Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli  (Przeczytany 11260 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Luty, 2017, 09:34 »
Ostatnio do nieczynnego od 25lat poczciwego człowieka zatarabanił w drzwi starszy i zagaił że chciałby umówić się na wizytę. Nieczynny odparł ,,Ale ja wizyty nie zamawiałem"   :P Starszy na to napewno nie chcesz porozmawiać. Nieczynny na to ,,ja wiem gdzie was znaleźć, jak będę chciał to się zgłoszę"


Offline Lechita

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Luty, 2017, 11:45 »
Mati89, tak jest. Nagle ktoś kto jest szaraczkiem, nie udzielajacym się sługą pomocniczym i nagle zostaje starszym. Tak było wlasnie w moim zborze. Kiedy żona powiedziała (bo na zebrania nie chodzę), że ten brat został starszym to się nieźle uśmiałem  ;D ;D ;D Chwytają się wszystkich  ;D ;D ;D Coś jest na rzeczy  ;)

Czyżby sięgali już po ostatnie rezerwy? ;)
Młodzi, ambitni, w poczuciem misji, a co za tym idzie aroganccy, zadufani w sobie, przekonani o swej "lepszości". Znam ja takich "karierowiczów" ,oj znam ;D  Pewnie w większości zborów są tacy. Z opowieści znajomych wiem, że na wiosennych zgromadzeniach program kładzie wielki nacisk na młodych , to ich ostatnia deska ratunku.
Tylko może się okazać, że ta "deska" to żeliwna jest i jeszcze szybciej pociągnie na dno "jedyną , najświętszą"  ;D

Czego sobie i wszystkim tu obecnym życzę  ;D ;D ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline 0.00

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Luty, 2017, 12:15 »
Kiedy kwalifikacje takie nowego karierowicza brata są cienkie (no bo kogoś trzeba wybrać) to spada tez jakość wykonywanych jego usług, np. opieka nad owieczkami=arogonacja, wyniosłość itp. To w konsenkwecji moze doprowadzić to niezłych zgrzytów w zborze, zadr itp. A jak są konflikty w zborze to zbór stoi w miejscu, a jak stoi w miejscu to się cofa - tak sami mówią. To wtedy może ktoś przejrzy na oczy  :o


Offline mati89

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Luty, 2017, 12:32 »
Brat Jan Kowalski został zamianowany na starszego zboru :D
3/4 obecnych wtf ???
Byłem, nie jestem i już nie będę...


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Luty, 2017, 12:45 »
List, jak zwykle w klimatach fantasy.
To bardziej chciejstwo aby broszura tak działała na nieczynnych.
Nie znam nikogo, kto wróciłby do org. dzięki tej gazetce.
A coroczne wizyty starszych u nieczynnych?
W moim zborze, tak jak i w waszych, coś takiego nigdy nie funkcjonowało.
No, ale teraz starsi już będą mieć czyste sumienia.
Odpadła im niewdzięczna robota.


Offline Startek

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Luty, 2017, 13:41 »
Starsi powinni powiadomić koordynatora zboru , o każdym takim kontakcie . Dlaczego ma powiadamiać ? Ciekawe pytanie .


Offline Startek

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Luty, 2017, 14:00 »
Bo koordynator to największa pi....a w zborze.... ten który znosi wszystko, a kim jest albo czym ? bo w moim zborze byłym jest nikim. Kurduplem który oprócz własnej dupy nie będzie bronił nic. To takie zero że szkoda gadać. Kiedyś pobawię się w grafikę i wstawię film jak się upodlił nie raz po alko. A potem wykładzik i odpowiedzi na każdym zebraniu. Wiesz co, bo myślę że to przeczytasz - jesteś gównem.
Mocny tekst , porządnie zalazł ci za skórę . W każdym zborze znajdziesz takiego


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Luty, 2017, 14:05 »
Starsi powinni powiadomić koordynatora zboru , o każdym takim kontakcie . Dlaczego ma powiadamiać ? Ciekawe pytanie .

Koordynator jest osobą, która powinna wiedzieć w zborze wszystko.
Np. Gdy pojawia się oskarżenie (np o papierosy), ale jest jeden świadek i starsi zbadali sprawę, to powinien o tym wiedzieć koordynator. Może się okazać, że jest drugi świadek, który widział identyczne zdarzenie. Gdy będzie powiadomiony koordynator, to powinien połączyć ze sobą fakty i stwierdzić, że mamy 2 świadków w tej sprawie.
Reszta nie musi wiedzieć, bo jest zasada poufności.

Nie piszę tego z przekąsem, tylko wyjaśniam WTSowy powód. Nie ma potrzeby doszukiwania się drugiego dna.


Offline mati89

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Luty, 2017, 14:10 »
KS nie szukałem wyjaśnień, ale znam jego.... szuka spraw albo dowiaduje się o nich, będą pożywką by przymknąć jego. YYYYY chcesz tsunami na forum. Podpuszczasz, znam Cie .... i ?? wstrzymuje się
Byłem, nie jestem i już nie będę...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Luty, 2017, 14:23 »
KS nie szukałem wyjaśnień, ale znam jego.... szuka spraw albo dowiaduje się o nich, będą pożywką by przymknąć jego. YYYYY chcesz tsunami na forum. Podpuszczasz, znam Cie .... i ?? wstrzymuje się

Są ludzie i taborety.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Luty, 2017, 14:28 »
Starsi powinni powiadomić koordynatora zboru , o każdym takim kontakcie . Dlaczego ma powiadamiać ? Ciekawe pytanie .
Nie ma takiego czegoś jak: koordynator zboru.
Jest natomiast koordynator grona starszych. Jak sama nazwa wskazuje, ma on za zadanie koordynować działania w obrębie grona starszych. Co z definicji wyrażenia koordynator wynika, nie ma sensu pisać.
W gronie starszych jest to tzw. centrala w przechodzeniu informacji. Jeśli ma delegować jakieś zadania, to musi mieć informacje. Grono starszych działać ma spójnie i jako jeden organ. Jeśli pojawia się jakiś wykluczony, to trzeba się zastanowić w tej grupie jakie działania należy podjąć względem takiej osoby. Jeśli koordynator o niczym nie wie, to ciężko mówić tu o działalności grupy, za to zaczyna się indywidualizm, często mający mało wspólnego z założeniami grupy.
Dyspozytor nadzorujący flotę aut też musi wiedzieć, które jest sprawne, które na warsztacie, a które w trasie. Bez tej wiedzy niczym nie dysponuje, poza własnymi nerwami.
Jest to podstawowa rola w zespole każdej organizacji. Występuje pod różnymi nazwami i różni się zakresem obowiązków wynikających z charakteru samej organizacji.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Luty, 2017, 14:29 »
Nie ma takiego czegoś jak: koordynator zboru.
Jest natomiast koordynator grona starszych. Jak sama nazwa wskazuje, ma on za zadanie koordynować działania w obrębie grona starszych. Co z definicji wyrażenia koordynator wynika, nie ma sensu pisać.
(...)

Opisałeś to o niebo lepiej niż ja.


Blizna

  • Gość
Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Luty, 2017, 22:37 »

Mam rozumieć , że starszy podgląda wykluczonego , aby sprawdzić czy Michał Z. zwany w dalszej części raportu wykluczonym ,nadal sypia z panią Martą.? Czy Andrzej wciąż popala w zaciszu domowym? Czy samotna Jola, wieczorami nadużywa  wina, bo zaangażowana w pionierowanie, oczekując armagedonu, nie zdążyła załapać się na męża?

Dobre, w sumie też dopiero teraz na to zwróciłam uwagę.
Jak oni chcą obserwować, czy wykluczony poprawia swoje postępowanie?
Przyznali się, że śledzą eksów... :P


Offline Startek

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Luty, 2017, 22:52 »
Nie może być tak prosto , niczym nie skrępowane wielbienie Chrystusa Pana . Omówienie tematów z Biblii  pośpiewanie  pieśni , modlitwy  . Czego więcej potrzeba do wielbienia Boga .


 :'(


Offline Giwon

Odp: List - odwiedzanie wykluczonych i tych którzy się odłączyli
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Luty, 2017, 22:53 »
Są ludzie i taborety.

Ale żeby się klamką urodzić?!


:D
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.