Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zasada dwóch świadków  (Przeczytany 16468 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Listopad, 2016, 06:48 »
   To powiem, proceduralnie, to ta zasada jest po prostu porąbana ..., patrząc na to jakie stwarza sytuacje w zborze,
   pod względem emocjonalnym, fizycznym i psychicznym i każdym innym.
   Osoba poszkodowana, takim "bratem pedofilem", który powiedzmy skrzywdził ją, zmuszana jest do wielu rzeczy wbrew sobie.
   Musi się z nim np. witać, słuchać jego "mądrych" wypowiedzi na zebraniach, chodzić na zbiórki i udawać, że się nic nie stało!!!
   Chore!!! Ciekawe, co na to Jezus by powiedział, będąc w takim zborze i jako starszy, znający sytuację? 
   W głowie się to nie mieści, do jakich skarłowaciałych emocjonalnie sytuacji, może dojść.
   Przez takie mądrości ... Ile tu kryje się bezduszności, dla osoby poszkodowanej ...
[/quote

]Wcale nie musi się witać ze swoim oprawcą , może dawać wyraz swoim emocją ale często nie jest w stanie tego zrobić bo oprawca działa tak , żeby wytworzyć więź , mówiąc o tajemnicy o tym , że wszyscy ją wyśmieją itp  , jako starszy działa też z pozycji władzy . Oprawcami też są często członkowie rodzin co jeszcze bardziej utrudnia sprawę . Ofiara często wypiera takie wspomnienia , ucieka w świat fantazji , jakby nie jej dotyczyła ta sytuacja , brak reakcji otoczenia na sygnały jakie wysyła, często są to sygnały werbalne jeszcze bardziej pogłębia te reakcje ciągnąc się za nią przez dalszą część życia . Niestety otoczenie nie reaguje na te sygnały , czuje się zażenowane powoduje brak akceptacji także wobec osoby , która chciałaby pomóc.

Wystarczy zobaczyć ile osób jest gotowych mówić o przekrętach wts  nazywać sprawy po imieniu , a przecież to znacznie łatwiejsze aniżeli mówić , że jest sie ofiarą pedofila , że zrobił mi to wujek Zdziś , dziadek , tatuś , ile żon powie mój mąż jest pedofilem ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Zasada dwóch świadków
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Listopad, 2016, 08:16 »
  To wszystko wiem ... ale ...
  Pisałam o hipotetycznej sytuacji, gdzie sprawa została rozpatrzona przez komitet,
  nie ma drugiego świadka, sprawa utyka w miejscu, a w zborze jest i kat i ofiara.
  Przyznasz Doraks, że emocjonalnie, sytuacja nie do pozazdroszczenia jest.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.