Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił  (Przeczytany 150600 razy)

Offline pies berneński

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #375 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 19:38 »
Zenobia Dla Ciebie z przymrużeniem oka ;D
No to

 i Tańczymy  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec, 2017, 19:47 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #376 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 19:40 »
Harnasiu a czy była zadowolona Harnasiowa z samochodu ,  czy będzie pasował do koloru sukienki czy skóra na siedzeniach  miękka . 😀


Offline zenobia

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #377 dnia: 15 Czerwiec, 2017, 20:37 »
Ale z Was zgrywusy.Zenobiusz nie wie co ja tu robie, tak ze spoko , on juz nic nie chce bo mówi ,ze jest stary .Bylismy cały dzien na wsi na działce,umy,lam mu plecy i spi .Chyba napije sie sama/pije tylko ,jajkową;/ Pozdrowienia dla p.Harnasiowej.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #378 dnia: 16 Czerwiec, 2017, 06:58 »
Harnasiu a czy była zadowolona Harnasiowa z samochodu ,  czy będzie pasował do koloru sukienki czy skóra na siedzeniach  miękka . 😀
Skóry , klimy i wszystkie bajery nie ważne .Z całego wyposażenia najbardziej podoba mi się podgrzewana tylna szyba. Przynajmniej jak będę pchał zimą to będzie mi ciepło w ręce ;D


Offline pies berneński

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #379 dnia: 16 Czerwiec, 2017, 07:16 »
, on juz nic nie chce bo mówi ,ze jest stary

Skojarzył mi się pewien cytat.Czy słuszny oceńcie sami.

"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"Mark Twain
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #380 dnia: 16 Czerwiec, 2017, 08:02 »
Skojarzył mi się pewien cytat.Czy słuszny oceńcie sami.

"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić"Mark Twain
Mark Twain miał wiele maksym , które cytowane są do dziś. Ja bardzo lubię tę anegdotę z jego udziałem:
Na konferencji prasowanej pewien dziennikarz spytał go:
- Panie marku , co to jest według pana chwila?
- Chwila to wieczność- odpowiedział Twain
- To niech mi pan na tę chwilę pożyczy tysiąc dolarów.
- Dobrze , za chwilę - odparł Mark.
Do dziś mnie to bawi .


Offline salvat

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #381 dnia: 16 Czerwiec, 2017, 10:09 »
Dobre.
To jak w tym dowcipie o Żydach.

Spotyka się dwóch Żydów.
Jeden do drugiego mówi
- Icchak pożycz no 200 złotych.
- Mojsze nie mam 200 złotych.
- A w domu?
- A w domu dzieci i żona zdrowi.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #382 dnia: 25 Czerwiec, 2017, 11:57 »
Zdawaliśmy sobie z żoną sprawę , że to tylko kwestia czasu jak zostaniemy wykluczeni. Dowodów jakiś wielkich na nasze rzekome odstępstwo nie mieli, ot zeznania kilku osób , że Harnaś ma wątpliwości co do rzekomego natchnienia Ciała Kierowniczego , że przynależność świadków do ONZ nigdy nie powinna się zdarzyć a jednak miała miejsce   i dlatego kładzie cień na organizację  która według zapewnień strażnicy nie należy do tego świata i nie idzie na kompromis , że to nie możliwe aby starsi byli zamianowani pod wpływem ducha świętego , bo osobiście znam przypadki , gdy osoby w dniu zamianowania tworzyły cudzołożne związki a przyjęły ,że tak powiem święcenia.
Muszę wyjaśnić , że te moje nazwijmy to rewelacje nie były przeze mnie szeroko propagowane. Ot po prostu w trakcie przypadkowego spotkania gdzieś na mieście gdy rozmowa potoczyła się w kierunku dlaczego nie chodzę na zebrania, to właśnie rozmówca lepiej wiedział niż ja dlaczego tak się dzieje i najczęściej  komentarz był taki:
- Bo ty Harnaś jesteś rozgoryczony , ale musisz chodzić na zebrania , bo tam jest prawda.
- Nie jestem rozgoryczony , ten etap miałem 3 lata temu i pomimo rozgoryczenia i uczucia skrzywdzenia  chodziłem na wszystkie zebrania. Teraz wiedza nie pozwala mi tam chodzić.
-Jaka wiedza ?
-Nie mam ochoty o tym rozmawiać , bo nie chcę nadwyrężać twojego sumienia.
- No powiedz , no powiedz.
No to powiedziałem. Ale to były prywatne rozmowy , których treści ja nie przekazałbym nikomu , aby nie zaszkodzić komukolwiek , niestety moi rozmówcy uważali za konieczne donieść to braciom. Ci natomiast zaczęli odwiedzać braci po ich domach i zbierać takie fragmenty rozmów tworząc z nich akt oskarżenia. Posunęli się do tego , że wydzwaniali też do braci rozsianych po Europie , czy czasami Harnaś z żoną nie burzyli ich wiary niepokojącymi myślami. Jedna taka serdeczna przyjaciółka żony przyznała , że jak była u nas w gościnie to pokazaliśmy jej coś w komputerze ale ona bała się nawet na to spojrzeć , bo to zapewne odstępcze materiały. Rozmowy takie prowadzili mailowo ze względu na duże odległości. I właśnie te maile między starszymi a koleżanką żony miały być dowodem ostatecznym na nasze odstępstwo. To znaczy starsi pisali maile a nam przedstawili zarzut , że mamy wasze maile z dowodami .


Offline salvat

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #383 dnia: 25 Czerwiec, 2017, 20:47 »
Jakie to na wskroś WTSowe...
Jak trzeba znaleźć dowody zdrady org. faktyczne lub rzekome to starsi rwą się do pracy jak rącze konie do cwału. Umieją wszystko zrobić, nawet kładąc swój czas i środki. Ale gdy trzeba owcy pomóc, bo ma trudności, jest chora lub w nieszczęściu, zaraz odzywa się w nich kalkulator i buchalter - czy opłaca mi się nieść pomoc, wysilić się, co mi to da....itp.

Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #384 dnia: 25 Czerwiec, 2017, 21:59 »
Dobrze powiedziane salvat . Tacy są , lubią potem z pogardą patrzeć , jacy to oni lojalni a inni odpadają.


Offline salvat

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #385 dnia: 25 Czerwiec, 2017, 23:17 »
Czekam na dalszy ciąg opowieści, bo na pewno trzymasz coś z zanadrzu.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Estera

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #386 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 00:47 »
Dobrze powiedziane salvat . Tacy są , lubią potem z pogardą patrzeć , jacy to oni lojalni a inni odpadają.
   To ja w zborze już jestem trup.
   Zapewne.
   :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #387 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 00:54 »
A cóż to za płacz Estero? pamiętaj zawsze można wrócić , wtedy i bracia i Jehowa będzie się cieszył ;)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #388 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 01:02 »
A cóż to za płacz Estero? pamiętaj zawsze można wrócić , wtedy i bracia i Jehowa będzie się cieszył ;)
   Dorkas
   Oj, kochana Dorkas, do czego Ty mnie zachęcasz?
   ;) ;)
   Nie mam nawet najmniejszej ochoty tam wracać, do tych sztucznych uśmiechów i sztucznej miłości.
   Pisałam tylko, jak moja sytuacja duchowo wygląda, ze zborowego punktu widzenia.
   Co niektórzy napewno tak to widzą.
   A ja, tak naprawdę, to dopiero wiem, że żyję.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #389 dnia: 26 Czerwiec, 2017, 02:26 »
Esterko jak na trupa to ty jeszcze się dobrze trzymasz i jesteś pełni życia  .  Harnasiu jak będziesz odwiedzał tatusia i mamusie załatw sobie maskę Moriska III albo Stefka Leta , zobaczysz jak prestiż twoich rodziców wzrośnie . Nawet klamki wycałują które święty dotykał , jak będziesz robił porządki w ogrodzie  to będą mówili że Jehowa błogosławi mimo odstepcy w rodzinie .☺