Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TRÓJCA  (Przeczytany 82659 razy)

Offline bene

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #210 dnia: 09 Luty, 2017, 22:43 »
Zdecydowanie zatem proponuję lżejszą lektórę  ;D

Ależ ty wcale nie chcesz udowodnienia czegoś na podstawie biblii. Ty chcesz "werset gdzie Bóg jest określony jako osoba", a to są dwie różne sprawy.
Rozumiem zatem, że przyjąłeś zaproszenie i wyłożysz nam tu na podstawie biblii, że Bóg osobą jednak nie jest. Ja nawet nie wymagam, że tak ma brzmieć werset.  ;D
Widzisz sabekk W Biblii nie znalazłem wersetu mówiącego wprost że Bóg jest osobą.Być może taki jest więc taka była moja prośba byś go wskazał i nie udało Ci się. Szukaj dalej może znajdziesz. Wszystkie próby udowodnienia na podstawie Biblii stwierdzenia że Bóg jest osobą w takim wypadku sprowadzać się będą do wskazania że Bóg ma wszystkie cechy jakie ma osoba. A w takim wypadku wypadałoby najpierw dokładnie określić definicję osoby tak by mieć pewność a nie tylko domniemanie. Co ciekawe jeżeli taka samą metodologię zastosujemy do ustalenia osobowości Ducha będziesz krzyczał to nadużycie.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #211 dnia: 09 Luty, 2017, 22:43 »
Z Elem podpuszczałem. Nie chce mi się dalej synonimów szukać. Weź sobie słownik hebrajski i grecki, otówrz kolejno na RUACH i na PNEUMA to będziesz miał wypisane różne znaczenia.


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #212 dnia: 09 Luty, 2017, 22:57 »
Widzisz sabekk W Biblii nie znalazłem wersetu mówiącego wprost że Bóg jest osobą.Być może taki jest więc taka była moja prośba byś go wskazał i nie udało Ci się. Szukaj dalej może znajdziesz. Wszystkie próby udowodnienia na podstawie Biblii stwierdzenia że Bóg jest osobą w takim wypadku sprowadzać się będą do wskazania że Bóg ma wszystkie cechy jakie ma osoba. A w takim wypadku wypadałoby najpierw dokładnie określić definicję osoby tak by mieć pewność a nie tylko domniemanie. Co ciekawe jeżeli taka samą metodologię zastosujemy do ustalenia osobowości Ducha będziesz krzyczał to nadużycie.

No i widzisz, po cóż się zgrywać w podchodach o co ci chodzi? Ja również użyłem w mej argumentacji dokładnie tego samego, co ty byś użył w odniesieniu do osobowości ducha świętego. Nie prościej było powiedzieć, że miałbyś ochotę o tym właśnie porozmawiać?
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2017, 22:58 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Startek

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #213 dnia: 09 Luty, 2017, 23:38 »
Czy chcecie dalej ciągnąć te przepychanki słowne , każdy z was chce udowodnić swoje racje ,  wierzcie sobie jak chcecie ,   a skakanie sobie do gardeł tak jak teraz  robicie , to takie świadkowskie podejście .


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #214 dnia: 09 Luty, 2017, 23:50 »
Czy chcecie dalej ciągnąć te przepychanki słowne , każdy z was chce udowodnić swoje racje ,  wierzcie sobie jak chcecie ,   a skakanie sobie do gardeł tak jak teraz  robicie , to takie świadkowskie podejście .

Tylko nie mów nic modom, bo jak mi przywalą moderację, to mi już się odechce wszystkiego :)


Także Syn jest Bogiem Wszechmocnym , ale jest też w pełni człowiekiem .  Tzw . Unia hipostatyczna , człowiek a zarazem Bóg  .

A nie zastanawiało cię może, jak to możliwe jest, aby Bóg był mniejszym od aniołów, jak to mamy w 2 drugim rozdziale Hebrajczyków?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Tusia

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #215 dnia: 10 Luty, 2017, 00:21 »
A nie zastanawiało cię może, jak to możliwe jest, aby Bóg był mniejszym od aniołów, jak to mamy w 2 drugim rozdziale Hebrajczyków?

Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. W ludzkiej naturze Jezus jest mniejszy od aniołów.

"Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!" (Hbr 1, 6)

Syn Boży stał się człowiekiem, a więc Boska cześć należy się Chrystusowi. Syn Boży nie tylko jest Bogiem, ale również i człowiekiem. Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek.

« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2017, 00:24 wysłana przez Tusia »


Offline bene

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #216 dnia: 10 Luty, 2017, 00:23 »
No i widzisz, po cóż się zgrywać w podchodach o co ci chodzi? Ja również użyłem w mej argumentacji dokładnie tego samego, co ty byś użył w odniesieniu do osobowości ducha świętego. Nie prościej było powiedzieć, że miałbyś ochotę o tym właśnie porozmawiać?
A więc na jakiej podstawie twierdzisz że ci co uważają iż Duch jest osobą są w błędzie.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #217 dnia: 10 Luty, 2017, 00:34 »
Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. W ludzkiej naturze Jezus jest mniejszy od aniołów.

"Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!" (Hbr 1, 6)

Syn Boży stał się człowiekiem, a więc Boska cześć należy się Chrystusowi. Syn Boży nie tylko jest Bogiem, ale również i człowiekiem. Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek.

Ba! Wręcz "Jezusowi dana jest wszechmoc jako jedynemu człowiekowi", jak to pisze Roszada. Skoro był on wszechmocnym jako człowiek, jakże zatem jako człowiek mógł być niższym od aniołów, skoro oni nawet jako stworzenia duchowe wszechmocne nie są?


---//---


A więc na jakiej podstawie twierdzisz że ci co uważają iż Duch jest osobą są w błędzie.

Po pierwsze credo wiary apostolskiej:

(1 Koryntian 8:6 NWT)
6.  dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2017, 00:42 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Tusia

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #218 dnia: 10 Luty, 2017, 00:45 »
Ba! Wręcz "Jezusowi dana jest wszechmoc jako jedynemu człowiekowi", jak to pisze Roszada. Skoro on był wszechmocnym, jako człowiek, jak że jako człowiek mógł być zatem niższym od aniołów, skoro oni nawet jako stworzenia duchowe wszechmocne nie są?

Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. Jezus ma dwie natury, jest Bogiem i człowiekiem. Jako człowiek jest niższym od aniołów. Natomiast wszechmoc, wszechwiedza należy do Jego Boskiej natury, a nie ludzkiej.

W zewnętrznym przejawie uznany za człowieka. Natomiast Jego Bóstwo przejawiała się np. w tym:

J 2, 24


Łk 6, 8


Mk 2, 8


Jezus będący Synem Bożym zna nasze wnętrze i odda według naszych czynów:

Ap 2, 18-19.23





http://piotrandryszczak.pl/panie-ty-znasz-serca-wszystkich.html


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #219 dnia: 10 Luty, 2017, 00:46 »
Ale Ty robisz wymyki. Na argument Tusi odpowiadasz postem Roszady, jakby oni byli jedno? Jeśli masz rację a oni się mylą to weź każdemu osobno odpowiedz a nie głupkowato się wyślizgujesz na zwykłej dialektyce jak jakiś wąż. I widzi to każdy. O wiele ciekawsza byłaby dyskusja gdybyś odpowiedział Tusi na jego argument rzeczowo, bo Tusia nie napisał, że Jezus jako człowiek był wszechmocny.


Offline bene

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #220 dnia: 10 Luty, 2017, 01:02 »

Po pierwsze credo wiary apostolskiej:

(1 Koryntian 8:6 NWT)
6.  dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego.
Skro to jest odpowiedź na moje pytanie
A więc na jakiej podstawie twierdzisz że ci co uważają iż Duch jest osobą są w błędzie.
To albo ja mam problemy z czytaniem albo poprostu kpisz sobie ze mnie. Aby nie było przyjmując pierwsza opcję wskaż mi gdzie w twojej odpowiedzi jest mowa o Duchu. Jesli nie to dlaczego sobie kpisz
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #221 dnia: 10 Luty, 2017, 01:13 »
Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. Jezus ma dwie natury, jest Bogiem i człowiekiem. Jako człowiek jest niższym od aniołów. Natomiast wszechmoc, wszechwiedza należy do Jego Boskiej natury, a nie ludzkiej.

Czyli jednak jest w/g ciebie hybrydą... 

(1 Tymoteusza 2:5 NWT)
5.  Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,


Czy Jezus jako Bóg jest pośrednikiem? Czy też może tylko jedna twarz tej hybrydy?



W zewnętrznym przejawie uznany za człowieka. Natomiast Jego Bóstwo przejawiała się np. w tym:

J 2, 24


Łk 6, 8


Mk 2, 8


Jezus będący Synem Bożym zna nasze wnętrze i odda według naszych czynów:

Ap 2, 18-19.23





http://piotrandryszczak.pl/panie-ty-znasz-serca-wszystkich.html

Czyż to nie ciekawe, że owa rzekoma boska natura nie przejawiała się w tym?

(Mateusza 24:36 NWT)
36. O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec


---//---


Ale Ty robisz wymyki. Na argument Tusi odpowiadasz postem Roszady, jakby oni byli jedno? Jeśli masz rację a oni się mylą to weź każdemu osobno odpowiedz a nie głupkowato się wyślizgujesz na zwykłej dialektyce jak jakiś wąż. I widzi to każdy. O wiele ciekawsza byłaby dyskusja gdybyś odpowiedział Tusi na jego argument rzeczowo, bo Tusia nie napisał, że Jezus jako człowiek był wszechmocny.

Skoro obaj zamieszczają takie treści na jednej stronie internetowej, Piotrka, no to chyba się z ową treścią obaj zgadzają?
« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2017, 01:56 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #222 dnia: 10 Luty, 2017, 01:19 »
Ale tak serio: nie wiedziałem, że wg ŚJ Pan Jezus jest tylko natury człowieczej  :o Dziwi mnie to trochę, bo wierzą w jego byt przed wcieleniem i po wniebowstąpieniu. Powinni sobie zrobić jakieś credo, bo się człowiek gubi. Choćby na potrzeby Komitetu Sądowniczego.


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #223 dnia: 10 Luty, 2017, 01:47 »
Ale tak serio: nie wiedziałem, że wg ŚJ Pan Jezus jest tylko natury człowieczej  :o Dziwi mnie to trochę, bo wierzą w jego byt przed wcieleniem i po wniebowstąpieniu. Powinni sobie zrobić jakieś credo, bo się człowiek gubi. Choćby na potrzeby Komitetu Sądowniczego.

Już trochę o tym rozmawialiśmy...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/dz-2028/msg71589/#msg71589
sabekk
"Innymi słowy Jezus z Jana 1:1, choć jest tą samą osobą, po Jana 1:14 nie jest już tej samej natury/postaci. Był tej samej, co jego bracia - człowiekiem. Różnił się od nich jednak tylko tym, że był doskonały."


---//---


Skro to jest odpowiedź na moje pytanie "A więc na jakiej podstawie twierdzisz że ci co uważają iż Duch jest osobą są w błędzie." To albo ja mam problemy z czytaniem albo poprostu kpisz sobie ze mnie. Aby nie było przyjmując pierwsza opcję wskaż mi gdzie w twojej odpowiedzi jest mowa o Duchu. Jesli nie to dlaczego sobie kpisz

No właśnie to jest ciekawe, bo w owym credo nie ma nic. Ale gdy już piszą w innym miejscu, to w dość ciekawy sposób - 1 Kor. 2:10-12
« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2017, 01:52 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline sabekk

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #224 dnia: 10 Luty, 2017, 11:54 »
A nie zastanawiało cię może, jak to możliwe jest, aby Bóg był mniejszym od aniołów, jak to mamy w 2 drugim rozdziale Hebrajczyków?

Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. W ludzkiej naturze Jezus jest mniejszy od aniołów.

"Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!" (Hbr 1, 6)

Syn Boży stał się człowiekiem, a więc Boska cześć należy się Chrystusowi. Syn Boży nie tylko jest Bogiem, ale również i człowiekiem. Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek.

Ba! Wręcz "Jezusowi dana jest wszechmoc jako jedynemu człowiekowi", jak to pisze Roszada. Skoro był on wszechmocnym jako człowiek, jakże zatem jako człowiek mógł być niższym od aniołów, skoro oni nawet jako stworzenia duchowe wszechmocne nie są?

Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. Jezus ma dwie natury, jest Bogiem i człowiekiem. Jako człowiek jest niższym od aniołów. Natomiast wszechmoc, wszechwiedza należy do Jego Boskiej natury, a nie ludzkiej.


No niestety, ale na twojej stronie internetowej jest napisane bardzo wyraźnie: "Jezusowi dana jest wszechmoc jako jedynemu człowiekowi". To arcybolesne wyznanie stoi w arcysprzeczności z 2 rozdziałem listu do Hebrajczyków w którym mowa, że był mniejszym od aniołów. Pytam zatem, jak człowiek, który był rzekomo wszechmocnym mógł być niższym od aniołów, skoro owi w swym bycie duchowym wszechmocnymi nie są?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra