Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zasada dwóch świadków  (Przeczytany 16500 razy)

Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Listopad, 2016, 10:37 »
   "Starszy nie ujawni pedofilii, żeby nie ściągnąć hańby na organizację Jehowy" cyt. z komentarza Asturii
   
   Postawa ... śmiechu warte ... A czyż nie jest większą hańbą ...
   Samo to, że takie rzeczy w ogóle mają miejsce w tej niby świętej, czystej Bożej organizacji?
   I Bóg to widzi? To co? Czyż nie jest to hańbiące? W oczach samego Boga? Czy Bóg pochwala taką postawę?
   A co Jezus by zrobił na miejscu takiego starszego? Też by milczał w obliczu krzywdy dziecka?
   Gdzie jest odpowiedzialność przed samym Bogiem? Skoro chcą być tacy idealni przed ludźmi?
   ... to po co im właściwie jest Bóg i Jego mierniki? Hipokryzja do sześcianu, albo i więcej ...

   Samo nie ujawnienie sprawy przed władzami, nie powoduje, że w oczach Boga jest wszystko w porządku.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Listopad, 2016, 13:31 »
a tak argumentują i bronią zasady 2 świadków zabetonowani ŚJ.

http://wayback.archive.org/web/20161018134729/http://swiadkowiejehowy.com.pl/hh/3-s.html

 Ktoś czuje się na siłach,żeby to skomentować? Ta osoba z fb z pewnością czyta to forum.

Ja się czuję na siłach by skomentować wpis z FB na przykładzie pedofilii i książki Paście, z której wycinek załączam
Jeżeli nie ma 2 świadków, to zbór sprawą pedofilii się nie zajmuje. Jednocześnie osoba, która donosi na brata-pedofila na policję i idzie do sądu może się nie nadawać do piastowania przywilejów zborowych. Odpowiedni przepis zawarto w załączniku. Teoria mówi że "może", a nie że "nie nadaje się"

Jak wygląda praktyka? Czy ktoś ze starszych albo zwykłych głosicieli chciałby się nie nadawać do przywilejów? Wygląda na to, że każdy się tego obawia. Skoro w Australii nie zgłoszono władzom ani jednego z 1000 przypadków molestowania to nie uznajemy tego za błędy pojedynczych osób a za wadę całego systemu. Wadę wynikającą z zasady "NIE BĘDZIESZ SIĘ SĄDZIŁ W ŚWIECKIM SĄDZIE ZE SWOIM BRATEM"


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Listopad, 2016, 14:09 »
   Zasadą dwóch świadków, można zrobić różne rzeczy w zborze.
   Jak się chce kogoś pozbyć, wystarczy dwóch fałszywie zeznających i jak sprawa jest gruba, wykluczenie i na bruk.
   A jak się chce zagłaskać sprawę, bo np. chodzi o córkę starszego, ile się da, to się ukrywa i nawet jak
   są świadkowie, sprawa trafia do kosza. I jest cicho sza. Tak wyglada sprawa praktycznie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Listopad, 2016, 19:17 »
oczywiście ta zasada działa w obie strony. Możesz skuć komuś miskę bezkarnie, jeśli nie ma świadków. Ale co zdumiewające wtedy mimo że będziesz sam w środku lasu , to się okaże że jakiś współstarszy, albo żona będzie świadczyć przeciw tobie. I nie ważne że kłamie - swoich trzeba chronić , dzieci są nieważne. I tak tylko 38% zostaje świadkami (dane 2012 rok), wazne jest trzymać z kim trzeba.

Proszę mi zmienić nic na Luca Brossi. mądrzy wiedzą dlaczego

Bosze!!
Naprawdę?!
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Listopad, 2016, 19:25 »

Jak wygląda praktyka? Czy ktoś ze starszych albo zwykłych głosicieli chciałby się nie nadawać do przywilejów? Wygląda na to, że każdy się tego obawia. Skoro w Australii nie zgłoszono władzom ani jednego z 1000 przypadków molestowania to nie uznajemy tego za błędy pojedynczych osób a za wadę całego systemu. Wadę wynikającą z zasady "NIE BĘDZIESZ SIĘ SĄDZIŁ W ŚWIECKIM SĄDZIE ZE SWOIM BRATEM"
    Tylko, jak brata pedofila, nazywać BRATEM?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Listopad, 2016, 19:49 »
    Tylko, jak brata pedofila, nazywać BRATEM?

Dopóki nie jest wykluczony jest bratem. To nie ja wymyśliłem reguły.
Tak samo jak bratem nazywasz niepraktykującego homoseksualistę, leworęcznego i alkoholika.


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:06 »
Dopóki nie jest wykluczony jest bratem. To nie ja wymyśliłem reguły.
Tak samo jak bratem nazywasz niepraktykującego homoseksualistę, leworęcznego i alkoholika.
    A załóżmy, że wiem, że to jest pedofil, tylko zostałam zmuszona do milczenia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:07 »
    A załóżmy, że wiem, że to jest pedofil, tylko zostałam zmuszona do milczenia.

Czego ode mnie oczekujesz?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:10 »
    A załóżmy, że wiem, że to jest pedofil, tylko zostałam zmuszona do milczenia.

Dołączę się z opinią do przedmówcy Kaisera.
To dalej jest 'brat' i takim pozostanie, dopóki go nie wykluczą. Później będzie 'byłym bratem' lub 'naszym wykluczonym bratem'. Teraz ma status 'brat pedofil'.


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:15 »
Dołączę się z opinią do przedmówcy Kaisera.
To dalej jest 'brat' i takim pozostanie, dopóki go nie wykluczą. Później będzie 'byłym bratem' lub 'naszym wykluczonym bratem'. Teraz ma status 'brat pedofil'.
    Powiem, emocjonalnie, to bardzo trudna sytuacja, w przypadku jeszcze takim, gdybym była ofiarą takiego brata.
    Nic dziwnego, że ludzie w tej sekcie zapadają na różne choroby psychiczne. To trzeba być ze stali, żeby taką sytuacje znosić.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:34 »
Polecam książkę
Forward Susan - Toksyczni Rodzice , można ściągnąć w Pdf.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:40 »
Polecam książkę
Forward Susan - Toksyczni Rodzice , można ściągnąć w Pdf.
   Akurat mnie, ani moich bliskich taka sytuacja nie dotyczy, ale głęboko współczuję tym, którzy w takiej
   sytuacji muszą funkcjonować w zborze.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Listopad, 2016, 20:56 »
   Akurat mnie, ani moich bliskich taka sytuacja nie dotyczy, ale głęboko współczuję tym, którzy w takiej
   sytuacji muszą funkcjonować w zborze.

Nie o to chodzi w mojej propozycji , że kogoś dotyczy to osobiście , ale książka to pokazuje szereg mechanizmów jakie  powstają w człowieku .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Listopad, 2016, 21:01 »
Nie o to chodzi w mojej propozycji , że kogoś dotyczy to osobiście , ale książka to pokazuje szereg mechanizmów jakie  powstają w człowieku .
    Domyślam się, tytuł ciekawy i w przyszłości, jak znajdę czas, napewno sobie poczytam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Listopad, 2016, 22:20 »
Dołączę się z opinią do przedmówcy Kaisera.
To dalej jest 'brat' i takim pozostanie, dopóki go nie wykluczą. Później będzie 'byłym bratem' lub 'naszym wykluczonym bratem'. Teraz ma status 'brat pedofil'.
   To powiem, proceduralnie, to ta zasada jest po prostu porąbana ..., patrząc na to jakie stwarza sytuacje w zborze,
   pod względem emocjonalnym, fizycznym i psychicznym i każdym innym.
   Osoba poszkodowana, takim "bratem pedofilem", który powiedzmy skrzywdził ją, zmuszana jest do wielu rzeczy wbrew sobie.
   Musi się z nim np. witać, słuchać jego "mądrych" wypowiedzi na zebraniach, chodzić na zbiórki i udawać, że się nic nie stało!!!
   Chore!!! Ciekawe, co na to Jezus by powiedział, będąc w takim zborze i jako starszy, znający sytuację? 
   W głowie się to nie mieści, do jakich skarłowaciałych emocjonalnie sytuacji, może dojść.
   Przez takie mądrości ... Ile tu kryje się bezduszności, dla osoby poszkodowanej ...
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2016, 22:34 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.