Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy  (Przeczytany 11663 razy)

Offline rychtar

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« dnia: 06 Styczeń, 2017, 11:04 »
Witajcie

Do założenia tego wątku natchnęło mnie to, że już za kilka dni, dokładnie 15 stycznia 2017 odbędzie jubileuszowy bo 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ja odkąd pamiętam to starałem się coś wrzucić do skarbonki wolontariuszy. Ja zawsze pozytywnie myślałem o tej fundacji ale jeszcze bardziej się przekonałem do tej fundacji gdy moje dziecko urodziło się w szpitalu i nie było tam aparatury bez logo WOŚP.

Oczywiście ortodoksyjni świadkowie zawsze mieli wątpliwości, czy aby na pewno można wspierać tą fundację? Przecież gdyby nie WOŚP to nasza służba zdrowia byłaby na poziomie znacznie gorszym niż obecnie.
Nie chcę wnikać w uczciwość czy też rzekomą nieuczciwość pana Owsiaka i jego fundacji, to jak Wy zapatrujecie się na to, bądź co bądź szlachetne dzieło pomocy dzieciom? Przecież ani Kościół Katolicki ani inna organizacja religijna w tym kraju nie była w stanie zorganizować takiej akcji pomocy chorym dzieciom aż na taką skalę. A przedstawianie tego przez wielu księży jako "dzieło szatana" jest naprawdę chamstwem.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń, 2017, 11:21 »
Fanatyczni przedstawiciele religijni w naszym kraju, zazdroszczą chyba Owsiakowi charyzmy którą wykorzystuje w szczytnym celu. Samozwańczo próbują sobie zawłaszczyć na wyłączność prawo do czynienia dobra. Może dlatego torpedują to dzieło.
Na tym forum jest jedna osoba której dziecko od WOŚP-u otrzymało drogi sprzęt umożliwiający prowadzenie normalnego życia. Natomiast drugie z rodziców tego dziecka, fanatyczny śJ i tak twierdzi że WOŚP to zło. I jak to wytłumaczyć? Mając naoczny przykład we własnym domu, pomocy tej fundacji, twierdzić że jest ona zła? Bez komentarza.
Dodatkowo, ciekawe czy osoby będące przeciwne WOŚP-owi mają na tyle cywilnej odwagi, żeby odmawiać leczenia w szpitalach przy pomocy sprzętu zakupionego przez fundację Owsiaka?
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 11:27 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń, 2017, 11:53 »

   Ja jestem, byłam za i to bardzo. Wieszają na Osiaku psy ci, co sami nic nie zrobili. Zarzucają , że ma z tego jakieś korzyści.
Ja nie kumam, że taki.... nie pomyśli logicznie, że z czegoś musi żyć i utrzymać rodzinę. A przecież powietrzem nie żyją, na drzewie nie mieszkają i sosnowymi gałązkami swoich wdzięków nie okrywają.

I ten kto chce wchodzić  w polemikę, jaki Owsiak jest cwaniak, niech pierw pokarze ile sam zrobił dobrego. Ja nie mówię  tyle samo, połowę, ale choć 1/10.

W ogóle to większość religii są mu przeciwne, nie będę pisać o KK, bo to nie jest forum o nim. Jednak nie mogę nie  wspomnieć tego, że ponad 20 lat działali w dwójce, a teraz przygarnął orkiestrę TVN. Dlaczego? Niech się każdy domyśli....

Świadkowie wiadomo są na nie i to niektórzy bardzo. W czasie akcji, jak odwiedzam rodziców z premedytacją oklejona jestem serduszkami.
Kiedyś matka nie wytrzymała i zaczęła mi wypominać moją naiwność, głupotę itd. Dałam się jej wygadać, a później zapytałam...skąd ona wie, że się rozbijają samochodami wypasionymi, mieszkają w luksusach itd itp. Odpowiedziała, że mieli wykład ogólnie o naciągaczach i wzmiankę że u nas też ich nie brakuje ( swoją drogą ciekawa jestem, czy mówiąc o naciągaczach, mieli także i siebie na myśli) i aby nie dać się nabrać.
Jak już się wygadała mówię....masz w portfelu żadnej krwi? Mam, odparła dumie. A więc jak jesteście tacy przeciwni takim akcjom, powinniście nosić dopiętą do krwi karteczkę...żadnego Owsiaka.
Jeśli korzystacie w szpitalach ze sprzętu z serduszkiem jesteście hipokrytami jakich świat nie widział. A ja dawałam, daję i dawać będę, pogładziłam swoje serduszka na kurtce.
Zrobiła się na twarzy purpurowa, ale już nic mi nie odpowiedziała.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline awmala

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń, 2017, 13:09 »
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zrobiła przez 25 lat swojego istnienia bardzo dużo dobrego, nie ma chyba szpitala w którym  nie zostałby zakupiony sprzęt medyczny przez tą instytucję charytatywną.
Na tym forum jest jedna osoba której dziecko od WOŚP-u otrzymało drogi sprzęt umożliwiający prowadzenie normalnego życia. Natomiast drugie z rodziców tego dziecka, fanatyczny śJ i tak twierdzi że WOŚP to zło. I jak to wytłumaczyć? Mając naoczny przykład we własnym domu, pomocy tej fundacji, twierdzić że jest ona zła? Bez komentarza.
Odkąd pamiętam wraz z mężem zawsze wspieraliśmy WOŚP jednak było to takie nienamacalne. Lecz przyszedł taki moment w naszym życiu iż stało się takie bliskie. Napisałam list do Owsiaka z prośbą o sfinansowania urządzenia dla syna. Przyszła natychmiastowa odpowiedź pozytywna, iż po najbliższej orkiestrze otrzymamy sprzęt. Nikt mnie nie pytał w jakiego Boga wierzę i do jakiej religii należymy. W momencie gdy mąż został ŚJ WOŚP stała się złem wcielonym, oszustami i złodziejami. Kiedyś w rozmowie z nim powiedziałam mu, że chyba musimy spłacić ten dług wdzięczności wobec Owsiaka bo jego sumienie w chwili obecnej nie pozwala mu jej już wspierać. Biedny zamilkł i nie pociągnął tematu. Na odchodne powiedziałam, że mam nadzieję, iż jak przyjedzie karetka zakupiona przez WOŚP to do niej nie wsiądzie. Mina jego była bezcenna. Wspierajmy WOŚP oczywiście kto na ile może. Nigdy nie wiadomo co wydarzy jutro...



Offline rychtar

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Styczeń, 2017, 13:25 »
Nas synek się urodził jako wcześniak i tylko dzięki fundacji pana Owsiaka mógł bezpiecznie być przygotowany na wyjście ze szpitala w specjalistycznych urządzeniach z logo WOŚP. Po powrocie ze szpitala żona napisała maila z podziękowaniami do pana Owsiaka. Jakże miło się nam zrobiło gdy ten gość pokazał swoją klasę i odpisał na tego maila. Uważam, że wszyscy krytykujący WOŚP nie powinni korzystać z jej dobrodziejstw.

Ale najłatwiej krytykować dzieło pana Owsiaka tak jak to robią Kościół Katolicki, Świadkowie Jehowy i PiS.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline awmala

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń, 2017, 13:44 »
Uważam, że wszyscy krytykujący WOŚP nie powinni korzystać z jej dobrodziejstw.
Jestem tego samego zdania. Sprzęt, który dostał syn 10 lat temu kosztował ok 12 tys. Z tego co dobrze pamiętam, w szpitalu, gdy odbieraliśmy było ok 100 szt dla innych dzieci z tym schorzeniem. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń, 2017, 13:49 »
Moja żona z racji swojej choroby jest częstym gościem w szpitalu. Gdzie się nie obejrzeć, stoją sprzęty z serduszkiem. Nie wiem jak inni, ale ja widząc to, czuje radość, że i mój skromny wkład pomógł w zakupie tych urządzeń. :)
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 14:23 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń, 2017, 13:50 »
  FANATYZM, ZAWIŚĆ, ZAZDROŚĆ, UKŁADY POLITYCZNE, RELIGIJNE ... i co by tu jeszcze nie wymienić ...
  Nie dają obiektywnie spojrzeć na to, co JUREK OWSIAK wraz ze swoją WOŚP dobrego robi.
  Niektórzy wściekają się tylko dlatego, że tyle dobrego może jeden człowiek, pociągający za sobą całe tłumy ludzi.

  A przecież, to co oni robią, powinno tylko wywoływać uśmiech wdzięczności w tym świecie pełnym niewdzięczności.

  Też wspierałam takie akcje i moje dzieci, też brały w tych akcjach udział.
  Bo uważałam, że to piękna akcja charytatywna dająca wiele pożytku dla społeczeństwa.
  A niektórym, to aż żółć wątrobę zżera, że tyle dobrego może się wydarzyć w ciągu jednego dnia.
  BRAWO WOŚP ... BRAWO ... takim ludziom jak ... JUREK OWSIAK ... i jemu podobni.
  Gdyby świat miał więcej takich pomysłodawców, wszystkim żyłoby się lepiej.
                         Bez świadkowego ... ARMAGEDONU ... ciagle jutro.
  A ci wszyscy krytykujacy przemądrzalcy, niech nie korzystają z dobrodziejstw tej wspaniałej akcji.
  Ps. Nemo, pięknego awatara sobie dziś zrobiłeś, piękniejszy, jak ten okręt, który był :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 14:28 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Styczeń, 2017, 14:18 »
  Ps. Nemo, pięknego awatara sobie dziś zrobiłeś, piękniejszy, jak ten okręt, który był :) :) :)

A o moim awatarze nikt nic nie wspomina, że jest taki piękny :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Styczeń, 2017, 14:21 »
  Ps. Nemo, pięknego awatara sobie dziś zrobiłeś, piękniejszy, jak ten okręt, który był :) :) :)
W ubiegłym roku na czas finału orkiestry też miałem taki awatarek.  :)

A o moim awatarze nikt nic nie wspomina, że jest taki piękny :)

Bo stary już i opatrzył się  ;D
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 14:24 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Styczeń, 2017, 14:22 »
A o moim awatarze nikt nic nie wspomina, że jest taki piękny :)
  Rychtar, Twój awatar jest ... fantazyjny ... bym określiła.
  Też jest super  :D :D :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rzeski

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Styczeń, 2017, 15:11 »
A mi kojarzy się z butelką piwa (bez obrazy)


Offline Estera

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Styczeń, 2017, 15:22 »
  Jak myślę o WOŚP ... i Jurku Owsiaku ... i tym całym sztabie ludzi ją realizujących ...
  To mam tylko dobre, cieple uczucia, są ... tacy pozytywni w tym swoim działaniu.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Styczeń, 2017, 16:02 »
A mi kojarzy się z butelką piwa (bez obrazy)

No bo rychtar to jest piwo, bardzo dobre czeskie piwo :)

Wracając do tematu, świadkowie gdy ktoś ich zapyta o akcje charytatywne cały czas twierdzą, że nie organizują takich akcji ponieważ nie są organizacją charytatywną a ich głównym celem jest głoszenie orędzia biblijnego. Jak ta deklaracja ma się do rzeczywistości w krajach takich jak Wielka Brytania gdzie świadkowie są zarejestrowani właśnie jako organizacje charytatywne?
Oczywiście sami nic nie organizują, krytykują takie akcje jak WOŚP, ale jak najbardziej korzystają z tego wszystkiego. To jest zupełnie taka sama postawa jak przy płaceniu podatków, gdzie wielu z nich omija płacenie podatków ale nie przeszkadza to im w pobieraniu zasiłków.

W tym roku znów zamierzam przekazać pieniądze na WOŚP i jestem pewien, że nie zostaną one zdefraudowane tak jak to ma miejsce w WTS gdzie "święte ciało kierownicze" opływa w luksusy nie wykładając na to ani złotówki. A ciemny lud i tak będzie wkładał do skrzynek kasiorkę. Świadkowie śmieją się z mocherów, że płacą na Rydzyka a prawda jest taka, że oni sami płacą na swoich rydzyków z USA krytykując przy tym naprawdę pożyteczną działalność pana Owsiaka.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Styczeń, 2017, 16:26 »
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Owsiak i WOŚP

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),