Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Reakcje i wypowiedzi na Strażnicy - "Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu?"  (Przeczytany 14356 razy)

Efezjan

  • Gość
Na jakiej podstawie oni uważają, ze brat z brodą będzie miał trudniej w ubieganiu się o przywilej? Czy jest jakiś werset biblijny mówiący o nakazie golenia brody? Bo ja takiego nie znam :)
A po co miałby być?


Offline Elihu

cytat z zebrania "w naszym kręgu kulturowym nie jest przyjęte noszenie brody"
"gdyby brat nosił brode rozpatrywane by były jego kwalifikacje ............ nie byłby nieposzlakowny"
ad 1 ciekawy jestem w którym kręgu kulturowym oprócz chasydów jest przyjęte noszenie brody
 ad2 ciekawe jak biblijnie to uzasadnić
Aaaa.. już pamiętam. Na zebraniu było jeszcze że mormoni noszą Brody. Szach mat bo przecież śj muszą być inni
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Gorszyciel

  • Gość
Aaaa.. już pamiętam. Na zebraniu było jeszcze że mormoni noszą Brody. Szach mat bo przecież śj muszą być inni

Ja widziałem mormonów bez bród. Chyba o amiszach mówisz?


Offline peleg

u nas głosili mormoni żaden nie miał brody


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Szczególnie jak widzę sznureczek ;D

A gdzie Ty tam się patrzysz? Wstydź się!  ;D

u nas głosili mormoni żaden nie miał brody

Mormoni to maja przechlapane. Tyle teściowych... :(
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 20:55 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


B

  • Gość
A gdzie Ty tam się patrzysz? Wstydź się!  ;D

1.jak się rzuca w oczy to nie dam rady...
2.to ona powinna się wstydzić  ;)
3.nie czuje się z tym mimo wszystko komfortowo..


Offline Estera

Szczególnie jak widzę sznureczek ;D
     A to przepraszam, a gdzie ten mężuś, starszy, co tego sznureczka nie widzi?
     Wszak doglądania trzody, nie powinien zacząć od swojej żony? Przed wyjściem na zebranie?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Ja widziałem mormonów bez bród. Chyba o amiszach mówisz?

Przemowa wygłoszona w 1971 roku członka kościoła LDS-Kościoł Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (mormoni) przez Dallina H. Oaksa, obecnie członka kościelnej starszyzny zwanej Radą Dwunastu Apostołów czyli takie nasze Ciało Kierownicze:

"Długie włosy i brody nie są z natury złe, podobnie jak nie jest złem posiadanie pustej butelki po alkoholu. Jednak osoba z brodą lub pustą butelką po alkoholu może zostać niewłaściwie oceniona".

Podobna retoryka jak w Wts.

Ogólnie rzecz ujmując mormoni zorganizowani są prawie tak samo jak SJ, w sprawie bród i dress kodu mają  takie samo podejście. Historia podobna, okres powstania ten sam, jest ich znacznie więcej mimo że razem startowaliśmy, lżejsze podejście do ostracyzmu, stawiają na rodzinę. Propaganda, filmy, wykłady VIPów są takie same. Ich "Hollywood" zastartował z 10 lat temu.   
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 21:29 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


B

  • Gość
     A to przepraszam, a gdzie ten mężuś, starszy, co tego sznureczka nie widzi?
     Wszak doglądania trzody, nie powinien zacząć od swojej żony? Przed wyjściem na zebranie?

Szczerze to jest to ciężki temat bo i mężuś jest tej samej jakości pasterzem co jej obcisłe kiecki..
czyli trochę się pruje ;)
Najgorsze jest to że 10 lat wstecz byli normalnymi ludźmi ale znajomi pieniądze i inne głupoty
wypłukały  wszystko co było pozytywne tak już bywa kiedy karmisz mózg papką i nie protestujesz
tylko mówisz jeszcze ze ci smakuje..


Offline Elihu

Na jakiej podstawie oni uważają, ze brat z brodą będzie miał trudniej w ubieganiu się o przywilej? Czy jest jakiś werset biblijny mówiący o nakazie golenia brody? Bo ja takiego nie znam :)
Jeśli dobrze pamiętam był werset że nie wolno mężczyźnie niszczyć skraju swej Brody. Nie pamiętam gdzie na pewno ST. Tyle że co oznaczało wówczas niszczenie skraju swej Brody? Ba.. to że prawo już nie obowiązuje to obowiązek noszenia Brody też. Z tym że jak dla mężczyzny hańbą jest noszenie długich włosów tak dla kobiety być bardzo krótko obciętą lub ogoloną na zero. To też był jakiś werset. Więc wydawać się może że brak Brody jest niewskazany. Niestety nie mam bibli przy sobie a tel mnie ogranicza. jak ktoś je zna może je podać. Nie mniej jednak nie wiem po co to roztrząsać. Człowiek musi się przyodziać w coś innego i nie martwić się w co się ubierze, co będzie jadł i pił i czy będzie miał brodę czy nie
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
     A to przepraszam, a gdzie ten mężuś, starszy, co tego sznureczka nie widzi?
     Wszak doglądania trzody, nie powinien zacząć od swojej żony? Przed wyjściem na zebranie?

Mężuś pewnie by z plaskacza zarobił, albo przynajmniej burzę stulecia w domu przeżył, jakby śmiał skrytykować. To pewnie woli siedzieć cicho. Taki odruch obronny.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Kurcze. A ja wlasnie od trzech tygodni zapuszczam brode.I co teraz?
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline Estera

Kurcze. A ja wlasnie od trzech tygodni zapuszczam brode.I co teraz?
    A to ... Będziesz na cenzuralnym !!! u wujków ... zborowych,
    patrz, żeby Cie nie naznaczyli, albo wykluczyli.
    Ciekawe, co by zrobili, jakby tak wszyscy mężczyźni w zborach zaczęli hodować brody? Na wzór Chrystusa?
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 21:27 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Zastanawiam się, czy ŚJ w Izraelu lub państwach arabskich (o ile tam są) noszą brody czy są ogoleni na gładko? Tam to prawie"wygląd obowiązkowy".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline gerontas

U mnie było krótko i na temat. Nie nosimy brody, bo w naszym kraju nie ma takiego zwyczaju.
Co za głupi argument za tym żeby nie nosić brody. Oczywiście zwyczaju nie ma ale są osoby,
które brodę mają w naszym kraju i nikt z tego kwestii nie robi, tylko ŚJ.

Ja tam specjalnym miłośnikiem brody nie jestem, ale golić się też nie lubię. Jestem bardziej za
brodą niż gładką skórą na twarzy i myślę, że ta broda będzie punktem zwady między mną
a organizacją. Moja żona to już się boi. Z wielu rzeczy zrezygnowałem na rzecz organizacji
ale tego już nadchodzi koniec.

Kurcze. A ja wlasnie od trzech tygodni zapuszczam brode.I co teraz?

W wakacje miałem taką możliwość przez trzy tygodnie się nie golić. Czułem się wtedy
naprawdę wolny.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 21:47 wysłana przez gerontas »