Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu  (Przeczytany 67211 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #180 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 20:02 »

   Dlaczego nie chodzę na zebrania, świętego kanału podawczego, najzdrowszego duchowego pokarmu?
    :'( :'( :'( :'( :'(
 
I to ich żebranie : No przyjdź, no przyjdź , obiecaj mi , że przyjdziesz, tam jest duch Jehowy.


Offline Szear-Jaszub

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #181 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 21:09 »
A ja miałem ciekawą rozmowę, z osobą której  kiedyś delikatnie, bez szczegółów powiedziałem kilka rzeczy że nie chodzę na zebrania że coś mi się nie podoba, ale bardzo delikatnie tym razem....

I dzisiaj ta osoba mówi do mnie:

OSOBA: Szear, musimy się spotkać. Bo chce żebyś mi pokazał te informacje na podstawie których podjąłeś decyzję żeby nie chodzić na zebrania
ja: Wiesz, ja nie mogę o takich rzeczach rozmawiać bo mnie od razu odstrzelą jak to wyjdzie...
O: Nie musimy przecież się nikomu z tego tłumaczyć...
Ja: Masz racje, każdy powinien sam zebrać informację i podjąć decyzję co jest dla niego najlepsze.
O: No właśnie, ja jestem na razie na etapie gromadzenia wiedzy, ale na zebrania i tak chodzę bo nie chce sie pozbawiać tego pokarmu
......
......
Ja : Wiesz, jeżeli uważasz że to ci sprawia radość i zadowolenie to ja nie będę cię do tego zniechęcał.
O: A nie masz może tej książki tego członka ciała kierowniczego co odszedł, tej o sumieniu?
Ja: Kryzys sumienia, ... tak się składa że mam i chętnie Ci pożyczę :)
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #182 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 21:10 »
I to ich żebranie : No przyjdź, no przyjdź , obiecaj mi , że przyjdziesz, tam jest duch Jehowy.
   HARNASIU
   Dokładnie tak, jakby od wyłącznie tych zebrań zależało moje życie i działanie ducha Jehowy.
   Jak użyłam argumentu, że czytając Słowo Boże poddaję się pod jego wpływ.
   To usłyszałam, że to nie to samo, co być na zebraniach, bo tam się wyjaśnia proroctwa.
   Było wielkie zdziwienie, jak powiedziałam, że ja wiary nie straciłam, a Biblię mogę sama czytać w domu.
    :) :) :) :) :)
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #183 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 23:07 »
   Wiecie co, miałam kilka telefonów od pewnych niespodziewanych osób.
   A nawet jedną "niby" troskliwo-towarzyską wizytkę.
   Nie, nie, broń Boże, nie byli to starsi zboru, oni to narazie się mną nie interesują.
    ;D ;D ;D ;D ;D
   I właściwie zainteresowanie tych osób, ograniczyło się głównie do jednego:
   Dlaczego nie chodzę na zebrania, świętego kanału podawczego, najzdrowszego duchowego pokarmu?
    :'( :'( :'( :'( :'(
   Nie: Jak sobie radzę? Jak się czuję? Czy może czegoś potrzebuję? Jak zdrowie? Jak? ... jak? ... jak?
   Nie, nie.
   Tylko, ze powinnam być na zebraniach, bo zbliża się wielki ucisk.
   A na dowód tego, oczywiście koronny dowód.
   "A słyszałaś, że braci zdelegalizowali w Rosji?"
   I pioruny na prawosławie i ich duchownych.
   Pomyślałam sobie w tym momencie, że napewno szybciej miałam tę informację, niż ty, bracie, siostro.

Ja uwielbiam opowiadać kochanym troskliwym misiom jak mi się w życiu układa, że zdrowie jest i dzieci zdrowe i że (tu uwaga ) UPROŚCIŁEM ŻYCIE I ODNOSZĘ Z TEGO OGROMNE KOŻYŚCI !!!  Najlepsze że nikt nie pyta o szczegóły uproszczenia samemu sobie pewno dopowiadają co mam na myśli  ;D ;D ;D


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #184 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 23:24 »
 
Ja uwielbiam opowiadać kochanym troskliwym misiom jak mi się w życiu układa, że zdrowie jest i dzieci zdrowe i że (tu uwaga ) UPROŚCIŁEM ŻYCIE I ODNOSZĘ Z TEGO OGROMNE KOŻYŚCI !!!  Najlepsze że nikt nie pyta o szczegóły uproszczenia samemu sobie pewno dopowiadają co mam na myśli  ;D ;D ;D
  No widzisz, Motylku.
  Dobrze, że tu jestem na forum.
  I już się mogę czegoś od Ciebie nauczyć.
  Szczególnie tej mowy o uproszczeniu życia i ogromnych korzyściach, świetnie, świetnie.
  :D :D :D :D :D
  A najlepsze to jest to, że Ty mówisz o czym innym, a oni w domyśle myślą zupełnie co innego.
  To jakby oni w lewo, a Ty w prawo.
  Brawo, brawo, dobre , dobre.
  Też tak będę robiła, bardzo mi się ten pomysł podoba.
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline TomBombadil

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #185 dnia: 28 Kwiecień, 2017, 23:31 »
Ja niedawno wyjaśniłam ,że naśladuję "braci króla" i też mam nowy dom w pięknym otoczeniu. Jeszcze nie mam stawu z korkiem,ale mąż już o tym myśli.😊


Offline dziewiatka

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #186 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 02:15 »
Nie chodzę na zebrania od momentu gdy w czasie przygotowań do zebrań na marginesach publikacji zacząłem stawiać znaki zapytania i wykrzykniki o raz wypisywać wątpliwości a potem podczas zebrań znajdowało to odbicie w komentarzach.Najzabawniejsze było to,że byłem chwalony za przemyślane i głębokie komentarze ale wiedziałem ,że lada chwila się to zmieni jak się kapną,że przestałem niewolniczo trzymać się nauk niewolnika.I wyszło mi to na dobre bo od tej chwili inaczej mierzę czas,jest to czas na czytanie książek takich jakie  ja chcę.


Offline Lechita

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #187 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 14:08 »
Estera, pytali tylko o zebrania , bo tak naprawdę nie zależy im na Tobie jako takiej a jedynie na tym byś robiła frekwencję na sali. Gdyby spytali o sprawy typowo życiowe to zmuszałoby to ich być może do realnej pomocy, zaangażowania się. Oczywiście nie generalizuję, bo są i tacy ŚJ, którzy faktycznie się interesują drugimi i fizycznie pomagają. Jednak pytanie o zebrania to zawsze będzie stały , pierwszy element takiego zainteresowania. Prawowiernym ŚJ w głowie się nie mieści jak ktoś może nie chodzić na zebrania, nie dobierać tego "wyśmienitego" pokarmu duchowego - (czytaj)  - kolejnej porcji niebezpiecznej psychomanipulacji.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline HARNAŚ

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #188 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 15:06 »
Estera, pytali tylko o zebrania , bo tak naprawdę nie zależy im na Tobie jako takiej a jedynie na tym byś robiła frekwencję na sali.
Zgadzam się z Tobą w pełni , bo to egoiści. Nie zależy im na jednostce tylko myślą o sobie , żeby im było fajniej na zebraniach, bo wiadomo im nas więcej tym nam lepiej. Myślą wyłącznie o swoim dobrym samopoczuciu , bo zebrania mają ich budować dlatego tak napierają na twoją obecność, bo w większym gronie lepiej się czują, podbudowują swoje ego ,wmawiając sobie i innym , bo skoro nas tak dużo to Jehowa błogosławi , przyciąga do siebie ,  a to , że ty się na zebraniach  męczysz jest dla nich nieważne dlatego to ich żenujące no przyjdź k.... przyjdź.


Offline Estera

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #189 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 16:21 »
  Tak, tak, jeszcze ... "jedna kurka na grzędzie" ... ich wzmacnia i buduje i to na różne sposoby.
   :D :D :D :D :D
  A szczególnie, jak pojawia się ktoś ochrzczony, kogo dawno nie było na zebraniu.
  Pamiętam jeszcze za czasów mojej "gorliwej świetności", jak niektórzy komentowali takie zjawiska.
  "A jednak, trzyma się zboru, ma w sercu Jehowę, nie odeszła/odszedł, pamięta, gdzie prawdziwy pokarm od Boga".
  Sama też podobnie myślałam w wielu takich przypadkach.

  I już dziś jestem pewna, dlaczego tak im zawsze zależało na tym, żeby być na zebraniach.
  Bo jest dokładnie tak, jak piszesz Lechito, człowiek nieobecny pozbawia się kolejnej porcji psychomanipulacji.
  Tych "ichnych" gestów, modulacji i nacisków, bo będąc w domu tego się nie zobaczy i nie usłyszy.
  Dlatego jest taki nacisk, by tych ludzi zainteresowanych tu przyprowadzać, co wcale nie było łatwe i samemu być.
   :'( :'( :'( :'( :'(
  Ale to odkryłam dopiero, jak odkryłam prawdę o WTS.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Overthinker

Odp: AKTUALNE wieści ... OD WYBUDZONYCH ... z zebrań, zgromadzeń i terenu
« Odpowiedź #190 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 19:51 »
Przypomnę tylko co będzie omawiane na jutrzejszym zabraniu. Warto udzielić komentarz do akapitu 12 :)

Cytuj
12. Na jakie pytania teraz odpowiemy?

12 Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło „Kształtowanie się wierzeń”, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku. Jezus nie powiedział, że wierny niewolnik będzie przygotowywał doskonały pokarm duchowy. Skąd zatem możemy wiedzieć, „kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym”? (Mat. 24:45). Co świadczy o tym, że jest nim Ciało Kierownicze? Przeanalizujmy trzy grupy argumentów, które dowodzą, że gronem tym posługuje się Jehowa.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline ZaDemoniona

nie.chodze.na.zebrania.od,5,lat.
na.pamiatce.nie.bylam.3.
SJ.rozbili.mi.zycie,rodzine.i.zabrali.moje.zdrowie.psychiczne.
Jestem.wrakiem.
A.mimo.to.nadal.jest.we.mnie.jakies.wyszkolone.przez.CK.w.podswiadomosci."Jak.oni
szkaluja.na.organizacje!"
To.chore.i.chyba.zostaje.na.zawsze.
Dziekuje.za.uwage.
(jak.widac.nadal.nie.dziala.mi.spacja)
niewazne.jak.dobry.jestes.
wazne,jak.dobry.chcesz.byc.


Offline CzarnySmok

nie.chodze.na.zebrania.od,5,lat.
na.pamiatce.nie.bylam.3.
SJ.rozbili.mi.zycie,rodzine.i.zabrali.moje.zdrowie.psychiczne.
Jestem.wrakiem.
A.mimo.to.nadal.jest.we.mnie.jakies.wyszkolone.przez.CK.w.podswiadomosci."Jak.oni
szkaluja.na.organizacje!"
To.chore.i.chyba.zostaje.na.zawsze.
Dziekuje.za.uwage.
(jak.widac.nadal.nie.dziala.mi.spacja)

Kupie.Ci.tę.klawiaturę.z.działającą.spacją,bo.denerwują.mnie.te.kropki.,a.chcę.Cię.normalnie.'czytać'.Ok?.:)


Offline M

To.chore.i.chyba.zostaje.na.zawsze.

Masz racje, to jest chore, ale mam dobrą wiadomość. Nie Ty jedna tak masz i wiedz, że nie zostaje na zawsze. Z czasem przechodzi :).


Offline Estera

Kupie.Ci.tę.klawiaturę.z.działającą.spacją,bo.denerwują.mnie.te.kropki.,a.chcę.Cię.normalnie.'czytać'.Ok?.:)
  CzarnySmoku
  Chwali się taką usłużoność, inicjatywę i dżentelmeństwo.
  Brawo, brawo, podoba mi się taka postawa w tym świecie wyzutym z uczuć i empatii.
  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.