Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TRÓJCA  (Przeczytany 82332 razy)

Offline kserksess

TRÓJCA
« dnia: 30 Styczeń, 2017, 09:35 »
Czy waszym zdaniem Trójca to kłamstwo czy coś co jest udowodnienia poprzez Biblię ?
Uważam, że udowodnienie Trójcy czyli trzech osób boskich tworzących jednego Boga to fałszywa nauka stworzona tylko po to aby z Jezusa zrobić Boga Najwyższego a prawdziwego Boga Jehowę , usunąć w niepamięć. 
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń, 2017, 09:42 »
Lubisz mocne wejścia  8-)


Offline matus

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń, 2017, 09:44 »
Ja uważam, że Biblia to Niepełny Starożytny Zbiór Aramejskich Bajek™ i Jehowa, JHWH czy jak go tam owe plemię nazywało nie jest ani gorszy, ani lepszy od ponad 3500 innych znanych bóstw, a to, czy jest w Trójcy, pojedynczo czy w sekstecie nie ma żadnego znaczenia poza tym, że ww książka jest napisana tak niespójnie i niedokładnie, że pozwala na dowolność interperetacji, z których każda jest "właściwa".
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline M

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń, 2017, 09:53 »
Dziwne trochę, że pytasz nas o temat Trójcy, skoro to doktryna Kościoła Katolickiego. Co nam do tego w co wierzą członkowie tego wyznania? Nie kojarzę, żeby ktokolwiek z byłych Świadków Jehowy na tym forum przyłączył się do KK, choć może o kimś zapomniałem. Jednak myślę, że na forach katolickich otrzymasz na to bardziej kompletną odpowiedź.

Albo na przykład tutaj: http://biblia.webd.pl
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 09:55 wysłana przez M »


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń, 2017, 09:58 »
Dziwne trochę, że pytasz nas o temat Trójcy, skoro to doktryna Kościoła Katolickiego. Co nam do tego w co wierzą członkowie tego wyznania? Nie kojarzę, żeby ktokolwiek z byłych Świadków Jehowy na tym forum przyłączył się do KK, choć może o kimś zapomniałem. Jednak myślę, że na forach katolickich otrzymasz na to bardziej kompletną odpowiedź.

Albo na przykład tutaj: http://biblia.webd.pl


Jest to doktryna KK ale podobno ustalona na podstawie Biblii . Tu na waszym forum niektórzy z was piszą, ze jest to dogmat do obrony więc dlatego pytam się was o to, czy waszym zdaniem Trójca to prawda czy kłamstwo ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline M

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń, 2017, 09:59 »
Moim zdaniem, gdy jeszcze byłem Świadkiem Jehowy przekonałem się, że sposób przedstawienia przez organizację Jehowy i Jezusa jest niezgodny z tym co mówi o nich Biblia. To był jeden z powodów dla którego utraciłem zaufanie do "Niewolnika", bo przy głębszym zbadaniu było widać, że ich nauka się nie klei. Nie zagłębiałem się jednak nigdy w to czy doktryna Trójcy jest z tym zgodna. Natomiast jeśli chcesz przeczytać rzeczowe argumenty na ten temat osoby, która jest w temacie, to polecam lekturę tego artykułu: http://www.piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz1.html


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:09 »
Moim zdaniem, gdy jeszcze byłem Świadkiem Jehowy przekonałem się, że sposób przedstawienia przez organizację Jehowy i Jezusa jest niezgodny z tym co mówi o nich Biblia. To był jeden z powodów dla którego utraciłem zaufanie do "Niewolnika", bo przy głębszym zbadaniu było widać, że ich nauka się nie klei. Nie zagłębiałem się jednak nigdy w to czy doktryna Trójcy jest z tym zgodna. Natomiast jeśli chcesz przeczytać rzeczowe argumenty na ten temat osoby, która jest w temacie, to polecam lekturę tego artykułu: http://www.piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz1.html

Nie potrafisz ty na podstawie Biblii udowodnić mi czy Trójca to prawda czy kłamstwo ? Zauważyłem, że tu na tym forum zamiast biblii wolicie korzystać z You Tuba albo z opracowań innych ludzi.
Moim zdaniem Biblia jasno przedstawia jehowę jako Boga Najwyższego a Jezusa jako jego Syna. W żaden sposób nie można czytając Biblię wnioskować, że jest coś takiego jak Trójca.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:11 »
Nie sądzę byśmy byli na tym forum po to, by dyskutować o dogmatach KK. Tu się dyskutuje o SJ. Masz na ten temat coś do powiedzenia?


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:13 »

Jest to doktryna KK ale podobno ustalona na podstawie Biblii . Tu na waszym forum niektórzy z was piszą, ze jest to dogmat do obrony więc dlatego pytam się was o to, czy waszym zdaniem Trójca to prawda czy kłamstwo ?
Dla Ciebie kłamstwo, dla innych prawda.

Poza tym Ty wierzysz w innego Boga niż ci co wierzą w Trójcę. Daj se więc na luz.

Temat Trójcy był omawiany tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/triady-czy-trojce-towarzystwa-straznica/

i w kilku tematach Bóstwo Jezusa i Duch Św.


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:15 »
Rozumiem, mam sobie dać spokój i na tym wasze argumenty za czy przeciw kończą się ?
Czyli nie umiecie odpowiedzieć wprost czy na podstawie Biblii istnieje Trójca czy nie istnieje ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:17 »
Rozumiem, mam sobie dać spokój i na tym wasze argumenty za czy przeciw kończą się ?
Czyli nie umiecie odpowiedzieć wprost czy na podstawie Biblii istnieje Trójca czy nie istnieje ?

Roszada odesłał cię do odpowiedniego wątku, mnie temat nie interesuje. Na siłę będziemy dyskutować o tym co ty chcesz?


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:18 »
Rozumiem, mam sobie dać spokój i na tym wasze argumenty za czy przeciw kończą się ?
Czyli nie umiecie odpowiedzieć wprost czy na podstawie Biblii istnieje Trójca czy nie istnieje ?
Jak istnieje to nie zdzierżysz jej, jak nie istnieje to masz rację. ;)
Chłopie ponad 300 lat dyskutowano o Trójcy a ty chcesz wnioski na forum w 5 minut zrobić? ;D


Offline Fantom

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:29 »
@kserksess
 Fajnie było poznac Twoje zdanie co uważasz o Trójcy.
Na tym forum są osoby,które wierzą,a inne nie.
Proponuję wybrać się na katolik.pl Tam jest forum,gdzie zdecydowana większość osób wierzy w Trójcę.Widziałem,że tam mało kto odwołuje sie do YT,zatem to chyba miejscce dla Ciebie.
 Nie tylko ŚJ nie wierzą w Trójcę.
 Generalnie to radzę Tobie udać się do ''zawodowców'' w tym temacie bo my tylko amatorzy jesteśmy.
 Umów się na rozmowę z jakimś doktorem teologii czy jakimś biblistą.

 Tutaj na forum są osoby,które obnarzają manipulację i podwójne mierniki CK.Może o tym z nami porozmawiasz?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


ravasz

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:29 »
Rozumiem, mam sobie dać spokój i na tym wasze argumenty za czy przeciw kończą się ?
Czyli nie umiecie odpowiedzieć wprost czy na podstawie Biblii istnieje Trójca czy nie istnieje ?

Sam sobie odpowiedz . A jak ci się nudzi to udowodnij na podstawie Biblii naukę niewolnika o pokoleniu. Powodzenia ! :)


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:34 »
Roszada odesłał cię do odpowiedniego wątku, mnie temat nie interesuje. Na siłę będziemy dyskutować o tym co ty chcesz?
Jak chcesz se powalczyć z Trójcą czy być za nią to masz tu oferty:

fora:
http://forum.protestanci.info/
http://biblia.webd.pl/forum/index.php

A tu masz teksty kilku autorów:
http://www.piotrandryszczak.pl/trojca_swieta3.html

Masz materiału na kilka lat i zajęcie na forum też. :)