Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli  (Przeczytany 11259 razy)

KaiserSoze

  • Gość
mav: Post został usunięty z powodu roszczeń z tytułu praw autorskich zgłoszonych przez KaiseraSoze.

Omawiane listy są dostępne:
- po angielsku: https://drive.google.com/file/d/0B4oXVPm4nrmfdTFZTS1XMEJkanM/view
- po polsku: https://wtsarchive.com/letter/20170228-p_dot-odwiedzania-osob-ktore-sie-odlaczyly-lub-zostaly-wykluczone

« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2019, 09:20 wysłana przez mav »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty, 2017, 22:35 »
Jestem nieczynna od trzech lat , w zeszłym roku nie byłam na pamiątce , ciekawe czy ktoś mnie odwiedzi?
U mnie dzwonią do męża , a ten nie mówi prawdy ani mnie ani im....
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline TomBombadil

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty, 2017, 22:42 »
W kilku zborach byliśmy i nigdy nie spotkałam się z odwiedzaniem wykluczonych.Z pewną siostrą rozmawiałam 15 lat wykluczoną i nigdy jej nikt nie odwiedził. Czyli list sankcjonuje stan faktyczny.


Offline Trinity

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty, 2017, 22:53 »
Hmm moja koleżanka ,wróciła' jak dostała ulotke odnośnie kongresu w skrzynce. 15 lat była offline a teraz stojak służba zebrania ręka w górze ja czasem pogadam z jej dzieckiem które nie ukrywa tej obłudy tzn nic mi nie mówi tylko z mowy ciała widze.


Offline Exodus

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty, 2017, 22:57 »
Prawda jest taka, że : Nie odwiedzali, nie odwiedzają i odwiedzać nie będą ! Tyle w tym temacie !

 Nawet, po dobitnie podkreślonych słowach w punkcie Zgromadzenia Okręgowego z zeszłego roku. ( to są słowa żony, która siedzi obok mnie i poszła nawet o zakład z osobą nieczynną, że od telefonów po tym wspomnianym punkcie programu się nie uwolni.  :) Cierpliwie czekały wraz z nieczynną siostrą w nadziei, że ktoś żywo zareaguje na te '' natchnione rady '' zawarte w przemówieniu.
 Telefonów było mniej niż zero !
 Widać zatem, jak słuchający - słuchają i wprowadzają rady w czyn.

Ps.
 KaiserSoze i Ty Dorkas dajcie namiary na priv to może ja Was odwiedzę.
 Z gołymi ''ręcyma'' nie przyjadę.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2017, 23:03 wysłana przez Exodus »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty, 2017, 23:03 »
Bo jak ktoś nie wykazuje chęci powrotu , nie zasługuje na ich uwagę . Pierwszy krok zawsze musi być po stronie osoby wykluczonej , która się odłączyła , czy "osłabła"
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Blizna

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty, 2017, 23:39 »
O mnie chyba wiadomo, że jestem "aktywnym odstępcą".
Zresztą na fb mam w publicznych informacjach o mnie w profilu wypisane wyznanie "agnostyk", więc jak jacyś ciekawscy zaglądają, to im chyba wystarczy.
W każdym razie w czerwcu tego roku minie 6 lat od ostatniego kontaktu ze mną.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty, 2017, 06:34 »
Od ok. 20-tu lat nie jestem SJ. W ciagu tego czasu mialem tylko  1 (slownie : jeden )  telefon z pytaniem , czy chce moze porozmawiac .  Moja zona , nieczynna  od ok. 6-ciu lat ,  rowniez zetknela sie z  kompletnym brakiem zainteresowania ze strony starszych . Te zalecenia z w/w listu , dobrze wpasowuja sie  w taktyke "zwierania szeregow" jaka sie ostatnio  , dosyc wyraznie zarysowuje .  Ciagle podkreslanie lojalnosci do "niewolnika" , unikanie wykluczonych czlonkow rodziny , unikanie dyskusji z tzw. przeciwnikami prawdy , to tylko niektore elementy tej taktyki . KTO NIE Z NAMI ,  TEN PRZECIWKO  NAM ! :(


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty, 2017, 06:35 »
A to dranie :D
Dobry wniosek jeśli chodzi o czas starszych.Czas dla "zwykłego" świadka to już dobro luksusowe..a dla starszego?
Obecnie pasterze są nie tylko chińskim urzędnikiem panstwowym.To w 100% roboty którzy w dupie mają uczucia i realną chęć pomagania innym.
Potwierdza to każdy dopisek typu" te wskazówki zastępują ak.10...itp.
Czyli odpal tablet,nanieś poprawki(aktualne światło), głowa do góry,patrz w stronę wtsu i czekaj na Jahwe..
A zaginione owce..a tam Jezusowi w przypowieści chodziło o coś innego nie wybiegaj przed niewolnika,czekaj na AKTUALNE ZROZUMIENIE..
Tak naprawdę szczerze współczuje tym którzy wierzą w organizację i czekają na swoich pasterzy..bo ich nie zobaczą.


Offline HARNAŚ

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty, 2017, 07:07 »
Do mnie na pewno nie przyjdą , bo ja im jasno powiedziałem w liście ,że to mój wybór świadomy i nie wrócę już nigdy.
Zastanawia mnie natomiast zwrot w liście:
gdy ktoś wykluczony pokazuje, że zaczyna zmieniać swoje postępowanie, starszy może przypomnieć mu, jak może wrócić do Jehowy.
Mam rozumieć , że starszy podgląda wykluczonego , aby sprawdzić czy Michał Z. zwany w dalszej części raportu wykluczonym ,nadal sypia z panią Martą.? Czy Andrzej wciąż popala w zaciszu domowym? Czy samotna Jola, wieczorami nadużywa  wina, bo zaangażowana w pionierowanie, oczekując armagedonu, nie zdążyła załapać się na męża?


Offline mati89

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Luty, 2017, 07:45 »
Ciekawe KS ktora opcja jest najbardziej prawdopodobna. Ale refleksja jaka mnie nachodzi jest taka że to kolejna błędna interpretacja CK na temat zagubionych owiec. Widać ze postawili już wymogi kiedy ona kwalifikuje sie do odwiedzania a kiedy nie. Inna myśl: coraz wiecej dochodzi mnie słuchów o rezygnacji z przywilejów bez podania przyczyn wsród starszych, jak rownież zdejmowania ich z stanowisk z racji minimalnych uchybień. Zapewne ich studium czesto bywa wnikliwe na tyle ze przeszkadza im prawda wts w wielu kwestiach, wiec narażanie ich na kontakt z nami jest równie niebezpieczne jak igranie z ogniem. Nagła akcja na kongresie letnim i usilne zachęcanie by wrócić do prawdy nieposkutkowala wiec trzeba odwrócić sie teraz na pięcie i jednak nie ryzykować.

Ba ... dzieje sie, oj dzieje. Nagle sporo zamianowan wsród młodych osób - pewne luki trzeba zapełnić a młodzi u szczytu kariery w wts zapewne jeszcze bardziej poczują sie ważni i docenieni i to wydłuży wtsowi  pole do działania i łatwość w tym ze przywilej czesto wpędza w pewien rodzaj pychy jak to każda władza nad innymi. Ale takie posunięcia równie dobrze mogą zaraz okazać sie fiaskiem i odwrócić sie przeciw nim samym.
Byłem, nie jestem i już nie będę...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty, 2017, 08:07 »
A teraz proszę o konstruktywne komentarze. Nie warto pisać "a to dranie" itp, bo to wg mnie nic nie wnosi do wątku ;)

A to dranie :D

Ty niereformowalny odstępco! Wiedziałem, że ktoś taki się znajdzie!
:D


Offline Startek

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty, 2017, 08:20 »
Co wy się czepiacie strasznych z boru , czy widzieliście kogoś kto by tak dbał o czystość zboru . Organizowanie brygad sprzątających , gdy nikt nie widzi w trzy osobowych grupach czyszczą zbory . To przecież ciężko pracujący bracia i bardzo lojalni wobec Jehowy ,czytaj korporacji .


Offline Salome

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty, 2017, 08:27 »


Kiedyś nigdy bym nie pomyślała, że jestem w sekcie.
Dziś jestem pewna, że byłam w sekcie.

 :'( :'( :'(
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline 0.00

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty, 2017, 08:34 »
Ba ... dzieje sie, oj dzieje. Nagle sporo zamianowan wsród młodych osób - pewne luki trzeba zapełnić a młodzi u szczytu kariery w wts zapewne jeszcze bardziej poczują sie ważni i docenieni i to wydłuży wtsowi  pole do działania i łatwość w tym ze przywilej czesto wpędza w pewien rodzaj pychy jak to każda władza nad innymi. Ale takie posunięcia równie dobrze mogą zaraz okazać sie fiaskiem i odwrócić sie przeciw nim samym.

Mati89, tak jest. Nagle ktoś kto jest szaraczkiem, nie udzielajacym się sługą pomocniczym i nagle zostaje starszym. Tak było wlasnie w moim zborze. Kiedy żona powiedziała (bo na zebrania nie chodzę), że ten brat został starszym to się nieźle uśmiałem  ;D ;D ;D Wchytają sie wszystkich  ;D ;D ;D Coś jest na rzeczy  ;)