Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TRÓJCA  (Przeczytany 82328 razy)

Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:34 »
Chciałem znać wasze zdanie bo tu widzę, ze każdy wierzy w co chce. Ale skoro wolicie powoływac się na jakieś opracowania waszych "dostarczycieli pokarmu" to ok, nie będę was męczył pytaniami czy Trójca to prawda czy fałsz.

Roszado, ja szukam odpowiedzi na to pytanie w oparciu o Biblię a nie o czyjeś opracowania.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 10:36 wysłana przez kserksess »
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:36 »
Na tym polega to forum, że nikt nikomu nie narzuca wiary w cokolwiek.


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:36 »
Chciałem znać wasze zdanie bo tu widzę, ze każdy wierzy w co chce. Ale skoro wolicie powoływac się na jakieś opracowania waszych "dostarczycieli pokarmu" to ok, nie będę was męczył pytaniami czy Trójca to prawda czy fałsz.
Forum to nie religia, tu każdy wierzy jak chce. Tak jak Ty zresztą. :)

Wiara każdego jest w jego sercu i w jego wyznaniu a nie na forum. ;)


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:38 »
Forum to nie religia, tu każdy wierzy jak che. Tak jak Ty zresztą. :)

Wiara każdego jest w jego sercu i w jego wyznaniu a nie na forum. ;)


Nie mów komuś, że kazdy może wierzyć w co chce bo już tu piszesz coś co jest sprzeczne z tym co mówił Jezus a mianowicie, ze Boga mamy czcić w "duchu i w prawdzie" więc mówienie że mogę sobie wierzyć w co chcę jest nieprawdą.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:39 »

Nie mów komuś, że kazdy może wierzyć w co chce bo już tu piszesz coś co jest sprzeczne z tym co mówił Jezus a mianowicie, ze Boga mamy czcić w "duchu i w prawdzie" więc mówienie że mogę sobie wierzyć w co chcę jest nieprawdą.

Roszada mówi o FORUM. Czytaj ze zrozumieniem.


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:40 »

Nie mów komuś, że kazdy może wierzyć w co chce bo już tu piszesz coś co jest sprzeczne z tym co mówił Jezus a mianowicie, ze Boga mamy czcić w "duchu i w prawdzie" więc mówienie że mogę sobie wierzyć w co chcę jest nieprawdą.
Pewnie, że na forum każdy może wierzyć w co chce.
To nie jest jw.org. :)

Ale to forum o ŚJ, a nie o Jezusie.
A ŚJ Jezus potrzebny tylko do Armagdonu, a nie do wiary czy modlitwy.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:52 »

Nie mów komuś, że kazdy może wierzyć w co chce bo już tu piszesz coś co jest sprzeczne z tym co mówił Jezus a mianowicie, ze Boga mamy czcić w "duchu i w prawdzie" więc mówienie że mogę sobie wierzyć w co chcę jest nieprawdą.

Witaj kserksess!
Powiedz swojemu koledze antyhrystusowi że za nim tesknimy ;D
Nie wiem czy jesteście kumplami ze zboru..ale macie strasznie podobne podejście do forum i jego użytkowników.
Pozdrawiam.


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Styczeń, 2017, 10:54 »
Roszada, to ty walczysz chcąc udowodnić istnienie Trójcy. Każdy kto choc raz przeczytał Biblię wie, ze jest to kłamstwo nie mające z Biblią nic wspólnego.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:02 »
Roszada, to ty walczysz chcąc udowodnić istnienie Trójcy. Każdy kto choc raz przeczytał Biblię wie, ze jest to kłamstwo nie mające z Biblią nic wspólnego.
A gdzie ja udowadniam na forum Trójcę?
Chyba że tu:

   Interesujące jest to, że o dawnych swych trzech korporacjach Towarzystwa Strażnica Świadkowie Jehowy wyrazili się w sposób trynitarny (!):

These three corporations are really one, and they are all directed by the same officers and have possession and control of the property of the Society (ang. Strażnica 01.01 1934 s. 11).

Te trzy korporacje są rzeczywiście jednym i wszystkie kierowane są przez tych samych urzędników, oraz posiadają własności Towarzystwa i je dozorują” (Strażnica 01.02 1934 s. 43).


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:10 »
Roszada, ty naprawdę zatrzymałeś się na początkach XX wieku ?
Czyli twoim zdaniem Trójca to prawda czy fałsz ?
Od razu pisz z którego roku mam ci cytować Strażnice, bo dotychczas nie napisałeś. :-\

A Trójca jest starsza niż XX wiek więc pewnie cię nie interesuje. ;D
Mnie twoja dwójca czy jedynca nie interesuje. ;D


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:17 »
Zauważyłem. Unikanie odpowiedzi to wasza ulubiona forma dyskusji. Tymczasem pytanie jest bardzo proste dla kogoś kto zna Biblię a nie opracowania czy filmiki z You Tuba.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:18 »
Zauważyłem. Unikanie odpowiedzi to wasza ulubiona forma dyskusji. Tymczasem pytanie jest bardzo proste dla kogoś kto zna Biblię a nie opracowania czy filmiki z You Tuba.

Może pokaż na które pytanie TY odpowiedziałeś?


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:19 »
Na które nie odpowiedziałem ?
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:20 »
Zauważyłem. Unikanie odpowiedzi to wasza ulubiona forma dyskusji. Tymczasem pytanie jest bardzo proste dla kogoś kto zna Biblię a nie opracowania czy filmiki z You Tuba.
Proszę bardzo:
"w imię Ojca i Syna i Ducha Św."

Jedno imię i trzy osoby.
Tylko nie uciekaj od tego wersetu. ;D

A Ty znasz Biblię?
Którą księgę najlepiej znasz?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Styczeń, 2017, 11:21 »
Na które nie odpowiedziałem ?

Na żadne. Przykłady z tego wątku:
Cytuj
Na siłę będziemy dyskutować o tym co ty chcesz?
Fajnie było poznac Twoje zdanie co uważasz o Trójcy.
Tutaj na forum są osoby,które obnarzają manipulację i podwójne mierniki CK.Może o tym z nami porozmawiasz?
A gdzie ja udowadniam na forum Trójcę?
Od razu pisz z którego roku mam ci cytować Strażnice, bo dotychczas nie napisałeś.