Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił  (Przeczytany 150562 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #135 dnia: 28 Marzec, 2017, 06:51 »
Harnaś, mam prawdziwą  jaskinię dla zbójców, tam  możemy poszaleć.
Piwko dla tego, winko dla tamtego. Pytałem kogo trzeba, nie obrazi się.
Zawsze można popróbować jakichś "niedobrych" alkoholi. ;) A napić trzeba się koniecznie , bo Pamiątka dopiero za jakieś 3 tygodnie ;D


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #136 dnia: 28 Marzec, 2017, 07:14 »
Zapomniałeś Harnasiu  że mamy wielki post ,  a na pamiątce jak spożyjesz chleb  to mogą nam wina nie podać . W tej jaskini zbójców nie napijemy się z pewnością .  Proponuje dobry trunek słowiański ,robiony przy księżycu  według receptury znanej bitwy gdzie zjednczone siły Lechitów Polan i Litwinów  rozwaliło w drobny mak pierwsze państwo kościelne kwiat rycerstwa Europy  . 1 kg cukru 4litry wody 10 drożdży . Nie ma to jak dobry trunek .


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #137 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:12 »
Zapomniałeś Harnasiu  że mamy wielki post ,  a na pamiątce jak spożyjesz chleb  to mogą nam wina nie podać . W tej jaskini zbójców nie napijemy się z pewnością .  Proponuje dobry trunek słowiański ,robiony przy księżycu  według receptury znanej bitwy gdzie zjednczone siły Lechitów Polan i Litwinów  rozwaliło w drobny mak pierwsze państwo kościelne kwiat rycerstwa Europy  . 1 kg cukru 4litry wody 10 drożdży . Nie ma to jak dobry trunek .
A tacy niby gościnni , zapraszają nawet tych z ulicy a mnie chlebkiem nie  poczęstują?
Data 1410 na przepis idealna a Litwin niczym litewski książę Jagiełło będzie nam królem. Ja mogę robić za błazenka w żółtych rajtuzach ;D


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #138 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:23 »
Lechita niczym Zawisza Czarny  Ja będę polewał , 


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #139 dnia: 28 Marzec, 2017, 08:27 »
Lechita niczym Zawisza Czarny  Ja będę polewał , 
Bylebyś nie wylewał                       na nas ducha świętego w imię twojego Pana :)


Offline Lechita

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #140 dnia: 28 Marzec, 2017, 12:43 »
Lechita niczym Zawisza Czarny  Ja będę polewał ,

Raczej Lechita Ciemny  ;)  Nie ma co wielkiemu rycerzowi chwały umniejszać ;D

A do Waszego polewania bardzo chętnie się dołączę :D   
Dokładnie tak jak mówisz HARNAŚ, ducha to my sami sobie nabierzemy w miarę przybywania promili w organizmach. A kto wie czy i językami ktoś nie zacznie mówić ;D
Ja tam z pewnością złapię kontakt z pozaziemską cywilizacją ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #141 dnia: 28 Marzec, 2017, 19:04 »
Lechito żebyś nie złapał kontaktu Fredkiem Franzem  zawsze dziewicą . Ale on jest gdzieś w niebie  i podejrzewam że trafił do raju dla męczenników mułzumańskich  , jako dziewica  . Jeśli chodzi o Zawiszę był z poselstwem w Rzymie i oczywiście jak to Polacy zrobili tęgą zadymę . Jakiś wysoko postawiony kardynał obraził króla Polskiego , i skończyło się szturmem na bramy pałacu papieskiego , mało znany epizod z naszej historii.


Offline Lechita

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #142 dnia: 30 Marzec, 2017, 13:14 »
Startek bracie mój słowiański!
Kto wie czym zakończyło by się takie łapanie kontaktu z dziedziną niebiańską ;D

Dziękuję za przytoczenie epizodu historycznego, nie wiedziałem o tym.  Odwzajemnię się opowieścią jak to jeden z papieży chciał polaków wysłać na krucjatę. Ówcześnie panujący w Polsce Leszek Biały w bardzo grzecznym tonie odmówił papieżowi , jak powód podał, że słyszał iż w ziemi świętej nie ma piwa , a Polacy bez piwa walczyć nie będą! ;D
I w ten oto sposób piwo uratowało nasz kraj w udziale w tych bezsensownych rzeziach ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Marzec, 2017, 18:39 »

 Ówcześnie panujący w Polsce Leszek Biały w bardzo grzecznym tonie odmówił papieżowi , jak powód podał, że słyszał iż w ziemi świętej nie ma piwa , a Polacy bez piwa walczyć nie będą! ;D


A ja alkoholu i pacierza nie odmawiam :D


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #144 dnia: 30 Marzec, 2017, 20:29 »
Szturmowanie bram miało miejsce na jakimś soborze , Zawisza miał oświadczyć Papieżowi że honoru króla Polskiego będzie bronił całą gębą i pięścią . Do tej pory Jagiełło był uważany przez nich jako poganin .  Major Henryk Dobrzański znany jako Hubal był jego potomkiem .  Lechito wyobrażasz sobie pierwszą polską wyprawę do ziemi świętej . Armia rycerstwa Polskiego niczym pielgrzymka na Jasną górę  śpiewająca piosenkę : Taki mały taki duży świętym może być ...


Offline Lechita

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #145 dnia: 30 Marzec, 2017, 23:10 »
Powiem Wam jak widzę udział Polaków w takich wyprawach. Towarzystwo spiło by się winem, miodami i piwem, a wiadomo, że w tamtych rejonach jest gorąco więc szybko by odpadli z gry. Możliwy jest też scenariusz, że wsparci alkoholem poszli by w bój i sami pobili Saracenów;).   W sumie lepiej, że nie poszli i w domach zostali.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #146 dnia: 31 Marzec, 2017, 00:44 »
Król Jagiełło nie chciał się przyłączyć do walki przeciwko Czeskim Husytom , Zawisza na własną rękę walczył po stronie Węgierskiej z nimi . Na Węgrzech wina mają dobre , to i Zawisza tęgo wywijał mieczem niczym Longin Podipięta swym scyzorykiem  w Trylogii .  Bogusław Radziwiłł  uwieczniony przez Sienkiewicza w Potopie to także potomek Zawiszy Czarnego  . Tak patrząc historycznie gdzie jaka kolwiek była zadyma to zawsze byli Polacy  , no i jako jedyni zdobyli Moskwę .


Offline pies berneński

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #147 dnia: 31 Marzec, 2017, 06:56 »
A ja alkoholu i pacierza nie odmawiam :D
W takiej konfiguracji mógłbyś zostać wyznawcą bachusa,jeśli wino jest dla Ciebie  odpowiednim alkoholem. :D
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #148 dnia: 31 Marzec, 2017, 07:01 »
W takiej konfiguracji mógłbyś zostać wyznawcą bachusa,jeśli wino jest dla Ciebie  odpowiednim alkoholem. :D
Jak to mówią obojętnie jakie procenty ,  aby sponiewierały :D a w Zielonej Górze mają zacne jak na Polskę winnice . Toć to tylko rzut beretem ode mnie.


Offline Lechita

Odp: Jak Harnaś jaskinię zbójców opuścił
« Odpowiedź #149 dnia: 31 Marzec, 2017, 12:06 »
Jak to mówią obojętnie jakie procenty ,  aby sponiewierały :D a w Zielonej Górze mają zacne jak na Polskę winnice . Toć to tylko rzut beretem ode mnie.

Zapraszam serdecznie, wszak lubuskie winem stoi  ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper