Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Bóg ma na imię ?  (Przeczytany 68479 razy)

Offline bene

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #75 dnia: 01 Luty, 2017, 22:45 »
Skoro do końca nie wiadomo jak wymawiać imię YHWH czy to znaczy, że należało je usuwać z Biblii i zakazać jego używania ? kto wam podpowiedział takie coś ?
Kto jest fałszerzem Biblii - ci którzy imię Jehowy przywracają do Biblii czy ci którzy je stamtąd usuwają i do tego perfidnie zastępują je zwrotem "pan" ?
Jak napisałeś już petycję do WTS odnośnie tego że także gdzie im było wygodnie nie użyli JHWH lub nie do końca wiernego Jehowa? A idąc twoim tokiem rozumowania to czy wstawianie Jehowa tam gdzie w oryginałach nie ma JWHW nie jest też fałszowaniem?
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #76 dnia: 01 Luty, 2017, 22:48 »
kserksess, świadkowie Cię okłamali.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline CEGŁA

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Luty, 2017, 00:15 »
Znalazłem prześmieszny fragment filmu z Monty Python's pokazujący stosunek żydów do imienia Jehowa. Polecam  ;D


Na filmiku kamienują za użycie imienia Jehowa. Wpierw tego zakutego w dyby za użycie imienia Jehowa przy kolacji, potem tego rudego brodacza, a potem kapłana za to samo.
Jehowa jest dla nich równoznaczne z bluźnierstwem.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2017, 00:35 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Luty, 2017, 05:38 »
Kserkses, sorki ale chyba nie łapiesz. Jehowa to jest imię które Bogu nadał jakiś tam człowiek To jest wymyślone sztuczne imię. Poczytaj sobie literaturę Ciała Przekierowniczeo. Imię Jehowy nie ma nic wspólego z prawdziwym Bogiem.








Człowiek nadał imię Bogu ? Przeczytaj kiedyś stary testament to może dowiesz się dlaczego Bóg ma na imię Jehowa albo dlaczego Abram to Abraham .
Pytam jeszcze raz - kto jest oszustem - ten kto wyrzuca imię Boga z Biblii czy ten, kto je przywraca tam gdzie ono było ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Luty, 2017, 05:55 »
Oszustem jest ten który usuwa to imię.
Ale oszustem jest też osoba "przywracająca" to imię w miejsca gdzie nie ma dowodu na to że powinno być..
Jednak największym fałszem jest mieć to imię na ustach i oszukiwać innych w myśl wytycznych nie mających podparcia ani w starym ani w nowym testamencie..


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Luty, 2017, 10:22 »
       Z prawdziwą przykrością muszę zauważyć, że dyskusja ta nie ma sensu.
Początkowo sądziłem, że to otwarty na rzeczywistość poszukiwacz prawdy. Dlatego pozwoliłem sobie sam na dwa wpisy w tym wątku, mimo że czytałem wiele wypowiedzi innych osób, które zauważały trollujący charakter jego wypowiedzi.

       Nie pragnę nikogo obrazić, nie o to tu chodzi; jednak najwyraźniej Kserksess nie tylko NIE jest zainteresowany rozmyśleniem nad rzeczowymi argumentami w temacie, ale najwyraźniej brak mu podstawowej wiedzy. Jego wpisy oraz częsty i żenujący mnie osobiście brak reakcji na żelazne argumenty (a akurat takie tematy były zawsze i są nadal fascynujące i inspirujące dla mnie jako bibliofila - choć wybudzonego, Świadka Jehowy z ukształtowania) przypominają wymianę informacji z zaprogramowaną maszyną, która jest zapieczona, zabetonowana. Nie liczą się fakty, nie liczą się doniesienia z NT jak podchodzono do tego w czasach pierwotnego chrystianizmu... Nie odniósł się do wpisów, które pokazały, że nawet pisarze NT mieli zupełnie inną świadomość tej sprawy.

       Dlatego, mimo że mam zawsze wiele empatii i zrozumienia dla błądzących w rozumowaniu ludzi, gdyż sam oczywiście podlegam nieraz niewiedzy, to jednak uważam iż boję się Boga, bo wszyscy wiecie że należę do wybudzonych i wierzących, choć nie wszyscy z nas to tutaj deklarują, co szanuję bo wiem że to wszystko co nas spotkało w zespoleniu z org, dla wielu stanowiło w końcu traumę i rozgoryczenie, nawet do zanegowania wszystkiego...

       Dlatego mimo tej świadomości napiszę, że BRZYDZĘ SIĘ takimi postawami, jakie prezentuje tu Kserksess ... !!!!!! Reakcje głuche na prawdę i rzeczywistość! Sztuka dla sztuki, przepychanka dla przepychanki!!!!   Walka dla wstrętnej, manipulującej informacjami korporacji o sekciarskich mechanizmach, rozbijającej rodziny i prawdziwą emocjonalność, zabierającej całe lata, a nawet dziesięciolecia kontaktów z rodziną poza tą strukturą, coś, co obce Chrystianizmowi, obce naturalnym uczuciom, obce wglądaniu w prawdziwą rzeczywistość i obce szczeremu duchowi badacza ! BRZYDZĘ SIĘ POSTAWĄ BETONOWYCH LUDZI, którzy walczą pod fałszywą flagą. Imitacja ewangelizatorów, z fałszywą lampą w ręku, z życzliwością i uśmiechem na ustach, ale fałszem w sercu  :-[ :'( >:( Kłaniający się wstrętnym i pazernym oszustom w złotych sygnetach i o sztucznych obliczach, z korporacji uwikłanej w świetnie działający handel nieruchomościami i wszelkim kiczem, zbudowanym na fałszu, ukrywaniu prawdziwej tożsamości, kontaktach i parapolitycznych mediacjach! Zarzucają bałwochwalstwo figurom w kościołach, a sami uprawiający kult człowieka. Bezczelnego drania, który programuje stan umysłu niezdolny do przyjęcia prawdy, uzależniony od egoistycznych wizji wybrania przed innymi, którzy może są milion razy szlachetniejsi, ale nie przyjmują fałszywej, zmieniającej się w zależności od interesów korporacji, "prawdy"

       Boże, jakie to naprawdę jest obrzydliwe :( . Kserksess, jeżeli chcesz, to kłaniaj się i kadź swoją umysłową ofiarę przed  nowym, cyfrowym ołtarzem domowym jwbroadcasting, który sączy fałsz do głów, a nam daj spokój. Ludzie, którzy niosą Twoją propagandę, omal nie doprowadzili mnie do samobójstwa. Gdy odkryłem chwałę Chrystusa w Biblii, pokochałem go, chciałem tym żyć i mówić o Słowie, bo wierzyłem że Ci wszyscy ludzie naprawdę przejmują się słowem, naprawdę zrobią wszystko, by umrzeć za Słowo Boże. Ale jako wieloletni starszy mogę Ci powiedzieć, że dane mi było zobaczyć od kulis, jakie mechanizmy i wstrętne działania kierują ludżmi, którzy wysoko i bardzo wysoko stoją za tym wszystkim.
Piękni, uśmiechnięci i przystojni "nadzorcy obwodu", którzy są głusi jak drewniany kloc na Biblię, którzy mają w d... słowo Chrystusa, którzy są "wykwalifikowani w poprawnym władaniu słowem prawdy"  - ale tej prawdy serwowanej przez ich korporację. Którzy podjudzają do szpiegowania i rozdwojonym językiem sączą prawdziwą fobię i nienawiść -tak, nie waham się tego powiedzieć z czystym sumieniem - nienawiść do tych, którzy szczerze rozmyślają bo wciąż są gotowi i otwarci na rzeczywistość i innych ludzi. Zniszczyli wielu kochanych, wspaniały i cennych ludzi, jakich znałem.

      Kiedyś nie rozumiałem, dlaczego tak kategoryczne i surowe słowa padają w Biblii z ust Pana mojego do "wierzących" - "NIGDY WAS NIE ZNALEM".
Teraz - dopiero po tym co musiałem przeżyć, przeżywam i obserwuję na coraz większą skalę, między innymi właśnie  w tzw. "organizacji Jehowy" - rozumiem. Wiem, że nie wszyscy, którzy to przeczytają są wierzący, ale ja wierzę w Pana mego, Chrystusa Jezusa, mimo tego, że widzę całą tę ciemność dookoła, poszukiwania po omacku, i tęsknię do miłości wśród ludzi i prawdy... Nie jest mi z tym dobrze, często płaczę jak małe dziecko.
Będę nadal modlił się by szczerzy Świadkowie, a takich wciąż jest ogromna liczba zamknięta w iluzji oraz strachu uzależnienia, wyszli z matriksa i
poddaństwa wstrętnym oszustom, jacy stoją za całą tą zwodniczą korporacją, sączącą pod pozorem miłości niechęć do innowierców i prawdziwe destrukcyjne i społecznie niebezpieczne uzależnienie umysłowe.

       Mógłbym kopiować tu przykłady Twojej ignorancji na prawdę w tym wątku, ale jaki to ma sens. Piszę tak, bo wiem, że to forum
odwiedza coraz większa liczba Świadków Jehowy, która nie pozwoliła, by religia (która na szczęście coraz bardziej się obnaża) wyprała ich wiarę i prawdziwą tożsamość. I widzą szum informacyjny jaki tu panuje przez zbędne chyba  próby uzdrowienia Twojej głuchoty, zamiast mieć kilka rzetelnych i zgodnych z prawdą postów. W temacie Imienia Bożego nie odniosłeś się do niczego co Ci napisałem, bo wierzyłem  że w Twoim sercu jest tęsknota jednak za  informacją, która może być szlakiem do rzeczywistości, jakakolwiek by nie była. Wróć proszę do moich dwóch postów jakie napisałem w tym wątku wcześniej, łącznie z linkami dla Ciebie... Obyś ocknął się z zaślepienia. Przepraszam, jeśli Cię to uraża ten post, nie po to  pisałem. Jeśli chcesz wiedzieć, to zamiłowanie do akurat tego tematu i poszukiwania w tym kierunku jest u mnie wielkie, odkąd zostałem SJ do teraz, kiedy jestem wybudzony z ich oszustwa i krzywdy jaką śmiało czynią w "Imię Boga".

      Przepraszam wszystkich że mnie tak wzięło, ale nie mogę, no nie mogę czasem inaczej. Mimo upływającego czasu  i zbliżającego się formalnego opuszczenia tej zakłamanej organizacji, wciąż siedzą we mnie te rzeczy, jakich dane mi było doświadczyć i zrozumieć. Bardziej niż myślałem. Wypada mi tylko przypomnieć chyba również sobie, że NIE KARMIONE TROLLE UMIERAJĄ ŚMIERCIĄ NATURALNĄ. Pozwólmy im godnie odejść, drodzy.
Powodzenia Kserksess, wierzę że jeśli Ty wierzysz to bardziej będziesz bał się Boga niż "Organizacji", która z pewnością go nie reprezentuje.

« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2017, 10:57 wysłana przez Abba »


Offline Roszada

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Luty, 2017, 10:31 »
Po co z trolem dyskutujecie.
Niech sobie czyta jw.org.
Odciąganie go od zajęcia. ;D


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Luty, 2017, 10:48 »
Wow, zatkało mnie Abba, zachowam Twój post u siebie w zakładce WAŻNE, mam takie same odczucia, jak byś czytał w moim sercu. :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline salvat

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Luty, 2017, 15:06 »
Abbo szacunek i to wielki.
Nie wiem jak reszta ale ja mam czasem nieodparte wrazenie, jakbym z niektorymi z was nadawal na tej samej fali. A gdybym spotkal sie z wami na zywo to mielibysmy o czym rozmawiac jak starzy przyjaciele.
Szkoda tylko ze taki kontakt poki co jest najezony pewnym strachem i niebezpieczenstwem.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Luty, 2017, 20:05 »
Dzięki serdeczne. Ja również odczuwam  więź z wieloma osobami z tego forum.
I to jest niesamowite.
Myślę, że oprócz tych, którzy znają moją tożsamość, również i my się poznamy :)
Dobry trunek z Wami? No ba!


Offline Startek

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Luty, 2017, 21:28 »
ABBA zapraszam na dobrą księżycówkę , pędzoną podczas pełni księżyca ☺☺☺. Mam nadzieję i wy wszyscy ,  że gdy ten gorliwy wyznawca CK  się Wybudzi , zawita na te strony i zawoła ludzie , JESTEM WYBUDZONY  !!!!!!!!


Offline kserksess

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Luty, 2017, 22:20 »
Jak napisałeś już petycję do WTS odnośnie tego że także gdzie im było wygodnie nie użyli JHWH lub nie do końca wiernego Jehowa? A idąc twoim tokiem rozumowania to czy wstawianie Jehowa tam gdzie w oryginałach nie ma JWHW nie jest też fałszowaniem?

Kto ci powiedział co było w tzw oryginałach ? Kto ? Ci którzy pisali NT usuwali imię Jehowy cytując ST ? Raczej nie. Jezus nie wymawiał imienia Jehowy cytując ST ? Sądzę, że nie usuwał imienia swojego Ojca.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline OswitzMan

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 5
  • Polubień: 32
  • I look forward to the return of the King.
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Luty, 2017, 22:50 »
A tak na marginesie to polecam bardzo miły mojemu sercu Nowy Przekład Biblii Gdańskiej. Czy ktoś czytał już? Co myślicie o sposobie tłumaczenia imienia Boga Żywego w tym przekładzie? Zachęcam do lektury jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności zapoznania się z tym przekładem. To mój po Biblii Poznańskiej i Paulistów 3 przekład którym się cieszę. Osobiście uważam że Bóg Ojciec jest godzien najwyższej czci i chwały i nie musi korzystać z imienia nadanego przez człowieka. Dla nas ważny jest sens ewangelii i droga którą jest nasz Pan Jezus Chrystus. Niech Łaska naszego Pana, Jezusa Chrystusa, pozostanie z wami wszystkimi.


Tusia

  • Gość
Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Luty, 2017, 22:50 »
Sądzę, że nie usuwał imienia swojego Ojca.



Błagam, zacytuj choć jedną modlitwę.


Offline Startek

Odp: Jak Bóg ma na imię ?
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Luty, 2017, 22:52 »
Ludzie dajcie spokój , nie odpowiadajcie !