Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem  (Przeczytany 10289 razy)

Offline pies berneński

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Styczeń, 2017, 08:28 »
Według Biblii nigdy apostołowie nie chrzcili w imię ojca syna i ducha świętego.
Zawsze tylko w imieniu Pana Jezusa.
Kruchy argument,bo  bezpośredni nakaz Pana Jezusa był jednak inny.(Mat 28:19)

Jest takie coś zbliżone do terminu: niekorzystne zawarcie umowy.
W życiu innych ludków: brałeś chrzest, ale firma która sprzedawała tobie nadzieję, zataiła pewne fakty, które gdybyś znał, to nie podpisałbyś umowy
Kierunek bardzo dobry.Ale trzeba by mieć bardzo dobrze znających się adwokatów,którzy by rozumieli i podjęli się tej batalii.
O zdrowiu i pieniądzach podczas takiego szarpania nie wspomnę.
Chyba większa skuteczność,by była,gdyby z takim wnioskiem wystąpiła grupa.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Styczeń, 2017, 08:30 »
Co sie przejmujecie...

Symbol w Organizacji ŚJ to tylko zwykła kąpiel. Tam nie ma znamion sakramentu.

Jeśli świadkowie są tak skrupulatni w stosowaniu wersetów to dlaczego nie chcą wiedzieć, że Jezus nakazał chrzcić w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Styczeń, 2017, 10:19 »
gal 5:7
7 Biegliście tak wspaniale! Kto przeszkodził wam trwać przy prawdzie?

Czym jest "prawda"? wts powie organizacja , w ten sposób wytłumaczą ,że złem jest jej opuszczenie .
Nie zacytują juz wcześniejszych słów :

1 Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!

Czym jest wolność do której powołał nas Chrystus? Tak można mnożyć pytania i odpowiedzi ,
Regułka przed chrztem też się zmieniała , mój chrzest  nie potwierdzał utożsamiania z organizacja , ale kiedy regułka się zmieniła nawet nie miałam takiej świadomości . Wydaje mi się , że dlatego tak trudno dotrzeć do wielu świadków , kiedy czegoś nie rozumieją , mają wpojone czekanie na Jehowę ! Nie rozumieją ale są posłuszni ! Bo wymaga to od nich otwartego umysłu a tego znowu zabrania wts argumentacja oczywiście z biblii

24 Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: "Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem". 25 Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. 26 Wtedy idzie i bierze siedem innych duchów złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni».
Czym jest wymiecenie i przyozdobienie? oczywiście poznaniem " prawdy" ale potem zaczynasz mysleć , i odsuwasz się, co wtedy ?

wers26 ,czy nie tak jest tłumaczony stan tych co odeszli?  przecież odstępcy
tylko kradną i zabijają , piją , prowadzą się niemoralnie . Nikt nie analizuje szczegółów . Przekaz jest taki choćby prawda o życiu tych co odeszli była zgoła inna.
Logiczne argumentacje z wts , powoływanie się na ich wypowiedzi są tylko dobre po to by obserwatorzy mogli sami ocenić kto kim manipuluje . Czasami myślę , że może początki były przynajmniej szczere? ale potem prezes zobaczył , że to jest złote jajo i zaczął tworzyć twór jakim jest organizacja?
Zgadzam się z twierdzeniem , że  twory ludzkie mają wady , zawsze po czasie niektórym ludziom jest nie po drodze , i zaczynają czuć się ważniejsi narzucać swoje zdanie , nie tolerować zdania innych tłumacząc to dobrem większości .

Niestety idąc na wojnę musimy liczyć się z tym , że ktoś zginie , to tylko moja dewiza,jednak mądrością będzie nie dać się zabić.Jestem noga z historii ale nie wystarczy spojrzeć na historię wielkich religii , tak będzie tez z wts  Ludzie powoli przestaną się bać ostracyzmu , ale tylko wtedy gdy nie dadzą sobie zamknąć ust
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Styczeń, 2017, 15:21 »
Czasami myślę , że może początki były przynajmniej szczere? ale potem prezes zobaczył , że to jest złote jajo i zaczął tworzyć twór jakim jest organizacja?


CZŁOWIEK PANUJE NAD CZŁOWIEKIEM KU JEGO SZKODZIE.     WŁADZA TO NARKOTYK KTÓRY UZALEŻNIA; WŁADZA NAD LUDŹMI I MNIEMANIE ŻE SIĘ JEST LEPSZYM OD NICH JEST TRUCIZNĄ KTÓRA POTRAFI ZATRUĆ ZDROWY ORGANIZM I PRZEPOTWARZYĆ PRAWGO ZACNEGO CZŁOWIEKA W HEDONISTĘ ZADUFANEGO I ZAPATRZONEGO W SIEBIE I SWOICH KOMPANÓW.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Styczeń, 2017, 16:22 »
CZŁOWIEK PANUJE NAD CZŁOWIEKIEM KU JEGO SZKODZIE.     WŁADZA TO NARKOTYK KTÓRY UZALEŻNIA; WŁADZA NAD LUDŹMI I MNIEMANIE ŻE SIĘ JEST LEPSZYM OD NICH JEST TRUCIZNĄ KTÓRA POTRAFI ZATRUĆ ZDROWY ORGANIZM I PRZEPOTWARZYĆ PRAWGO ZACNEGO CZŁOWIEKA W HEDONISTĘ ZADUFANEGO I ZAPATRZONEGO W SIEBIE I SWOICH KOMPANÓW.

Mam nadzieję , że ta czcionka nie jest krzykiem na mnie ,tylko włączonym capslokiem ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Styczeń, 2017, 16:54 »
Mam nadzieję , że ta czcionka nie jest krzykiem na mnie ,tylko włączonym capslokiem ?

Wyobraź sobie, że taki jest Efekt jak Motyl na Capsie przysiądzie. Jak się drze, to jego gardło zaboli. Na Twoim miejscu bym się nie przejmował

Kierunek bardzo dobry.Ale trzeba by mieć bardzo dobrze znających się adwokatów,którzy by rozumieli i podjęli się tej batalii.
O zdrowiu i pieniądzach podczas takiego szarpania nie wspomnę.
Chyba większa skuteczność,by była,gdyby z takim wnioskiem wystąpiła grupa.

I właśnie rachunek ekonomiczny ucina ręce. Poza tym gdyby udało się komuś w ten sposób uwolnić, to zyskuje tylko (albo AŻ) pewną satysfakcję i wolność moralną. Natomiast nie liczyłbym na przyjazne spojrzenia dawnych 'przyjaciół' ze zboru.
Ale grupowe działanie może dać 2 plusy: łatwość osiągnięcia celu i nadanie rozgłosu sprawie, a przy tym szansę na przetarcie oczu dla niektórych zapatrzonych w tuman pyłu po rydwanie.


Offline Estera

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Styczeń, 2017, 18:01 »
  Czyli, najlepiej by to było, jakby to był pozew zbiorowy.
  Cel łatwiejszy do osiągnięcia, a może i wypracowanie jakiegoś precedensu sądowego.
  To byłoby niezłe posunięcie, żeby ten "tuman pyłu po rydwanie" trochę opadł, dla tych zapatrzonych.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Styczeń, 2017, 23:11 »
Mam nadzieję , że ta czcionka nie jest krzykiem na mnie ,tylko włączonym capslokiem ?
TAK


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Styczeń, 2017, 15:06 »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline wspaniale

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Styczeń, 2017, 23:15 »
Pies Bernenski i Moysess
:) tu własnie sie spotykamy

może już mam taki mały szkic wymagający uzupełnienia  - w głowie ...
ale jeszcze kilka dni ciężkiej pracy - nie ma czasu na nic ..
a wy myślcie dalej
=========
Wspaniale


Offline Krystian

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Styczeń, 2017, 23:00 »
Kruchy argument,bo  bezpośredni nakaz Pana Jezusa był jednak inny.(Mat 28:19)
Kierunek bardzo dobry.Ale trzeba by mieć bardzo dobrze znających się adwokatów,którzy by rozumieli i podjęli się tej batalii.
O zdrowiu i pieniądzach podczas takiego szarpania nie wspomnę.
Chyba większa skuteczność,by była,gdyby z takim wnioskiem wystąpiła grupa.

Sądzisz,że apostołowie znieważyli nakaz Pana Jezusa i na przekór Jemu tak chrzcili?
Żaden uczeń Pana Jezusa nie chrzcił według formuły z Mateusza 28:19.
 Ten werset jest zmanipulowany.
Jak chcesz, to Ci zapodam wersety z Biblii w jakim imieniu chrzcili uczniowie.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline pies berneński

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Styczeń, 2017, 06:12 »
Krystian jeżeli Twój tok argumentacji przekona sąd i pozwoli jakieś osobie odbudować relacje rodzinne,które ze względu  ostracyzmu  zostały zniszczone,to tylko przyklasnąć.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Krystian

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Styczeń, 2017, 14:42 »
Krystian jeżeli Twój tok argumentacji przekona sąd i pozwoli jakieś osobie odbudować relacje rodzinne,które ze względu  ostracyzmu  zostały zniszczone,to tylko przyklasnąć.

ależ ja o tym z Tobą nie rozmawiam :D
ja doskonale wiem co czyni ostracyzm czyniony przez CK
często was czytam
ja osobiście tego nie doznałem, ponieważ jako nieochrzczony głosiciel, podziękowałem chłopakom z USA , ale nie zrezygnowałem z Boga Jehowy i Jego Syna Jezusa.
Biblia jest nadal dla mnie Słowem Boga.
Dlatego Ci napisałem, że według trynitarnej formuły z Mateusza nikt nie chrzcił.
Tak przy okazji Cię pozdrawiam  :D
Jestem otwarty na dyskusję, choć nie zawsze mam czas na bieżąco odpowiadać, będąc na innym forum moderatorem.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline pies berneński

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Styczeń, 2017, 06:53 »
Dlatego Ci napisałem, że według trynitarnej formuły z Mateusza nikt nie chrzcił.
Jestem otwarty na dyskusję
Osobiście aż tak mocno  w to zagadnienie  nie wnikałem.
Jak masz coś ciekawego do powiedzenia w tej kwestii,to załóż nowy temat.Może coś ciekawego z tego wyniknie.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2017, 07:02 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Krystian

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Styczeń, 2017, 15:41 »
Osobiście aż tak mocno  w to zagadnienie  nie wnikałem.
Jak masz coś ciekawego do powiedzenia w tej kwestii,to załóż nowy temat.Może coś ciekawego z tego wyniknie.

Ja wnikałem, ponieważ zawsze mnie zastanawiało czytając Dzieje Apostolskie, dlaczego Jego uczniowie nie chrzcili tak jak On im polecił.
Wielu biblistów uważa, że tekst z Mateusza jest zmanipulowany i pierwotnie tak nie brzmiał.
Nie będę zakładał osobnego wątku.
Jak administracja stwierdzi, że należy to przenieść do odpowiedniego działu, to na pewno uczyni.
Zobacz na ten werset:

Dz.Ap. 2:38-39(BW)„ A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
Zwróć uwagę w imię Jezusa.
Czyżby zapomniał, że ma chrzcić w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego ?

Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"