Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zakaz pełnienia przywilejów  (Przeczytany 12424 razy)

Offline zenobia

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Marzec, 2017, 23:09 »
Jesli mowa o przywilejach, to ponoc gloszenie na stojakach,to tez jakis szczegolny przywilej ,o ktorym mowia jakies wytyczne . Prosze, moze miktos powie gdzie znajde taki list.


Blizna

  • Gość
Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Marzec, 2017, 23:56 »
To ciekawe, bo ostatnio widziałam u mnie na terenie brata z brodą za stojakiem!!!
A podobno broda pozbawia przywilejów, tak gdzieś czytałam tu na forum.
Owszem, to była przystrzyżona starannie broda, niewielka, ale jednak!


Offline Estera

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Marzec, 2017, 00:00 »
   Może być tak, że w różnych zborach, różnie podchodzą do sprawy.
   Jedne są konserwatywne, inne bardziej może tolerancyjne.
   W moim zborze, broda na stojaku by nie przeszła.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Marzec, 2017, 12:11 »
To ciekawe, bo ostatnio widziałam u mnie na terenie brata z brodą za stojakiem!!!
A podobno broda pozbawia przywilejów, tak gdzieś czytałam tu na forum.
Owszem, to była przystrzyżona starannie broda, niewielka, ale jednak!

Syn koordynatora? :P


Blizna

  • Gość
Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Marzec, 2017, 22:45 »
Syn koordynatora? :P

Nieee, nawet podejrzewałam go kiedyś o myślenie, ale niestety okazało się, że się myliłam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Marzec, 2017, 00:52 »
Nieee, nawet podejrzewałam go kiedyś o myślenie, ale niestety okazało się, że się myliłam.

Wiem! Wiem! Daje wysokie datki :P


Blizna

  • Gość
Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Marzec, 2017, 09:05 »
Nie wiem...
Może to po prostu ten wyzwolony, postępowy Kraków ;)


Offline TomBombadil

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Marzec, 2017, 09:51 »
Faktycznie ze stojakami to jakiś absurd,bo był traktowany jako szczególne wyróżnienie. Tylko zwykle nie mówią głosicielowi ,że go objęto embargiem. Człowiek dowiadywał się w tak nieprzyjemny sposób o tym,że szok. W moim byłym zborze ogłoszono nagle,że zgodę na stojak mają od dziś ci,do których podejdą starsi i poinformują o tym. Zdziwiłam się,do mnie nikt nie podchodził,czyli wnioski nasunęły się same. Ale pojawił się ponowny komunikat,że jeśli do kogoś nie podeszli,to głosiciel może sam się udać i dopytać o siebie. Ja odpuściłam stojak i nie dopytywałam ku żalowi grona. I żona nadzorcy służby zaczęła latać i próbować mnie na ten stojak umówić,oczywiście chodziło abym do grona poszła po zgodę.  Której już nie dostałabym,jako myśląca osoba. Miało zaboleć. A ja się nie podłożyłam. To było jakieś wariactwo. Bardzo źle to wspominam. Takie głupie gierki pomogły mi odsunąć się z ulgą od tych ludzi.


Offline Trinity

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Marzec, 2017, 11:05 »
Blizno w Krakowie stoi brat z brodą na stojaku? wow chciałabym to zobaczyć! albo jakaś szyszunia albo daje sute datki albo jeździ betą.

u mnie w zborze również ze stojaka zrobili nieprzeciętną mecyje: że nie byle kto może stać i doprowadzili do tego że stoją ci sami albo takie ,wynalazki' które są mało znane.TomBombadi miałam podobnie, rozchorowałam sie - nie zdawałam owocu szasprast skreslili mnie z listy głosicieli na tablicy w SK. co to miało dla mnie znaczyć? miało mnie to zawstydzić? miałam sie poczuć gorsza? mieli inni widzieć że odstaje? a proszę bardzo! nic z tych rzeczy! jestem sobie skreślona i co? powiedziałam tylko NO na wizycie że to dziecinada i przedszkole, i że to nie jest miarką mojej więzi z Bogiem. zatkao kakao. pewnie są takie wytyczne - niewiem.
a skoro nie ma mnie w żadnej grupie to nie sprzątam po zebraniu. a zawsze sprzątałam.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2017, 11:07 wysłana przez Trinity »


Offline zenobia

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Marzec, 2017, 14:03 »
Wiec czym jest to stanie przy wozku? bo mowili , ze to forma gloszenia.Wiec jakie maja prawo komus tego zabronic ?.wg. wlasnego widzi mi sie? Nie dawno byl wyklad w ktorym padlo zdanie ;P. Jezus nie robil roznicy miedzy apostolami , chociaz kazdy z nich mial inny wklad w dzielo gloszenia'.,oni natomiast znalezli sobie straszka by dyscyplinowac braci jesli calkiem nie sa podporzadkowani.Co najciekawsze stosuja to w imie milosci do braci , ktorzy cale swoje zycie poswiecili organizacji a teraz u schylku zycia nie sa tak aktywni.


Blizna

  • Gość
Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Marzec, 2017, 17:56 »
Ja tu z forum się dowiedziałam, że to przywilej.
Jak dla mnie szczyt obciachu.


Offline HARNAŚ

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Marzec, 2017, 06:48 »
W mojej miejscowości z początku tylko wzorowi stali przy stojaczku. Obecnie towarzystwo się wymieszało a do mojego byłego zboru nabyto drogą kupna  ;D drugi wózeczek. Łatwa fucha na bicie godzinek. Mnie się to akurat nie podoba wybitnie , kojarzy mi się to z takim żebraniem o współwyznawców. Widzę , że stoją nawet osoby , które były nieczynne aby tylko ich pobudzić i by mogły zdać sprawozdanie.


Offline Trinity

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Marzec, 2017, 07:08 »
A w mojej miejscowości głoszenie przy ,stojaku' było znane zanim zrobiło sie modne! w związku z tym że jest u mnie duža rotacja ludków jakiś bardzo pozytywnie zakręcony ludek ze zboru ,wymyślił' stanie na dworcu z czasopismami w ręce,z czasem mieliśmy taki szachowy stoliczek. podczas takiego stania spodkałam człowieka który mi otworzył oczy - to na inną inszość opisze to kiedyś. no więc to był taki stojak na miare naszych możliwości. Niektórzy to krytykowali że to wcale nie jeat głoszenie bla bla, pamiętam że nieraz porządnie zmarzłam. i było to! uwaga: 20 lat temu! więc stojak dziś...
 nie robi na mnie wrażenia.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2017, 07:10 wysłana przez Trinity »


Offline HARNAŚ

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Marzec, 2017, 07:39 »
i było to! uwaga: 20 lat temu! więc stojak dziś...
 nie robi na mnie wrażenia.
A mnie denerwuje co raz bardziej :D


Offline Startek

Odp: zakaz pełnienia przywilejów
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Marzec, 2017, 07:49 »
Co do brody niektórzy naszą je ze względu na jakieś uczulenia , taka jest oficjalna wersja . Wiele osób na zgromadzeniach zadawało mi pytania , odpowiadałem nie,  noszę bo mam taki kaprys , a to masz ducha buntu , mówili .