Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85165 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec, 2017, 15:31 »
Rosja to władca umysłów, a konkurencji nie zniesie:)

Mam wątpliwości czy to jest dobra strategia. Zwróć uwagę jak bardzo ŚJ się chełpią prześladowaniami. Ich to może po prostu wzmocnić. Nie raz i nie dwa z mównicy było słychać o tym, że ten czy inny jak były prześladowania, był bardzo aktywny, ale jak minęły to dobrobyt "tego świata" go zgubił. Coś na zasadzie nic tak nie łączy jak wspólny wróg. Podczas walki z "wrogiem" nie masz czasu na myślenie, w tym jakiekolwiek zastanowienie w czym utknąłeś. Nawet takie sprawy jak afera w Australii mają marginalne znaczenie.

Inaczej mówiąc czy to nie przyniesie efektu odwrotnego do zamierzonego.

Każdy swojego interesu pilnuje i waży dokładnie jaki układ się opłaca.
Np CHINY nie wpuszczają obcego kapitału charytatywnego, ale bardzo chętnie zapraszają samych wolontariuszy chętnych pomagać bez pieniędzy a sponsorzy są na miejscu w postaci bogatych Chińskich przedsiębiorców.

Dlaczego?   Ponieważ boją się wpływów Sorosa itp osobników.

Zasada w CHINACH jest taka:  Macie siać pozytywną energię, kraj ma się bogacić nie wolno zabobonami straszyć ludzi, ludzie mają się cieszyć życiem i owocem pracy swoich rąk.

Myślę że ROSJA chce też ukrucić wpływy wywrotowców i ekstremistów, mają duży odsetek islamistów w armi + np świadków jehowy którzy oczywiście są procentem problemów ogólnych ROSJI.

ALE MYŚLĘ że chodzi o wywalenie z kraju wszelkiej maści moncicieli, bo wtedy jest szansa dla kraju na rozwój.

100lat komunizmu odcisnęło piętno np w postaci braku klasy średniej wywodzącej się z małego i średniego biznesu do tego korupcja itp.

NAJLEPIEJ ROZWIJAJĄ SIĘ KRAJE GDZIE LUDZIE WIERZĄ ŻE TU I TERAZ TRZEBA COŚ OSIĄGNĄĆ A NIE CZEKAĆ NA RAJ NIEBO REINKARNACJĘ

PATRZ: CHINY
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2017, 15:33 wysłana przez Efektmotyla »


Offline Trinity

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Marzec, 2017, 16:59 »
Motylku nie za ostro z tym ścierwem?

jeszcze nie tak dawno uznałabym to za prześladowanie a dziś?
nie chce być radykalna,czy pluć na to w co kiedyś tak wierzyłam! jest mi przykro że byłam nabita w butelke!
tak zwyczajnie po ludzku, nie rozwijałam się tak jak bym chciała, nie rozwijałam pasji
a teraz się okazało że byłam w sekcie.  :o
nie mam pomysłu na swoją duchowość
mam pustkę
niektórzy odkryli na nowo JCh
też bym chciała znów mieć jakiś sens, cel, robić coś po coś

eh ale się rozczuliłam nad sobą


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Marzec, 2017, 17:01 »
eh ale się rozczuliłam nad sobą

Głowa do góry...
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline lukasz84gl

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Marzec, 2017, 18:27 »
To jest dobre.Ale to się nie spełni.
Wzmocnili się jak mieli wolność, w Polsce w latach 1989-1991 chrzty po 10 000 osób. A teraz, nawet jak by im śrubę w Polsce przykręcili to by wszyscy pouciekali.

Mówiąc utwierdzi nie miałem zupełnie na myśli liczb i przyrostu członków. Raczej spodziewałbym się spadku. Chodzi o wewnętrzne przekonanie o "jedynej prawdziwej organizacji." Każde "prześladowanie" to znak, że jesteśmy jedyną prawdziwą organizacją. Po prostu ten beton zyska jeszcze zbrojenie.

NAJLEPIEJ ROZWIJAJĄ SIĘ KRAJE GDZIE LUDZIE WIERZĄ ŻE TU I TERAZ TRZEBA COŚ OSIĄGNĄĆ A NIE CZEKAĆ NA RAJ NIEBO REINKARNACJĘ

Pod tym stwierdzeniem podpisuje się wszelkimi kończynami.

Natomiast nie porównywałbym Chin i Rosji. Z racji mojej pracy znam wiele osób, które były w obu tych krajach. Jedno i drugie to zupełnie inny świat. W Rosji władza jest w dużym poszanowaniu, Rosjanie na ogół jej wierzą. Znajomi nierzadko dostawali pytania typu, dlaczego reszta świata się tak strasznie na nich uwzięła, np. dlaczego Polska chce truć Rosjan zatrutym mięsem. Znam też jedną osobę(ŚJ), która przebywała w Rosji i to co ją właśnie uderzyło, to że tamtejsi ŚJ do władzy mieli podobne podejście. Pewnie obecnie to się zmieniło.

To, że Rosja ma na celu ukrócić wpływy wywrotowców i ekstremistów to się zgodzę. Nie doszukiwałbym się tutaj jednak względów ekonomicznych a ideologicznych. Poza tym Rosja to dla nas Rosja. Ale w praktyce jest to Moskwa i Petersburg oraz cała reszta. W tym co piszę mam całą resztę na uwadze.

Co do Chin to po prostu są cwaniaczki:)
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Startek

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Marzec, 2017, 19:02 »
Bracie Lechito , odpowiedź Władimira Wladymirowicza  na listy  będzie taka : Nie pal głupa Ameryko . Jeszcze im Alaskę zabiorą i tyle . Rosjanie wiedzą w co inwestuje WTS , taki porządek w naszym kraju też powinni wprowadzić, by obnażyć te wszystkie kłamstwa WTSu .


Offline Trinity

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Marzec, 2017, 19:57 »
Głowa do góry...

Tomku_s myślałam że byłeś bratem starszym w moich rodzinnych stronach
był taki ładniutki,elegancik z nieskazitelną dykcją
siostrunie posyłały mu powłóczyste spojrzenia...
aż dnia pewnego ogłosili że jest wykluczony  :-\
to ty?


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Marzec, 2017, 20:05 »
Ten Tomek nie był ŚJ. :)


Offline Salome

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Marzec, 2017, 21:10 »
Rosja to będzie dobry temat zastępczy za Australię. "Jak prześladowana jest jedyna religia prawdziwa" to będzie kontrargument przeciwko procesom Royall Commission i dowód na działanie wrogów królestwa. Ugruntuje to wiarę wielu. :'( :'( :'(

Eh, koniec jest bliski.
 
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2017, 21:13 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline M

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Marzec, 2017, 21:30 »
Z drugiej strony jeśli teraz Rosja by się ugięła to dopiero mieliby argument - "Jehowa nas ocalił"! Dlatego z dwojga złego na ten moment wolałbym, żeby jednak doszło do delegalizacji. Na każdy lament że "prześladują" odpowiem: a co z zapewnieniem że "żadna broń wykonana przeciw wam nie okaże się skuteczna"?


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Marzec, 2017, 23:10 »
Naprawdę szkoda mi dzisiejszych braci w Rosji. Tych co dawniej cierpieli także. Dawniej władze rosyjskie próbowały pokazać Świadków Jehowy jako ludzi aspołecznych i wariatów. Troszkę im to nie udolnie szło od 30 sekundy:



Wydaje się mi, że też niewiele da banowanie działalności w dobie obecnej. Może to przynieść inne skutki od zamierzonych. Rząd Rosji powinien radykalne
metody zamienić na dialog i wykazanie destrukcyjnego wpływu i mijaniu się z Biblią. Inaczej może to tylko wzmocnić przeświadczenie o prześladowaniach i końcu świata.



GROŹBA ZAKAZU DLA ŚJ W ROSJI - SPECJALNE WYSTĄPIENIE WASILIJA KALINA
Film w języku rosyjskim

« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2017, 23:28 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline CEGŁA

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Marzec, 2017, 04:38 »

Uważam, że to może się sprawdzić tak jak w przypadku Hitlera. Głupek Rutherford kazał pisać listy do Hitlera i ściągnął tym prześladowania na Świadków Jehowy, a jemu nic się nie stało.

Listy mogą rozdrażnić Kreml. Pisanie listów do władz Rosji to czysta głupota, zrobią i tak co chcą. A tym wężom z Warwick i tak nic się nie stanie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Marzec, 2017, 09:29 »
   Myślę, że jak Rząd rosyjski powiedział "A", to powie i "B".
   Nie wycofa się z zamiaru zdelegalizowania śj w Rosji.
   Za daleko wszystko poszło.
   Putin się nie "kłaniał" przed prezydentami USA, a co dopiero przed śj.
   Nie on.
   I taryfy ulgowej dla świadków nie będzie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Marzec, 2017, 10:59 »
   Myślę, że jak Rząd rosyjski powiedział "A", to powie i "B".
   Nie wycofa się z zamiaru zdelegalizowania śj w Rosji.
   Za daleko wszystko poszło.
   Putin się nie "kłaniał" przed prezydentami USA, a co dopiero przed śj.
   Nie on.
   I taryfy ulgowej dla świadków nie będzie.

Putin zrobił prezent Ciału Kierowniczemu. Świadkowie Jehowy w Rosji dzięki pisaniu listów ( około osiem milionów listów? ) przypuszczalnie będą prześladowani, a prawdziwi wyznawcy Jehowy według CK, muszą być prześladowani. Tak, to prawda, oni będą siedzieć w luksusowych apartamentach w Warwick, a biedni ŚJ w Rosji w więzieniach. Wyprodukują kilka filmów o Sergieju, który prześladowany jest za wiarę przez rosyjsko-szatański system. Wiara wielu się wzmocni, a osiem milionów poczuje się winnych, że za mało wspiera dzieło i wrzuci do skrzynek.  "Oni tam tak cierpią a my tylko tyle wrzuciliśmy, wrzućmy więcej."

Poniżej film z tv.jw.org jeszcze nie występuje w języku polskim. Wts jeszcze go nie przetłumaczył. Sanderson mam wrażenie, podpowiada Putinowi co ma zrobić, mówi że prawdziwi chrześcijanie mają być znienawidzeni. Zwraca się do braci po Rosyjsku z krótkim przemówieniem wcześniej cytując werset z Jana 15:18-20, a później 1Piotra 3:4

Następnie "wstawiają się" w miejsce Boga i mówią żeby zaufać Jehowie. A oni Ciało Kierownicze są pewni, że Jehowa z całej swojej mocy, pomoże im w każdej sytuacji.

"18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. "

"4 Ale jeżelibyście nawet coś wycierpieli dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić! "



https://tv.jw.org/#en/video/VODStudio/pub-jwb_201703_14_VIDEO
 
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Marzec, 2017, 11:05 »
I na pierwszym miejscu stawia dobra materialne, a dopiero potem ludzi.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Marzec, 2017, 11:13 »
I na pierwszym miejscu stawia dobra materialne, a dopiero potem ludzi.

Tak ,"potem ludzie", tylko dlatego, że w dalszej kolejności ci ludzie, są im potrzebni do pomnożenia tychże dóbr.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec, 2017, 11:15 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission