Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65737 razy)

Offline Asturia

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #120 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:38 »
ja chętnie pracuję dla Jehowy a nie dla ludzi będących w organizacji - ku chwale Jehowy

jeżeli pracujesz dla Jehowy to dlaczego głosisz i uczysz ludzi takie bzdury jak dogmat o 1914 roku? kto kazał ci głosić takie kłamstwa Bóg czy ludzie? więc dla kogo pracujesz? Jezus powiedział w Mat 28:20 że jego uczniowie mają uczyć ludzi to co im kazał przestrzegać, gdzie Jezus uczył o takich Babilońskich naukach jak 1914 rok? to dlaczego wy jako naśladowcy Jezusa głosicie te bzdury? a może powiesz że to nauka jest Biblijna i wynaleźli ŚW podczas głębszych przeanalizowań Biblijnych fragmentów? to jak prawdziwa org. Boga uczy takie Babilońskie nauki jako 100% prawdę z Biblii? śmiejesz się z katolików a sam jesteś w fałszywej religii gdzie najważniejszy dogmat jest oparty na babilońskich naukach, to też nie przeszkadza tobie?


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #121 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:38 »
M, naprawdę nie możesz pojąć, że skoro ktoś coś cytuje to cytuje to nie zmieniając oryginału ? Nie sądzisz, że komuś mocno zależało na tym aby imie Jehowy usunąć raz na zawsze ? Po co twoim zdaniem wymyślono bajkę o Trójcy ? ;)

Kaiser, to ty nie widziałeś przekładów ST z usuniętym imieniem jehowy ? Naprawdę ? Powiem ci, że twój sposób myślenia jest niesamowity. Bo mnie zawsze zastanawialo, dlaczego usunięto np w BT imię Jehowy i ze ST i z NT. ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:40 wysłana przez Antyhryst »


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #122 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:39 »
A to może Mojżesz też kłamał, że dostał przykazania od jehowy ? Masz jakiś stenogram albo może film na youtubie ? ;)


No To posluchaj gorliwy glosicielu praWTy ;) ;)



Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #123 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:39 »
Gedeonie, skoro ty wiesz wszystko lepiej....nic tylko na papieża cię wybrać,,,papieża odstępców oczywiście ;)


To, Jesteś mało uważny bo już dawno nim jestem.  ;D ;D ;D Ale miło mi że tak to widzisz. Ale w "złotego cielca" Jw.org wierzysz.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:42 wysłana przez gedeon »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #124 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:39 »
M, naprawdę nie możesz pojąć, że skoro ktoś coś cytuje to cytuje to nie zmieniając oryginału ?

NIEPRAWDA
Nawet WTS przyznaje, że niektóre fragmenty ST zostały w NT zacytowane w odniesieniu do Jezusa.


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #125 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:40 »
Nie sądzisz, że komuś mocno zależało na tym aby imie Jehowy usunąć raz na zawsze ?

I ten ktoś tak po prostu zmodyfikował bez śladu wszystkie kilkanaście tysięcy dostępnych greckich manuskryptów? Tak, że nie ostał się ANI JEDEN na terenie całej Azji Mniejszej? Co więcej, historia o tym kimś całkowicie milczy? Co więcej, ten ktoś był w stanie to zrobić pomimo faktu, że Bóg czuwał nad treścią Biblii?

Serio w to wierzysz, czy tylko jaja sobie robisz?

M, naprawdę nie możesz pojąć, że skoro ktoś coś cytuje to cytuje to nie zmieniając oryginału ?
NIEPRAWDA
Nawet WTS przyznaje, że niektóre fragmenty ST zostały w NT zacytowane w odniesieniu do Jezusa.

Co więcej, większość tych "cytatów" nie jest zgodna słowo w słowo z tekstem z ST. Więc Twój argument jest inwalidą, Antyhryście.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:42 wysłana przez M »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #126 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:43 »
M, ja wierze w to, że skoro w ST występuje imię Jehowy a Jezus cytuje ten fragment to to imię też automatycznie wtedy występuje ;) A kto usuwal imię Jehowy z NT to już mnie nie interesuje.

Gedeonie, ja wierzę tylko w Jehowę, ty wierzysz tylko w swoje bzdury a z Jehową walczysz. Powodzenia ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #127 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:44 »
M, ja wierze w to, że skoro w ST występuje imię Jehowy a Jezus cytuje ten fragment to to imię też automatycznie wtedy występuje ;) A kto usuwal imię Jehowy z NT to już mnie nie interesuje.

Wiara to nie dowód. Hebr 11:1

Czy odpowiesz na moje pytania?

Kaiser, to ty nie widziałeś przekładów ST z usuniętym imieniem jehowy ? Naprawdę ? Powiem ci, że twój sposób myślenia jest niesamowity. Bo mnie zawsze zastanawialo, dlaczego usunięto np w BT imię Jehowy i ze ST i z NT. ;)

Nie rozmawiamy o ST

Czy odpowiesz na moje pytania?


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #128 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:44 »
M, ja wierze w to, że skoro w ST występuje imię Jehowy a Jezus cytuje ten fragment to to imię też automatycznie wtedy występuje ;) A kto usuwal imię Jehowy z NT to już mnie nie interesuje.

I to jest sedno Waszej wiary. "Wierzę że było tak bo tak i już. Nie interesuje mnie jak to się stało i czy to w ogóle możliwe".


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #129 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:45 »
Wiara to nie dowód. Hebr 11:1

Czy odpowiesz na moje pytania?

Nie rozmawiamy o ST

Czy odpowiesz na moje pytania?


Kaiser, na jakie twoje pytania ? jak na razie to wy unikacie odpowiedzi na moje pytania.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #130 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:46 »
Skończyły się argumenty, zaczyna się "wierzenie"

antyhryście, czy odpowiesz na moje pytania?

Kaiser, na jakie twoje pytania ? jak na razie to wy unikacie odpowiedzi na moje pytania.


Zacytuję tylko jedno, ale przykro mi, że nie czytasz odpowiedzi
Cytuj
Nie twierdzę że Jezus cokolwiek usuwał. Widać to przeoczyłeś, bo już to pisałem. Twierdzę stanowczo że ewangelie nie są dokładnymi stenogramami wypowiedzi Jezusa. I mam na to dowody. I co więcej, twierdzę też, że to bóg natchnął pisarzy ewangelii by w nich nie było Jahwe. I dokładnie tak się stało.

Czy to rozumiesz?

Pozostałych pytań szukaj w wątku
Czy odpowiesz na moje pytania?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:47 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Asturia

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #131 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:46 »
dlaczego nikt nie może lub nie chce odpowiadać na pytanie kto jest Ojcem Jezusa? ja nie jestem zniewolony nauką o Trójcy, ta nauka jak dla mnie to bajka, wymyślona przez ludzi, wiele razy czytałem Biblię i nigdy nie wnioskowałem że może istnieć coś takiego jak trójca, więc odpowiedź dla ant., prawdziwi Bóg ma na imię JHWH, JAHWE, a synem Boga Jahwe jest Jezus, zadowolony?
ale i tak to nic nie zmienia że omylny niewolnik to grupa samozwańczych manipulatorów, którzy swoje interpretacje serwują jako prawdy bezposrednio od Boga
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:50 wysłana przez Asturia »


Offline franki

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #132 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:46 »
M, naprawdę nie możesz pojąć, że skoro ktoś coś cytuje to cytuje to nie zmieniając oryginału ? Nie sądzisz, że komuś mocno zależało na tym aby imie Jehowy usunąć raz na zawsze ? Po co twoim zdaniem wymyślono bajkę o Trójcy ? ;)

Kaiser, to ty nie widziałeś przekładów ST z usuniętym imieniem jehowy ? Naprawdę ? Powiem ci, że twój sposób myślenia jest niesamowity. Bo mnie zawsze zastanawialo, dlaczego usunięto np w BT imię Jehowy i ze ST i z NT. ;)
Jak sprawdzisz wszystkie te 237 fragmentów to znajdziesz takie kwiatki jak dla przykładu ten
Kolosan 3:13 Przekład NW ma Jehowa....niektóre manuskrypty a co za tym idzie inne przekłady mają Chrystus
Antyhryst zrób sobie gruntowne "studium osobiste", to taka moja rada. Bo bronisz czegoś czego nie da się obronić.
:)


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #133 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:48 »
Jak sprawdzisz wszystkie te 237 fragmentów to znajdziesz takie kwiatki jak dla przykładu ten
Kolosan 3:13 Przekład NW ma Jehowa....niektóre manuskrypty a co za tym idzie inne przekłady mają Chrystus
Antyhryst zrób sobie gruntowne "studium osobiste", to taka moja rada. Bo bronisz czegoś czego nie da się obronić.


Wskaż te "kwiatki" , może Mt 22,35-40 ? ;)


Asturia, wreszcie coś sensownego ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #134 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:50 »
Czy odpowiesz na moje pytania?
Przypomnę je z ostatnich 3 stron wątku:

Czy zrozumiałeś już, że pisarze ewangelii nie cytowali wprost Jezusa, tylko pisali to co im duch święty kazał?
Nie rozmawiamy o tym co powiedział Jezus, a o tym co napisali ewangeliści. Czy dostrzegasz różnicę?
Czyżbyś uważał, że Jezus jest większy od Jahwe, i jego słowa, jakkolwiek wypowiedziane, są ważniejsze od natchnienia duchem pisarzy?

Ale to ma się NIJAK do tematu. Czekam wciąż na odpowiedź na pytanie czy dostrzegasz o czym rozmawiamy - nie o tym co mówił Jezus, tylko co napisali pod natchnieniem ewangeliści.
Czy ty to rozumiesz? Jeśli nie, napisz proszę, spróbuję wyjaśnić ci to prościej.

JEZUS NIE PISAŁ EWANGELII. Czy to rozumiesz?

I dodatkowo kolejne:
Czy widzisz, że tu skłamałeś?
Cytuj
M, naprawdę nie możesz pojąć, że skoro ktoś coś cytuje to cytuje to nie zmieniając oryginału ?