Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WOSP -Twoje sumienie  (Przeczytany 13739 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Styczeń, 2017, 20:50 »
Poniżej bardzo znane 2 postacie z życia publicznego.
1*Max Kolonko o WOŚP - jako "obrońca"
2*Paweł Kukiz który brał udział w koncertach WOŚP - zauważa paradoksy WOŚP w świetle warunków w naszym kraju .


AD.-1*Max Kolonko o WOŚP - jako "obrońca"
słusznie podkreśla w jakim przedszkolu są krajowe regulacje systemowe w temacie organizacji charytatywnych.
To jest m.in. osią sporu - brak jasnych centralnych i weryfikowalnych metod sprawdzonych w praktyce.
We fragmencie od około 3 minuty okazuje się że WOŚP - wypada nawet w porównaniu do wyników w USA bardzo dobrze .
Jest tam m.in. o tym że szefowie tamtejszych akcji mają milionowe wynagrodzenia!!!
W  fragmencie 3,27 -
wypłaty dla szefów organizacji charyt. -(w USA 3929 organizacji charytatywnych )
Tam pomimo regulacji i systemów weryfikacji istnieją np. takie efekty -tj. wysokości wynagrodzeń dla szefów organizacji.
*11 organizacji----ponad 1 milion dolarów !
*78 organizacji----0,5 do 1 miliona dolarów !

Jest coś na wzór rankingu organizacji tego typu i dzięki temu wiesz co jak wygląda i dajesz pieniądze bardziej odpowiedzialnie .
https://www.charitynavigator.org/

Dopóki nie ma czegoś podobnego w Polsce emocje w tym temacie są po części uzasadnione.

Uważam że właśnie ze względu na braki systemowe uszanować inne spojrzenia na WOŚP.
Z drugiej strony emocje i jednoznacznie negatywne oceny należy uznać za przesadzone.


2*Paweł Kukiz który brał udział w koncertach dla WOŚP - zauważa paradoksy WOŚP w świetle warunków życia w naszym kraju co rodzi pytania o to w jakim kraju żyjemy i nadal bezkrytycznie  przecedzamy komara a połykamy wielbłąda.
Rozumiem że oponenci WOŚP zauważają te mechanizmy i emocje jakie temu towarzyszą

Pouczające


Dołóż się babciu, dołóż na karetkę,
oddaj pierścionek i złotą bransoletkę.
Oddaj babciu wszystko, wszystko co masz
na złote serduszka, które kupi bank


Prawnuczek już chodzi z puszką po mieście,
nie śpij babciu – dorzuć na karetkę.
Renty masz czterysta, to starczy ci na chleb
chcesz trafić do nieba, no to dorzuć się!

To pospolite ruszenie,
solidaryzm społeczny.
Rząd kupuje Lancie,
a babcia – karetki


Ruszyła machina – wszyscy w telewizji;
banki i konsorcja, dyrektorzy dziwni.
Nastał DZIEŃ DOBROCI !!!- góra polityków,
najsławniejsi aktorzy, elita muzyków.
Już na Woronicza są chłopcy z UOP-u,
sam premier wygłosi orędzie do Narodu.
Cudowna atmosfera ! – jak zebrania AMWAY-a.
Ciekawe, która wioska najwięcej nazbiera?

 

To pospolite ruszenie,
solidaryzm społeczny.
Rząd kupuje Lancie,
a babcia – karetki


Dorzuć się babciu, Dorzuć na karetkę,
sprzedaj telewizor, tapczan i kozetkę,
pchnij gdzieś kołdrę, co przysłała unia
i tak niedługo czeka cię trumna …
To pospolite ruszenie,
solidaryzm społeczny.
Rząd kupuje Lancie,
a babcia – karetki.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2017, 20:59 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline niewierzacy

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Styczeń, 2017, 23:08 »

Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję że Niewierzący otrzymał odpowiednie wsparcie.  ;D Pozdrawiam wszystkich  :)


Finał się już skonczył NEMO.
A poprawiać o szczególy w paintcie zeby tuszowac fakty nie mam w zwyczaju.
Mógłbym się wybielić i poprawic o ten szczegół i Tusia NIEbyłby zły!!!


Sam zapytaj Tusi czy konieczna była moja prośba o wsparcie i jakie są jego odczucia,
o współpracy tutaj - tak będzie najlepiej dla atmosfery.


W końcu ciężko pracujesz żeby było dobrze, a może się mylę Ty wiesz najlepiej.
Więcej komentarzy, które dostałem od osób wklejać nie będę, bo nie mam zgody robić tego na forum.

Wytrzymaj ze mną w tym miejscy jeszcze kilka dni.
Miłego wieczoru
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2017, 23:11 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline niewierzacy

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #77 dnia: 17 Styczeń, 2017, 01:18 »
Myślę ze po tej naszej „długiej” rozgaworze na PRIV nasze topory zakopane i wybaczysz mi moją odpowiedź,
którą od razu miałem Cię uraczyć, ale ugryzłem się w klawiaturę
i zaśmiejesz się tak jak ja z siebie w Twoich komentarzach :D










Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję że Niewierzący otrzymał odpowiednie wsparcie.  ;D Pozdrawiam wszystkich  :)



Finał się już skonczył NEMO.
A poprawiać o szczególy w paintcie zeby tuszowac fakty nie mam w zwyczaju.
Mógłbym się wybielić i poprawic o ten szczegół i Tusia NIEbyłby zły!!!




Ja nie ukrywam rozmów przed Tobą jak Owsiak faktury przed sądem....

(...)

 :P

« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2017, 01:27 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline Fantom

Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #78 dnia: 17 Styczeń, 2017, 08:44 »
 wybaczcie,ale rzygać mi się chce od tego natręctwa.To jakaś niekończąca się opowieść o WOŚP?
 Jak był dział poświęcony KK,to został zamknięty,bo rzekomo zdominował forum.Czy ktoś w końcu odważy się zrobić to samo z tym wątkiem?Chyba wystarczająco dużo zostało przekazane w obronie i przeciw WOŚP.Każdy już zdążył wyrobić sobie zdanie,a jeżeli nie,to już wie gdzie i na jaki temat szukać materiałów.
 Każdy może napisać do niewierzącego o więcej szczegółów na priv,albo niech poda tu swój mail,aby dzielić się newsami o WOŚP z osobami zainteresowanymi.
Przecież jak nam ktoś tu wpadnie i zacznie pisać o Ojcu Dyrektorze,to będzie następna niekończąca się historia.
 Dajcie żyć...
 Siema
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: WOSP -Twoje sumienie
« Odpowiedź #79 dnia: 17 Styczeń, 2017, 09:26 »
Zamknąć to chłopaki bo sią zagalopowaliście nie trochę tylko bardzo mocno.

Żeby wiadomości prywatne pokazywać i się przepychać bez końca. Przykro na to patrzeć.

Ja rozumiem że ktoś chce być przeciwnikiem WOSP.  Jest wolność słowa.    Ale ta przepychanka jest na poziomie aktualnej sytuacji politycznej jaką obserwowaliśmy w Sejmie.

Zrozumiałbym tą przepychankę gdyby od niej zależało cokolwiek w kwestii WOSP, gdyby ktoś chciał przemówić do jakiegoś GREMIUM mającego wpływ na WOSP.       

Znamy się na WTS i WTS możemy rozwalić w pył a co najmniej porządnie pod kulawić obnażając ją całkowicie.