Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy  (Przeczytany 11661 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Styczeń, 2017, 16:57 »
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Owsiak i WOŚP


  Tak Tomeczku, chwasty są wszędzie nie tylko u Owsiaka :)


Jestem tego samego zdania. Sprzęt, który dostał syn 10 lat temu kosztował ok 12 tys. Z tego co dobrze pamiętam, w szpitalu, gdy odbieraliśmy było ok 100 szt dla innych dzieci z tym schorzeniem. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.

Każdy kozaczy, wytyka  a ja przychodzi co do czego wyciąga bez skrupułów rękę.  Odwala kawał dobrej roboty, a ci co go krytykują zwyczajnie zazdroszczą, że nie potrafią skrzyknąć, porwać takich tłumów.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 17:04 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline awmala

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Styczeń, 2017, 17:25 »
Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Owsiak i WOŚP

Szkoda, że ks. Pawlukiewicz nie powiedział co dzieje się na pielgrzymkach.....Ile hektolitrow piwa się wylewa, ile kilogramów narkotyków się wciąga i ile osób ma pamiątkę w postaci niechcianej ciąży. Każdy widzi u kogoś a fajnie byłoby spojrzeć na siebie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Styczeń, 2017, 17:28 »
Zarzucił że jakby ta kasa co telewizja przeznacza na transmisje poszła na sprzęt medyczny, to nie trzeba by było całej tej akcji. No i oczywiście o Woodstocku musiał jad sączyć. Ta impreza jest na szczęście ością w gardle przywódców religijnych w tym kraju. Co za hipokryta. Mógł dodać, że jakby KK nie doił państwa z pieniędzy jak przysłowiową krowę. To żadna akcja nie była by potrzebna. Bo pieniędzy na szpitale by wystarczyło.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Styczeń, 2017, 17:36 »
Zarzucił że jakby ta kasa co telewizja przeznacza na transmisje poszła na sprzęt medyczny, to nie trzeba by było całej tej akcji. No i oczywiście o Woodstocku musiał jad sączyć. Ta impreza jest na szczęście ością w gardle przywódców religijnych w tym kraju. Co za hipokryta. Mógł dodać, że jakby KK nie doił państwa z pieniędzy jak przysłowiową krowę. To żadna akcja nie była by potrzebna. Bo pieniędzy na szpitale by wystarczyło.
                  Czyli trochę wyszło w myśl zasady ...
  Widzę "słomkę" w twoim oku, a nie widzę "belki" w swoim oku.
  Hipokryzjo, hipokryzjo ... gdzie ty mieszkasz?? Bo już tyle masz mieszkań,
  że nie wiadomo dokładnie, które jest twoje ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń, 2017, 18:02 »
                  Czyli trochę wyszło w myśl zasady ...
  Widzę "słomkę" w twoim oku, a nie widzę "belki" w swoim oku.
  Hipokryzjo, hipokryzjo ... gdzie ty mieszkasz?? Bo już tyle masz mieszkań,
  że nie wiadomo dokładnie, które jest twoje ;D ;D ;D

W ubiegłym roku, też byli na tym forum ludzie którzy próbowali storpedować temat WOŚP-u, wstawiali wypociny pewnego youtubera, który twierdzi że Owsiak to kryminalista i nazywa go Jerzy O. Nawet na argumenty które stawiały oszczercę w złym świetle nie reagowali, twierdząc że ma rację. To nie nadaje się do kulturalnego komentarza.  >:(
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 18:04 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dietrich

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Styczeń, 2017, 19:08 »
Kto jak kto, ale hierarchowie kościelni mają szczególnie wiele do powiedzenia w kwestii walki z biedą i pomocy dzieciom.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Styczeń, 2017, 19:53 »
  W kresie przedświątecznym w Radiu Katowice odbywają się co roku licytacje przeróżnych rzeczy podarowanych przez ludzi  i zbiórka pieniędzy dla Hospicjum Cordis.
W tym roku słuchałam audycji na żywo. Dzwonili ludzie i ofiarowali różne kwoty. Jedni większe, jedni mniejsze, na co kogo stać. Było kilka osób ( raczej starszych), dzwoniły mówiąc że dają 10 zł i zaraz się tłumaczyli dlaczego tak mało.
Wtedy panie z hospicjum będące w studio ucinały, że to wcale nie jest mało...dla nich to bardzo wiele,że są wdzięczne za każdy grosz, że serce się liczy itd itp.

Za dwa dni brał udział w audycji ważniak ( nazwiska specjalnie nie podam) z Caritas Archidiecezji Katowickiej.
Tematem były świece Caritasu. I co księżulo mówi.....to nie są żadne pieniądze, to są grosze z tych świec, ale ludzi trzeba uczyć się dzielić, że każdy ma obowiązek pomagać innym.

Ja nie wiem po ile te świece chodzą, czy jest cena , czy co łaska, ale na jego słowa nóż mi się w kieszeni otworzył i chciał radio dziabnąć.
Skoro z tego nie ma żadnej kasy, po kiego grzyba się w to bawią?

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Styczeń, 2017, 19:55 »
Ja tam daje od 24 lat do puchy.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline rychtar

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:15 »
Jedyne akcje z jakimi kojarzę świadków to sprzątanie Stadionu Śląskiego, Parku Śląskiego (dawniej WPKiW) przed zgromadzeniem na Stadionie Śląskim. Oczywiście lokalna prasa np. Dziennik Zachodni, lokalna telewizja Aktualności w TVP Katowice głośno o tym szumiały, że świadkowie sprzątają cały Park Śląski i cały Stadion Śląski. Nikt nawet nie wspomniał, że to "na świadectwo" a przede wszystkim, żeby dużo mniej zapłacić za wynajem Stadionu na kilka dni. Ale najważniejsze, że media wspomniały o tym bo mogli znów zabłyszczeć.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline awmala

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:16 »
Kto jak kto, ale hierarchowie kościelni mają szczególnie wiele do powiedzenia w kwestii walki z biedą i pomocy dzieciom.
Fakt faktem. Oczywiście masz rację, oby robili to jak najdłużej. Szkoda tylko, że Owsiak ich tak strasznie w oczy kole. Miło by było złączyć siły w pomoc potrzebującym. Razem ponad wszelkie podziały.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 20:18 wysłana przez awmala »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:17 »
Ja tam daje od 24 lat do puchy.
Chwała Ci za to. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:18 »
 

Ja nie wiem po ile te świece chodzą, czy jest cena , czy co łaska,

7 zł
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline awmala

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:30 »
Tematem były świece Caritasu. I co księżulo mówi.....to nie są żadne pieniądze, to są grosze z tych świec, ale ludzi trzeba uczyć się dzielić, że każdy ma obowiązek pomagać innym.
Grosik do grosza i będzie kokosza :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:42 »
Grosik do grosza i będzie kokosza :)

Własnie z tej kokoszy ludzie bezdomni, samotni, biedni, wykluczeni moga zjeśc codzinnie ciepły posiłek w jadłodajniach. Tam nikt nie pyta o wyznanie człowieka proszącego o chleb.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline awmala

Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Styczeń, 2017, 20:46 »
Własnie z tej kokoszy ludzie bezdomni, samotni, biedni, wykluczeni moga zjeśc codzinnie ciepły posiłek w jadłodajniach. Tam nikt nie pyta o wyznanie człowieka proszącego o chleb.
I to bardzo mnie cieszy Tomku, oby było jak najwięcej instytucji pomagającym potrzebujacym. To tak jak w WOŚP też nikt nie szereguje ludzi.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 20:57 wysłana przez awmala »