Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Reakcje i wypowiedzi na Strażnicy - "Czy twój wygląd przynosi chwałę Bogu?"  (Przeczytany 14436 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Natomiast logicznie rzecz biorąc , nie pojawia się w dyskusji jeden istotny argument -  Bóg Biblijny stworzył człowieka-mężczyznę z brodą. Czyżby się pomylił?

Czepiasz się, jeszcze stare światło było  ::) :P
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2016, 08:42 wysłana przez NiepokornaHadra »
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Natomiast logicznie rzecz biorąc , nie pojawia się w dyskusji jeden istotny argument -  Bóg Biblijny stworzył człowieka-mężczyznę z brodą. Czyżby się pomylił?

Przecież jest werset:
Wybacz mi człowieku, gdyż nie wiem co czynię.
Odpowiedz sobie sam
;)


Offline Woland

Przecież jest werset:
Wybacz mi człowieku, gdyż nie wiem co czynię.
Odpowiedz sobie sam
;)
No rzeczywiście ! W moim spaprał!
Przekonałeś mnie


Offline Światus

Broda nie pasuje do wyglądu korporacyjnego. Ot i cała filozofia.
A tak bardziej na wesoło...

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Podziw dla Was, że macie jeszcze siłę słuchać tych bzdur. ja nie byłem na zebraniu od 10 lat :)
    Ja również nie mam sił już na te indoktrynacyjne zebrania. choć to trwa dopiero 10 miesięcy.
    Szczerze podziwiam Was, tych, którzy tam chodzicie. Życzę wytrwałości w słuchaniu tego, co tam się dzieje.
    I dzielenia się wrażeniami tam nabytymi.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2016, 16:17 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

    Ja również nie mam sił już na te indoktrynacyjne zebrania. choć to trwa dopiero 10 miesięcy.
    Szczerze podziwiam Was, tych, którzy tam chodzicie.

Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją.

Nie wiem, jak w one zaszedłem dzierżawy,
Bo mną owładła senność jakaś duża
W chwili, gdy drogi zaniechałem prawej.

W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Dante. Boska komedia. Piekło

Jakoś tak mi się skojarzyło.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

  Swiatus, ja już powoli z tego ciemnego lasu wychodzę.
  I dobrze mi z tym.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Salome

Niestety religia wchodzi Świadkom Jehowy do szafy.
W organizacji obowiązuje dress code jak w każdej korporacji. Ale to nie tylko mniej lub bardziej uciążliwe zasady ubioru. To cała zaplanowana strategia, której celem jest ujednolicenie głosicieli. Kiedy wszyscy wyglądają podobnie, trudno pokazać swój status materialny, temperament, indywidualizm, upodobania. 

Na zachodzie korporacje często zaopatrują pracowników w bony towarowe do konkretnych sklepów z odzieżą. Nie tylko więc fasony mają być podobne, ale i marka. Musisz wyglądać podobnie, myśleć podobnie, działać razem. Okazuje się, że również ubiór i zarost może być narzędziem manipulacji i opresji.
Korporacjom zależy na zbudowaniu strojem konkretnego wizerunku firmy, ale też na przywiązaniu do siebie pracowników. 
Nie należy wychylać się przed szereg, nie eksponować zbytnio swojego ego. Najważniejsza zasada to skromność i schludność. Żadnej ekstrawagancji i modowych wyskoków.
Zawsze mnie zadziwiało, że Świadkowie na całym świecie wyglądają podobnie i rzeczywiście nie raz udało mi się ich bezbłędnie  rozpoznać na ulicy.




"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline rychtar

Cytuj
W mieście-państwie Libria ludzie codziennie przyjmują dawkę leku zwanego Prozium. Lek ten absolutnie tłumi negatywne emocje, a inne wygłusza. Ma to prowadzić do absolutnego ujednolicenia społeczeństwa. Państwem rządzi Ojciec – odpowiednik Wielkiego Brata oraz jego zastępca – Konsul.

Obywateli nadzoruje specjalnie powołana instytucja – Tetragrammaton, podlegająca Ojcu i Konsulowi, której członków nazywa się Klerykami. Klerycy niszczą wszelkie przejawy wolnej woli, jak również wszystkie dzieła poprzedniej kultury – filmy, książki, obrazy itd. Buntownicy ukrywają się w Nether – ruinach dawnej metropolii, poza obrębem Librii.

Czy ten opis coś Wam przypomina? Mimo, że jest to opis świetnego filmu "Equilibrium" to idealnie pasuje do zasadach panujących w WTS.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Czy ten opis coś Wam przypomina? Mimo, że jest to opis świetnego filmu "Equilibrium" to idealnie pasuje do zasadach panujących w WTS.
    Twoje  rychtar, stwierdzenie, jak najbardziej pasuje do tego co się dzieje w wts.
    Można odnieść takie wrażenie, że wts chce swoimi wskazówkami, wszystkich pozbawić wolnej woli.
    A swoją drogą, film oglądałam, jest super, polecam ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

    A swoją drogą, film oglądałam, jest super, polecam ...

Ja też oglądałem, potwierdzam jest świetny. Na marginesie dodam, że film był bardzo niskobudżetowy a mimo to jest świetny :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Estera

Niestety religia wchodzi Świadkom Jehowy do szafy.
 
    No, ...... żeby tylko do szafy!!!!! Jak zaczęłam odkrywać tę prawdę o prawdzie, to mój wniosek był taki,
    że obcy mi zupełnie ludzie zza oceanu, którzy nie mają zielonego pojęcia o moim istnieniu, zawładnęli każdą
    moją dziedziną życia, zaczynając od czubeczka końców moich włosów, a kończąc na bucie na nodze, a jeszcze
    po drodze,też wcisnęli się w każdą moją sferę emocjonalną, łącznie ze strefą erotyczną w małżeństwie...
                              I to było straszne odkrycie, że tak się dałam im sterować i manipulować.
    Jak się okazuje, dla nich szafa, to za mało, chcą być panami całego życia człowieka. Tacy nie napasieni tą władzą !!!!!
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2016, 20:00 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

Człowiek z brodą jest na 100% facetem (o ile nie mieszka w cyrku).

 ;D ;D ;D ;D

Dodam jeszcze do tej zacnej dyskusji inną mą wątpliwość - czy godzi się by mężczyzna golił owłosienie z innych części ciała niż twarz?
O czym może świadczyć to, że mężczyzna ma starannie wydepilowane owłosienie na klatce piersiowej, nogach, a nawet poniżej pępka? Jak myślicie - czy w kategorii "owłosienie - stare/nowe światło" to może być temat na artykuł w kolejnej Strażnicy?  ;D ;D ;D


Offline Estera

;D ;D ;D ;D

Dodam jeszcze do tej zacnej dyskusji inną mą wątpliwość - czy godzi się by mężczyzna golił owłosienie z innych części ciała niż twarz?
O czym może świadczyć to, że mężczyzna ma starannie wydepilowane owłosienie na klatce piersiowej, nogach, a nawet poniżej pępka? Jak myślicie - czy w kategorii "owłosienie - stare/nowe światło" to może być temat na artykuł w kolejnej Strażnicy?  ;D ;D ;D
     Bóg tak to uczynił, że włosy rosną gdzie rosną i niech sobie rosną  :D :D :D
     Niech się mężczyźni nie depilują. Tak będzie lepiej ... takie, ot ... jest moje zdanie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

     Bóg tak to uczynił, że włosy rosną gdzie rosną i niech sobie rosną  :D :D :D
     Niech się mężczyźni nie depilują. Tak będzie lepiej ... takie, ot ... jest moje zdanie.

Słusznie :) A co z siostrami?

Czy jest groźba, że jeśli którejś sypie się wąs (a bywają takie), to będą miały rozmowę ze starszymi?  ;D