Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WOSP -Twoje sumienie  (Przeczytany 13753 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Styczeń, 2017, 10:42 »

  Z racji miejsca w jakim się znajdujemy, gdzie jest wiele osób wierzących, należy  przytoczyć .....

   
Cytuj
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?


  Aby być zgodną z własnym sumieniem, już wczoraj dałam co dać miałam. A jeszcze więcej daję od kilku lat, gdy maluszka mojej sąsiadki uratował nowoczesny inkubator z serduszkiem, bez niego nie byłoby Michasia i teraz nie przybiegałby do mnie mówiąc...czocia szchowaj mnie, mamie uczeknąłem. :D

Kilka dni temu wróciłam do domu i akurat teściowa przyjmowała księdza po kolędzie. Kilka grzecznościowych zwrotów, co słychać, jak zdrowie i pytam o orkiestrę w tym roku.  Proboszcz odpowiada, jak zawsze będą dzieci stały przy drzwiach. I później dodaje...wie pani nie mógłbym inaczej, gdyby nie sprzęt z akcji już by mnie na tym świecie nie było.
Mało tego..w tym dniu nie zbiera na tacę, wszystkie datki prosi o wrzucenie do puszek.

Tu jest jedno wytłumaczenie tej nagonki, trzeba samemu zahaczyć o drugą stronę, aby zmienić podejście, nooo chyba że ktoś jest niereformowalny. :P


Miłego dnia :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Styczeń, 2017, 11:09 »
Nie będę wypowiadać w niczyim imieniu ale ja wspieram również Caritas oraz inne akcje charytatywne. Nawet gdyby Świadkowie Jehowy zbierali do puszki nie przeszła bym obojętnie.
Uważam bardzo podobnie.
Nasze życie jest tak kruche i krótkie że nic nie powinno wpływać na blokowanie naturalnych pozytywnych ludzkich reakcji .
WTS czy inne struktury niestety próbują to robić z różnym skutkiem.
Bezinteresowna pomoc to coś wpisanego w nasz kod genetyczny - dotyczy to wierzących, ateistów, gnostyków itd.......... , WSZYSTKICH .
Jest to  też dowodem dla ludzi w systemach manipulacyjnych jakim jest np. Strażnica ale też inne tzw. sformalizowane religie że te podziały są sztuczne .
Myślmy i nie pozwólmy się dzielić !!!

Najpierw każdy z nas jest po prostu człowiekiem i jako taki czujemy się lepiej pomagając innym bezinteresownie.
Nic nie powinno tego blokować - w przypadku Świadków Jehowy także .
Oczywistym jest że w przypadku dużych zorganizowanych akcji prawie zawsze znajdą się powody aby wykazać błędy - ale gdzie ich nie ma.
Czy to Caritas, Polska Akcja Humanitarna ,WOŚP, i wiele innych - ale to moim zdaniem nie powinno wpływać na blokowanie czy szukanie tylko złej strony .
Przecież także WTS - ma  złe i dobre strony co tu na forum dostrzegamy w pełnym zakresie .
Inną kwestią jest jak reagują na całą prawdę o "prawdzie" gorliwi Świadkowie. Na siłę nikogo nie obudzisz .
Podobnie z tymi akcjami - na pewno mają coś za uszami i proszę aby nie potępiać w czambuł osób które to podkreślają że tak jest. Jednak apeluję aby robić to ew. w formie luźnego informowania, a nie agitacji ideologiczno- kulturowej.
Obrona bezkrytyczna też jest nadużyciem.
Tzw. okresowe audyty (niezależne zewnętrzne czy wewnętrzne ) mające wskazać ew. nieprawidłowości które są przeprowadzane w różnych strukturach czasem są parodią więc bądźmy ostrożni. Z wieloletniej autopsji wiem co piszę.

W podsumowaniu powiem tak: Akcje charytatywne na masową skalę pokazują jedno na 100 % .
LUDZIE JAKO SPOŁECZEŃSTWA SĄ CUDOWNI I ZDOLNI DO WSPANIAŁYCH CZYNÓW.
JEDNOSTKI PODOBNIE .

Skoro WOŚP - zaspokaja te potrzeby pozytywnych emocji tak dużej grupy ludzi, nikt nie powinien z tym walczyć jak ze złem bo inaczej może okazać się powodem do symbolicznego potknięcia dla szczerych ludzi .
Oczywiście o ew. ciemnej stronie danej organizacji pomocowej lub charytatywnej sami w swoim czasie znajdą informacje  jeśli będą chcieli .
Każdy ma swój rozum - nie zmieniajmy tego na siłę metodami walki ideologicznej .
Można mieć swoje zdanie i dotyczy to także 2 stron oceniających  WOŚP.

Po prostu pomagajmy innym jak tylko możemy - to jeden z głównych powodów naszego istnienia .


The Voice of Poland - Natalia Sikora i Stanisław Soyka - "Tolerancja"
https://www.youtube.com/watch?v=Yk4v8qu6XoE


« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 11:14 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline M

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Styczeń, 2017, 12:18 »
Ja jeszcze tylko od siebie dorzucę jedną rzecz, która nie została uwypuklona wyżej. WOŚP działa cały rok, ale zdecydowaną większość środków zbiera się do puszek podczas finału. Okazuje się, że WOŚP publikuje osobne rozliczenia jak konkretnie te pieniądze są rozdysponowywane. I tak w 2014 roku wyglądało to następująco (kliknij, by powiększyć):



Z tego rozliczenia wynika, że z 53 milionów zebranych podczas finału (głównie z puszek, ale również z aukcji charytatywnych i darowizn rzeczowych) na faktyczną pomoc wykorzystano 50 milionów, czyli 94,4%. Innymi słowy z każdej złotówki wrzuconej do puszki ponad 94 grosze faktycznie poszły na potrzebujących, podczas gdy 6 groszy poszło na organizację finału i wszelakie koszty operacyjne. Wydaje mi się, że to całkiem niezły wynik, dużo lepszy niż wynik z analizy całorocznego bilansu finansowego WOŚP.

PS. Z powyższego obrazka wynika, że przez cały 2014 rok wydano więcej niż zebrano podczas finału, co jest najzupełniej normalne, bo jak pisaliśmy wcześniej oprócz kasy z puszek WOŚP ma inne dochody przez cały rok.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 12:20 wysłana przez M »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Styczeń, 2017, 13:14 »
Mam pytanie do przeciwników WOSP

Czy jeśli w twojej mocy byłoby nacisnąć guzik i wyłączyć raz na zawsze WOSP to byś to zrobił?

TAK?
NIE?

p.s. nie chodzi o powtarzanie tego co już wyczytałem w tym wątku i co dotarło do mojej głowy. Na pytanie proszę o odpowiedź tak lub nie.


Offline PoProstuJa

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Styczeń, 2017, 14:59 »
Nemo: Usunąłem cytat z postu który w uwagi na obraźliwe treści znalazł się na cmentarzu.

Jasne, każdy by przerobił i ulepszył, a jak przyjdzie co do czego, to nie ma chętnych żeby się angażować w taką pracę.

Byłam wolontariuszem w różnych instytucjach (głównie praca z dziećmi) i wiem jak to wygląda. Nie dość że się pracuje za darmochę, to jeszcze się dokłada do interesu (za bilety autobusowe nikt mi nie płacił, więc żebym nie była na minusie, to albo szłam 3 km w jedną stronę na piechotę albo jechałam na rowerze). Jednocześnie widziałam, że inni - zatrudnieni tam - za tę samą pracę co ja dostawali kasę. Ja również chciałabym być tam zatrudniona, ale mi powiedzieli, że są dwie możliwości zatrudnienia mnie:
1) gdy obecny pracownik pójdzie na emeryturę
2) gdy obecny pracownik umrze.

Tak więc po 4 latach doszłam do takiego punktu w którym stwierdziłam, że jestem po prostu wykorzystywana.
Co innego zbiórka kasy do puszek w ciągu jednego dnia, a co innego zajmowanie się czymś przez miesiąc, rok albo 25 lat. Jak są tu chętni, to niech pracują 25 lat za darmochę - proszę bardzo.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 16:33 wysłana przez Nemo »


Offline M

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Styczeń, 2017, 15:40 »
TAK! Następnie bym przerobił tak WOŚP

Pytanie nie było o przerobienie, tylko o całkowite wyłączenie. A więc - w którym świecie wolałbyś życie - w takim w którym organizacja WOŚP nie istnieje czy w takim, w którym istnieje - ze wszystkimi jej niedoskonałościami.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 15:41 wysłana przez M »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Styczeń, 2017, 22:18 »
Aby od zera zacząć tak jak Owsiak z nową nazwą i nowymi ludźmi to nawet jakby 110% przekazywali zebranych środków to nie ma szans na kwoty jakie WOSP przekazuje na pomoc.

Markę buduje się 10 lat, jeśli skutecznie i z polotem to po tym czasie bazuje się na marce. Po ćwierćwieczu istnienia marki notującej wzrost rok do roku obalenie jej byłoby czystym szaleństwem.



Gorszyciel

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Styczeń, 2017, 22:40 »
Mam pytanie do przeciwników WOSP

Czy jeśli w twojej mocy byłoby nacisnąć guzik i wyłączyć raz na zawsze WOSP to byś to zrobił?

TAK?
NIE?

p.s. nie chodzi o powtarzanie tego co już wyczytałem w tym wątku i co dotarło do mojej głowy. Na pytanie proszę o odpowiedź tak lub nie.

Ja bym zostawił WOŚP a wyłączył Owsiaka :D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Styczeń, 2017, 22:45 »
Ja bym zostawił WOŚP a wyłączył Owsiaka :D
GORSZYCIELU nie zastosowałeś się do WYTYCZNYCH miało być TAK lub NIE  8-)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Styczeń, 2017, 22:58 »
GORSZYCIELU nie zastosowałeś się do WYTYCZNYCH miało być TAK lub NIE  8-)

Jak na Strażnicy :D Nie - tam byłoby "dlaczego WOŚP jest super?" A tak na poważnie to w wielu krajach, np. na Węgrzech czy w Czechach nie ma WOŚP, a specjalistyczny sprzęt medyczny jest lepszy niż w Polsce (wielu Polaków do Czech się jeździ badać, np. raka płaskonabłonkowego pęcherza nie zdiagnozuje się w Polsce w stadium wyleczalnym, a w Czechach już tak). Może więc powiem tak:
- odpowiedź ryzykowna: wyłączam WOŚP i dzięki temu (?) Ministerstwo Zdrowia myśli: musimy coś zakupić, bo tylko na nas to spoczywa (tak jest w Czechach i na Węgrzech)
- odpowiedź racjonalna: nie liczę na Ministerstwo i zostawiam jak jest i WOŚP nie wyłączam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Styczeń, 2017, 23:33 »
Jak na Strażnicy :D Nie - tam byłoby "dlaczego WOŚP jest super?" A tak na poważnie to w wielu krajach, np. na Węgrzech czy w Czechach nie ma WOŚP, a specjalistyczny sprzęt medyczny jest lepszy niż w Polsce (wielu Polaków do Czech się jeździ badać, np. raka płaskonabłonkowego pęcherza nie zdiagnozuje się w Polsce w stadium wyleczalnym, a w Czechach już tak). Może więc powiem tak:
- odpowiedź ryzykowna: wyłączam WOŚP i dzięki temu (?) Ministerstwo Zdrowia myśli: musimy coś zakupić, bo tylko na nas to spoczywa (tak jest w Czechach i na Węgrzech)
- odpowiedź racjonalna: nie liczę na Ministerstwo i zostawiam jak jest i WOŚP nie wyłączam.

Bo w krajach przytoczonych przez Ciebie, nie pcha się takich pieniędzy w "sprawy duchowe narodu"  ;) To jest na sprzęt leczniczy. Po prostu tam dbają o zdrowie fizyczne, a nie "duchowe"
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline niewierzacy

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Styczeń, 2017, 23:39 »
 

(...)
Nie można tego jednoznacznie obliczyć
(...)
najbliższe prawdzie będzie
(...)
mamy więc pierwszą manipulację.



M gdzie jest mój tytuł tematu tego wątku?
Ty w ogóle nie odniosleś  do tematu, który został bez powodu zmieniony
Powiedziales ze burzę spokój swoim wpisem mój post został wyrzcuony
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/cmentarz/t3946/

Zadałem Ci pytania na PRIV czy temat zostanie zmieniony. Odpowiedzialeś, że nie!
Zmieniłem nawet temat na bardziej łagodny (niż ten na PRIV Sprawdz):

--- "WOSP – WTS (III RZESZA ) KREW NA RĘKACH? TWOJE SUMIENIE"---

Nastepnie gedeon zmienił na temat, który jest teraz.

Dlaczego temat zmieniono pomimo ze obiecałeś co innego?
Wątek jest rozjechany i to co najistotniejsze teraz będzie rozwodnione
i za chwile bede ponownie banowany.

Np.:  tak jak wykazałem powiązania w wątku o WOODSTOCKU i to, że Woodstock ma zwiążek z WOSP. Mój post został usunięty.   Dlaczego?

Wracając do tematu pierwotnego

Z jednej strony trąbimy że WTS jest winy krwi, bo inwestował w III rzesze, a z drugie strony zamiatamy około 10 ofiar śmiertelnych na WOODSTOCK,  handel narkotykami, pijaństwo oraz wiele tragedii i nałogów, których przypadki poznałem.
Potwierdziłeś, że kasa idzie z fundacji!

M to jest moralne wg Ciebie?

Wszyscy głoszą ze ta „zupa” z WTSu i III Rzeszy śmierdzi, a za chwile odpowiednik tego w innej skali jest perfumą dla niektórych?

Obiecałeś mi, że NEMO nie będzie zaglądał nawet do tego wątku. Poinformowałem o tym Piotra Andryszczaka.
Czy mam Ci zamieścić screen naszej rozmowy?


A teraz co do manipulacji, która przedstawiłem, nie wiem czy to ma sens odpisywać jak to co napisze ląduje w koszu.



Użyłeś sformułowań

 

(...)
Nie można tego jednoznacznie obliczyć
(...)
najbliższe prawdzie będzie
(...)
mamy więc pierwszą manipulację.

"Nie można tego jednoznacznie obliczyć,"
"najbliższe prawdzie"

pod dwóch takich sformułowaniach Ty stwierdzasz pewnik:

"mamy więc pierwszą manipulację."

M czy to ja tutaj manipuluje?
Odniosę się do liczb, ale praktyki, które są stosowane stawiają znak zapytania czy się wysilać i daja mi podwójną prace na screeny jako dowody do prezentacji.

Bohater narodowy zostawił 14 mln na koncie fundacji i nie wykorzystał wszystkiego do cna???

Co to jego pieniadze czy spoleczne jak to wykreował?

A teraz sedno całej tej dezinformacji jeśli chodzi o WOSP -  Woodstock

Joint to 50 zł raz
Kokaina 1 gram to 200 zł
3 dni razy kilkaset tysięcy ludzi (i to nie jest 300 tys. ludzi - manipulacja)


A teraz informacja pomocnicza - Afganistan po zaprowadzeniu demokracji stał się światowym liderem heroiny i produkcji jej 90%. Wiadomym jest, że rękę na tym trzyma CIA. Wiesz jaka jest konkluzja?
Użyje Twoich słów:

"Nie można tego jednoznacznie obliczyć,"


PS
Nemo skomentował, to co bezzasadnie wrzucił do cmentarza pisząc o szczytności celu.

Więc jemu i wszystkim którzy tak się zachwycali wątkiem WTS a III Rzesza, a teraz  wspierają WOŚP radzę włożyć do portfela oświadczenie:

Popieram dezinformacje, narkomanów, aborcję, esbcję. Nie zamierzam korzystać z publicznej służby zdrowia. Owsiak mnie będzie leczył.



PS 2
Mateusza 6:3: "Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa."
W skrócie - niech nie wie lewica co czyni prawica ,czyli instrukcja jak wrzucać.
A dla tych, którym zimno i nie chce się wychodzić, to se mogą kliknąć. Polecam!
Od A do Z wiesz, o co kaman!!!
https://www.siepomaga.pl/igorhawryluk
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 23:57 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Styczeń, 2017, 00:15 »
Bo w krajach przytoczonych przez Ciebie, nie pcha się takich pieniędzy w "sprawy duchowe narodu"  ;) To jest na sprzęt leczniczy. Po prostu tam dbają o zdrowie fizyczne, a nie "duchowe"

A u nas się pcha w to jakieś wielkie pieniądze? Wg mnie nie aż tak wielkie. Na Węgrzech podobną ma siłę religijność jak w Polsce (ale zarówno katolicka jak i protestancka, a nie tylko katolicka jak u nas; przez co tak de facto więcej jest tam ludzi aktywnie uczestniczących w życiu religijnym, bo jak wiadomo powszechnie jest to domeną wyznań protestanckich) jak w naszym kraju - zwłaszcza odkąd rządzi Orban. Ale to wątek totalnie poboczny, więc nie chcę się rozpisywać ;)


Offline M

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Styczeń, 2017, 00:16 »
Cytat: niewierzacy
Nastepnie gedeon zmienił na temat, który jest teraz.
Dlaczego temat zmieniono pomimo ze obiecałeś co innego?

Zacytuję co Ci obiecałem:

Cytuj
Jeśli będzie zgodny z regulaminem (tj. nie będzie zawierał żadnych personalnych wycieczek do innych użytkowników ani podjudzał do wywołania kłótni) to nie zostanie skasowany.

Zgodnie z obietnicą wątek nie został skasowany. Gedeon, jako właściciel forum zadecydował o zmianie tytułu, ponieważ ten był bezpodstawnie szkalujący (przyrównanie WOŚP, w tym wszystkich którzy w jakiś sposób w akcji uczestniczą, do III rzeczy jest nie tylko nie na miejscu, jest po prostu niesmaczne i chamskie).

Cytat: niewierzacy
Potwierdziłeś, że kasa idzie z fundacji

Potwierdziłem, że kasa na Woodstock nie idzie z puszek, co jest najważniejsze dla osób które wczoraj do nich swoje pieniądze wrzucały. Mogą mieć pełną świadomość że ani grosz z ich pieniędzy nie idzie na przystanek Woodstock. Owszem, kasa idzie z fundacji - do której kasę na tenże Woodstock wpłacają prywatni sponsorzy z pełną świadomością jak wygląda ta impreza.

Poza tą jedną rzeczą wybacz, ale reszta Twojego postu to nie ma żadnej wartości merytorycznej. Nie odniosłeś się w żaden sposób do manipulacji które wykazałem w Twoich argumentach, a jedynie wciąż te same powtarzasz. Swoje zdanie wyraziłem, jeśli ktoś jeszcze będzie miał chęć z Tobą na ten temat dyskutować to jego sprawa.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2017, 00:20 wysłana przez M »


Offline niewierzacy

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Styczeń, 2017, 00:22 »
Zacytuję co Ci obiecałem:

Zgodnie z obietnicą wątek nie został skasowany. Gedeon, jako właściciel forum zadecydował o zmianie tytułu, ponieważ ten był bezpodstawnie szkalujący (przyrównanie WOŚP, w tym wszystkich którzy w jakiś sposób w akcji uczestniczą, do III rzeczy jest nie tylko nie na miejscu, jest po prostu niesmaczne i chamskie).

Potwierdziłem, że kasa na Woodstock nie idzie z puszek, co jest najważniejsze dla osób które wczoraj do nich swoje pieniądze wrzucały. Mogą mieć pełną świadomość że ani grosz z ich pieniędzy nie idzie na przystanek Woodstock. Owszem, kasa idzie z fundacji - do której kasę na tenże Woodstock wpłacają prywatni sponsorzy z pełną świadomością jak wygląda ta impreza.

Poza tą jedną rzeczą wybacz, ale reszta Twojego postu to nie ma żadnej wartości merytorycznej. Nie odniosłeś się w żaden sposób do manipulacji które wykazałem w Twoich argumentach, a jedynie wciąż te same powtarzasz. Swoje zdanie wyraziłem, jeśli ktoś jeszcze będzie miał chęć z Tobą na ten temat dyskutować to jego sprawa.


O jakich Ty puszkach piszesz?

Temat dotyczy zasilania Woodstocku z WOSP i moralności z tym związanej.

===============

M mam przesłac screena Twoich słów?
"Nemo do tego wątku nawet nie zajrzy, poprosiłem go o to."


Nie przeszkadza to jednak zeby usuwał posty, prawda?
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/cmentarz/t3964/


https://drive.google.com/file/d/0B6Tp_xBKw-0keFI2cEl3X05IZGs/view?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2017, 00:41 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.