Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WOSP -Twoje sumienie  (Przeczytany 13742 razy)

Offline awmala

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Styczeń, 2017, 10:41 »
Mam nadzieję, że ludzie, którzy tak bardzo chwalą WOŚP, chwalą też Caritas. I jeżeli wrzucają pieniądze do jednej puszki to i do drugiej. W końcu Caritas też jest fundacją i pomaga.
Nie będę wypowiadać w niczyim imieniu ale ja wspieram również Caritas oraz inne akcje charytatywne. Nawet gdyby Świadkowie Jehowy zbierali do puszki nie przeszła bym obojętnie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Styczeń, 2017, 10:44 »
I o to właśnie mi chodzi. O równowagę.
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Styczeń, 2017, 14:22 »
Jurek może jest biznesmenem, jak również zakładając WOŚP myślał tylko i wyłącznie o korzyściach dla siebie ale zrobił bardzo dużo dla osób potrzebujących. Natomiast, jeżeli jego pobudki faktycznie są nieszczere to jest jego sumienie. A tą fundacją jesteśmy my którzy ją wpieramy i tworzymy. To jest piękne i w tym trwajmy. W każdej firmie, instytucji, fundacji czy stowarzyszeniu są machlojki. To jest nieuniknione. Taki jest teraz świat. Przechodząc obok osoby żebrzącej czy też zbierającej matki/ojca na leczenie chorego dziecka nie jestem w stanie przejść obojętnie jak pewnie większość ludzi. Nie przypisuję im od razu kłamstwa bądź oszustwa a i takie rzeczy mają miejsce. Dając przysłowiowego grosza nie zbiednieję a komuś może uratować życie. Szkoda mi czasu na prześwietlaniu każdej osoby. Każdy z nas ma swoje za uszami a moje sumienie zostaje jest czyste.

Ja się zgadzam z tym wpisem. Co innego ocena samej akcji, a co innego ocena Owsiaka. Przynajmniej wg mnie. A ŚJ jej nie popierają nie ze względu na Owsiaka czy politykę antycharytatywną WTSu, ale ze względu głównie na fakt, że ma w nazwie "świąteczna" :P


Offline Dietrich

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Styczeń, 2017, 14:36 »
Ja się zgadzam z tym wpisem. Co innego ocena samej akcji, a co innego ocena Owsiaka. Przynajmniej wg mnie. A ŚJ jej nie popierają nie ze względu na Owsiaka czy politykę antycharytatywną WTSu, ale ze względu głównie na fakt, że ma w nazwie "świąteczna" :P

Ktoś rzucił hasło WOŚP na jednej ze świadkowskich grup na fb.  Moim zdaniem nie jest aż tak źle. Do samej nazwy przyczepiły się może ze dwie osoby.  Mało też było takich, co kategorycznie się sprzeciwili, że ŚJ nie powinni w tym uczestniczyć.  Raczej pozostawiono to sumieniu poszczególnych osób.  No i oczywiście inaczej postrzegane jest samo wrzucanie do puszki a inaczej udział w zbiórce jako wolontariusz. 
To oczywiście subiektywne opinie kilkudziesięciu osób. Gdyby zapytać oficjeli WTS-u, odpowiedź byłaby zapewne inna.


Offline Fantom

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Styczeń, 2017, 14:37 »
gdyby Owsiak zmienił ze ''świątecznej'' na inną,to dla ŚJ nie byłby już problem:) Z tym,że w nazwie nie ma wzmianki o jakie święto chodzi.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline PoProstuJa

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Styczeń, 2017, 14:44 »
gdyby Owsiak zmienił ze ''świątecznej'' na inną,to dla ŚJ nie byłby już problem:) Z tym,że w nazwie nie ma wzmianki o jakie święto chodzi.

Może na: Wielką Orkiestrę Świadkowej Pomocy?! :D


Offline zenobia

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Styczeń, 2017, 18:36 »
Oni pomagaja duchowo - ha ha.


Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Gorszyciel

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Styczeń, 2017, 21:31 »
Ktoś rzucił hasło WOŚP na jednej ze świadkowskich grup na fb.  Moim zdaniem nie jest aż tak źle. Do samej nazwy przyczepiły się może ze dwie osoby.  Mało też było takich, co kategorycznie się sprzeciwili, że ŚJ nie powinni w tym uczestniczyć.  Raczej pozostawiono to sumieniu poszczególnych osób.  No i oczywiście inaczej postrzegane jest samo wrzucanie do puszki a inaczej udział w zbiórce jako wolontariusz. 
To oczywiście subiektywne opinie kilkudziesięciu osób. Gdyby zapytać oficjeli WTS-u, odpowiedź byłaby zapewne inna.

Mnie się wydaje, że chodzi o szeroko pojęty świąteczny okres bożonarodzeniowy (24 grudnia-6 stycznia), bo pierwsza akcja była zorganizowana przed 6 stycznia. ŚJ uznają jedno święto - Pamiątkę (i to tylko przez nich obchodzoną), a co za tym idzie każde inne święto jest złe i szatańskie. A WOŚP nie jest organizowany przy okazji świadkowskiej Pamiątki.


Offline pies berneński

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Styczeń, 2017, 08:16 »
Sam znam spółki w których prezes wynajmuje meble spółce. Legalnie. I wyciąga z niej pieniądze. Legalnie.

Rzygać mi się chce na,to legalne oszustwo.
Poczytałem,obejrzałem i podpisuje się pod tym postem:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/napisz-my-znajdziemy-odpowiedni-dzial/wosp-wts-(-iii-rzesza)-czy-krew-na-rekach-twoje-sumienie/msg67281/#msg67281
Ignorancja pewnie by była błogosławieństwem,a tak coraz trudniej ufać w szlachetne intencje.
Ale  ponieważ rozpatrujemy zagadnienie w kwestii sumienia,więc niech każdy działa  tak jak postanowił w własnym sercu.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 08:31 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline M

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Styczeń, 2017, 09:34 »
Rzygać mi się chce na,to legalne oszustwo.
Poczytałem,obejrzałem i podpisuje się pod tym postem:

Zauważ że KaiserSoze opisuje możliwy mechanizm działania takiego wyprowadzania pieniędzy. Nigdzie nie jest powiedziane że faktycznie ma to miejsce (a jesli ma to jaka jest tego skala), o ile mi wiadomo nie ma na to żadnych dowodów oprócz zarzutów jednego blogera który pisał je na podstawie swoich przypuszczeń i błędnych interpretacji faktów.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 09:42 wysłana przez M »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Styczeń, 2017, 09:39 »
Powiedzmy sobie uczciwie - jeżeli nie ma (nie sprawdzałem...) to dlatego że WOŚP nie pokazał zapisów z ksiąg handlowych z kont grupy 4. Wystarczyłoby pokazać i rozwiać wszelkie wątpliwości ;)


Offline M

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Styczeń, 2017, 09:46 »
Nie pokazał dziennikarzom bo miał takie prawo (i nie, nie rozwiałby tym żadnych wątpliwości, a jedynie dałby Wielguckiemu kolejne materiały do robienia sensacji bo ten już pokazał że nie potrafi interpretować takich dokumentów), natomiast wielokrotnie podkreślano że księgi te były kontrolowane przez właściwe do tego organy i nie znaleziono tam nieprawidłowości.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Styczeń, 2017, 09:48 »
No bo pisałem już że to legalne. Ewentualnie jedynie wątpliwe moralnie.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Styczeń, 2017, 10:09 »
matko..mialem nie pisac w temacie wospu..
ale napisze. Nie jestem dzieckiem ani osoba starsza wiec oficjalnie nie skorzystam z pomocy tego 25 finalu. Jednak gdy zegnalem bliska mi osobe wszystko do czego byl podpiety bylo oklejone serduszkami..w tej chwili nie zastanawialem sie jakim ,,zlodziejem,, czy ,,super czlowiekiem,, jest pan Owsiak.
A jedynie cieszylem sie ze osobie ktora kocham ma zapewniony komfort i nie cierpi..
Jak nie jestesmy w podobnej sytuacji to doszukujemy sie takich teori spiskowych taka nasza natura..ale zeby tak ten temat rozciagnac..ludzie sa piekniejsze i wazniejsze rzeczy..kochajmy sie i pokoj ludziska ;D