Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy  (Przeczytany 11664 razy)

Offline zenobia

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Styczeń, 2017, 11:11 »
Kiedys mowiono nam komu glownie mamy pomagac , tak tez zrobilam mijajac proszacego na chodniku.Po kilku krokach zrobilo mi sie wstyd i wrocilam do niego. Od tamtej pory pomagam WSZYSTKIM a serduszka tez sa ok.


Offline Noc_spokojna

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Styczeń, 2017, 23:24 »
Proszę nie odbiegać od tematu. Tutaj rozmawiamy o WOŚP-ie. 

Dodatkowo. Dla wszystkich krytykantów tej akcji mam wzór stosownego oświadczenia, proponuję je nosić z odwagą w portfelu.


https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15940870_1761786274143470_6611958331957268610_n.jpg?oh=d9c5b4513d976292f305e98d07c85457&oe=58DC1873
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Styczeń, 2017, 08:49 »
A tymczasem:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rozgrywka-z-WOSP-Caritas-odcina-sie-od-akcji-rzadu-Sytuacja-jest-glupia-i-kuriozalna,wid,18670336,wiadomosc.html?ticaid=1186c9

Cytuj
jezuita (...) Grzegorz Kramer [mówi:]

"Od 25 lat (...) gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób"


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Styczeń, 2017, 10:57 »
Wracając do tematu.
Świadkowie Jehowy od lat zachęcani są aby nie przyłączać się do żadnych akcji charytatywnych.
Tłumaczy im się, że jedynie Królestwo Boże trwale usunie wszystkie problemy.
To sprawia, że większość świadków unika udziału w tego typu akcjach.
Pojedyncze osoby składają datki w tej czy innej kweście.
Jednakże większość jest posłuszna wytycznym organizacji.
Jak to wygląda z moralnego punktu widzenia, to już inna sprawa.
Na pewno brak angażowania się w tę, czy inne podobne akcje, jest postrzegane jako zachowanie aspołeczne.
Jednakże dla świadków to żaden argument.
Oni nie są częścią świata.
Co do sprzętu, który WOŚP przekazuje szpitalom, to mam pytanie.
Czy przekazując jakikolwiek sprzęt, jest to dalej własność fundacji?
Czy raczej ten sprzęt przechodzi na własność szpitala, czyli właścicielem w tej chwili jest Ministerstwo Zdrowia?
Jeżeli jest nim Ministerstwo, to sprawia, że z opieki medycznej ma prawo korzystać każdy.
Jest tak dlatego, że płacimy podatki , z których jest utrzymywana służba zdrowia.
W takiej sytuacji nie ma znaczenia czy ktoś wspiera WOŚP, czy też nie.
To co jest zbierane podczas tej dorocznej kwesty, to zaledwie drobne, w porównaniu z nakładami, które idą z podatków na NFZ.
Nie zmienia to faktu, że cel jest szczytny, każda pomoc jest wskazana.
Uważam jednak, że mówienie komuś " nie dajesz, więc nie korzystaj" jest niewłaściwe. Akurat nie w tym temacie.
Nie po to Jurek Owsiak już 25 lat robi tę akcję, aby dzielić społeczeństwo.
Aby nie było, też wrzucałem do puszki.




Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Styczeń, 2017, 11:20 »
Masz rację. Chcesz, to wspomagaj akcje charytatywne, nie chcesz to nie wspomagaj.
Ale nie można zniechęcać ludzi do wspierania, tej czy innej zbiórki na jakiś cel, który jest sam w sobie bardzo dobry, bo osoba prowadząca tą akcję, organizuje także koncerty które co niektórym się nie podobają.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Styczeń, 2017, 21:30 »
  Jestem szczerze zdegustowana informacją, że nie będzie w TV transmisji z tegorocznej akcji WOŚP.
  Wielka szkoda, przyjemnie mi się słuchało tego, co dzieje się w całej Polsce w tym czasie.
  No i te rosnące cyferki darowizn na zakup sprzętu ... chyba to bardzo kuło w "oczka" ... widać ...
  Skoro tę transmisję w tym roku znieśli.
  KOMUŚ POWINNO BYĆ BARDZO WSTYD, ŻE DO TAKIEJ WALKI POLITYCZNO-RELIGIJNEJ DOSZŁO.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Styczeń, 2017, 21:37 »
  Jestem szczerze zdegustowana informacją, że nie będzie w TV transmisji z tegorocznej akcji WOŚP.
  Wielka szkoda, przyjemnie mi się słuchało tego, co dzieje się w całej Polsce w tym czasie.
  No i te rosnące cyferki darowizn na zakup sprzętu ... chyba to bardzo kuło w "oczka" ... widać ...
  Skoro tę transmisję w tym roku znieśli.
  KOMUŚ POWINNO BYĆ BARDZO WSTYD, ŻE DO TAKIEJ WALKI POLITYCZNO-RELIGIJNEJ DOSZŁO.
W TVP która jest pod cenzurą rządową nie będzie.  Ale, patronat medialny nad ta akcja objął TVN. I tam możesz sobie oglądać.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2017, 21:45 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Styczeń, 2017, 22:37 »
Powyższa dyskusja nie wnosząca nic do tematu została usunięta.

Jeszcze raz prosimy, by trzymać się tematu wątku, prywatne krucjaty i posty nie na temat będą kasowane. Dziękuję za uwagę :).


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Styczeń, 2017, 00:51 »
Ludzie chce ktos pomagać, to niech pomaga, w jaki sposób, to już kwestia osobiasta. Jest tyle sposobów by pomóc, kazdy cos dla siebie znajdzie. Do wyboru jest od ustapienia miejsca w autobusie/tramwaju, przez oddawanie ciuchów, praca w domach opieki, ostatnio coraz bardziej popularnych tzw. szlachetnych paczek, esemesy, czy wsparcie w postaci wrzucenia do puszki, nawet oddanie 1% podatku.

O co jest kwestia? O to że ktoas pomaga, bardzo dobrze że pomaga, chwalić i wspierac takie osoby. Dzisiaj Ty pomagasz jutro ktos udzieli pomocy Ci. Nikt nei powinien nikomu zaglądac do portwela.

Wracając do tematu. Jak Cielec Kierowniczy napisał, organizacja uczy że królestwo boze zajmie sie wszelkimi noedogodnościami i zlikwiduje co złe. U mnei w zborze było piętnowane takie pomaganie, to że ja byłam wolontariuszka i byłam z tego dumna, to krzywo patrzyli na to, musiałam powiewdziec starszym że więcej nie będę wspierać WOŚP, bo to nie zlikwiduje problemów trwale, a pozorne, tylko zycie doczesne, raju nie zapewni. Bo Jehowa kazal głosić, a nie zajmować sie takimi sprawami. Cóż jakby to najprościej, do WOŚP dochodzi jeszcze Woodstock więc jeszcze bardziej rozbudowany temat.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Estera

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Styczeń, 2017, 01:03 »
W TVP która jest pod cenzurą rządową nie będzie.  Ale, patronat medialny nad ta akcja objął TVN. I tam możesz sobie oglądać.
  Oj Nemo, dzięki za uzupełnienie mojej niewiedzy.
  To świetnie, że gdziekolwiek będzie można to oglądać. SUPER!! !!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.