Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.  (Przeczytany 66583 razy)

Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #180 dnia: 17 Sierpień, 2017, 10:55 »
Tak jest nazywany w Biblii. Nie użyłem tego zwrotu by rozpocząć polemikę. Odpowiesz na poważniejsze sprawy od brzmienia Tetragramu?

A co jest ważniejsze od imienia Boga ? Nawet dla Jezusa imię Jehowy było najważniejsze. Przypomnij sobie modlitwę jakiej nauczał i zobacz na którym miejscu jest tam uświęcanie imienia Jehowy ;)

Skoro dla ciebie Jehowa to Bóg Izraela to kim jest Jezus ? Żyd , który jest synem izraelskiego Boga a ty go czcisz ? ;)
Wpadasz we własną pułapkę .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #181 dnia: 17 Sierpień, 2017, 11:22 »
A co jest ważniejsze od imienia Boga ? Nawet dla Jezusa imię Jehowy było najważniejsze. Przypomnij sobie modlitwę jakiej nauczał i zobacz na którym miejscu jest tam uświęcanie imienia Jehowy ;)

Skoro dla ciebie Jehowa to Bóg Izraela to kim jest Jezus ? Żyd , który jest synem izraelskiego Boga a ty go czcisz ? ;)
Wpadasz we własną pułapkę .

Nie mówię, że ważniejsze, ale bardziej nieoczywiste. Każdy, kto się choć trochę Biblią interesuje, wie dobrze, że Bóg ma na imię Jahwe (JHWH). Od brzmienia Imienia, an czym się zafiksowałeś, jest wiele rzeczy ważniejszych. Ty je uświęcasz poprzez w kółko powtarzanie? Jak je Autorzy Nowego Testamentu uświęcali, skoro ani razu w swoich pismach nie zamieścili - ciągle tylko Ojciec, Pan i Bóg używali.


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #182 dnia: 17 Sierpień, 2017, 13:49 »
Nie mówię, że ważniejsze, ale bardziej nieoczywiste. Każdy, kto się choć trochę Biblią interesuje, wie dobrze, że Bóg ma na imię Jahwe (JHWH). Od brzmienia Imienia, an czym się zafiksowałeś, jest wiele rzeczy ważniejszych. Ty je uświęcasz poprzez w kółko powtarzanie? Jak je Autorzy Nowego Testamentu uświęcali, skoro ani razu w swoich pismach nie zamieścili - ciągle tylko Ojciec, Pan i Bóg używali.

Autorzy nowego testamentu skupili się na tym czego często byli naocznymi świadkami czy na życiu Jezusa , który był synem -jak to piszesz- izraelskiego Boga Jahwe ;)
Co jest wazniejsze niż imię Boga i rozgłaszanie go po świecie ? Skoro w samym starym testamencie jest ono zapisane około 7 tysięcy razy to może jednak moja "fiksacja" ma jakies uzasadnienie ? ;)

A to, że organizacja Jehowy tonie to tylko wasze życzenie kierowane nienawiścią do Jehowy. Naprawdę bóg tego świata mocno zaślepił wasze serca i umysły.
Skoro tak nienawidzisz Jehowy to co teraz wyznajesz ? W jakiej organizacji jesteś ? ;) Pewnie żadnej......


Offline Agalloch

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #183 dnia: 17 Sierpień, 2017, 14:48 »
Trampku, jednak jesteś potrzebny na tym forum! Wpisem, do którego za moment się odniosę wyrwałeś mnie z duchowej martwoty, sprawiłeś, że przestałem być nieczynny i po raz pierwszy od przynajmniej kilku miesięcy zdałem forumowy owoc.

Nawet dla Jezusa imię Jehowy było najważniejsze. Przypomnij sobie modlitwę jakiej nauczał i zobacz na którym miejscu jest tam uświęcanie imienia Jehowy ;)

W przekonanie Twojej osoby na tym etapie raczej nie wierzę, ale z myślą o szczerych osobach mogących przeglądać to forum, kilka pytań pobudzających do myślenia:

1. Opierając się na PNŚ (czyli na przekładzie, w którym imię boże zostało już "przywrócone"), ile razy w przywołanej przez Ciebie wzorcowej modlitwie Jezus wypowiada imię Jehowa?
2. Czy w całym, calusieńkim sprawozdaniu ewangelicznym, zawierającym jakże liczne wypowiedzi Jezusa, byłbyś w stanie wskazać choćby 1 (słownie: jedno) miejsce, w którym Jezus nie cytując Starego Testamentu wypowiada imię Jehowa? (ponownie możesz posłużyć się PNŚ)
3. Czy wobec odpowiedzi na pytania 1 i 2 nadal twierdzisz, że jedynym sposobem na uświęcanie imienia bożego jest jego fanatyczne, maniakalne klepanie nie rzadziej niż w co drugim wypowiadanym zdaniu? (osoby uważające, że sąd wyrażony w ostatnim pytaniu jest przesadzony zachęcam do udania się do dowolnej Sali Królestwa i policzenia w dowolnej odmawianej tam modlitwie: zdań, wystąpień słowa Jehowa)


Wpadasz we własną pułapkę .
Cenna uwaga...

PS. Zbieżność koloru czcionki fragmentów mojej wypowiedzi z kolorem logo jednej z organizacji religijnych nieprzypadkowa.



Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #184 dnia: 17 Sierpień, 2017, 15:01 »
Gorszycielu, chyba nie wiesz najważniejszej rzeczy.

Trampek ma moc uświęcenia imienia Bożego.
On sprawi, że to imię będzie święte.
Świętość Trampka przejdzie na Boga.

Trampek, imię Boga nie jest najważniejsze!

Ale widzę, ze masz odstępcze poglądy, inne niż Towarzystwo...
Dowód z "literatury". "Imię Boże, które pozostanie na zawsze".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #185 dnia: 18 Sierpień, 2017, 09:51 »
Trampku, jednak jesteś potrzebny na tym forum! Wpisem, do którego za moment się odniosę wyrwałeś mnie z duchowej martwoty, sprawiłeś, że przestałem być nieczynny i po raz pierwszy od przynajmniej kilku miesięcy zdałem forumowy owoc.

W przekonanie Twojej osoby na tym etapie raczej nie wierzę, ale z myślą o szczerych osobach mogących przeglądać to forum, kilka pytań pobudzających do myślenia:

1. Opierając się na PNŚ (czyli na przekładzie, w którym imię boże zostało już "przywrócone"), ile razy w przywołanej przez Ciebie wzorcowej modlitwie Jezus wypowiada imię Jehowa?
2. Czy w całym, calusieńkim sprawozdaniu ewangelicznym, zawierającym jakże liczne wypowiedzi Jezusa, byłbyś w stanie wskazać choćby 1 (słownie: jedno) miejsce, w którym Jezus nie cytując Starego Testamentu wypowiada imię Jehowa? (ponownie możesz posłużyć się PNŚ)
3. Czy wobec odpowiedzi na pytania 1 i 2 nadal twierdzisz, że jedynym sposobem na uświęcanie imienia bożego jest jego fanatyczne, maniakalne klepanie nie rzadziej niż w co drugim wypowiadanym zdaniu? (osoby uważające, że sąd wyrażony w ostatnim pytaniu jest przesadzony zachęcam do udania się do dowolnej Sali Królestwa i policzenia w dowolnej odmawianej tam modlitwie: zdań, wystąpień słowa Jehowa)

Cenna uwaga...

PS. Zbieżność koloru czcionki fragmentów mojej wypowiedzi z kolorem logo jednej z organizacji religijnych nieprzypadkowa.

Pisałem już nie raz, że Ojcem Jezusa jest Jehowa.  Ci, którzy słuchali Jezusa nie mieli żadnych wątpliwości w tym temacie tym bardziej, że jak wiesz, Jezus sam mówił o tym cytując stary testament.
Ja nie klepię fanatycznie imienia Boga. Skoro w samym starym testamencie pojawia się ono około 7000 razy to tez można powiedzieć, że stary testament napisali fanatycy ? ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #186 dnia: 18 Sierpień, 2017, 15:25 »
Pisałem już nie raz, że Ojcem Jezusa jest Jehowa.  Ci, którzy słuchali Jezusa nie mieli żadnych wątpliwości w tym temacie tym bardziej, że jak wiesz, Jezus sam mówił o tym cytując stary testament.
Ja nie klepię fanatycznie imienia Boga. Skoro w samym starym testamencie pojawia się ono około 7000 razy to tez można powiedzieć, że stary testament napisali fanatycy ? ;)

Skoro nie ma żadnych wątpliwości, że Ojcem Pana Jezusa jest Jahwe, a NT poucza, że jest On Ojcem każdego wierzącego, to będę nazywał Go Ojcem. Swojego ojca nigdy nie wołam po imieniu, a mówię "tato".


Offline Agalloch

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #187 dnia: 18 Sierpień, 2017, 17:56 »
Ja nie klepię fanatycznie imienia Boga.

A zdradziłbyś, ile razy przeciętnie (tak pi razy drzwi) w tygodniu wypowiadasz imię Boga, a ile razy w tym samym czasie imię swojego ziemskiego ojca? Gdybyś podzielił się tymi szacunkami, większe grono osób miałoby szansę wyrobić swój własny pogląd na temat tego, czy klepiesz, czy nie klepiesz oraz na ile fanatycznie...

Skoro w samym starym testamencie pojawia się ono około 7000 razy to tez można powiedzieć, że stary testament napisali fanatycy ? ;)

Uchylam się od udzielenia wprost odpowiedzi na to pytanie, niemniej z całą stanowczością mogę stwierdzić, że Stary Testament był pisany dla dzikusów, tj. ludzi:

1. uprawiających proceder handlu żywym towarem (Kapł. 25:44-46),
2. tłukących kijem drugiego człowieka z zachowaniem najwyższej staranności, by w wyniku tłuczenia zmarł on nie wcześniej niż trzeciego dnia (Wyjścia 21:20-21),
3. sprzedających własne córki jako niewolnice seksualne (z domniemanym lub jedynie prawdopodobnym zamiarem przeznaczenia tak uzyskanych środków na zakup, a następnie dupcenie kolejnej córki sąsiada - Wyjścia 21:7-8).

Na wszelki wypadek dopowiem, że powyżej nie pisałem o patologiach, ale o czynach normowanych prawem (lub "doskonałym prawem Bożym", jakbyś to określił zapewne Ty).

I teraz pytanie, do którego zmierzam: naprawdę dziwi Cię to, że żydowscy gentlemani okładający kijami nabyte drogą kupna kobiety nie byli uczeni zasad etykiety i wyższej kultury w zakresie sposobu eleganckiego werbalnego zwracania się do osób zasługujących na szacunek? Skoro Bóg z jakichś względów dopuścił, by w pewnym okresie czasu jego wyznawcy handlowali swoimi córkami i okładali się kijami, mnie w najmniejszym stopniu nie dziwi, że w tym samym czasie rzeczona dzicz nie była piętnowana za zwracanie się do swojego Boga po imieniu.

Albo inaczej: czy za Twoją domniemaną sugestią tych brodatych, beznapletkowych gentlemanów mam brać za wzór?

Nie, dziękuję. Za wzór wybieram Jezusa i Gorszyciela (patrz post wyżej) i ze względu na szacunek do rodziców, po imieniu się do nich nie zwracam.


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #188 dnia: 18 Sierpień, 2017, 20:21 »
Trampek, czy zechciałbyś się odnieść do cytatu z literatury ŚJ, który wkleiłem, i skonfrontować go ze swoimi słowami?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #189 dnia: 18 Sierpień, 2017, 20:59 »
Skoro nie ma żadnych wątpliwości, że Ojcem Pana Jezusa jest Jahwe, a NT poucza, że jest On Ojcem każdego wierzącego, to będę nazywał Go Ojcem. Swojego ojca nigdy nie wołam po imieniu, a mówię "tato".

Ok, a jak innym ludziom nie znającym Jehowy opowiesz o nim ? Powiesz im, że jest to bezimienny Bóg ?
Nawet papieża nazywają Ojcem świętym więc jak odróżnisz Boga Ojca od chociażby Ojca świętego czyli papieża ? ;)


Offline Dianne

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #190 dnia: 18 Sierpień, 2017, 22:20 »
Papież nosi czapkę. Bug nie nosi.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Światus

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #191 dnia: 18 Sierpień, 2017, 22:46 »
Nawet papieża nazywają Ojcem świętym więc jak odróżnisz Boga Ojca od chociażby Ojca świętego czyli papieża ? ;)

Frankowi urodziły się dzieci. Bliźnięta. Koledzy go pytają;
- Franek, jak ty rozróżniasz te swoje bliźniaki?
- No... Jedno to chłopiec a drugie dziewczynka  ;D
*********************
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #192 dnia: 18 Sierpień, 2017, 22:56 »

Nawet papieża nazywają Ojcem świętym więc jak odróżnisz Boga Ojca od chociażby Ojca świętego czyli papieża ? ;)

Trampkowi dałbym lubika za poziom żenady...
Ale nie będę go demoralizował bardziej niż org :)
Masakra, Panie, masakra


Offline Agalloch

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #193 dnia: 19 Sierpień, 2017, 00:50 »
Ok, a jak innym ludziom nie znającym Jehowy opowiesz o nim ? Powiesz im, że jest to bezimienny Bóg ?
Nawet papieża nazywają Ojcem świętym więc jak odróżnisz Boga Ojca od chociażby Ojca świętego czyli papieża ? ;)

A co, niby bez "jehowowania" nie da rady? Zwróć w takim razie uwagę, jak jednak zdołał to zrobić Paweł zgodnie z relacją zawartą w Dziejach 17:22-31. Jeśli ufać PNŚ, Paweł w całej swej wypowiedzi ANI RAZU za stosowne/potrzebne nie uznał, by wypowiadać imię boże. I to pomimo faktu, że miał możliwość użycia tego imienia w jego oryginalnej postaci, a nie jego najpokraczniejszej formie, rozpropagowanej w wiekach średnich przez przedstawicieli "religii fałszywej", będącej wybitnie niefortunnym pomieszaniem z poplątaniem tetragramu z samogłoskami innego wyrazu/innych wyrazów, a obecnie klepanej ze względu na "tradycję ludzką" z fanatyzmem godnym lepszej sprawy przez śj.


Offline trampek

Odp: Czy Watchtower tonie? YouTube i Facebook w akcji.
« Odpowiedź #194 dnia: 19 Sierpień, 2017, 15:12 »
A co, niby bez "jehowowania" nie da rady? Zwróć w takim razie uwagę, jak jednak zdołał to zrobić Paweł zgodnie z relacją zawartą w Dziejach 17:22-31. Jeśli ufać PNŚ, Paweł w całej swej wypowiedzi ANI RAZU za stosowne/potrzebne nie uznał, by wypowiadać imię boże. I to pomimo faktu, że miał możliwość użycia tego imienia w jego oryginalnej postaci, a nie jego najpokraczniejszej formie, rozpropagowanej w wiekach średnich przez przedstawicieli "religii fałszywej", będącej wybitnie niefortunnym pomieszaniem z poplątaniem tetragramu z samogłoskami innego wyrazu/innych wyrazów, a obecnie klepanej ze względu na "tradycję ludzką" z fanatyzmem godnym lepszej sprawy przez śj.

Naprawdę sądzisz, że pierwsi apostołowie nie wiedzieli w imieniu kogo Jezus przyszedł na ziemię ? A przecież wystarczy poczytać ewangelie i jasno widać kto i po co wysłał Jezusa tu do ludzi ;)