Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Reakcje i wypowiedzi na Strażnicy - "Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu?"  (Przeczytany 14438 razy)

Offline Estera


W wakacje miałem taką możliwość przez trzy tygodnie się nie golić. Czułem się wtedy
naprawdę wolny.
     No widzisz gerontas, to ja zaznaję teraz takiej wolności, nie chodząc na te wszelkiego rodzaju
     "zajęcia wuteesowskie". Rozumiem Cię bardzo dobrze.
     A Twoja żona, to czego się boi? Że zbór rozbije się o Twoja brodę?
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 21:53 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

    Efezjan ... To jest nas dwóch... walniętych obuchem, bo ...
     ja, też obuchem oberwałam, tylko to był obuch Jacksona, w XII ub.r. z pedofilią w Australii...  :) :) :)
     I tak wybudzona szczęśliwie trwam do dzisiejszego dnia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Proszę wrócić do tematu wątku. Posty nie na temat zostaną usunięte.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Blizna

  • Gość
Jeszcze chwila, i pewien osobnik mi obrzydzi Nowy Testament do reszty.


Efezjan

  • Gość
Proszę wrócić do tematu wątku. Posty nie na temat zostaną usunięte.
A może zrobić z nich nowy wątek, bo szkoda, żeby taki fajny temat marnował się na Cmentarzu...?
Fajna dyskusja się zrobiła i Cmentarz. Ja Nemo rozumiem, że robisz porządki, ale upraszam o utworzenie nowego wątku. Da się zrobić?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.

Dyskusja odbiegająca od tematu została przeniesiona tutaj: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3651.msg59922#msg59922
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 22:56 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
W kwestii brody padło:
1) Nasz brat ma w pracy kolegę który zapuścił brodę. Przez to zyskał sobie przydomek 'Abdul' albo 'Bin Laden' . Brat skwitował, z że z pewnością nikt nie chciałby mieć takiego przezwiska w zborze.
2) Brat opowiadał historię jak jego zainteresowany był w szoku, kiedy zobaczył ŚJ z brodą. Nie mógł uwierzyć że ŚJ tak jak inni mogą robić co chcą i nosić brodę. To było według niego złe i nie do przyjęcia.
3) Prowadzący po wypowiedzi mojej żony potwierdził, że broda w PL jest równoznaczna z utratą wszystkich przywilejów i możliwością służby na wózkach.
Ogólnie klimat wypowiedzi co do brodaczy był bardzo negatywny i w charakterze na 'NIE'.

Jeśli chodzi o inne tematy to między innymi był prowadzący wspominający o miss mokrego podkoszulka jako nie za bardzo godnej formie ubioru i rozrywki  :o
Siostry które z przekonaniem wypowiadały się w kwestii strojów kąpielowych, że takie jak noszą wszystkie kobiety są nie zbyt bo dużo odsłaniają i gdyby bracia z siostrami poszli na wspólny wypad na basen to bracia mogliby rozbudzać w sobie niemoralne rządzę...

Ad.1 eeee, okej., ustalmy że brodacze w zborze maja ksywki: Abraham, Mojżesz, Hiob, czy inny podobny.
Ad.2 'jak inni mogą robić co chcą' aha, a co z wersetem (nie pamiętam gdzie on z biblii ni chce mi się po nią iść) parafrazując: 'wszystko można, ale nie wszystko buduje', czy jakoś tak. Ponos świadkowie nie tworzą listy rzeczy zakazanych, ponieważ mają wyszkolone na biblii  sumionko i ono ich kieruje jak kompas, w bezpiecznym kierunku na drodze w porost do bramy raju....... nananananana czy jakoś tak
Ad.3 my Polacy to nadgorliwość to chyba w genach mamy, sądząc po histori to zawsze inaczej, wincej, po swojemu.....

Strój kąpielowy..... noooooooooo bikini wg załozenia powinno można być swobodnie przeciągnąć przez obrączkę, jeśli ta sztuka się nie uda to to nie bikini. Strój kąpielowy odsłania dużo więcej niż strój płetwonurka, no bez przesady i tak kobiece wdzianko na basen/jezioro/czy co tam innego zakrywa więcej niż męskie  ::)

W temacie stroju kąpielowego, tak mi się przypomniało (swego czasu popularne w internetach): 'bikini odkrywa 90% ciała, a mężczyźni są na tyle uprzejmi że patrzą tylko na te 10% zakrytego'. Może światło wprowadzić, każdego brata co patrzy na odkryte należy wykluczyć, bezecnik jeden nie powinien zboru kalać  ;D
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Brat starszy dbający o odpowiednia długość stroju kąpielowego sióstr na plaży.  ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 23:34 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Szczególnie jak widzę sznureczek ;D

Poważnie? Próbuje to sobie wyobrazić, jakoś nie umiem. Z opisu ubioru owej sis, to na obrzydzenie zbiera, kobiecość i seksapil zastąpiła ubiorem eghm, tandetnej córy koryntu. Współczuję że musisz coś takiego oglądać.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline PoProstuJa

A w moim zborze padały podobnie głupie argumenty jak przytoczone w poprzednich postach. Niebrodacze zgłaszali się i mówili, że nie powinno się nosić brody.

Ale w zborze jest też zadeklarowany brodacz, który bronił brody (cud, że on może się zgłaszać i udzielać komentarzy jako brodacz - choć "przywilejów" już nie ma zborowych). Jego argumenty były moim zdaniem trafne i logiczne - ale oczywiście nie przemówiły do reszty.

Artykuł był napisany na tyle niejednoznacznie, że w każdym zborze i każdym kraju mógł być inaczej zrozumiany. Zastanawiałam się jak akapit zinterpretują ludzie z mojego zboru i wyszło im na to, że broda jest be.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Myślę kochani ale to tylko moje przypuszczenia i proszę tego nie brać do siebie i nie czuć się urażonym że poruszanie kwesti brody i ubioru to tematy zastępcze oraz chęć poprawy wizerunkowej.

Tego typu tematy są swego rodzaju odskocznią od analizowania np Ksiąg proroków i szukania analogi na nasze czasy.

Temat brody daje szansę na zebraniu wypowiedzi szeregu osób i opowiadania sytuacji z życia. Takie tematy jednoczą więzi zebranych.


Offline Woland

Temat ubioru i bród to majstersztyk socjotechniki.
Zauważcie jak wielu szeregowych braci bez jakichkolwiek sukcesów życiowych może się poczuć lepszymi od innych. I to bez wkładania w samodoskonalenie żadnego wysiłku.
Wystarczy że uznamy że broda jest BE, niebieskie dżinsy są Demoniczne, a Szatan i demony chodzą w obcisłych gajerkach.

I zobaczcie ile osób można wytknąć palcami i bezinteresownie nienawidzić.

Natomiast logicznie rzecz biorąc , nie pojawia się w dyskusji jeden istotny argument -  Bóg Biblijny stworzył człowieka-mężczyznę z brodą. Czyżby się pomylił?

PS wracając do haseł z zebrania.
U nas zaczęło się niewinnie -
a) co kraj to obyczaj, kiedyś brody były żle postrzegane, teraz już tak nie ma.
b)Ważne jak jest pielęgnowana broda itp.

Potem:
c) - Polska to nie jest kraj gdzie jest przyjęte noszenie brody.

I na koniec
d) - siostra pionierka-hejterka opowiada doświadczenie jak to starszy nosił wiele lat WĄSY i kiedy sobie uświadomił , jak bardzo gorszy to "braci" (a konkretnie tę siostrę , która mogła go hejtować i publicznie nienawidzić bezkarnie) , zgolił WĄSY i już jest dobrym bratem od tego czasu.
Na szczęście siostra ma mnóstwo innych osób do szkalowania w zborze , bywa i tak.

Reakcji prowadzącego strażnicę BRAK


Offline prot

Podziw dla Was, że macie jeszcze siłę słuchać tych bzdur. ja nie byłem na zebraniu od 10 lat :)


Offline pies berneński

W książce Królestwo Boże panuje na str 18 jest zdjęcie Badaczy Pisma.Wielu mężczyzn ma brody.
Natomiast str24 nowy prezes i inni mężczyźni  gładko wygoleni.
Nowe światło szybko przyszło.Mniemam,że nie chodziło tu o argumenty biblijne.Po śmierci Russella następuje rozłam.
Dlatego uważam,że noszeniem brody lub nie osoba pokazywała wobec,której grupy chce być lojalna.
Grupa Rutherforda mogła mieć takie hasło:
 Kto nie idzie z nami,ten przeciwko nam.
 Kto nosi brodę ten wróg.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Woland

W książce Królestwo Boże panuje na str 18 jest zdjęcie Badaczy Pisma.Wielu mężczyzn ma brody.
Natomiast str24 nowy prezes i inni mężczyźni  gładko wygoleni.
Nowe światło szybko przyszło.Mniemam,że nie chodziło tu o argumenty biblijne.Po śmierci Russella następuje rozłam.
Dlatego uważam,że noszeniem brody lub nie osoba pokazywała wobec,której grupy chce być lojalna.
Grupa Rutherforda mogła mieć takie hasło:
 Kto nie idzie z nami,ten przeciwko nam.
 Kto nosi brodę ten wróg.
Bardzo śmiała teza.
To ja też zaprezentuję swoją

Uważam , że jeśli już się trzymać kanonu "biblijnego" ubioru, to z punktu widzenia starego testamentu, oczywiście nie wolno golić brody.

Potem mamy orędzie Jezusa - sam przestrzega Zakonu, jest judeochrześcijaninem poniekąd. Nosi brodę, ale nie narzuca wzorców ubioru.

Potem mamy Pawła, który nakazuje skromny ubiór, który to kojarzy się z osobą bogobojną. Oczywiście ten skromny ubiór to nie bogobojnego Mitraisty, Baalisty , tylko bogobojnego Żyda/Żydówki. Znowu broda aż się prosi

Jakub w swym liście wielokrotnie pisze żeby się trzymać z dala od świata , by być niesplamionym przez świat itp.

I kto jest tym światem w jego czasach? Jak wygląda "człowiek świata"" Kim jest?

Oczywiście jest obywatelem imperium rzymskiego i nosi się z rzymska albo z grecka. Usuwa owłosienie szczęki i depiluje ciało.

Podobnie Egipcjanie - usuwanie owłosienia z wszystkich części ciała , również z głowy.

I teraz pytanie natury praktycznej:
- Skoro tak wielki nacisk WTS kładzie na zakaz ubierania się "UNISEX"  (rozumiem że mamy tak ładnych "braci" albo tak szpetne "siostry" że miały tu miejsce pomyłki w związku z takim strojem), to akurat oczywistym rozwiązaniem jest właśnie BRODA! Nie sposób się pomylić! Człowiek z brodą jest na 100% facetem (o ile nie mieszka w cyrku).