Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?  (Przeczytany 15024 razy)

Offline Roszada

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Luty, 2017, 18:16 »
Roszada, skoro ktoś widzi dusze pozabijane to ty dalej wierzysz w nieśmiertelność duszy ? Jak można zabić coś nieśmiertelnego ?
Znowu kłamiesz!
Tam mowa o duszach osób zabitych.
Te dusze mówią, słuchają (Ap 6:9-11).
Nie kłam więc.

Nie znasz nauk Towarzystwa to się nie powołuj na nie bo na kłamcę wychodzisz.

A mojego nicku już nie przywołuj bo ja mam ciebie za kłamcę i nie mam zamiaru odpowiadać na twe kłamstwa i je ciągle prostować.


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Luty, 2017, 21:47 »
No wreszcie ! Czas zakończyć tą nie rowną walkę . Pewnego pięknego dnia się wybudzi . Przyjdzie do Chrystusa  bo to Ojciec przyprowadza do Syna . NIE DO ORGANIZACJI LECZ DO SYNA .


Offline Stanisław Klocek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Luty, 2017, 21:56 »
Znowu kłamiesz!
Tam mowa o duszach osób zabitych.
Dlaczego próbujesz wszystkich nazywać kłamcami, którzy wyciągają inne wnioski niż Ty? Dlaczego nie zaczynasz od źródła, bo właśnie tam są rozbieżności sobie przeczące. Zapoznaj się z terminami duszy w języku hebrajskim, dalej z greką i jej najróżniejszymi odmianami, dialektami i wogóle fazami rozwoju jej etymologii, to otrzymamy jedynie produkt ze śrutownika, z którego nic nie wynika. 

Oto jeden z licznych przykładów nawiązujących do śmierci duszy Jezusa Iz 33:12. Powołasz się zapewne na przekład BT, gdzie zamiast duszy przetłumaczono ,,siebie" zamiast ,,duszę"?. Pytanie dotyczy kto kłamie, Pisma hebrajskie, czy grecka Septuaginta? Pisma hebrajske w większości nawiązują do śmierci duszy. Septuaginta już po ześrutowaniu podaje mniej więcej tak; "siebie ofiarował na śmierć". Do tego dalsze śrutowanie jest w Katechizmach, że ofiarował naturę ludzką a nie osobę Boską. Oczywiście Jezus według nauki katolickiej nie jest dwuosobowy. Wobec tego trzeba się zdecydować, czy śmierć poniosła osoba ludzka, czy osoba Boska? Pytanie dość istotne, gdyż według katolickiej grafiki natury Jezusa osoba ludzka Jezusa została przekreślona, jako nieistniejąca. Jezus istnieje jedynie jako osoba Boska. Gdyby tam chodziło o samą naturę ludzką, którą nie jest zaliczana do osoby, a jedynie jako przybrany przymiot i dołączony do osoby Boskiej bez pomieszania, to Izajasz powinien napisać coś w rodzaju "wydał na śmierć ją" (naturę ludzką a nie siebie).

Niżej podaję, jak tłumaczą wymienione przekłady interlinearne (idąc za górną poziomą zakładką)

NIV(życie) - NLT(On) - ESV(duszę) - NAS(On) - KJV(duszę) - HCS(Siebie) - ASV(duszę) - DBT(duszę) -  DRB(duszę) - ERV(duszę) - GWT(życie) - ISR(istotę)  ISV(życie) -  KJP(dusza) - NET(?) - OJB(nefesh=dusza) - WEB(duszę) - WBT(duszę) - WYC(życie)

Jak widzimy większość przekładów podaje, że Jezus ofiarował swą duszę na śmierć. Zapoznajmy się za jakże szerokim wachlarzem definiującą wyraz dusza.
Cytuj
Konkordancji Stronga
Oryginalne słowo: נָ֫פֶשׁ = nephesh: dusza, istota żywa, życie, ja, osoba, pożądanie, namiętność, apetyt, emocje
Biorąc wszystkie określenia, to nie pozostaje nic innego, niż uznać, że Jezus podczas swej śmierci według Izajasza utracił wszystkie wymienione przymioty i zmysły. Nie przechodzi próba wmówienia, że chodzi tylko i wyłącznie o naturę człowieczą Jezusa, skoro samej natury nie można nazwać osobą. Chociażby te migawki pokazują, że, aby kogoś nazwać kłamcą biblijnym, to wszystkie komisje śledcze świata nie są w stanie rozgryźć biblijne trele morele.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2017, 22:02 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Luty, 2017, 11:38 »
Znowu kłamiesz!
Tam mowa o duszach osób zabitych.
Te dusze mówią, słuchają (Ap 6:9-11).
Nie kłam więc.

Nie znasz nauk Towarzystwa to się nie powołuj na nie bo na kłamcę wychodzisz.

A mojego nicku już nie przywołuj bo ja mam ciebie za kłamcę i nie mam zamiaru odpowiadać na twe kłamstwa i je ciągle prostować.


A nie jest to czasami wizja zmartwychwstałych dusz ? ;)
Naprawdę zaczynasz nieźle sam okręcać się wokół twoich kłamstw.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Światus

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Luty, 2017, 16:02 »
A nie jest to czasami wizja zmartwychwstałych dusz ? ;)
Naprawdę zaczynasz nieźle sam okręcać się wokół twoich kłamstw.

Czasami tak nie jest. Dusze nie mogą zmartwychwstać bo żaden człowiek nie może ich zabić.

Mt 10:28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

W Koh 12:7 napisano;
i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był,
a duch powróci do Boga, który go dał.

Czy uważasz, że do Boga powróci martwy duch?

Rzym 8:11 A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.

Znajdź proszę werset mówiący o zmartwychwstaniu duszy.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 16:05 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Luty, 2017, 18:26 »
Czasami tak nie jest. Dusze nie mogą zmartwychwstać bo żaden człowiek nie może ich zabić.

Mt 10:28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.

W Koh 12:7 napisano;
i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był,
a duch powróci do Boga, który go dał.

Czy uważasz, że do Boga powróci martwy duch?

Rzym 8:11 A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.

Znajdź proszę werset mówiący o zmartwychwstaniu duszy.


Czytałes kiedyś werset w Biblii mówiący o tym, że Adam stał się duszą żyjącą ? To co wraca do Boga to owo tchnienie , które można traktować jak pamięć Jehowy o człowieku, który zmarł czyli tak naprawdę zasnął.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Startek

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Luty, 2017, 18:39 »
Panie Kserksess właśnie mówisz straznicą ,to nie takie słowa ale rozumienie Ciała Kierowniczego które jest nie natchnione przez Boga i kłamie czyli nie jest nieomylne ,  lista tych omyłek które otrzymali od jehowy znajdziesz w bibliotece u Roszady lub na jw.org . Roszada jest bardziej wiarygodny  niż ciagle mylący się jehowa i jego pomazańcy .


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Luty, 2017, 18:51 »
Panie Kserksess właśnie mówisz straznicą ,to nie takie słowa ale rozumienie Ciała Kierowniczego które jest nie natchnione przez Boga i kłamie czyli nie jest nieomylne ,  lista tych omyłek które otrzymali od jehowy znajdziesz w bibliotece u Roszady lub na jw.org . Roszada jest bardziej wiarygodny  niż ciagle mylący się jehowa i jego pomazańcy .

Skoro "pkarm" Roszady jest dla ciebie bardziej wiarygodny niż Biblia to twoja sprawa.
Mi podoba się to, że świadkowie szukają prawdy jaką kieruje do nas Jehowa. Dobrze wiesz, że wiele zreczy w Biblii jest jeszcze nieodkrytych i dlatego świadkowie cały czas badają pisma. Kościół katolicki głosi np fałszywa naukę o Trójcy od wieków i nawet nie próbuje jej zrozumieć tylko forsduje ją dalej mimo tego, że nie ma ona żadnego uzasadnienia w Biblii.
Dlatego wolę świadków niż inne kościoły trwające w fałszywych naukach.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #68 dnia: 07 Luty, 2017, 19:25 »
Mi podoba się to, że świadkowie szukają prawdy jaką kieruje do nas Jehowa.

Szukają, szukają i sie doszukać nie mogą. Tak szukali w Biblii czy Sodomici zmartwychwstaną:

1. Zmartwychwstaną („Życie i zdrowie” 1932 s. 43-44).

2. Nie zmartwychwstaną (Strażnica Nr 8, 1952 s. 15).

3. Zmartwychwstaną (Strażnica Nr 8, 1965 s. 14).

4. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną („Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” 1984 s. 179).

5. Nie zmartwychwstaną (Strażnica Nr 17, 1988 s. 30-31).

6. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną („Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” 1989 s. 179).

7. Nie zmartwychwstaną („Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” 1990 s. 179).

I jak tu wierzyć wiecznie szukającym?

« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2017, 19:50 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Luty, 2017, 19:26 »
Szukają, szukają i sie doszukać nie mogą. Tak szukali w Biblii czy Sodomici zmartwychwstaną:

1. Zmartwychwstaną („Życie i zdrowie” 1932 s. 43-44).

2. Nie zmartwychwstaną (Strażnica Nr 8, 1952 s. 15).

3. Zmartwychwstaną (Strażnica Nr 8, 1965 s. 14).

4. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną („Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” 1984 s. 179).

5. Nie zmartwychwstaną (Strażnica Nr 17, 1988 s. 30-31).

6. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną („Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” 1989 s. 179).

7. Nie zmartwychwstaną („Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi” 1990 s. 179).

I jak tu wierzyć wiecznie szukającym?


Cały czas powtarzam -idź więc do takiej religii która znalazła "całą prawdę całą dobę", jak w TVN ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Luty, 2017, 19:29 »
Cały czas powtarzam -idź więc do takiej religii która znalazła "całą prawdę całą dobę", jak w TVN ;)

I Ty się naśmiewasz? To Twoi mędrcy z USA wydali książkę Czego NAPRAWDĘ uczy Biblia?


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Luty, 2017, 19:34 »
I Ty się naśmiewasz? To Twoi mędrcy z USA wydali książkę Czego NAPRAWDĘ uczy Biblia?

Dlaczego naśmiewasz się z tych którzy piszą o Jehowie ? Nieładnie. Czy Jezus naśmiewał się z kogoś ? Chyba nie, prawda ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Luty, 2017, 19:36 »
Dlaczego naśmiewasz się z tych którzy piszą o Jehowie ? Nieładnie. Czy Jezus naśmiewał się z kogoś ? Chyba nie, prawda ?

Gdzie się naśmiewam? To ty wyśmiałeś nauczania innych religii.


Offline kserksess

Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Luty, 2017, 19:36 »
Gdzie się naśmiewam? To ty wyśmiałeś nauczania innych religii.

Gdzie wyśmiałem ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Gorszyciel

  • Gość
Odp: DUSZA CZY NIEŚMIERTELNA ?
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Luty, 2017, 19:37 »
Cały czas powtarzam -idź więc do takiej religii która znalazła "całą prawdę całą dobę", jak w TVN ;)