Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem  (Przeczytany 10291 razy)

Offline wspaniale

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudzień, 2016, 17:44 »
Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy - tu chyba logiczne każdy robił to z czystym sercem.


 i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę?  - tu mam wątpliwość - bo czy obecnie jestem w stanie wykonywać wolę Jehowy ? Czy obecnie sama nazwa świadkowie Jehowy nie uwłacza Jehowie ?
Co jest jego wolą wg biblii i wg towarzystwa ?

Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?”
- Jakie mamy obecnie dowody na to, że organizacja jest kierowana Duchem Jehowy ?
pedofilia,
zmiana nauk, świateł i zrozumienia
poznacie po owocach a co z owocami - są słabe ...
sam brak pewności Jacksona poddaje w wątpliwość i podkreśla niezgodnośc nauk strażnicy z rzeczywistością.
Przecież na zebraniach jest studiowane że to jedyna i wyłączna organizacja kierowana duchem a kiey trzeba powiedzieć to na głos - to wtedy jednak nie jest ?
=========
Wspaniale


Offline Estera

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudzień, 2016, 18:09 »
  No właśnie wspaniale, powstaje wiele różnych wątpliwości.
  Bo rozpatrując wszystko w kontekście, chociażby tych "owoców", które wymieniasz ...

  To jak można przyjmować, że to jest organizacja Boża? I w dodatku kierowana duchem Bożym?

  Goeffrey Jackson, na procesie w Australii, też nie potwierdził zdecydowanie tego, że to jest jedyna droga do Boga.
  Ale linia doktrynalna WTS? Jaka jest? Wiadomo jaka!! Każda "owieczka" to powie.
  Więc po co te wszystkie mataczenia i robienie wody z mózgu?
  Poza tym, drugie pytanie do chrztu mówi ... tylko o "utożsamianiu" się ze ŚJ ...
  A wola Jehowy ... to może i się nie zmienia, według wts, tylko coraz bardziej kręta droga jest ...
  Przez różne korporacyjne wymysły ludzkie ... od stojaków, po tablety i itp. gadżety.
  Nie wspominając już o tym, co się dzieje w kwestii chociażby finansów, w tej organizacji i ciemnych sprawek pod dywanem.
                                ... A co Jezus na to wszystko?
  Że tak zadam to pytanie, jeszcze raz, jak mantrę. Czy gdyby był tu na ziemi, to czy podobało by Mu się,
  to ... co teraz robi wts w imię Boga i Jezusa?? ?? ?? BARDZO W TO WĄTPIĘ!! !! !!
  Rozpatrując również metody, jakimi wts się posługuje. Jezus tak nie robił.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline wspaniale

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudzień, 2016, 23:45 »
za Roszadą w innym wątku: „Świadkowie Jehowy uważają obecnie,za pomocą Strażnicy oraz pokrewnych publikacji niewolnik wierny i roztropny zaopatruje ich w pokarm duchowy. Nie twierdzą, że klasa niewolnika jest nieomylna, ale uznają ją za jedyny kanał, jakim Pan posługuje się w dniach ostatnich tego systemu rzeczy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 626).

kursywy, boldy i podkreślenia moje

no i się pytam ponownie jak to się ma do słow Jacksona i strażnicy 2017 ?

co jesli ja się nie zgadzam by przyjmować wprowadzający w błąd pokarm ze strażnicy ?
i na tej podstawię twierdzę, że mój chrzest był nie ważny bo wprowadzono mnie w błąd doktrynalny ?



=========
Wspaniale


Offline Estera

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Grudzień, 2016, 00:16 »
  Ciekawe, wspaniale, jakbyś wystąpił do tych ludków o apostazję ...
  Co by Ci odpisali? Sama bym była ciekawa, jak to by wyglądało.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline TomBombadil

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudzień, 2016, 23:02 »
Znam osobę,która ochrzciła się ponownie.W czasie pełnienia służby pionierskiej dojrzała do tej decyzji. Długo nalegała na braci starszych,aż ogłsili ,że jest upomniana i ponownie ją ochrzczono. To wspaniała chrześcijanka. Pomocna i pełna ciepła. Ja swój chrzest uważam za bardzo ważny. Złożyłam ślub Bogu,oddałam mu swoje życie. W imię Ojca i Syna i Ducha św.I nie uważam Ducha św za osobę boską.Nadal wierzę w Raj na ziemi. Nie sądzę żeby ktokolwiek poszedł do nieba. Ale to sprawy drugorzędne. Mam zaufanie do Boga i Jego Syna. Obiecali życie wieczne i dotrzymają słowa. Ja mam wytrwać w miłości.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Grudzień, 2016, 16:29 »
Znam osobę,która ochrzciła się ponownie.W czasie pełnienia służby pionierskiej dojrzała do tej decyzji. Długo nalegała na braci starszych,aż ogłsili ,że jest upomniana i ponownie ją ochrzczono. To wspaniała chrześcijanka. Pomocna i pełna ciepła. Ja swój chrzest uważam za bardzo ważny. Złożyłam ślub Bogu,oddałam mu swoje życie. W imię Ojca i Syna i Ducha św.I nie uważam Ducha św za osobę boską.Nadal wierzę w Raj na ziemi. Nie sądzę żeby ktokolwiek poszedł do nieba. Ale to sprawy drugorzędne. Mam zaufanie do Boga i Jego Syna. Obiecali życie wieczne i dotrzymają słowa. Ja mam wytrwać w miłości.

O to, aby kogoś ponownie ochrzcić i w tym celu stwierdzić nieważność pierwszego chrztu jest znacznie łatwiej. Kiedy starasz się o nieważność w celu odejścia bez ostracyzmu inaczej na to patrzą :P


Offline wspaniale

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Grudzień, 2016, 22:32 »
Znam osobę,która ochrzciła się ponownie.W czasie pełnienia służby pionierskiej dojrzała do tej decyzji. Długo nalegała na braci starszych,aż ogłsili ,że jest upomniana i ponownie ją ochrzczono. To wspaniała chrześcijanka. Pomocna i pełna ciepła. Ja swój chrzest uważam za bardzo ważny. Złożyłam ślub Bogu,oddałam mu swoje życie. W imię Ojca i Syna i Ducha św.I nie uważam Ducha św za osobę boską.Nadal wierzę w Raj na ziemi. Nie sądzę żeby ktokolwiek poszedł do nieba. Ale to sprawy drugorzędne. Mam zaufanie do Boga i Jego Syna. Obiecali życie wieczne i dotrzymają słowa. Ja mam wytrwać w miłości.

Czyli, nie ważne, że gwałcili dzieci, wprowadzali w błąd datami armagedonu i w kwestii zrozumienia oraz że narzucone bezwzględne i bezdyskusyjne wyssane z palca (bo nie z biblii) zasady, są niezgodne z  Biblią i wygląda na to, że nie są zgodne z wolą Jehowy - ważne żeby trwać w Organizacji ?
O to chodzi w życiu i nadzieii życia wiecznego ?
=========
Wspaniale


Offline TomBombadil

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Grudzień, 2016, 00:19 »
Co ma chrzest do Organizacji? Niektórzy chrzcili się przed 1985 r. A wtedy formułka była inna. A nawet ci co później,to chrzcząc się mieli w sercu szczerą miłość i pod słowem organizacja myślelu o zborze złożonym ze szczerych ludzi. Wielu odrzuciło organizację,gdy dowiedzieli się co ma na sumieniu,ale nie przekreślają slubu złożonego Bogu i Jeo Synowi.
Wielu katolików zostało ochrzczonych gdy byli nieświadomi doktryn i grzechów swojego Kościoła. Ale mają szczerą wiarę i dobroć w sercu. Im też odmawiasz prawa do bycia oddanym Bogu?
Uważam,że każdy sam w sercu decyduje,czy dla niego jego chrzest jest ważny ,czy nie. Jeśli ma więź ze swoim Bogiem,to co komu do tego.


Offline janeczek

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Grudzień, 2016, 01:22 »
Nie ma co za bardzo marzyć że da się z korporacj strażnica tak łatwo wyrwać bez wilczego bilety,z serii zabierzrmy ci rodzinę i opinie zszargamy bo tu o kase i władze chodzi daliśmy ci raj na ziemi po mega cholocausiće zabraliśmy wam Pana Jezusa brak modlitwy wia chleba bo to tylko Michał dawniej członek CK co do symbolu bo tak to wygląda w przypadku 2 owiec,ja za bardzo nie jestem oblatany w datach ale Roszada na pewno wie kiedy Rutek się złamał i symbol wprowadził i latający talerzyk i kielich na pamiące początkowo nie było mowy o tym jonadobowie mieli być niewolnikami popaprańców a żeby za dużo nie było do 1935 mogli zostać popapranym,jeżeli nie skoniczy się to ich upadkiem olbo regulacjami prawnymi typu że jeżeli korporacja stosuje ostracyzm nakaz śmierci w razie wypadku krew to musi dawać taką informacje na ulotkach tak jak leki mają,inaczej nas nie puszczą wolno to prawo firmy bo religia w tym biznesie to na początku 90 lat się skoniczyła
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline wspaniale

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Styczeń, 2017, 20:19 »
Co ma chrzest do Organizacji?

O to mi własnie chodzi, o znalezienie, ustalenie sposobu na oddzielenie się od Organizacji.
Im nas więcej i rozmowa bardziej konsekwentna tym bardziej może uda nam się coś ustalić - wszak ichnie regułki też ustalali ludzie.
Ja nie porzucam wiary w Boga. Chcę odejść z Organizacji z podniesioną głową że to oni są kłamcami i wykorzystują ludzi
=========
Wspaniale


Offline TomBombadil

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Styczeń, 2017, 21:20 »
Wszystko zależy co da ci spokój ducha.Moja siostra ,która lata temu odeszła powiedziała,że nic nie pisała jak się chrzciła i pisać nie będzie odchodząc. Ja też tak czuję. Jeśli im coś pisałabym,to tak jakbym uznała ich jako partnera,pośrednika,kogoś kto się liczy. Nigdy nie byli ważni. Pod hasłem organizacja ludzie mają na myśli zbory pełne oddanych Bogu ludzi. Nikt z kandydatów nie ma świadomości,że to korporacja nastawiona na zysk.Nikt nic nie wie o ciele kierowniczym,mechanizmach działających w tejże,zy całym systemie. Chrzczący się zwykle czują potrzebę oddać się Bogu,zbliżyć i kroczyć śladami Chrystusa. Nie piszę o dzieciach,które spełniają marzenia rodziców. Bo to nadużycie. Jeśli z takim nastawieniem dałeś się zanurzyć,wcześniej w szczerej modlitwie oddałeś się Bogu, złożyłeś Mu ślub, to Oganizacja jest tylko podkładającą się wydmuszką. Rozgnieć i idź dalej. 
Ale jeśli masz problem,męczy cię coś,niepokoi,to lepiej działaj w inny sposób,który da ci ukojenie.
Warto być wiernym swoim ideałom.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Styczeń, 2017, 21:33 »
Jest takie coś zbliżone do terminu: niekorzystne zawarcie umowy.
W życiu zwyczajnych ludków: kupujesz autko, a sprzedawca zataił przed tobą jakieś wady.
W życiu innych ludków: brałeś chrzest, ale firma która sprzedawała tobie nadzieję, zataiła pewne fakty, które gdybyś znał, to nie podpisałbyś umowy.
Być może dlatego chcą za wszelką cenę sporo poukrywać.
Chociaż w wypadku umowy handlowej sprawa jest prostsza, a w wyniku umowy religijnej..... ale nikt nie udowodnił, że tą ścieżką się nie da.


Offline Krystian

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Styczeń, 2017, 00:01 »
Według Biblii nigdy apostołowie nie chrzcili w imię ojca syna i ducha świętego.
Zawsze tylko w imieniu Pana Jezusa.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Estera

Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Styczeń, 2017, 00:33 »
  Samo to, w jaki sposób WTS działa, werbując ludzi, jest po prostu obrzydliwe.
  Te zamiecione wszystkie brudy, korporacyjny charakter działania, ta swoista piramida ...
  Nie ma nic wspólnego z Bogiem ani wzorem wiary, jaki pozostawił Jezus.

  Zapewne większość, która przyjmowała chrzest, wiedząc o tym przed chrztem ...
  Takiego chrztu napewno by nie przyjęła.
  Zbudowali swój wizerunek na kłamstwie i to powoli obraca się przeciwko nim.
  Dowodem na to, ta liczna rzesza wybudzonych z tego ... KŁAMSTWA ...
  To przyniesie swoje efekty zapewne, TYLKO w swoim czasie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gavagai

  • Gość
Odp: Nieważność chrztu rzadkim przypadkiem
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Styczeń, 2017, 03:29 »
Każdy system ludzki ma swoje wady czy to będzie piramida finansowa czy religijna. Nawet to że tu piszemy szukając "bratniej" duszy może okazać się niewypałem. Wszystkim którzy piszą jak to jest be pozostawiam doświadczenie jak długo będziecie dla siebie mili będąc że sobą 5 dni w tygodniu.