Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TRÓJCA  (Przeczytany 82388 razy)

Offline zaocznie wywalony

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Styczeń, 2017, 13:34 »
   Przepychanka podobna jak z antyhrystem  :(
   Bez sensu ...

Dlatego tylko czytam, i się śmieję. Na początku próbowałem dyskusji z "antychrystem 2", ale ponieważ to bez sensu - szybko się wycofałem. Za to wielu myślącym taka rozmowa pokaże jak puste, bezpodstawne i w żaden sposób nie do obrony są wymysły CK ŚJ. I jak kompromituję się ci, którzy próbują ich bronić.
 :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Styczeń, 2017, 13:49 »
Czuć "Antyhrystem" na kilometr. Adminie, czyń swoją powinność.  ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 14:43 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Styczeń, 2017, 13:53 »
Czuć "Antyhrystem: na kilometr. Adminie, czyń swoją powinność.  ;D

A ja chciałbym stanąć w obronę ,,Antyhrysta" ponieważ widzę że czyni postępy duchowe i jest chłonny wiedzy oraz mniej napastliwy.
Dajmy mu szansę poznać PRAWDĘ


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Styczeń, 2017, 14:52 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Estera

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:04 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.
   Dobrze, że to jest oddzielny, wyrazisty wątek ...
   A nie zaśmiecanie czyjegoś wątku powitalnego, jak to było w przypadku "LepiejWykluczony".
   Decyzja prosta, czy w takich dyskusjach wziąć udział.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Blizna

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:10 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.

A skąd wytrzasnąłeś wniosek, że "forum byłych, obecnych i przyszłych ŚWIADKÓW JEHOWY" skład się z osób, których poglądem jest wiara w Trójcę?


Offline M

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:24 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.

Ty nie potrafisz ani ustosunkować się do wielu argumentów które w temacie Trójcy padły w tym wątku, ani też przyznać, że to w co wierzysz nie trzyma się kupy. Jaka jest zatem Twoja wiara?

Jedyne co na razie na tym forum robisz to wciąż krzyczysz: "Trójca, Jehowa, Jehowa, Trójca! Dlaczego wierzycie w Trójcę? Czemu nie uznajecie imienia Jehowa?" Na rzeczowe odpowiedzi na Twoje pytania nie zwracasz uwagi, a potem uznajesz, że boimy się odpowiedzi.

Ja Cię oceniał nie będę, ale sam swoim zachowaniem wystawiasz sobie (i swoim współwyznawcom) opinię.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 15:27 wysłana przez M »


ravasz

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Styczeń, 2017, 15:30 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.


Ty swoje dalej nawijasz ? To ja również ponawiam swoje pytanie. Może podyskutujemy o twoich poglądach.
Wyjaśnisz na podstawie Biblii  aktualną naukę o pokoleniu czy nie potrafisz ?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Styczeń, 2017, 16:16 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.

Na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że JA wierzę w trójcę?
Słabej wiary jesteś, skoro nie potrafisz odpowiedzieć na żadne zadane pytanie, a jedynie stawiasz kolejne, coraz mniej sensowne.

Uogólnienia są krzywdzące i zazwyczaj nieprawdziwe.


Offline Polinux

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Styczeń, 2017, 17:37 »
Rozumiem, mam sobie dać spokój i na tym wasze argumenty za czy przeciw kończą się ?
Czyli nie umiecie odpowiedzieć wprost czy na podstawie Biblii istnieje Trójca czy nie istnieje ?

kserksess 'Prosze Cie!' :)
Ja odnosze wrazenie ze od samego poczatku przychodzisz nastawiony na 'wy' (grupa) macie mi udowodnic ze jest inaczej niz ja uwazam. Zapomniales chyba o tym ze kazdy z nas ma wlasne zdanie na dany temat. Tyle ile ludzi tyle opini.. Uwierz mi ze nikt z nas bedzie grupowo probowal Ci udowadniac ze jest tak a nie inaczej. Nie bedziemy powolywac soboru internetowego zeby ustalac czy trojca jest nauka zgodna z biblia czy nie. Mozemy sobie pogadac o tym co kazdy z nas uwaza i tyle. Na tym wlasnie polega dyskusja... Jesli chcesz zeby ktos Ci cos udowadnial musisz zwrocic sie do takie osoby bezposrednio, zakladajac ze taka osoba ma chec przekonywac Cie do swojego zdania. Poki co nie zauwazylem zeby ktokolwiek z nas probowal przekonywac Cie do czegokolwiek. Kazdy bedzie sie dzielil wlasna opinia. Tyle w temacie. Natomiast odpowiadajac na Twoje glowne pytanie... Nie mam pojecia czy trojca jest biblijna czy nie. Nie interesuje mnie to kompletnie bo nic to nie zmienia w moim zyciu.

Chcialby Ci tez przypomniec ze wiekszosc temtow ktore chcesz poruszyc lub poruszyles na forum juz dawno ma swoje watki i bardzo duzo mozna wywnioskowac czytajac je. Wiec zakladanie n-tego watku na temat trojcy albo innego zagadnienia nie ma sensu.
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Styczeń, 2017, 18:19 »
Już chcecie mnie usuwać ? A sądziłem, ze potraficie dyskutować np o Trójcy. Słabej wiary jestecie skoro boicie się nawet dyskutować o waszych poglądach.
Podawałem ci wątek:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/triady-czy-trojce-towarzystwa-straznica/

tam masz wszystkie trynitarne wypowiedzi Towarzystwa.
Zapoznaj się z nimi i wtedy będziesz wiedział, czy pewien trynitaryzm występuje w tej organizacji.


Offline M

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:14 »
Ja odnosze wrazenie ze od samego poczatku przychodzisz nastawiony na 'wy' (grupa) macie mi udowodnic ze jest inaczej niz ja uwazam. Zapomniales chyba o tym ze kazdy z nas ma wlasne zdanie na dany temat.
(...)
Mozemy sobie pogadac o tym co kazdy z nas uwaza i tyle. Na tym wlasnie polega dyskusja...

Świadkowie Jehowy nie są przyzwyczajeni do tego, że każdy może mieć własne zdanie na tematy doktrynalne i że można o nim swobodnie rozmawiać z innymi. Owszem, Towarzystwo rzuciło im ochłap w postaci tzw. kwestii sumienia, ale wielu odczuwa dyskomfort podczas dyskusji nawet o nich. Dawno temu na jednym z forów internetowych ŚJ był temat bodajże WOŚP. Zanim zdążył się rozwinąć wparował admin i stwierdził: "zamykam temat, bo znowu tworzy się niepotrzebna dyskusja na temat kwestii sumienia" ;D.


Offline Mikolaj

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:23 »
oficer prowadzący z Nadarzyna Cię tu wysłał ???


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Luty, 2017, 10:03 »
Ty nie potrafisz ani ustosunkować się do wielu argumentów które w temacie Trójcy padły w tym wątku, ani też przyznać, że to w co wierzysz nie trzyma się kupy. Jaka jest zatem Twoja wiara?

Jedyne co na razie na tym forum robisz to wciąż krzyczysz: "Trójca, Jehowa, Jehowa, Trójca! Dlaczego wierzycie w Trójcę? Czemu nie uznajecie imienia Jehowa?" Na rzeczowe odpowiedzi na Twoje pytania nie zwracasz uwagi, a potem uznajesz, że boimy się odpowiedzi.

Ja Cię oceniał nie będę, ale sam swoim zachowaniem wystawiasz sobie (i swoim współwyznawcom) opinię.


Czy ja krzyczę ? Nie.
Tu każdy z was wierzy w co chce - jak ktoś wcześniej napisał. Łączy was to, ze chcecie obalić dogmaty świadków Jehowy.
Przekaz biblijny jest bardzo prosty - nie ma czegoś takiego jak Trójca czyli trzy osoby boskie tworzące jednego boga .
Biblia mówi jasno, że jest jeden Bóg, Jehowa. Jego synem jest Jezus. Duch święty jest mocą Boga a nie kolejną osobą.
Dlatego proszę o potwierdzenie na podstawie Biblii, że Trójca jednak istnieje. Ja czegoś takiego w Biblii nie znajduję.
Osoby, które w nic nie wierzą proszę o niezabieranie głosu. Dziękuję ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Luty, 2017, 10:32 »
oficer prowadzący z Nadarzyna Cię tu wysłał ???
kserksess nigdy nie był ŚJ.
On zamierza dopiero być.
Właśnie dowiedział się o istnieniu byłych ŚJ i zaintrygowało go dlaczego oni nie kochają się w Towarzystwie Strażnica, tak jak on? ;D

Zauważyliście jak go ciągnie tu? :)
Chyba sam nie będąc ŚJ nie myśli, że nawróci tu wszystkich do tej organizacji? ;D