Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65915 razy)

Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #105 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:14 »
To na jakiej podstawie twierdzisz, że Jezus usuwał imię Jehowy cytując ST ? Może to ktoś kto przepisywał ewangelie celowo usuwał imie Jehowy podobnie jak to robili katolicy wydając BT ? ;)

Co Ty masz z tymi katolikami, że ciągle ich przywołujesz. Matkę Ci zamordowali?

Tak na marginesie katolicy pierwsi wydawali Biblię z imieniem Jahwe zanim nawet powstali Świadkowie Jehowy i zanim im się śniło wydać własny sfałszowany Przekręt Nowego Świata. Więc pudło :)


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #106 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:19 »

Blizna, daj sobie już może spokój bo naprawdę aż zal czytać to co piszesz. ;) Trzymaj wszystko w tajemnicy......

To, że Ty jako świadek Jehowy nie znasz się na prawach człowieka, nie dziwi mnie, skoro są notorycznie łamane w Waszej sekcie (jeden z wielu przykładów - bezprawne samosądy zwane komitetami sądowniczymi, bezprawne przesłuchania prowadzone przez nieuprawnionych do tego, bezprawne obracanie danymi osobowymi, bezprawne rozpowszechnianie oszczerstw na czyjś temat).

Tak, mam prawo do zachowania tajemnicy w kwestii poglądów.
Podobnie jak Ty.
Problem w tym, że Ty nigdy nie będziesz w stanie tego pojąć.

To chamstwo, którym ziejesz w tym wątku w stosunku do nas to Jehowa Ci nakazuje?
Zastanów się, jeśli faktycznie jesteś świadkiem Jehowy a nie zwykłym trollem.
Czy gdyby Jezus koło Ciebie siedział, to pochwaliłby tę "rozmowę" z nami i to w jaki sposób piszesz?

A może raczej Szatan by się ucieszył?



Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #107 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:19 »
Kaiser, no to dawaj te dowody wreszcie ! Może masz nagrania ? Dyktafony czy inne może filmiki ....dawaj !
Ja twierdzę jedno - skoro Jezus cytował ST to nie sądzę, ze pomijał imię Jehowy, swojego Ojca.

M, nie trolluj. Co ma do katolików - ano to, że tez tak jak wy wal\czą z Jehową, podobnie jak cały ten Wieli Babilon z wami włacznie. ;)

Przeciez wy nawet boicie się napisać kto zapowiadał Jezusa !!!!! Naprawdę jesteście w waszym zakłamaniu tacy śmieszni ;)


Blizna, c......... az bije z waszych postów, naprawdę nieźle błądzicie z tej waszej nienawiści do Jehowy ;) Poziomu twoich wypowiedzi nie będę komentował. Sama widzisz chyba jaka ona jest.

gedeon: proszę nie używaj wulgaryzmów. Edycja moja
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:33 wysłana przez gedeon »


Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #108 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:21 »
Śmieszny jesteś Ty.
A wręcz pożałowania godny.
Wierzysz w majaki, które się nigdy nie sprawdzą, a jeśli już, to na pewno nie dla Ciebie.
Aż chcę zobaczyć minę Twoją i Tobie podobnych, gdy Bóg ostatecznie powie do Was "idźcie ode mnie, nigdy Was nie znałem" :D :D :D
Wtedy będzie za późno na przeprosiny :D

I serio, ja dyskusję kończę.
Lubię inteligentnych dysputantów, a nie gdaczących w kółko to samo i odgapiających bez ładu i składu argumenty od adwersarzy.
Co ja napiszę, to odwracasz i kopiujesz.
Ale udowodnić cokolwiek, co twierdzisz? Zero.

« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:23 wysłana przez Blizna »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #109 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:22 »
Blizna, martw się o siebie, naprawdę, walka z Jehową to naprawdę poważna sprawa. ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #110 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:22 »
Kaiser, no to dawaj te dowody wreszcie ! Może masz nagrania ? Dyktafony czy inne może filmiki ....dawaj !

Dowody pochodzą z biblii
wg Mateusza Jezus powiedział:
"Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej,+ gdyż do nich należy królestwo niebios."
a wg Łukasza:
"Szczęśliwi jesteście wy, biedni,+ gdyż wasze jest królestwo Boże"
Zapewne wersety sam znajdziesz.

Czy zrozumiałeś już, że pisarze ewangelii nie cytowali wprost Jezusa, tylko pisali to co im duch święty kazał?


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #111 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:24 »
A tak swoją drogą Antyhryst, siedzisz tutaj z nami już 3 godziny. Rozumiem, że jesteś taki wytrwały, bo zamierzasz sobie ten czas zaraportować w sprawozdaniu ze służby? :)


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:24 »
Kaiser, a jak Jezus w Mt 22 wprost cytował ST i to uczonym w piśmie to co ? Bez imienia Jehowy ? Podaj dowody na to, że Jezus unikał imienia Jehowy, człowieku !!!!
Gdzie te twoje dowody ? ;)

M, nie trolluj ;)
Jak ja lubię was odstępców i te wasze durne teorie i tezy. ;)


Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #113 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:27 »

Gedeonie, ja chętnie pracuję dla Jehowy a nie dla ludzi będących w organizacji - ku chwale Jehowy ;) Może niektórzy z was byłi do czegoś przymuszani ale to już wina może ludzi bo ja chętnie z serca wspieram dzieło głoszenia o jehowie.

.

Może tego nie wiesz ale od 2014 został zmieniony statut wydawnictwa Świadkowie Jehowy w Polsce i czy tego chcesz czy nie Jesteś członkiem tej korporacji i dla niej pracujesz i robisz to ku cwale JWorga nowego "złotego cielca" a nie ku chwale Jehowy. Idż do starszych i powiedz, że nie chcesz pracować dla Jw.org to szybko zawita do Twoich drzwi komitet sądowniczy.


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #114 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:29 »
Podaj dowody na to, że Jezus unikał imienia Jehowy, człowieku !!!!
Gdzie te twoje dowody ? ;)

Nie wiem czy Cię tego uczyli, ale w prawdziwym świecie to na osobie która wysuwa twierdzenie że coś miało miejsce spoczywa ciężar dostarczenia dowodów. To Ty twierdzisz że Jezus używał imienia Bożego wbrew dostępnym nam wszystkim manuskryptom, więc to Ty musisz podać nam dowody, że miało to miejsce.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #115 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:30 »
Gedeonie, skoro ty wiesz wszystko lepiej....nic tylko na papieża cię wybrać,,,papieża odstępców oczywiście ;)

M, jak na razie to wy macie teorię, że Jezus nawet cytując ST nie używał imienia Jehowy. Wy ciągle nie potraficie odpowiedzieć na pytanie, kto zapowiadał przyjście Jezusa , który Bóg i jak on ma na imię .

Czuje się tu dokładnie jak u katolików, którzy doszli do takich zakłamań, że nawet drukują teraz tylko zazwyczaj NT a ST idzie w niepamięć. Tak się boicie Jehowy. ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:33 wysłana przez Antyhryst »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #116 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:31 »
Kaiser, a jak Jezus w Mt 22 wprost cytował ST i to uczonym w piśmie to co ? Bez imienia Jehowy ? Podaj dowody na to, że Jezus unikał imienia Jehowy, człowieku !!!!

Ostatni raz ci piszę że nie kwestionuję niczego co powiedział Jezus. Mówił co chciał. I niech ci będzie, że być może używał nawet formy "Jehowa", choć nie ma stenogramu. Lepiej ci?
Jednak to że Jezus cokolwiek powiedział lub użył jakiegokolwiek imienia nie znaczy NIC, bo ewangelie nie są stenogramami, co ci wykazałem na "nagraniu" z biblii powyżej.

Czy zauważyłeś, że ewangeliści nie cytowali wprost słów Jezusa? Czy mógłbyś choć na jedno moje pytanie odpowiedzieć?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:34 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #117 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:35 »
Kaiser, widziałeś kiedykolwiek oryginalne zapisy ewangelii ?
To skoro Jezus używał imienia Jehowy to czy Jehowa jest jedynym Bogiem i Ojcem Jezusa czy nie jest ? Czyli ŚJ mają rację, że Jehowa to Bóg jedyny a Jezus to jego Syn ? Tak czy nie ?

Bo z tego co ja wiem, to imię Jehowy jest usuwane nawet ze ST - czy twoim zdaniem w oryginałach ST też  nie było imienia Jehowy ? ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:36 wysłana przez Antyhryst »


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #118 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:36 »
Kaiser, widziałeś kiedykolwiek oryginalne zapisy ewangelii ?

Bo z tego co ja wiem, to imię Jehowy jest usuwane nawet ze ST - czy twoim zdaniem w oryginałach też tam nie było imienia Jehowy ? ;)

Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy ST gdzie mamy dostępne manuskrypty w którym tetragram występuje (a zatem są konkretne dowody, że ono tam było w oryginałach), a NT, gdzie nie ma ani jednego manuskryptu z imieniem Jehowa?

Co z tego że w BT czy gdzie indziej to imię usunięto? Mamy dowody w postaci starożytnych manuskryptów które nam pokazują jak było naprawdę. Tymczasem dowodu na jego występowanie w NT nie ma. Ani jednego. Więc jeszcze raz zapytam - cała Biblia sfałszowana, czy po prostu Towarzystwo Strażnica wstawiło to imię bezprawnie? Jedno z dwóch, innej opcji nie ma.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:38 wysłana przez M »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:37 »
Kaiser, widziałeś kiedykolwiek oryginalne zapisy ewangelii ?

Bo z tego co ja wiem, to imię Jehowy jest usuwane nawet ze ST - czy twoim zdaniem w oryginałach też tam nie było imienia Jehowy ? ;)

Nie rozmawiamy o ST. Nie zmieniaj tematu.
Nie widziałem oryginałów, podobnie jak ty, ale głęboko wierzę, że Jahwe nie dopuścił by odpisy NT zostały zmienione, tak jak nie dopuścił do tego w ST.

Czy odpowiesz na moje pytania?