Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach  (Przeczytany 20017 razy)

Offline rychtar

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Grudzień, 2016, 21:39 »
A mój monsz wracając pieszkom z zebrania znalazł 100 wę. Czy to nie nagroda?

Rozumiemy, że te sto zł zostało wrzucone następnym razem do skrzynki na datki :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Grudzień, 2016, 15:08 »
 Jeszcze jedna wersja historii z pociagiem i samobojca , uslyszana w Poznaniu w 80-tych : A wiec w pociagu glosil brat z ksiazka "Prawda" (troche starsi w srod nas pamietaja ja moze jeszcze ? ) Wkurzony posazer wyrwal mu ksiazke z reki i wyrzucil przez okno .I teraz uwaga ,achtung, wnimanije !!! W tym samym czasie jedzie na sasiednim torze pociag w przeciwnym kierunku ,w ktorym zmeczony zyciem facet otworzyl drzwi wagonu i chcial wyskoczyc ... Dostaje "Prawda" w leb i pada nieprzytomny ! Jak doszedl do siebie to zaczal ksiazke czytac , potem nawiazal kontakt z pionierem w swojej miejscowosci i w koncu zostal bratem. Ta historie opowiedzial pozniej ten pionier na spotkaniu twierdzac, ze to aniol Jehowy tym wszystkim kierowal ! Fajna historia ,co ? Jak pamietam to juz wtedy za bardzo w to nie wierzylem ale znalem braci i siostry ktorzy opowiadali te bajeczki z wypiekami na twarzy :D . A co nowsza wersja to bogatsza w szczegoly... I nic w tym dziwnego . To wspolczesna mitologia ,ktora pozwala malemu,nie wiele znaczacemu czlowieczkowi  raptem znalezc sie w centrum rozgrywki o wrecz wrzechswiatowym znaczeniu !...


Offline Iza

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Grudzień, 2016, 15:42 »
Po zborach tez swego czasu hulała  opowieść, jak to pionierka , której ktoś odmówił służby postanowiła jednak pójść i spotkała przy drzwiach pewnego mężczyznę.
Dała mu świadectwo i poszła dalej. Potem okazało się , ze ten właśnie mężczyzna zabił siekierą sąsiadkę ( czy tam listonoszkę- wersje były rożne) tuż przed przyjściem siostry.
 W jaki sposób zostal ów zbrodzień zatrzymany - doświadczenie na ten temat  milczy -ale,  co ważne :
kiedy pytano go, dlaczego nie zabił tejże pionierki odparł: " no jak dlaczego przeciez było z nią tych dwóch  :o
Morał był taki :
Pionierka nie zrezygnowała ze służby i doświadczyła na sobie cudownej ochrony aniołów.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Grudzień, 2016, 15:43 »
Cytuj
no jak dlaczego przeciez było z nią tych dwóch  :o

Morał taki: czyli zawsze w trójcy chodzą. ;D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Grudzień, 2016, 22:51 »
Dla mnie TOP 1 jest opowieść o księdzu z Nadarzyna bardzo przeciwnym i piorunie co łupnął w kościół. I na pytanie czy to przypadek wielu kiwało głową i oczka im błyszczały  :)


Offline TomBombadil

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #80 dnia: 12 Grudzień, 2016, 00:35 »
Rozumiemy, że te sto zł zostało wrzucone następnym razem do skrzynki na datki :)
[/quote



Nie,dziecko pojechało na wycieczkę szkolną.


Offline gangas

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #81 dnia: 12 Grudzień, 2016, 01:47 »
 Gdyby Jehowa chciał więcej wiernych, to co mu szkodzi do każdej parki dawać aniołków toć przeca one jakby bezrobotna są  :-\ :-\ :-\.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Falo

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #82 dnia: 12 Grudzień, 2016, 07:01 »
Po zborach tez swego czasu hulała  opowieść, jak to pionierka , której ktoś odmówił służby postanowiła jednak pójść i spotkała przy drzwiach pewnego mężczyznę.
Dała mu świadectwo i poszła dalej. Potem okazało się , ze ten właśnie mężczyzna zabił siekierą sąsiadkę ( czy tam listonoszkę- wersje były rożne) tuż przed przyjściem siostry.
 W jaki sposób zostal ów zbrodzień zatrzymany - doświadczenie na ten temat  milczy -ale,  co ważne :
kiedy pytano go, dlaczego nie zabił tejże pionierki odparł: " no jak dlaczego przeciez było z nią tych dwóch  :o
Morał był taki :
Pionierka nie zrezygnowała ze służby i doświadczyła na sobie cudownej ochrony aniołów.
Ja słyszałem wersję że po prostu rąbał drewno. A z tą głosicielką był tylko jeden anioł. Akcja działa się w południowej Polsce.

Niby cały czas piszą w literaturze że obecnie cudów nie ma. A jednak mitologia kwitnie.


Offline TomBombadil

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Grudzień, 2016, 10:30 »
Obecnie tworzone są następne cudowne doświadczenia, czyli byłam miła,uśmiechałam się a pani przyjęła traktat. Czy to nie cud?


Offline matus

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Grudzień, 2016, 10:42 »
Akcja działa się w południowej Polsce.
Akcja zawsze dzieje się w Polsce jak najdalej odsuniętej od opowiadaczy ;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline gangas

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Grudzień, 2016, 11:27 »
 Właśnie! Nowy wątek OPOWIEŚCI NIESPRAWDZALNE ;D ;D ;D ;D
Ale jak już mam głos to podejmę. W sprawie tajemniczego działania Jehowy. Otóż wczoraj rozmawiałem z pewną osobą, która nie specjalnie chce chodzić na zebrania i jest zdziwiona skąd to nagłe zainteresowanie jej osobą (a uczęszczała przez dziesięciolecia)
 A brat tłumaczy, że to Jehowa posługuje się tymi ludźmi, żeby ona została w organizacji!!!
 Tak ta jedna owieczka, która ma dylematy ona jest warta więcej niż miliony osób, które pogrzebał Adek H. Juziek S. Czemu do nich Jehowa nie posłał kierowanych jego mocą ludzi, żeby wstrzymać ich od swoich morderczych planów.  ::) ::) ::)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Lechita

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #86 dnia: 12 Grudzień, 2016, 13:13 »
Dołożę i ja opowieść zasłyszana jakieś 10 lat temu.

Akcja opowieści dzieje się w małym miasteczku bądź na wsi gdzieś na Mazurach.
Para głosicieli studiuje z człowiekiem, który parał się spirytyzmem. W trakcie jednego ze spotkań, pan spirytysta mówi , że rozmawiał z demonami i te powiedziały mu, że gdyby ŚJ wiedzieli jak bliski jest Armagedon to głosiliby 24h/dobę.

Z pomocą pewnego NO opowieść ta dotarła w dolnośląskie :)

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Martin

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Grudzień, 2016, 13:21 »
Dołożę i ja opowieść zasłyszana jakieś 10 lat temu.

Akcja opowieści dzieje się w małym miasteczku bądź na wsi gdzieś na Mazurach.
Para głosicieli studiuje z człowiekiem, który parał się spirytyzmem. W trakcie jednego ze spotkań, pan spirytysta mówi , że rozmawiał z demonami i te powiedziały mu, że gdyby ŚJ wiedzieli jak bliski jest Armagedon to głosiliby 24h/dobę.

Z pomocą pewnego NO opowieść ta dotarła w dolnośląskie :)
Jak to miło ze strony demonów, że chcą uratować jak najwięcej osób ;D Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują ;D
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Estera

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #88 dnia: 12 Grudzień, 2016, 13:31 »
  Słyszałam o historii, w której ktoś został poinformowany, przez demony, że jest szczególny atak...
  zwłaszcza na rodziny świadków Jehowy i dlatego w tylu rodzinach źle się dzieje ...
  Bo bracia zapominają, że te nieziemskie siły, robią wszystko, żeby domy ŚJ burzyć od środka.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dietrich

Odp: Niestworzone historie opowiadane w doświadczeniach
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Grudzień, 2016, 13:41 »
  Słyszałam o historii, w której ktoś został poinformowany, przez demony, że jest szczególny atak...
  zwłaszcza na rodziny świadków Jehowy i dlatego w tylu rodzinach źle się dzieje ...
  Bo bracia zapominają, że te nieziemskie siły, robią wszystko, żeby domy ŚJ burzyć od środka.

O, to było powszechnie znane już w latach 90-tych. Słyszałem, że to fragment wywiadu ze spirytystą.