Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Drobna manipulacja: biskupi i wojna  (Przeczytany 38470 razy)

Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #120 dnia: 04 Luty, 2017, 06:23 »
Po raz kolejny zapytam - w którym momencie Jezus pozwala swoim uczniom zabijać czy jak wolicie mordować ?
Krzyczycie, że świadkowie czerpią korzyści ze spółek zbrojeniowych czy innych "ciemnych interesów". Sami dobrze wiecie że w tym systemie na ziemi np w Polsce fabryka produkująca dźwigi oprócz tego produkuje działa, fabryka produkująca leki produkuje też np gazy bojowe. Niemożliwe jest uniknięcie dofinansowania zbrojeń. pisałem już tu chyba o tym, że moje podatki też idą po części na zbrojenia - więc co ? mam przestać płacić podatki ?

Ktoś tu napisał, że Gott mit uns mieli w Niemczech protestanci. Tez mi argument ! Protestanci też mówią, że Biblia jest fundamentem ich wiary więc czy byli to katolicy czy protestanci mordujący na wojnach naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia. Jezus nigdzie nie pozwolił jego uczniom mordować bliźnich. Póki co tylko świadkowie w imię nakazu Jehowy odmawiają zabijania ludzi.
Co do insynuacji, ze współpracowali nawet z SS w czasie WWII nawet nie będę się odnosił bo to jest żenujące .
Tak więc możecie dalej sobie udowadniać, że na wojnach zabija się a nie morduje i dalej możecie sobie wmawić, że zabijanie ludzi w imię politycznych sporów jest zgodne z Biblią .

Andrzejku, gdybyś czytał kiedyś ST to zauważ, ze Izrael był narodem wybranym przez Jehowę. Król Izraela był pomazańcem namaszczonym przez Jehowę. W ST Izrael zabija swoich przeciwników, toczy wojny ale to wszytko miało na celu pokazanie im, ze Jehowa troszczy się o swój lud.
Przyjście na ziemię Jego syna czyli Jezusa, zmieniło wszystko. Jehowa nakazał miłować wszystkich ludzi a nie zabijać vel mordować. Masz to jasno powiedziane przez Jezusa w MT 22,35-40.
Andrzejku, może wyjaśnisz mi to o co prosiłem wcześniej - czy przykazania "nie kradnij" lub "nie cudzołóż" tez mają inną interpretację podobnie jak interpretujesz sobie . że "nie zabijaj" znaczy tyle co "nie morduj" więc zabijać na wojnie pozwala ?
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 07:18 wysłana przez kserksess »
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #121 dnia: 04 Luty, 2017, 08:30 »
Cytuj
Po raz kolejny zapytam - w którym momencie Jezus pozwala swoim uczniom zabijać czy jak wolicie mordować ?
Podaj Jego zakazy wpierw i powiedz czy sam się będzie ich trzymał, skoro ma w Armagedonie wymordować wg Towarzystwa kilka miliardów ludzi.

To nie ma być zabijanie, ale mordowanie i rzeź jak sami piszecie!


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #122 dnia: 04 Luty, 2017, 10:01 »
KaiserSoze, był o tym wątek cały, a może kilka. Pisał o tym Baran:

1) https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/1943-rok-ford-produkuje-czolgi-dla-nazistow-watchtower-inwestuje/

2) https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/filozofia-henry'ego-forda-a-swiadkowie-jehowy/msg53056/?topicseen#msg53056

3) Filmik Jarka na kanale "Prawda o Prawdzie": https://www.youtube.com/watch?v=3FvROLgDfRE

a dzięki Roszadzie dowiedzieliśmy się że na stornie 641 w ks. Głosiciele możemy przeczytać

(...)

Dzięki. Temat Forda znałem, brakowało mi tylko strony z Głosiciele.


Andrzejku, gdybyś czytał kiedyś ST to zauważ, ze Izrael był narodem wybranym przez Jehowę. Król Izraela był pomazańcem namaszczonym przez Jehowę. W ST Izrael zabija swoich przeciwników, toczy wojny ale to wszytko miało na celu pokazanie im, ze Jehowa troszczy się o swój lud.
Przyjście na ziemię Jego syna czyli Jezusa, zmieniło wszystko. Jehowa nakazał miłować wszystkich ludzi a nie zabijać vel mordować. Masz to jasno powiedziane przez Jezusa w MT 22,35-40.

czy ty do jasnej cholery nie widzisz jak bardzo sam sobie zaprzeczasz?
Jeszcze trochę i napiszesz że "armagedon jest wyrazem miłości"
Czemu kuźwa ten twój jehowa nie troszczył się o wszystkich ludzi? Czemu kazał zabijać małe dzieci? Dlaczego stosował odpowiedzialność zbiorową?

Złośliwy bożek małego narodu, a nie stwórca świata.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 10:05 wysłana przez KaiserSoze »


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #123 dnia: 04 Luty, 2017, 10:34 »
Trochę o rzezi:

„Namaszczeni chrześcijańscy »niewolnicy«, którzy pomnażają duchowe dobra swemu niebiańskiemu Panu, Królowi Jezusowi Chrystusowi, unikną rzezi czekającej nieprzyjaciół Króla” (Strażnica Rok XCV [1974] Nr 5 s. 14).

„Nie powinny się jednak łudzić, iż wywyższony Jezus Chrystus nie potrafi ich zaskoczyć nieznanym orężem, jeszcze skuteczniejszym niż broń, którą dysponują. Psalm 45:5 ostrzega narody, że prawica Chrystusa nauczy go »strasznych czynów«. Nadludzkie jego pociski będą trafiać nie mniej celnie niż te, które są dziełem człowieka. Ugodzą »w serce wrogów Króla«, niosąc im śmierć. Dojdzie wskutek tego do masowej rzezi, na którą wskazują słowa ujęte w formie wiadomości z pola bitwy, że w tej walce o prawdę, pokorę i sprawiedliwość ‛ludy padają przed nim’ (Ps. 45:6, Goetze)” (Strażnica Rok C [1979] Nr 14 s. 9).

Przed przewidywaną rzezią anioł zwołuje ptaki padlinożerne, które mają jeść ciała zabitych” (Strażnica Rok CI [1980] Nr 18 s. 23).

„Jakże pamiętnym przeżyciem dla wiernego ludu Jehowy będzie oglądanie, jak się urzeczywistnią te Boskie wypowiedzi, i symboliczne usłyszenie w toku owej rzezi jeszcze innej wypowiedzi: »Stójcie spokojnie i oglądajcie, jak Jehowa zapewni wam wybawienie« (2 Kron. 20:17)” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 23 s. 17).

„Widok wspomnianego wyżej pobojowiska zapewne budził grozę, ale o wiele straszliwszy rozrachunek dokona się podczas »wielkiego ucisku« (Mat. 24:21). Bóg zaprasza nas do obejrzenia rozmiarów tej rzezi” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 11 s. 16).


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Luty, 2017, 12:28 »
Po raz kolejny zapytam - w którym momencie Jezus pozwala swoim uczniom zabijać czy jak wolicie mordować ?
Krzyczycie, że świadkowie czerpią korzyści ze spółek zbrojeniowych czy innych "ciemnych interesów". Sami dobrze wiecie że w tym systemie na ziemi np w Polsce fabryka produkująca dźwigi oprócz tego produkuje działa, fabryka produkująca leki produkuje też np gazy bojowe. Niemożliwe jest uniknięcie dofinansowania zbrojeń. pisałem już tu chyba o tym, że moje podatki też idą po części na zbrojenia - więc co ? mam przestać płacić podatki ?

Ktoś tu napisał, że Gott mit uns mieli w Niemczech protestanci. Tez mi argument ! Protestanci też mówią, że Biblia jest fundamentem ich wiary więc czy byli to katolicy czy protestanci mordujący na wojnach naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia. Jezus nigdzie nie pozwolił jego uczniom mordować bliźnich. Póki co tylko świadkowie w imię nakazu Jehowy odmawiają zabijania ludzi.
Co do insynuacji, ze współpracowali nawet z SS w czasie WWII nawet nie będę się odnosił bo to jest żenujące .
Tak więc możecie dalej sobie udowadniać, że na wojnach zabija się a nie morduje i dalej możecie sobie wmawić, że zabijanie ludzi w imię politycznych sporów jest zgodne z Biblią .

Andrzejku, gdybyś czytał kiedyś ST to zauważ, ze Izrael był narodem wybranym przez Jehowę. Król Izraela był pomazańcem namaszczonym przez Jehowę. W ST Izrael zabija swoich przeciwników, toczy wojny ale to wszytko miało na celu pokazanie im, ze Jehowa troszczy się o swój lud.
Przyjście na ziemię Jego syna czyli Jezusa, zmieniło wszystko. Jehowa nakazał miłować wszystkich ludzi a nie zabijać vel mordować. Masz to jasno powiedziane przez Jezusa w MT 22,35-40.
Andrzejku, może wyjaśnisz mi to o co prosiłem wcześniej - czy przykazania "nie kradnij" lub "nie cudzołóż" tez mają inną interpretację podobnie jak interpretujesz sobie . że "nie zabijaj" znaczy tyle co "nie morduj" więc zabijać na wojnie pozwala ?

Masło maślane w kółko i na około   ::)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #125 dnia: 04 Luty, 2017, 12:38 »
Masło maślane w kółko i na około   ::)
A Ty myślisz, że to tak łatwo coś wymyślić. ;D
Czego żądasz od kogoś co zakochany w wykładni Towarzystwa. :)


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #126 dnia: 04 Luty, 2017, 12:43 »
Żeby kserksess nie kłamał, że cytuję tylko sprzed 100 lat więc coś dla niego specjalnie:

Towarzystwo Strażnica zezwala dziś swoim głosicielom na pewną samoobronę, łącznie z ewentualnym zabiciem przeciwnika:
Cytuj
„A zatem jak wynika z Biblii, można w razie napaści fizycznej bronić siebie lub swej rodziny. Zaatakowany ma prawo odparowywać ciosy napastnika, a nawet go uderzyć, by go ogłuszyć lub obezwładnić. Celem będzie wówczas powstrzymanie ataku. Jeśli w takiej sytuacji przestępca zostanie poważnie zraniony lub zabity, jego śmierć będzie nieumyślna, a nie zamierzona” (Przebudźcie się! czerwiec 2008 s. 11).

No proszę można nawet zabić jak napadną na Świadka Jehowy, ale wszyscy inni zbiorowo czy pojedynczo nie mogą się bronić przed agresorami.

To jest stosowanie podwójnych odważników. :-\


Offline Andrzej

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #127 dnia: 04 Luty, 2017, 12:50 »

Andrzejku, gdybyś czytał kiedyś ST to zauważ, ze Izrael był narodem wybranym przez Jehowę. Król Izraela był pomazańcem namaszczonym przez Jehowę. W ST Izrael zabija swoich przeciwników, toczy wojny ale to wszytko miało na celu pokazanie im, ze Jehowa troszczy się o swój lud.
Przyjście na ziemię Jego syna czyli Jezusa, zmieniło wszystko. Jehowa nakazał miłować wszystkich ludzi a nie zabijać vel mordować. Masz to jasno powiedziane przez Jezusa w MT 22,35-40.
Andrzejku, może wyjaśnisz mi to o co prosiłem wcześniej - czy przykazania "nie kradnij" lub "nie cudzołóż" tez mają inną interpretację podobnie jak interpretujesz sobie . że "nie zabijaj" znaczy tyle co "nie morduj" więc zabijać na wojnie pozwala ?

Jehowa w ST nie zabraniał zabijania, a nawet dopuszczał zabijanie Izraelitów i sam ich zabijał.
Następnie przysłał syna, który nakazał miłować wszystkich, lecz przyjdzie później i przeprowadzi rzeź.

Nie kradnij i nie cudzołóż, znaczy to nie kradnij i nie cudzołóż. Nie zabijaj, już wytłumaczono tutaj, że jest źle przetłumaczone.

Jest różnica. Nie zabijaj w dekalogu znaczy nie zabijać ludzi czy dotyczy też zwierząt? Zwierzę można zabić, a też można mordować i zginie w cierpieniu.

Ładnie wytłumaczyłeś, Jehowa pokazał jak troszczy się o swój lud, każąc mordować inne narody. Lecz za to po dwudziestu wiekach nakazał innym narodom mordować Izraelitów i inne narody, w jakim celu? by pokazać co?

 





Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #128 dnia: 04 Luty, 2017, 12:54 »
Kolejne usprawiedliwienie zabijanych osób przez ŚJ

*** g88 8.9 s. 28 Od naszych Czytelników ***
Do napisania tego listu skłonił mnie fragment artykułu „Powszechny pokój — kiedy i jak?” (8 lutego 1988), gdzie powiedziano o Świadkach Jehowy: „Wyrobili w sobie pokojowe usposobienie i nigdy nie będą odbierać życia bliźnim”. Czy to znaczy, że nam, Świadkom Jehowy, nie wolno zadać śmiertelnego ciosu w obronie własnej lub rodziny?
H.N., USA
Wyrażenie „odbierać życie bliźnim” dotyczy świadomych zabiegów, żeby kogoś zabić. Prawdziwy chrześcijanin tego nie zrobi. Gdyby jednak został zaatakowany i nie mógł uciec, a napastnik byłby zdecydowany go zranić bądź zabić, może spróbować odparować ciosy lub nawet uderzać w obronie, ewentualnie używając do tego czegoś, co akurat miałby pod ręką. Ale jego działania będą mieć tylko charakter obronny. Nie będzie próbował zabić ani w jakiś sposób ukarać napastnika, tylko postara się odeprzeć atak. Gdyby napastnik otrzymał cios śmiertelny, musiałby on być przypadkowy, a nie zadany rozmyślnie. (Wyd.).


Offline CEGŁA

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Luty, 2017, 13:04 »
Idąc tokiem rozumowania Kserksesika, np. Gedeon, Dawid czy Samson, ludzie wybrani przez Boga, nie stosowali się do przykazania Bożego.
 ???

 ;D
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #130 dnia: 04 Luty, 2017, 13:07 »
Idąc tokiem rozumowania Kserksesika, np. Gedeon, Dawid czy Samson, ludzie wybrani przez Boga, nie stosowali się do przykazania Bożego.
 ???
 ;D
Bo zabijać mogą tylko mężowie ST i ŚJ ewentualnie teraz oraz pomazańcy w Armagedonie:

„Stojąc na czele armii złożonej z potężnych aniołów i niewątpliwie także swych zmartwychwstałych braci, zniszczy cały szatański system polityczny, wojskowy i handlowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 29).

   „Potem wskrzeszeni pomazańcy wraz z potężnymi aniołami pójdą z Chrystusem, gdy ten Waleczny Król wyruszy przeciwko »licznemu wojsku« wrogów osaczających lud Jehowy (Ezech. 38:15). Gdy dojdzie do tego starcia, będzie to oznaczało początek Armagedonu! (Obj. 16:16)” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 228).

Tylko kto ich chce atakować? :)


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #131 dnia: 04 Luty, 2017, 13:24 »
Idąc tokiem rozumowania Kserksesika, np. Gedeon, Dawid czy Samson, ludzie wybrani przez Boga, nie stosowali się do przykazania Bożego.
 ???

 ;D

Zastosowali się jak najbardziej, byli oni pomazańcami Jehowy i z jego polecenia zabijali wrogów narody wybranego. Jak wiesz obecnie jest nowe przymierze zawarte przez Jezusa w imieniu jego ojca, Jehowę.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #132 dnia: 04 Luty, 2017, 13:28 »
Zastosowali się jak najbardziej, byli oni pomazańcami Jehowy i z jego polecenia zabijali wrogów narody wybranego. Jak wiesz obecnie jest nowe przymierze zawarte przez Jezusa w imieniu jego ojca, Jehowę.
Znowu kłamiesz bo dalej będziecie zabijać:

„Stojąc na czele armii złożonej z potężnych aniołów i niewątpliwie także swych zmartwychwstałych braci, zniszczy cały szatański system polityczny, wojskowy i handlowy” (Strażnica 15.09 2010 s. 29).

   „Potem wskrzeszeni pomazańcy wraz z potężnymi aniołami pójdą z Chrystusem, gdy ten Waleczny Król wyruszy przeciwko »licznemu wojsku« wrogów osaczających lud Jehowy (Ezech. 38:15). Gdy dojdzie do tego starcia, będzie to oznaczało początek Armagedonu! (Obj. 16:16)” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 228).

Twoje kłamstwa trzeba torpedować.

„Podczas wielkiego ucisku nastąpi istotna zmiana. W pewnym momencie pomazańcy przebywający wciąż na ziemi zostaną zabrani do nieba, żeby wzięli udział w wykonywaniu wyroku podczas Armagedonu (Mat. 24:31; Obj. 2:26, 27). Oznacza to, że nie będzie już z nami braci z Ciała Kierowniczego” (Strażnica październik 2019 s. 17).


Offline Światus

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #133 dnia: 04 Luty, 2017, 13:43 »
Zastosowali się jak najbardziej, byli oni pomazańcami Jehowy i z jego polecenia zabijali wrogów narody wybranego. Jak wiesz obecnie jest nowe przymierze zawarte przez Jezusa w imieniu jego ojca, Jehowę.

Bartku, prawdę mówisz, ze jest nowe przymierze. Ale ty w nim nie uczestniczysz. Ani w starym...

"Przymierze Jezusa z jego naśladowcami. W nocy 14 Nisan 33 r. n.e. Jezus po ustanowieniu Wieczerzy Pańskiej zawarł przymierze z 11 wiernymi apostołami, przyrzekając im, iż zasiądą na tronach (Łk 22:28-30; por. 2Tm 2:12). Później wskazał, że obietnica ta dotyczy wszystkich zrodzonych z ducha ‛zwyciężających’ (Obj 3:21; zob. też 1:4-6; 5:9, 10; 20:6). W dniu Pięćdziesiątnicy Jezus wprowadził to przymierze w życie, namaszczając duchem świętym uczniów zebranych w pewnej sali w Jerozolimie (Dz 2:1-4, 33). Kto wytrwa przy nim w jego doświadczeniach i poniesie śmierć podobną do jego śmierci (Flp 3:10; Kol 1:24), ten będzie panować razem z nim w jego Królestwie. To przymierze między Jezusem Chrystusem i jego współkrólami będzie obowiązywać na zawsze (Obj 22:5)." (Wnikliwe... tom 2 - PRZYMIERZE)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Exodus

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #134 dnia: 04 Luty, 2017, 13:53 »
Po raz kolejny zapytam - w którym momencie Jezus pozwala swoim uczniom zabijać czy jak wolicie mordować ?
Krzyczycie, że świadkowie czerpią korzyści ze spółek zbrojeniowych czy innych "ciemnych interesów". Sami dobrze wiecie że w tym systemie na ziemi np w Polsce fabryka produkująca dźwigi oprócz tego produkuje działa, fabryka produkująca leki produkuje też np gazy bojowe. Niemożliwe jest uniknięcie dofinansowania zbrojeń. pisałem już tu chyba o tym, że moje podatki też idą po części na zbrojenia - więc co ? mam przestać płacić podatki ?


  Ja także jak i wszyscy forumowicze nie mamy wpływu na co idą , w jakim % nasze podatki. To raz.
  Fabryka, o której wspomniałeś kieruje się swoją strategią istnienia na rynku. To dwa.

   A teraz w najprostszy sposób jaki mogę Tobie przedstawić, by dotarło do Ciebie o co Nam chodzi.
 Jest Nas około 700 forumowiczów. Rozeszła się wieść że Exodus ma nosa do robienia interesów. Czystych interesów. Przeznaczone pieniądze, pomnażam i przekazuje Gedeonowi, który wydaje by ''Nasza Matka'' czyli strona tego forum się rozwijała i szła z duchem tzw czasu. Czyli szata graficzna i wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne z dziedziny informatycznej.
  Otrzymuję tzw. wdowi grosz od każdego i mam 700 zł.Nie 1400 bo każdy dał po 2 zł
  Dowiedziałem się, że organizowana jest wielka  Wystawa Kwiatów.
 Zamawiam ( dla uproszczenia wszystko po 1 zł ) 700 zestawów serwetek obiadowych z pięknym wzorem bukietu kwiatów i 700 długopisów z logo kwiatka np, tulipan, hiacynt,narcyz,róża.....
 Sprzedaję wszystko i to aż po 2 Zł. Niby nie dużo, bo co to dwa zeta, ale zysk 100% Mam 2800 !

 Dzwonie do Gedeona i mówię : Miesiąc się nie skończył, we Wrocławiu ma być - wystawa Drobiu Ozdobnego !
 Działaj słyszę.

 Zamawiam podstawki pod szklanki, filiżanki. Na nich widnieją piękne kolorowe koguciki,kaczuszki Kwoki z pisklakami i co tylko jeszcze. Ładna rzecz i praktyczna, bo żona za ucho nie wytarga jak postawisz gorąca kawę na podstawku i nie zrobisz śladu na politurze świeżo zakupionego nowego stołu kuchennego.

  Sprzedałem znowu wszystko ! Mam 5600 zł. Dzwonie i słyszę od razu - Działaj! do końca miesiąca - 10 dni.
 Na pewno coś wymyślę. Ale by się nie rozpisywać.

 Czy czujesz już w czym rzecz ? Wiesz o co w tym wszystkim Kaman ?

  Te pieniądze, które otrzymane zostały od forumowiczów , Kochanych Odstępczuchów  :-* zostały pomnożone i co najważniejsze -
                                        NIE OCIEKAJĄ KRWIĄ !!!
                              Tak właśnie wygląda gra Fair-play

 Dlaczego w sprawozdaniu finansowym, zamieszczonym każdego roku w roczniku jest tylko informacja o tym, ile Towarzystwo przekazało funduszy na pionierów specjalnych, misjonarzy itp, a nie ma żadnej, chociażby ogólnej ile było - przychodu z polis,darowizn, akcji, obligacji, nieruchomości, biżuterii itd,itd.
Czy w dalszym ciągu, wciąż za mało, by wchodzić na giełdę i lokować w przemysł zbrojeniowy,tytoniowy,banki krwi ?

 Przecież SALDO to nic innego jak    Przychód - Rozchód

 Swego czasu i dość długo pokutował pogląd jaka to Organizacja jest Biedna. Gdyby podawano saldo, być może okazałoby się, że jest to niewielki % wydatków na misjonarzy i pionierów a i niejedna Babcia mogłaby wrzucić mniej do skrzynki, a w zamian za to kupić o pół tony więcej węgla na zimę !

Ps.
Wiele razy słyszałem : O! proszę jakimi furami księża się rozbijają ! A Pan Jezus to na osiołku jeździł a często piechotką chodził.
 Zapytam więc, a czy środkami masowej komunikacji nie można by tak.... Pokazać, że nie Jesteście Częścią Świata ?

Pozdrawiam, życząc miłej Soboty.