Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65800 razy)

Offline wrzesien

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #135 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:54 »
Antychryst - pociągnę temat imienia Bożego w NT.
Na początek pytanie- czemu mamy tylko tetragram JHWH, a nie znamy wymowy tego imienia? Podpowiem: ma to związek z hebrajszczyzną...
Odpowiadając na to pytanie będziesz wiedział czy Jezus wymawiał je "cytując" ST.

Pytanie drugie- uczepiłeś się cytowania ST. A więc przeczytaj w przekładzie interlinearnym wydanym przez Towarzystwo Strażnica Rzymian 10 rozdział. O kim tu jest mowa? Biorąc pod uwagę kontekst i cały czas się go trzymając. Biblia tysiąclecia też dobrze to oddaje jak nie znasz angielskiego.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #136 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:55 »
Kaiser, nawet jeśli masz rację to czyim synem jest Jezus ? Jak rozumiesz słowa Jezusa z np Mt 22,35-40 ? Mamy kochać Jehowę czy jakiegoś "pana" ? Krótko. Nie unikaj.

Wrzesień, jak wiesz dla wielu Jezus jest bogiem. Zastanawiałes się kiedyś jak to imię nalęzy poprawnie wymawiac ? A że w ogóle można je wymawiac to tez dla mnie zagadka bo niby imienia Jehowy nie wolno używac ale imienia boga Jezusa już mozna używać ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 17:58 wysłana przez Antyhryst »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #137 dnia: 24 Styczeń, 2017, 17:58 »
Kaiser, nawet jeśli masz rację to czyim synem jest Jezus ? Jak rozumiesz słowa Jezusa z np Mt 22,35-40 ? Mamy kochać Jehowę czy jakiegoś "pana" ? Krótko. Nie unikaj.

Nie rozmawiam na inny temat niż "imię Jahwe w NT". Nie zmieniaj tematu. Skończymy jeden, zajmiemy się drugim.
Czy odpowiesz na moje pytania?


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #138 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:00 »
kaiser, na jakie twoje pytania ? Nie masz żadnych dowodów na poparcie swojej tezy.

Tymczasem ja, na podstawie zapisów z BIBLII a nie z zapisów twoich mentorów chcę uzyskac odpowiedź o kim Jezus mówi np w Mt 22 ? kaiser, nie lękaj się....;)


Offline wrzesien

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #139 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:02 »
Wrzesień, jak wiesz dla wielu Jezus jest bogiem. Zastanawiałes się kiedyś jak to imię nalęzy poprawnie wymawiac ? A że w ogóle można je wymawiac to tez dla mnie zagadka bo niby imienia Jehowy nie wolno używac ale imienia boga Jezusa już mozna używać ;)

Nie odpowiedziałeś tylko zadałeś kolejne pytanie, nie mające nic wspólnego. Odpowiedz na pytanie.

Imię Jezusa jest zapisane po grecku i znamy jego wymowę. Pytanie jest- czemu nie znamy wymowy JHWH?


Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #140 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:04 »


Gedeonie, ja wierzę tylko w Jehowę, ty wierzysz tylko w swoje bzdury a z Jehową walczysz. Powodzenia ;)

To tylko tak Tobie się wydaję ale prawda jest brutalna, czy tego chcesz czy nie to Twoim "bogiem" jest "złoty nowożytny cielec" JW.org.

Co wiesz o powiązaniach WTS z ONZ...?
Jak wyjaśnisz naukę o "pokoleniu"...?

 Zgodnie z pisemną wykładnia Komitetu Oddziału z 10 września 2014 roku, złożoną w Sądzie Okręgowym w Legnicy Związek wyznaniowy "Świadkowie Jehowy w Polsce" wprowadza "instytucję spowiedzi"  zgodnie z art. 54 w związku z art 80 statutu. (?)
Spowiedź jest konfesjonałów brak.... ;D ;D ;D

Tu są statuty:

http://www.jw-ex.pl/historia/historia-pisana-statutem/


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #141 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:05 »
Nie odpowiedziałeś tylko zadałeś kolejne pytanie, nie mające nic wspólnego. Odpowiedz na pytanie.

Imię Jezusa jest zapisane po grecku i znamy jego wymowę. Pytanie jest- czemu nie znamy wymowy JHWH?

Kto nie zna wymowy ? Ja znam i miliony ludzi na świecie znają.


Gedeonie, a co mają statuty do Jehowy ? A co ma konfesjonał do spowiedzi ? Cos mocno wszystko ci się miesza a zapominasz o fundamentach - Jehowie i jego liście do ludzi czyli o Biblii ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 18:07 wysłana przez Antyhryst »


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #142 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:06 »
Kto nie zna wymowy ? Ja znam i miliony ludzi na świecie znają.

Dlaczego kłamiesz? Nawet Twoja organizacja twierdzi co innego:

Cytat: rs s.118
Która forma imienia Bożego jest poprawna — Jehowa czy Jahwe?

Nikt z ludzi nie może dziś z całą pewnością powiedzieć, jak je pierwotnie wymawiano w języku hebrajskim

Co więcej, przyznają się oni sami, że wybrali formę, która nie odpowiada ściśle temu jak to imię było pierwotnie wymawiane:

Cytat: sgd s.3
Analogicznie Komitet Przekładu Biblii Nowego Świata uznał za rozsądne używanie formy „Jehowa”, nawet jeśli nie odpowiada ona ściśle wymowie tego imienia w starożytnej hebrajszczyźnie
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 18:08 wysłana przez M »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #143 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:08 »
Dlaczego kłamiesz? Nawet Twoja organizacja twierdzi co innego:

Moja organizacja nazywa Jehowę/Jahwe inaczej niż ja ? Pierwsze słyszę.
Zaczyna być zabawnie tu u was ;)

M, no i organizacja ma 100% racji . ważne że Jehowa ma imię zamiast nazywać go tylko bogiem.
A ty wiesz jak wymawiano imie np Abrahama czy Mojżesza ?

M, śmiesznie bo ŚJ przyznają się do tego że do końca nie wiadomo jak to imię się wymawia a ty czynisz im z tego zarzut ? lepiej to imię usunąć w zapomnienie ?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 18:15 wysłana przez Antyhryst »


Offline wrzesien

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #144 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:15 »
Głupi myśli, że pozjadał wszystkie rozumy. Mądry wie, że może nie wiedzieć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Krugera-Dunninga

Jeśli znasz wymowę, to udowodnij mi to... Pokaż. Nikt nie wie jak pierwotnie brzmiało. Tego uczy także Ciało Kierownicze. I również przyznaje się, że przyjęło najpopularniejszą wymowę powstałą w XV wieku - Jehovah powstałej przez połączenie Adonaj z tetragramem. Mimo, że Jahweh jest bardziej prawdopodobnym imieniem, ale nikt - absolutnie nikt nie wie jak się wymawiało. Teraz odpowiedz mi: czemu nikt nie wie jak brzmi wymowa imienia bożego. Ty nie wiesz - myślisz, że wiesz. Opierajmy się na faktach i dowodach, a nie wycieczkach retorycznych.

czemu nikt nie wie jak brzmi wymowa imienia bożego?? Ciało Kierownicze mówi, że nikt nie wie, a Ty wiesz... Zaprzeczasz dowodom. Rozmawiamy teraz tylko i wyłącznie na temat dowodów.

czemu nikt nie wie jak brzmi wymowa imienia bożego????


Edit:
Oooo.. Jesteśmy coraz bliżej...
"A ty wiesz jak wymawiano imie np Abrahama czy Mojżesza ?" - wiadomo. Skąd? I czemu znamy np. imię Abrahama, a JHWH nie?
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 18:17 wysłana przez wrzesien »


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #145 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:18 »
Moja organizacja nazywa Jehowę/Jahwe inaczej niż ja ? Pierwsze słyszę.
Zaczyna być zabawnie tu u was ;)

M, no i organizacja ma 100% racji . ważne że Jehowa ma imię zamiast nazywać go tylko bogiem.
A ty wiesz jak wymawiano imie np Abrahama czy Mojżesza ?

M, śmiesznie bo ŚJ przyznają się do tego że do końca nie wiadomo jak to imię się wymawia a ty czynisz im z tego zarzut ? lepiej to imię usunąć w zapomnienie ?

Przed chwilą zarzekałeś się, że znasz poprawną wymowę tetragramu. Teraz twierdzisz że jednak nie, ale to nic nie szkodzi. Zdecyduj się.


Offline LepiejWykluczony

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #146 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:19 »
Moja organizacja nazywa Jehowę/Jahwe inaczej niż ja ? Pierwsze słyszę ;)
Zaczyna być zabawnie tu u was ;)

No i organizacja ma 100% racji . ważne że Jehowa ma imię zamiast nazywać go tylko bogiem ;)
A ty wiesz jak wymawiano imie np Abrahama czy Mojżesza ? ;)

M, śmiesznie bo ŚJ przyznają się do tego że do końca nie wiadomo jak to imię się wymawia a ty czynisz im z tego zarzut ? lepiej to imię usunąć w zapomnienie ? ;)


witam podłączę się do dyskusji z pytaniem :skoro w ST imię Boże było powszechnie używane. Potem utarł się zwyczaj nie używania go tak iž nie wiadomo jak ono poprawnie brzmi , to dlaczego Jezus i apostołowie nie wykożystali sytuacji by przywrucić poprawną jego formę ?


Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #147 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:20 »

Gedeonie, a co mają statuty do Jehowy ? A co ma konfesjonał do spowiedzi ? Cos mocno wszystko ci się miesza a zapominasz o fundamentach - Jehowie i jego liście do ludzi czyli o Biblii ;)

To sam sobie odpowiedz, gdzie należysz. Idź i powiedz to starszym zboru, że nie uznajesz JW.org
Ty z urzędu wierzysz w "złotego cielca" Jw.org


Offline wrzesien

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #148 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:20 »
Czy Ciebie to na prawdę trzeba postawić do ściany żebyś odpowiedział na pytanie, zamiast zadawać pytania, które zmieniają temat?

Znamy wymowę imienia Mojżesza, Abrahama itd.. za to JHWH nie. Odpowiedz mi czemu?


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #149 dnia: 24 Styczeń, 2017, 18:21 »





Zapytam po raz kolejny, ŚJ przyznają, ze nikt dokładnie nie wie jak wymawia się imię Jehowy. Więc teraz poczytaj sobie dlaczego tak się dzieje i co jest lepsze - usunąć to imię czy nazywać Boga zgodnie z tetragramem Jehowa lub Jahwe ? Słyszałes o czyms takim, że u Boga coś co nie ma nazwy albo imienia po prostu nie istnieje ? A jakie znaczenie dla Jehowy ma jego imie wskazał nawet sam jezus w modlitwie Pańskiej.
Twoje teorie naprawdę są wyświechtane i używane tylko w w Wielkim Babilonie.  I jak mówi Biblia bogów są tysiące i dlatego ja czczę jednego Boga, który ma na imie Jehowa a resztę doczytasz w Biblii a nie w twoich dziwnych źródłach ;)



Gedeonie, zmiarkuj....to ty służysz złotemu cielcowi ;) Ja służę Jehowie a twoje domysły sa naprawdę cieniutkie, zero argumentów w dyskusji tylko trollowanie.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2017, 18:25 wysłana przez Antyhryst »