Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65863 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #75 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:28 »


Blizna, spokojnie,  bajki o ognistym jeziorze to dla ciebie i  twoich współwyznawców. Biblia nigdy nigdzie nie uczy , że Jehowa będzie smażył ludzi w piekle. ;)
A własnie, Jezus też po śmierci był w piekle ? ;)

Ogniste jezioro = gehenna.
Tak zwana "druga śmierć", przeznaczona dla zatwardziałych grzeszników.
Między innymi opisana w Księdze Objawienia.

Odsyłam do https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/jezioro-ognia/

Nigdy o tym nie słyszałeś jako świadek Jehowy?
To ciekawe.
Bardzo wybiórcza w takim razie jest Twoja wiedza biblijna.
Potrafisz coś poza gdakaniem w kółko o imieniu Bożym?
Za moich czasów świadkowie Jehowy jednak mieli trochę lepsza wiedzę, i jeszcze znali wersety na pamięć :D
I żaden świadek Jehowy nie pozwoliłby sobie na taką wpadkę - pomylić jezioro ognia z katolickim piekłem :D
Może Ty wcale nie jesteś śJ tylko trollem?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:30 wysłana przez Blizna »


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:29 »
Drogi Antyhryście, ciagle pytasz czyim synem był Jezus. To czego Cię tam uczą że tego nie wiesz? W Biblii masz wyraźnie napisane, że był synem Bożym. Był też synem Marii i Józefa (Jana 3 rozdział). Z takimi brakami w wiedzy do nas startujesz? ;D


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:31 »
Blizna, masz taką wiedzę a nie wiesz na czym polega tzw "druga śmierć' ? Twoim zdaniem to wieczne smażenie człwoieka w piekle ? Gdzie  więc to piekło jest ? Czy moze dopiero będzie ?

M, Jezus był synem bożym , ok, którego to Boga Jezus jest synem ? Jehowy czy innego boga ? ;)

Kaiser, pewność stąd, ze Jezus cytował ST. Skąd u ciebie pewność, ze Jezus usuwał imię swojego Ojca ?

Zastanów się czasami dlaczego np tylko w II wydaniu BT jest w ST zachowanie imię Boga, Jahwe....pomyslałes kiedyś o tym ?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:34 wysłana przez Antyhryst »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:32 »
Ze mną już nie dyskutujesz? Nie masz argumentów?


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:33 »
"Blizna, masz taką wiedzę a nie wiesz na czym polega tzw "druga śmierć' ?"

Wiem, skarbeńku.
Druga śmierć to takie coś, że znikniesz na zawsze.
Ty i Tobie podobni zatwardziali kłamcy.

:D


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:35 »
Racja Blizna, tylko skąd wzięłaś sobie te wieczne palenie na grillu ? Może chodzi o zapomnienie u Jehowy i zero nadziei na zmartwychwstanie do życia wiecznego ? Naprawdę sądzisz, że Jehowa jest aż tak okrutny żeby wiecznie w męczarniach męczyć ludzi ? ;)

Kaiser, ale co ty masz za argumenty ? ;) Nie rozśmieszaj mnie. Te argumenty Wielkiego Babilonu już znam. Zero poparcia w Biblii. Podaj źródło, które powiedziało ci, że Jezus cytując ST usuwał imię Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:37 wysłana przez Antyhryst »


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #81 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:36 »
Zacytuj gdzie napisałam "wieczne palenie"
No, czekam :)


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:36 »
M, Jezus był synem bożym , ok, którego to Boga Jezus jest synem ? Jehowy czy innego boga ? ;)

Z Nowego Testamentu wynika że był synem Boga, po prostu. Jeśli masz jakikolwiek fragment Biblii pokazujący że był "synem Jehowy" to chętnie go zobaczę :).


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:38 »
  Chciałam grzecznie zauważyć,
  że to jest wątek powitalny założony przez ... LEPIEJ WYKLUCZONY ...
  i uważam, że od strony drugiej, od słusznej uwagi M i Gedeona, powinien w tej dyskusji, być oddzielny wątek pt. np. ...
                               "Walka forumowicza Antychrysta, z prawdziwymi informacjami na forum"
  Czy można ten wątek powitalny jakoś w ten sposób uporządkować?
  Miałabym taką małą prośbę do moderatorów forum.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:39 »
M, to czyim synem był Jezus ? ;)
Naprawdę aż nie wierzę w te wasze bzdurne teorie. Aż nie wierzę. Zaraz powiecie, ze Jezus to może syn Allaha. No bo w sumie Biblia temu tez nie zaprzecza.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:40 »
Kaiser, pewność stąd, ze Jezus cytował ST. Skąd u ciebie pewność, ze Jezus usuwał imię swojego Ojca ?

Zastanów się czasami dlaczego np tylko w II wydaniu BT jest w ST zachowanie imię Boga, Jahwe....pomyslałes kiedyś o tym ?

Twoja pewność opiera się na przypuszczeniach a moja na dowodach. Lepszym niż ty źródłem wiedzy o tym co ewentualnie powiedział Jezus, są pisarze ewangelii. A oni pod natchnieniem nie umieścili nigdzie Jahwe w NT. Czyżbyś uważał, że Jezus jest większy od Jahwe, i jego słowa, jakkolwiek wypowiedziane, są ważniejsze od natchnienia duchem pisarzy?

Nie skacz na temat BT i ST. Nie ze mną te numery. Trzymasz się tematu, albo nie dyskutujemy.

Kaiser, ale co ty masz za argumenty ? ;) Nie rozśmieszaj mnie. Te argumenty Wielkiego Babilonu już znam. Zero poparcia w Biblii. Podaj źródło, które powiedziało ci, że Jezus cytując ST usuwał imię Jehowy.

Nie rozmawiamy o tym co powiedział Jezus, a o tym co napisali ewangeliści. Czy dostrzegasz różnicę?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:42 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #86 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:42 »
Jeśli skaczę to tylko dlatego że ciągle nie ma odpowiedzi na moje pytania które zadaję od kiedy zacząłem tu pisać.
Czyim synem jest Jezus ? Krótko Kaiser. Nie skacz. ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:42 »
Jeśli skaczę to tylko dlatego że ciągle nie ma odpowiedzi na moje pytania które zadaję od kiedy zacząłem tu pisać.
Czyim synem jest Jezus ? Krótko Kaiser. Nie skacz. ;)

Marii.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:43 »
Jeśli skaczę to tylko dlatego że ciągle nie ma odpowiedzi na moje pytania które zadaję od kiedy zacząłem tu pisać.
Czyim synem jest Jezus ? Krótko Kaiser. Nie skacz. ;)

na moje też nie..


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:46 »
  Czy można ten wątek powitalny jakoś w ten sposób uporządkować?

Dopóki rozmowa trwa to porządkowanie nie ma sensu. Zrobimy to jak się zakończy.

M, to czyim synem był Jezus ? ;)

Napisałem już że synem Boga. Skoro nadal pytasz czyim, to albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo wierzysz w wielu bogów. To jak w końcu?