Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Reakcje i wypowiedzi na Strażnicy - "Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu?"  (Przeczytany 14357 razy)

Offline Estera

   Oj, biedny Ty, brodaty Elihu, musiałeś z tego powodu już dziś znosić ten nieprzyjemny ostracyzm.
   Ale mam nadzieje, że swoją brodą nikogo nie gorszysz i jest napewno zadbana.
   Makarony się tam nie wiją ... jak tu gdzieś, ktos wspominał o przeszkodach w hodowaniu brody.
   WTS wszystkich ustawia pod swój sznureczek. Dobrze, że się im wyłamałam ...  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
2 osoby decydujące się na noszenie Brody muszą się liczyć że trudniej będzie im ubiegać się o przywilej

No to dobrze. Lepiej bowiem wybierać drogę trudniejszą od łatwiejszej :P Wszak powiada Pismo: "Wchodźcie przez ciasną bramę..." :)


Offline rychtar

osoby decydujące się na noszenie Brody muszą się liczyć że trudniej będzie im ubiegać się o przywilej (to powiedział nadzorca służby i koordynator grona starszych aczkolwiek nie wiem czy jeszcze pełni te konkretne funkcje bo złączono oba zbory)

Na jakiej podstawie oni uważają, ze brat z brodą będzie miał trudniej w ubieganiu się o przywilej? Czy jest jakiś werset biblijny mówiący o nakazie golenia brody? Bo ja takiego nie znam :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Cielec Kierowniczy


Jest u mnie taka gwiazda że kiecka ukazuje wszystko łącznie ze sznurkiem od tampona..


Może niektóre sis biorą na zebraniach udział w proekologicznej akcji "uwolnić futrzaka" :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Jest u mnie taka gwiazda że kiecka ukazuje wszystko łącznie ze sznurkiem od tampona..
A makijażu zazdrości jej sam Joker ale niech jakiś szaraczek coś powie to szczerze mu współczuje..po prostu towarzyskie sepuku i wykluczenie za życia..

Fundatorka nowego odkurzacza, czy żona starszego?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Fundatorka nowego odkurzacza, czy żona starszego?
     No, niektóre sisters, to są takie nienaruszalne matrony, cokolwiek by nie zrobiły, uchodzi im to na sucho.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline peleg

cytat z zebrania "w naszym kręgu kulturowym nie jest przyjęte noszenie brody"
"gdyby brat nosił brode rozpatrywane by były jego kwalifikacje ............ nie byłby nieposzlakowny"
ad 1 ciekawy jestem w którym kręgu kulturowym oprócz chasydów jest przyjęte noszenie brody
 ad2 ciekawe jak biblijnie to uzasadnić


Efezjan

  • Gość
cytat z zebrania "w naszym kręgu kulturowym nie jest przyjęte noszenie brody"
"gdyby brat nosił brode rozpatrywane by były jego kwalifikacje ............ nie byłby nieposzlakowny"
ad 1 ciekawy jestem w którym kręgu kulturowym oprócz chasydów jest przyjęte noszenie brody
 ad2 ciekawe jak biblijnie to uzasadnić
A po co chcesz to biblijnie uzasadniać? Uzasadnienie strażnicowe ci nie wystarczy?  ::)


Offline peleg

masz racje


Efezjan

  • Gość
masz racje
:P
No widzisz. Strażnica prawdę Ci powie, pelegu. A Biblia jest tak tylko jako podpórka. Nie zauważyłeś?


Offline peleg

biedny Russel nie mógłby być starszym


Offline Elihu

   Oj, biedny Ty, brodaty Elihu, musiałeś z tego powodu już dziś znosić ten nieprzyjemny ostracyzm.
   Ale mam nadzieje, że swoją brodą nikogo nie gorszysz i jest napewno zadbana.
   Makarony się tam nie wiją ... jak tu gdzieś, ktos wspominał o przeszkodach w hodowaniu brody.
   WTS wszystkich ustawia pod swój sznureczek. Dobrze, że się im wyłamałam ...  :D :D :D
Brawo ty! Broda ja  :D :D
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


B

  • Gość
Fundatorka nowego odkurzacza, czy żona starszego?
Zona starszego i to jeszcze dobrze ustawionego...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Zona starszego i to jeszcze dobrze ustawionego...

Uuu, to bez kija nie podchodź.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


B

  • Gość
Uuu, to bez kija nie podchodź.

Szczególnie jak widzę sznureczek ;D