Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 7448 razy)

Offline pies berneński

Witajcie
« dnia: 12 Listopad, 2016, 09:12 »
Witajcie.Osobiście dzieliłem ludzi na wilki,owce i psy pasterskie.Obecnie jestem starym psem,który pogubił się w temacie właściwej sfory.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad, 2016, 09:18 »
Witaj.
...


Offline wrzesien

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad, 2016, 09:19 »
Witamy. Jesteś jeszcze w środku?


Offline pies berneński

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad, 2016, 09:52 »
Fizycznie tak,ale mentalnie wile rzeczy boli.Łapę się na tym ,że brakuje już takiej determinacji,jak kiedyś.
Człowiek dla przekonań mógł wiele znieść.A teraz no cóż chyba utrata wiary.
Niemniej pozostała wrażliwość na niesprawiedliwość i krzywdę drugiego człowieka.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Roszada

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad, 2016, 10:10 »
Witaj psiaku miły! :)


Offline Estera

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopad, 2016, 10:18 »
  Witaj zagubiony "psie berneński"  :) :) :)
  Dziwne, nigdy tak się do żadnego człowieka nie odniosłam ... aż mnie przebiegł dreszcz..., ale myślę, że,
  Dobrze, że tu trafiłeś, napewno złapiesz tu oddech ... w tej pogubionej sforze...
  Z tym znoszeniem wiele, dla przekonań i determinacją ... to chyba każdy takie przemyślenia ma,
  ale pewne rzeczy wts w zderzeniu z rzeczywistością ... nie wytrzymują weryfikacji.
  Witam Cię serdecznie i czuj się tu dobrze   :)
  coś pomiechałam z tą czcionką ...
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2016, 10:20 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopad, 2016, 12:02 »
Witaj
Bardzo dobrze trafiłeś , bardzo dobrze
czuj się tu dobrze czytaj
Szukaj
Pozdrawiam
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline pies berneński

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopad, 2016, 13:30 »
Dziwne, nigdy tak się do żadnego człowieka nie odniosłam ... aż mnie przebiegł dreszcz..
Przyrównanie ludzi do pewnych zwierzą,to w biblii nie nowość.
Przeczytałem  Twoje przeżycia i widzę,że w Twoim życiu pojawiły się wilki
  Słuchałam tego z zapartym tchem i myślałam, że mnie krew zaleje, ponieważ, całe dziesięć minut, było nt. sądów, ale ani jednego
     słowa nt. tego, że mąż nie powinien rozwiązywać problemów za pomocą pięści.
W tej sprawie zainteresowało mnie,chciałbym zrozumieć dlaczego coś przekonało sąd,a zarazem nie było wystarczającym dowodem na to,żeby wujki w zborze Cię chronili niczym pieski pasterskie przed krzywdą fizyczną i emocjonalną?
Jak zechcesz,to napiszesz
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Estera

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopad, 2016, 13:55 »
 Tak, dokładnie tak było, wilki prawdziwe, bo kolesie męża, nie było szans na reakcję pozytywną w moją stronę.
  Później te wilki, zostały strącone, ale ból po niesprawiedliwości, pozostał.
  Żaden mnie nie przeprosił za swoje haniebne postępowanie.

  I w tym pierwszym zdaniu, masz również odpowiedź na swoje drugie pytanie.
  Kilka lat to trwało, w końcu poszłam z obdukcją do prokuratora.
  To była zła władza zborowa. Jak do jednego z nich pojechałam, pod osłoną nocy, pobita, pierwszy raz, w ciąży 6 m-c, pokazać się,
  jak mnie urządził mój mąż, świadek Jehowy, sługa pomocniczy ...
  to powiedział, że nie wierzy, ... że to mi zrobił mój mąż ... nie mogłam uwierzyć, w to co słyszę!
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2016, 13:58 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopad, 2016, 13:58 »
Witaj.
Gdzieś czytałem, że jest jedna sfora bo i jeden jest właściciel  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad, 2016, 14:31 »
Witaj wśród nas i czuj się tutaj jak najlepiej.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lechita

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopad, 2016, 16:32 »
Witam Cię serdecznie psie berneński w naszym gronie, każdy z nas wędruje po najróżniejszych ścieżkach życiowych, ale w pewien sposób jednoczymy się na tym zacnym forum.

Życzę Ci miłego pobytu. Czytaj, dociekaj, rozważaj, sam też pisz co Ci na wątrobie leży no i wyciągaj wnioski.

Pozdrawiam!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline pies berneński

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopad, 2016, 18:48 »
w końcu poszłam z obdukcją do prokuratora.
Tak przypuszczałem.Niestety dla wujków w zborze,to nie jest odpowiedni dowód.Szukałem informacji i  chciałbym się mylić ale tutaj chyba też obowiązuje zasada dwóch świadków.Najgorsze jest,to ,że z mównicy podkreśla się jak ważne jest podporządkowanie i uległość z godnie z Hebr 13:17 względem starszych.Jak tu być uległym jak w człowieku aż się gotuje z takiego niesprawiedliwego postępowania.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopad, 2016, 19:40 »
.Obecnie jestem starym psem,który pogubił się w temacie właściwej sfory.

 Witaj :)

 A może nadmiar różnorodności pokarmów, zepsuł węch Pieska? ;)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Witajcie
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopad, 2016, 20:14 »
Tak przypuszczałem.Niestety dla wujków w zborze,to nie jest odpowiedni dowód.Szukałem informacji i  chciałbym się mylić ale tutaj chyba też obowiązuje zasada dwóch świadków.Najgorsze jest,to ,że z mównicy podkreśla się jak ważne jest podporządkowanie i uległość z godnie z Hebr 13:17 względem starszych.Jak tu być uległym jak w człowieku aż się gotuje z takiego niesprawiedliwego postępowania.
    W tak oczywistych sprawach, starsi ze mną, zawsze mieli przeprawę...
    Wiedziałam np., że przemówienia naznaczającego mnie nie cofnę, ale zadałam bratu po zebraniu, kilka "kłopotliwych"
    pytań, wykazując, że pominięcie milczeniem tego, co przez lata wyczyniał mój mąż za ich milczącym przyzwoleniem, jest zwykłą nikczemnością w tym
    momencie. Nie miał słów, na to co mówiłam, a mnie, było go żal, że taki głupi. I widziałam, że ta rozmowa była dla niego
    wielce niekomfortowa. Ogólniki mnie nie zadowoliły. Musiał tłumaczyć się faktami i wydębiłam to z niego.
    Sprawa miała ciąg dalszy ...
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2016, 20:16 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.