Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65453 razy)

Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:01 »
Myślicie dokładnie tak jak Wielki Babilon. Zapytam inaczej - czyim synem jest Jezus ? Jehowy czy może Trójcy czy może jeszcze kogoś innego ? ;)

Szanowny Gedeonie, ja dokładnie wiem w co wierzę a ty się prężysz ;)

A Twoim zdaniem czyim.......?
Ty wierzysz a ja się prężę...... ;NO i już sie czegoś tu nauczyłeś. ;D ;D ;D. Ja nie muszę wierzyć bo wiem. ;D ;D ;D


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:04 »
Dlaczego kłamiesz, ze ŚJ nie szanują kobiet ? Może ty przestałaś szanować i ŚJ i wartości które głoszą?
 

Nie kłamię.
W świetle prawa kobiety i mężczyźni są równi.
Ale świadkowie Jehowy praktykują zakamuflowany, specyficzny rodzaj poniżania kobiet.
Kobieta u Was zawsze jest komuś podległa - córka ojcu, żona mężowi, niezamężna dorosła starszym zboru.
Zawsze uważacie, że ktoś za nia "odpowiada".
Wiele kobiet latami jest bitych i poniżanych przez mężów śJ, a starsi nawet nie potrafią i nie chcą wykluczyć takiego męża.
Bo jest "głową".
Nie zgadzają się też na to, by taka siostra się rozwiodła i uciekła od przemocowca.
"Nie zgadzają się" - tu już jest kuriozum.
Bo niby czemu jacyś obcy faceci pod krawatem mieliby decydować o czyimś życiu?

Podstawowym problemem świadków Jehowy nie jest to, w co TEORETYCZNIE WIERZĄ.
Podstawowym problemem tego wyznania jest PRAKTYKA I INTERPRETACJA WIERZEŃ W ŻYCIU CODZIENNYM.

Oficjalnie potępiacie pedofilię, prawda?
W rzeczywistości ją ukrywacie.
Oficjalnie potępiacie przemoc w rodzinie?
W rzeczywistości tuszujecie, a ofiary zmuszacie manipulacją psychiczną do życia ze swoimi oprawcami.

Tak, brzydzę się Waszą sektą i to moje największe osiągnięcie życiowe, że z niej wyszłam.

Ps. Zawsze dyskutujesz ad personam a nie ad rem?


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:08 »
Blizna, - więc wierz w prawo , może cię zbawi. ;)
Próbuję ad rem ale słabo wam to idzie. Do tej pory nie wiecie czy Jehowa to imię prawdziwego Boga czy może ŚJ kłamią. Skoro brzydzisz się ŚJ to kim teraz jesteś ? ;)

Gedeonie, to może wiesz jak ma na imię Bóg ?

Kaiser, z którego wieku sa te manuskrypty ? Skąd masz pewność , ze w oryginalnych pismach na pewno nie było imienia Jehowy w cytatach ze ST ? Podaj źródła twojej wiedzy.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 15:10 wysłana przez Antyhryst »


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:13 »

Skoro brzydzisz się ŚJ to kim teraz jesteś ? ;)

Człowiekiem.
Wolnym.
I brzydzącym się kłamstwem i hipokryzją.
A Ty? :D
Określasz się jedynie przez przynależność?
W sumie to cecha każdego niewolnika :D


Co do prawa, to masz rację.
Ludzkie prawo jest niedoskonałe, ale w naszym kraju przynajmniej pedofilia jest ścigana, a nie zamiatana pod dywan, jak w sekcie świadków Jehowy :)
Zatem nadal wolę to niedoskonałe prawo niż Waszą sektę :)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 15:17 wysłana przez Blizna »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:17 »
Tak Blizna, bycie niewolnikiem Jehowy to dla mnie zaszczyt !
A kim ty jesteś ?  Wstydzisz się powiedzieć ? ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:18 »
Kaiser, z którego wieku sa te manuskrypty ? Skąd masz pewność , ze w oryginalnych pismach na pewno nie było imienia Jehowy w cytatach ze ST ? Podaj źródła twojej wiedzy.

A ty skąd masz pewność, że było?
Ja pewności nie mam, ale z szacunku dla słowa boga, jego mocy i umiejętności ochrony swoich słów przed zmianami wprowadzonymi przez ludzi nie dokonam zmian dostępnych manuskryptach.
Dlaczego? Bo się boję, zgodnie z fragmentem Objawienie 22:18 i 19
Cytuj
18 „Ja świadczę każdemu, kto słyszy słowa proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda+ coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag+ zapisanych w tym zwoju; 19 a jeżeli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg odejmie jego dział w drzewach życia+ i w mieście świętym+ — rzeczach opisanych w tym zwoju.


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:18 »
Powiedziałam przecież.
Człowiekiem.
Masz jakiś problem ze zrozumieniem tego słowa?

w sumie to mnie nie dziwi :D


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:21 »
Blizna, ja też jestem cały czas wolnym człowiekiem, ale wierzysz w coś ? ;)
Jakoś tez nie dziwi mnie twój sposób myślenia. Ale tak to jest jak ktoś chce wierzyć w ludzi a nie w Jehowę. 

Kaiser, skoro Jezus cytował ST to jak mógł usuwać imię Jehowy ? Przeciez to się kupy nie trzyma ;)
To które tłumaczenie biblii jest twoim zdaniem lepsze - II wydanie BT czy pozostałe ? A niby wszystkie opierają się na oryginałach ;)


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:23 »
Kaiser, z którego wieku sa te manuskrypty ? Skąd masz pewność , ze w oryginalnych pismach na pewno nie było imienia Jehowy w cytatach ze ST ? Podaj źródła twojej wiedzy.

Pierwsze manuskrypty które się zachowały pochodzą już z II wieku n.e. I nie ma tam ani śladu imienia Jehowa. Mamy zatem pewność że już w najwcześniejszych odpisach oryginału imienia tego nie było. Gdyby było ono tak ważne jak twierdzisz to nie sądzisz, że Bóg Wszechmocny nie pozwoliłby go usunąć stamtąd?

A jesli pozwolił by tak ważna rzecz została usunięta to zachodzi drugie pytanie - co jeszcze usunięto? I skąd możemy o tym wiedzieć? Jeśli mamy iść Twoim tokiem rozumowania to oznaczałoby że Biblia jest zupełnie niewiarygodna bo przecież jacyś ludzie ją już 2 tysiące lat temu pozmieniali.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 15:27 wysłana przez M »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:23 »
Kaiser, skoro Jezus cytował ST to jak mógł usuwać imię Jehowy ? Przeciez to się kupy nie trzyma ;)
To które tłumaczenie biblii jest twoim zdaniem lepsze - II wydanie BT czy pozostałe ? A niby wszystkie opierają się na oryginałach ;)

Uczepiłeś się tego co cytował Jezus, a ja ci powtarzam, że Biblia to nie stenogram. Rozumiesz różnicę?
Zadałem ci też pytanie o twoją pewność występowania imienia Jahwe w NT. Mógłbyś się odnieść?
I proszę nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o Jahwe w NT a nie o najlepszych przekładach


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:24 »
Ja też jestem cały czas wolnym człowiekiem, ale wierzysz w coś ? ;)
Jakoś tez nie dziwi mnie twój sposób myślenia. Ale tak to jest jak ktoś chce wierzyć w ludzi a nie w Jehowę. 

To jak to w końcu jest?
Pytasz mnie o coś, a potem sam sobie odpowiadasz?
To po co ja mam odpowiadać?

I kiedy wreszcie ustosunkujesz się do ukrywania pedofilii w Waszej sekcie?
I do wewnętrznego przyzwolenia Waszej społeczności na maltretowanie i bicie dzieci?
Co niezwykle często ma miejsce na przykład na Waszych zebraniach?


Offline daniel_ex

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:24 »
Nie istnieją żadne manuskrypty, w których by było. Jak ma Ci ktoś pokazać coś czego nie ma? Poza tym to logiczne, że z szacunku do swojego ojca nie mówi się do niego po imieniu. Jezus miał respekt do swojego ojca. I nie wiadomo jak wymawia się imię Boga. Wiemy, że zapisywano je JHWH. I tyle posiadamy informacji po co to roztrząsać. I zacznij czytać ze zrozumieniem zamiast powtarzać w kółko to samo.


Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:25 »
Tak Blizna, bycie niewolnikiem Jehowy to dla mnie zaszczyt !



Ale Ty zgodnie ze statutem korporacji wydawniczej Świadkowie Jehowy w Polsce nie Jesteś niewolnikiem Jehowy bo ten ""bóg" takowych nie potrzebuje. Jesteś natomiast w tej firmie wydawniczej wolontariuszem i Jesteś wykorzystywany do świadczenia darmowej pracy na rzecz tego wydawnictwa i jeszcze ponosisz tego koszty.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:29 »
Antyhryst skoro już ustaliliśmy że imię Jehowa wymawia się tak bo jakoś trzeba a nie wiadomo jak to może podyskutujmy o czymś bardziej namacalnym.

W książce dość interesującej WSPANIAŁY FINAŁ OBJAWIENIA na stronie 148 nazwano JEZUSA DIABŁEM (abbadonem).

Dlaczego Świadkowie Jehowy nazwali Jezusa DIABŁEM?


ravasz

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:36 »
Naprawdę podziwiam Was , że macie cierpliwość i ochotę dyskutować z takim Antychrystem :)