Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków  (Przeczytany 25638 razy)

Nikt

  • Gość
Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #120 dnia: 20 Marzec, 2018, 06:13 »
Zawsze mnie dżaźniły modlitwy do jedzenia
taka gra wstępna
już pomijam strefę doktrynalną
mam dziękować za jedzenie bo? pchałam sie na ten świat czy co?
jaka zasługa że urodziłam się w Europie? a za co dziękują bracia w Somalii?
ale ja sie moźe nie znam.
pamiętam jak na jakieś budowie to było
bracia zmęczeni jak koń po westernie
a brat sie modli i modli całą historie opowiada z Bibli
chyba z 5 min
i co ? i musiałyśmy odgrzewać rosół
bo musi być gorący jak jasny gwint
A ja nie mam nawyku modlitwy przed jedzeniem ale czasem jak już napcham bęben to najdzie mnie refleksja i powiem dziękuję Panie . Bardzo żałuję że nie robię tego przed posiłkiem że nie mam odwagi zrobić znaku krzyża w restauracji . A to takie proste. Ale tak sobie myślę dlaczego o dziękujemy w sklepie kiosku gdy zwijamy zakupy. Przecież to obowiązek sprzedawcy mnie obsłużyć na nawet mu za to płacę . Albo gdy dziecko w domu coś pomoże zrobi to czemu mu za to dziękuję? Przecież to normalka . Albo dlaczego domownicy dziękują osobie która przygotowała obiad w domu . Przecież to normalka jej obowiązek, mam nadzieję przyjemny . Bo jeśli kochamy to robimy dla innych wszystko co dobre z radością . Również dziękujemy. Tak więc jeśli wierzę kocham nie powinno być problemem powiedzieć dziękuję przed i po posiłku i  nie tylko żonie mężowi czy tam komuś kto gotował ale przede wszystkim Bogu .


Offline HARNAŚ

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #121 dnia: 20 Marzec, 2018, 07:07 »
A jak jedziesz na warsztat naprawić samochód to komu dziękujesz ? Mechanikowi , który usunął usterkę czy projektantowi z fabryki , który ten samochód wymyślił? tak samo lepiej podziękować komuś kto się natrudził przy posiłku niż Bogu , który Ci nigdy słownie nie odpowie


Nikt

  • Gość
Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #122 dnia: 20 Marzec, 2018, 07:25 »
A jak jedziesz na warsztat naprawić samochód to komu dziękujesz ? Mechanikowi , który usunął usterkę czy projektantowi z fabryki , który ten samochód wymyślił? tak samo lepiej podziękować komuś kto się natrudził przy posiłku niż Bogu , który Ci nigdy słownie nie odpowie
Wszystko sprawa wiary i wyboru każdego indywidualnie. Ja wierzę, że Bóg odpowie, ba wierzę , że odpowiada dziś .
Wierzysz podziękuj , nie wierzysz to rób co tam uważasz .


Offline HARNAŚ

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #123 dnia: 20 Marzec, 2018, 07:33 »
I dlatego dzieli nas przepaść.


Offline Startek

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #124 dnia: 20 Marzec, 2018, 07:49 »
A jak jedziesz na warsztat naprawić samochód to komu dziękujesz ? Mechanikowi , który usunął usterkę czy projektantowi z fabryki , który ten samochód wymyślił? tak samo lepiej podziękować komuś kto się natrudził przy posiłku niż Bogu , który Ci nigdy słownie nie odpowie
Harnasiu ty łodstempco jeden , jehowie podzienkowaleś za posiłek , a żonie później że go przesolila lub przypaliła .


Offline Sebastian

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #125 dnia: 20 Marzec, 2018, 08:54 »
jak już jesteśmy przy nadświadkowości (a więc opisie odchyłów od normy strażnicowej) to przypomina mi się wyjątkowo żenująca modlitwa którą raz jeden jedyny w życiu miałem okazję wysłuchać.

brat modlił sie "do jedzenia" ale słowa modlitwy zamiast na podziękowaniu wobec Jehowy koncentrowały się na robieniu przykrości własnej żonie, (cyt.) "dziękujemy ci Jehowo że nawet tę niesmaczną nieprzyprawioną zupę można jakoś przełknąć i zregenerować nasze siły fizyczne".

Tego rodzaju sformułowań brat ów użył kilkanaście, mnie w pierwszej chwili zatkało z wrażenia, ale po chwili spytałem go retorycznie czy naprawdę uważa że takie modlitwy podobają się Jehowie - nic nie odpowiedział, a po chwili wykrztusił z siebie "pogadamy jak przeżyjesz 20 lat w związku małżeńskim".

Byłem tak bezpośredni że spytałem go czy tzn. że Jehowa pomylił sie ustanawiając instytucję małżeństwa i czy jego zdaniem każde małżeństwo po 20 latach musi spędzać czas na złośliwościach wylewających się z człowieka nawet podczas modlitwy. Bo jeśli tak, to nawet ewentualne życie w ziemskim raju mogłoby okazać się jednym wielkim koszmarem...

"popatrz lepiej na zegarek i zadbaj aby autobus powrotny ci nie uciekł, bracie Sebastianie".

popatrzyłem, pożegnałem sie i tyle mnie widzieli.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline rychtar

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Marzec, 2018, 09:15 »
Jakiś czas temu spotkaliśmy się z wykluczonymi na basenie. Oni się wtedy dowiedzieli, że my niebawem odejdziemy z JW. Gadka szmatka i w końcu zeszliśmy na tematy orgowskie. Teść tego gościa przez wiele lat był starszym zboru (chyba nawet nadal nim jest). Opowiadał takie zdarzenie jak z teściem po robocie poszli do baru coś zjeść. W barze kupa ludzi a przy stoliku ten teść zaczyna się modlić do jedzenia.... na głos. Wszyscy się patrzą jak na idiotów. A najlepsze jest to, że po powrocie do domu powiedział wszystko żonie na co ona mówi, że w domu ojciec NIGDY nie modlił się do jedzenia :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Dietrich

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Marzec, 2018, 09:33 »
Pamiętam jak pewien starszy z całą powagą wykładał mi różnicę pomiędzy chodzeniem "za rękę" a "pod rękę". Jego zdaniem to pierwsze bardziej pasowało w wypadku narzeczonych, a już pod rękę - parom po ślubie.  Pytam go, żeby pokazał mi w której Strażnicy to wyczytał, a on na to, że "pod rękę jest mądrzej i poważniej ".  ;D


Offline zenobia

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Marzec, 2018, 10:31 »
Maz bardzo gorliwie modli sie przy sniadaniu .
Od pewnego czasu , zaczełam naprawde słuchac co on wygaduje.
Zastanowiły mnie te modlitwy na temat zdrowia i widze , ze wszystko toczy sie swoim torem od wiekow.
Ludzie sie starzeją , chorują mniej lub wiecej i umieraja.
Obserwujac wielu gorliwych wierzacych i bardzo cierpiacych ludzi, nie widze tam ingerencji Boga.


Nikt

  • Gość
Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #129 dnia: 20 Marzec, 2018, 12:01 »
Maz bardzo gorliwie modli sie przy sniadaniu .
Od pewnego czasu , zaczełam naprawde słuchac co on wygaduje.
Zastanowiły mnie te modlitwy na temat zdrowia i widze , ze wszystko toczy sie swoim torem od wiekow.
Ludzie sie starzeją , chorują mniej lub wiecej i umieraja.
Obserwujac wielu gorliwych wierzacych i bardzo cierpiacych ludzi, nie widze tam ingerencji Boga.
Takie perpetum mobile
 Tylko kto temu wszystkiemu nadal ruch.
Czyżby samozplon samorozruch samopowstanie . Taki samogwalt no masturbacja . Świat się sam spi. .....


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #130 dnia: 20 Marzec, 2018, 12:53 »
Maz bardzo gorliwie modli sie przy sniadaniu .
Od pewnego czasu , zaczełam naprawde słuchac co on wygaduje.
Zastanowiły mnie te modlitwy na temat zdrowia i widzę, ze wszystko toczy sie swoim torem od wiekow.
Ludzie sie starzeją , chorują mniej lub wiecej i umieraja.
Obserwujac wielu gorliwych wierzacych i bardzo cierpiacych ludzi, nie widze tam ingerencji Boga.

Zrób o ile uważasz to za stosowne, eksperyment, poproś żeby pomodlił się do Jezusa jak Szczepan sługa Boży, zobaczysz jak zareaguje.
Pokaż mu kilka z miliona filmików, które pokazują ingerencję czegoś ponad naturalnego a związane jest z Jezusem.
Może nawet Ty zmienisz zdanie. Dlaczego jest tyle uzdrowień na świecie w jego imię? Diabeł ich uzdrawia w imię Jezusa? Czyni dobro?
Może zacznij przy nim oglądać takie filmy, tak żeby on to widział.
Zaczniesz w ten sposób burzyć jego wiarę w Ciało Kierownicze(Jehowę). O ile chcesz go przebudzić, moim zdaniem nie zrobisz tego, pokazując mu, że nie wierzysz całkowicie w jego autorytet-Biblię, nie mówiąc już o ateizmie. Wielu próbowało przebudzić partnera swoją niewiarą w Boga, "argumentami" rodem z książek Richarda Dawkinsa czy Pratchetta  ;) i nie udało się.

Może warto wątpić wspólnie. Porozmawiać o kimś (Jezusie) lub czymś(teraźniejszych cudach, uzdrowieniach itd) gdzie będziecie wątpić oboje. Może dojdziecie do wspólnych wniosków. Może on zauważy, że choć nie wierzysz w Orga to jednak ciekawi Ciebie temat wiary i tego co dzisiaj się dzieje wokół Jezusa a nie tylko co się działo z nim 2000 lat temu, jak to jest z pewnością z Twoim mężem i prawie wszystkimi Świadkami Jehowy.

Tak mi się nasunęła myśl. Gdybam ;) Jeżeli uważasz że to bzdury to olej temat...  :)
 
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2018, 13:16 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Tusia

  • Gość
Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #131 dnia: 20 Marzec, 2018, 14:03 »
Zrób o ile uważasz to za stosowne, eksperyment, poproś żeby pomodlił się do Jezusa jak Szczepan sługa Boży, zobaczysz jak zareaguje.

Podejrzewam, że ucieknie, bo nie będzie chciał być ukamienowany.


Offline salvat

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Maj, 2018, 12:47 »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Villa Ella

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #133 dnia: 06 Maj, 2018, 20:55 »
Salvat, super blog. Dziękuję, zapisałam w zakładkach i na pewno będę tam często zaglądać. Ciekawe, czy autor jest na naszym forum?
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Sebastian

Odp: Nadświadkowość wielu "gorliwych" świadków
« Odpowiedź #134 dnia: 06 Maj, 2018, 21:24 »
tak, autor od kilku tygodni jest z nami pod nickiem SJ23
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)