Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TRÓJCA  (Przeczytany 82432 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Luty, 2017, 10:38 »
Duch święty jest mocą Boga

Przykro mi, ale nie nadążasz za zmianami strażnicowych doktryn:







Blizna

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Luty, 2017, 13:03 »

Czy ja krzyczę ? Nie.
Tu każdy z was wierzy w co chce - jak ktoś wcześniej napisał. Łączy was to, ze chcecie obalić dogmaty świadków Jehowy.
Przekaz biblijny jest bardzo prosty - nie ma czegoś takiego jak Trójca czyli trzy osoby boskie tworzące jednego boga .


Skąd pomysł, że obalając dogmaty świadków Jehowy jednocześnie ktoś z nas chce udowadniać istnienie Trójcy?
W Twojej wersji rzeczywistości można wierzyć tylko albo w Trójcę albo w Jehowę?
To współczuję :D


Offline Startek

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Luty, 2017, 19:12 »
Nie ma Trójcy , ale jest siedmiu Chrystusów z WARWICK w USA . Więc nie może być Trójcy bo siedem + jehowa to osiem .


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Luty, 2017, 22:33 »
Skąd pomysł, że obalając dogmaty świadków Jehowy jednocześnie ktoś z nas chce udowadniać istnienie Trójcy?
W Twojej wersji rzeczywistości można wierzyć tylko albo w Trójcę albo w Jehowę?
To współczuję :D

W wersji Biblijnej jest Bóg Jehowa, jest jego syn Jezus . I to na tyle jeśli chodzi o osoby boskie. Nie ma żadnej Trójcy - a jeśli jest to mieliście mi to udowodnić ale wersami biblijnymi a nie jakimiś naukami tzw ojców kościoła czy innymi opracowaniami.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Blizna

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Luty, 2017, 22:35 »
W wersji Biblijnej jest Bóg Jehowa, jest jego syn Jezus . I to na tyle jeśli chodzi o osoby boskie. Nie ma żadnej Trójcy - a jeśli jest to mieliście mi to udowodnić ale wersami biblijnymi a nie jakimiś naukami tzw ojców kościoła czy innymi opracowaniami.

Słoneczko, cytując mój post nie ustosunkowałeś się do niego w ogóle, piszesz nie na temat.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Luty, 2017, 23:37 »
W wersji Biblijnej jest Bóg Jehowa, jest jego syn Jezus . I to na tyle jeśli chodzi o osoby boskie. Nie ma żadnej Trójcy - a jeśli jest to mieliście mi to udowodnić ale wersami biblijnymi a nie jakimiś naukami tzw ojców kościoła czy innymi opracowaniami.

Nikt Ci nie miał tego udowadniać. Nie wyobrażaj sobie, że uczestniczysz w dyskusji Świadkowie Jehowy contra Kościół Katolicki. Moim zdaniem Świadkowie Jehowy nauczają błędnie na temat natury Pana Jezusa, który wg Biblii jest w pełni człowiekiem, ale i w pełni BOGIEM (co do natury). Jeśli taki jesteś w tym oczytany to powiedz mi czemu Pan Jezus nazwany jest przez Jana Apostoła LOGOS (Słowo)?


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Luty, 2017, 05:43 »
Nikt Ci nie miał tego udowadniać. Nie wyobrażaj sobie, że uczestniczysz w dyskusji Świadkowie Jehowy contra Kościół Katolicki. Moim zdaniem Świadkowie Jehowy nauczają błędnie na temat natury Pana Jezusa, który wg Biblii jest w pełni człowiekiem, ale i w pełni BOGIEM (co do natury). Jeśli taki jesteś w tym oczytany to powiedz mi czemu Pan Jezus nazwany jest przez Jana Apostoła LOGOS (Słowo)?

Jezus ma naturę boską - to się zgadza . Czekam na wersety , które mówią, że Jezus jest RÓWNY swojemu Ojcu. To, że Jehowa i Jezus to jedno tzn jednomyślni w swoich zamierzeniach to wiem. Wskażcie ,gdzie jest napisane w Biblii, że Jezus jest równy swojemu Ojcu.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Luty, 2017, 06:06 »
Jana 5:18..


Offline Woland

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Luty, 2017, 08:34 »
myślę że jest mnóstwo Bogów, tylko nie gadają z Jehową , bo go uznali za złe towarzystwo, tylko by zabijał i palił. Więc go ignorują , dlatego tak się spina na ludzi, zamiast imprezować z innymi Bogami i coś robić ze sobą , on siedzi nad symulacją świata w skali 1:1 ,tu wali huraganem żeby nawiało piasku na budowę Sali Królestwa, tam ześle głód , bo nie lubi AfroAfrykanów . Ogólnie Boski Hejter . Tak to widzę . Jak znajdzie jeszcze 2 to założą Trójcę i zrobią Armagedon Online


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Luty, 2017, 22:22 »
Jana 5:18..

To ma być dowód na Trójcę ? Żartujesz oczywiście ;)
Przeczytaj kiedyś co jest dalej zapisane.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Startek

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Luty, 2017, 23:08 »
Kserksess już masz pioniera wypracowanego , więc kończ waść  i wstydu oszczędź . Polecam film jak zbudować schron . Gdzie możesz ukryć się ze wstydu .




Blizna

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Luty, 2017, 23:30 »
To ma być dowód na Trójcę ? Żartujesz oczywiście ;)
Przeczytaj kiedyś co jest dalej zapisane.

Zdecyduj się słoneczko, czy chciałeś werset na dowód istnienia Trójcy czy werset na dowód że Jezus jest równy Bogu.
Bo reagujesz jak mój dwulatek, który chce sobie tylko wiadome chrupki, ktorych nie umie opisać i ryczy, bo dostał inne.


Offline kserksess

Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Luty, 2017, 05:58 »
Zdecyduj się słoneczko, czy chciałeś werset na dowód istnienia Trójcy czy werset na dowód że Jezus jest równy Bogu.
Bo reagujesz jak mój dwulatek, który chce sobie tylko wiadome chrupki, ktorych nie umie opisać i ryczy, bo dostał inne.

To jest wątek o Trójcy więc poproszę wersety , które dowodzą jej istnienia.

Chrupki są niezdrowe więc nie karm nimi swojego dziecka. Poza tym to może ty masz problem z rozumieniem dziecka a ono wie dokładnie czego chce ? ;)
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Luty, 2017, 06:32 »
Kserksess już masz pioniera wypracowanego , więc kończ waść  i wstydu oszczędź . Polecam film jak zbudować schron . Gdzie możesz ukryć się ze wstydu .

Blizna dokładnie opisała co myślę o twojej odpowiedzi.
Jednak aby nie było niejasności to jedziemy.
1.Nie wierze w Trójce i inne takie twory zlepy(nie potrzebne skreślić)
2.Chciałeś wersetu o RÓWNOŚCI a nie o Trójcy więc sie dzieciaku zdecyduj.
3.Oczywiście nie żartuje..
4.Czytałem co jest dalej i znam tez kontekst..
5.Po twoich "logicznych" postach wnioskuje że nie tylko Biblie czytałem częściej, ale też inne książki.
6.Sam trzymaj się wątku który zapoczątkowałeś a nie zarzucasz to innym..


Gorszyciel

  • Gość
Odp: TRÓJCA
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Luty, 2017, 06:37 »
Kserkses - homo unius libri. A tą książką Czego naprawdę uczy Biblia?