrze a może nie. Tu chodzi o ludzkie życie. Budynki niech sobie wezmą. Po h... narażać za nie życie. I tak za jakiś czas każdy jeden pójdzie pod młotek. Tak jak stało się w Brooklinie.
Jak widziałem jeden propagandowy filmik Ciała Kierowniczego, "zasadnicza kwestia dotyczy straty Sal Królestwa i Biura oddziału".

Te listy to KIJ W MROWISKO. Putin i tak zrobi co będzie chciał.
Źle pojmowaną solidarność i lojalność i dumę schowajcie sobie w kieszeń. Solidarność i lojalność tak a propo wobec kogo?
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 13:22 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.