Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65468 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:37 »
Pomału się wystrzelał. Niedługo padnie :)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Styczeń, 2017, 15:59 »
Przepraszam że się wtrącam.Antychryst ty tak na serio?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:03 »
Naprawdę podziwiam Was , że macie cierpliwość i ochotę dyskutować z takim Antychrystem :)
Taki sparing słowny :)   
Kto wie czy w realu nie przyjdzie nam toczyć takich dysput?

ANTYHRYST WIDZĘ CIĘ A NIE WIDZĘ ODPOWIEDZI.  NIE SZUKAJ KSIĄŻKI NA JW.ORG BO JUŻ JEJ TAM NIE MA  :)


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:07 »
Kaiser, czy NT powstał w czasach przed Jezusem czy po Jezusie ? ;)
Skąd w ogóle domniemanie, że Jezus cytując ST usuwał imię Jehowy skoro ono w tym ST jest cały czas ? Zero jakiejkolwiek logiki. Po raz kolejny zapytam - CZYIM SYNEM JEST JEZUS  ? Proszę was, zacznijcie odpowiadać na moje prościutkie pytania ;)
Czy kiedy Jezus cytował np Ps 110,1 to usunął imię Jehowy ?

Gedeonie, ja chętnie pracuję dla Jehowy a nie dla ludzi będących w organizacji - ku chwale Jehowy ;) Może niektórzy z was byłi do czegoś przymuszani ale to już wina może ludzi bo ja chętnie z serca wspieram dzieło głoszenia o jehowie.

Efektmotyla, spróbujesz odpowiedziec na moje pytania zamiast kierować do mnie jakieś ? Swoją drogą ciekawa ucieczka ;) Jezus diabłem ? Zawsze sądziłem, ze to syn jehowy a nie jakiś diabeł . Może po raz kolejny źle coś interpretujesz. Przeciez nawet nie wiesz, że Bóg ma na imię Jehowa .

Danielku, udowodnij mi, że Jezus cytując ST usuwał imię swojego Ojca. Dla mnie taka teoria to jakaś kompromitacja dla jej glosicieli. Typowa dla ludzi z Wielkiego Babilonu. 
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:12 wysłana przez Antyhryst »


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:10 »
Kaiser, czy NT powstał w czasach przed Jezusem czy po Jezusie ? ;)
Skąd w ogóle domniemanie, że Jezus cytując ST usuwał imię Jehowy skoro ono w tym ST jest cały czas ? Zero jakiejkolwiek logiki. Po raz kolejny zapytam - CZYIM SYNEM JEST JEZUS  ? Proszę was, zacznijcie odpowiadać na moje prościutkie pytania ;)
Czy kiedy Jezus cytował np Ps 110,1 to usunął imię Jehowy ?

Gedeonie, ja chętnie pracuję dla Jehowy a nie dla ludzi będących w organizacji - ku chwale Jehowy ;)

Efektmotyla, spróbujesz odpowiedziec na moje pytania zamiast kierować do mnie jakieś ? Swoją drogą ciekawa ucieczka ;)

Danielku, udowodnij mi, że Jezus cytując ST usuwał imię swojego Ojca. Dla mnie taka teoria to jakaś kompromitacja dla jej glosicieli. Typowa dla ludzi z Wielkiego Babilonu.


A na moje pytanie nie odpowiesz?


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:11 »
Uff, przed chwilą przebrnąłem przez psychodeliczną treść tego wątku.
Cóż można powiedzieć Antyhryście?
No to jak w skokach narciarskich, a co tam. ;)
Ocena za styl - 0
Ocena za lot - 0
Ocena za lądowanie - 0
Zgodnie ze starym stylem oceniania z TSSK: pracuj nad tym.
A tak już na serio, to kultura osobista jest u Ciebie poniżej krytyki.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:11 »
Kaiser, czy NT powstał w czasach przed Jezusem czy po Jezusie ? ;)
Skąd w ogóle domniemanie, że Jezus cytując ST usuwał imię Jehowy skoro ono w tym ST jest cały czas ? Zero jakiejkolwiek logiki.

Po Jezusie.
Nikt nas nie twierdzi że Jezus cytując usuwał cokolwiek. Naprawdę tego nie widzisz? Twierdzimy jedynie, że bóg, który zlecił spisanie NT nie natchnął pisarzy by umieścili tam Jahwe. No chyba, że masz pewność, że natchnął i że ono tam było. Jeżeli tak, to podaj nam skąd ta pewność wynika.


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:12 »
Proszę was, zacznijcie odpowiadać na moje prościutkie pytania ;)


Proszę Cię, zacznij odpowiadać na moje prościutkie pytania.
1. Stosunek do kobiet
2. Przemoc męża wobec żony i dzieci
3. Bicie dzieci na zebraniach i nie tylko (macie na to nawet dowód w jednym z Waszych filmików z serii "Piotruś i Zosia" - cieszę się, że tego chłamu nie było gdy ja byłam dzieckiem śJ tak nawiasem mowiąc)
4. Pedofilia i jej ukrywanie i zamiatanie pod dywan

Po OWOCACH poznacie ich.
Więc przestań się czepiać spraw typu imię Boże.
Gdyby świadkowie Jehowy byli kojarzeni tylko i wyłącznie z tym, że mówią o tym imieniu to byłoby wspaniale.
Ale macie na rękach tyle kłamstw, oszustw, okrucieństwa, perfidii, a niekiedy nawet krwi.
Powtarzam "po owocach poznacie ich" i ja za te owoce uprzejmie dziękuję.
A imię Boga i modlitwy do niego mogę znać niezależnie od Waszej sekty.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:14 »
Cielec, no u ciebie merytoryka - zero punktów, powoli zero merytoryki w waszych postach.

Kaiser, czym synem był Jezus ? Jehowy czy może Trójcy ? Czy ktoś tu da radę odpowiedzieć ? ;)

Blizna, nie spotkałem się z tym co wypisujesz. Może naprawdę masz jakieś urojenia. Co do pedofilii- skoro o tym wiecie to zgłaszajcie to bo ja jakoś informacjom dziennikarskim nie wierzę. I pisałem już nie raz - nikt nie jest doskonały na świecie. To, że  wy slużyliście ludziom a nie Jehowie to naprawdę tylko źle świadczy o waszej świadomości . ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:16 wysłana przez Antyhryst »


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:16 »
I bez odpowiedzi.Kultura.


Offline daniel_ex

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:16 »
Nie było mnie tam przy tym jak Jezus to mówił :) Ciała kierowniczego też nie, i Ciebie też nie :) wiec to tylko gdybanie..  ale w momentach, kiedy NIE CYTOWAŁ!!! zawsze zwracał się w rozmowie z Bogiem OJCZE a nie Jehowo. Potwierdzają to manuskrypty i fragmenty mówiące o tym, że darzył Boga szacunkiem. Poza tym Ty tu przyszedłeś do nas a nie my do Ciebie wiec TY udowodnij że masz racje.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:19 »
Kaiser, czym synem był Jezus ? Jehowy czy może Trójcy ? Czy ktoś tu da radę odpowiedzieć ? ;)

Nie odpowiem dopóki nie zakończymy tematu imienia. Nie zwykłem skakać jak SJ z tematu na temat, gdy dyskusja staje się niewygodna.
Zatem proszę dokończmy dyskusję o Jahwe w NT, albo nie dyskutujmy wcale, uznając, że przegrałeś.


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:21 »


Blizna, nie spotkałem się z tym co wypisujesz. Może naprawdę masz jakieś urojenia. Co do pedofilii- skoro o tym wiecie to zgłaszajcie to bo ja jakoś informacjom dziennikarskim nie wierzę. I pisałem już nie raz - nikt nie jest doskonały na świecie. To, że  wy slużyliście ludziom a nie Jehowie to naprawdę tylko źle świadczy o waszej świadomości . ;)

Ebed, kończ już wstydu oszczędź.
Sobie.
Przecież na te wszystkie sprawy, które poruszyłam, są niezbite dowody.
Wielu świadków.
Pociesza mnie niezwykle, że Bóg dla takich jak Ty przygotował już jezioro ognia.
Bo nic innego nie może czekać osób tak zakłamanych.
Twoim ojcem jest Szatan, jak każdego, kto kłamie.
Bez pozdrowień.
Dla mnie EOT, szkoda mojego cennego czasu na bezsensowne dyskusje z hipokrytami.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:23 »
Kaiser, twierdzisz, ze w NT nie występuje imię Jehowy. Więc pomocne aby to ustalić jest pytanie czyim synem był Jezus ? Kto zapowiadał tego wielkiego proroka ? Jehowa czy może Allah ? A może jednak Trójca ?

Jezus w większości zwracał się do Boga słowem "Ojciec" jako jego syn. Więc kim był ten jego tajemniczy Ojciec ?

Czy cytując ST np w Mt 22,35-40 , Jezus zmienił ST usuwając imię Jehowy ? ;)

Blizna, spokojnie,  bajki o ognistym jeziorze to dla ciebie i  twoich współwyznawców. Biblia nigdy nigdzie nie uczy , że Jehowa będzie smażył ludzi w piekle. ;)
A własnie, Jezus też po śmierci był w piekle ? ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 16:25 wysłana przez Antyhryst »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Styczeń, 2017, 16:25 »
Kaiser, twierdzisz, ze w NT nie występuje imię Jehowy. Więc pomocne aby to ustalić jest pytanie czyim synem był Jezus ? Kto zapowiadał tego wielkiego proroka ? Jehowa czy może Allah ? A może jednak Trójca ?

Jezus w większości zwracał się do Boga słowem "Ojciec" jako jego syn. Więc kim był ten jego tajemniczy Ojciec ?

Czy cytując ST np w Mt 22,35-40 , Jezus zmienił ST usuwając imię Jehowy ? ;)

Był synem Marii.
Czy odpowiesz mi wreszcie na pytanie skąd u ciebie pewność że w NT było Jahwe?
I na jakiej podstawie twierdzisz, że ewangelie to stenogramy rozmów Jezusa?