Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75727 razy)

Offline rzeski

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #225 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 12:59 »
Moje trzy grosze: 2 Koryntian 4:2 i pytanie :jak to ma się do praktyk CK? Robbo1 powiem krótko,choć puki co jestem starszym w zborze: pitolicie Hipolicie.Jak to ma się do ciszy w eterze (pedofila, OBWE itp. praktyki)?. To co, sumienie innych jak pisze Paweł wiśta wio?. I jeszcze jedno Robbo1, jeśli rzeczywiście jesteś ŚJ to obecnie na zebraniu Życia i Służby jest czytana księga Jeremiasza, dwa tygodnie temu było o formaliźmie religijnym i panoszeniu się przywódców duchowych Izraela (Jer.5:31) oraz o głupocie wynikającej ze złudnego poczucia adresatów:jesteśmy narodem wybranym, mamy świątynię- dlatego nic złego nas nie spotka.
Warto pamiętać że historia lubi się powtarzać, a słowa te są dla naszego pouczenia byśmy wyciągali wnioski. Niestety na podstawie osobistych obserwacji widzę, że większość ŚJ nie odnosi tego do siebie tylko do tzw "światusów" nawet jeśli podają się za wierzących. Moje pytanie: CK uczy że Biblia tak naprawdę jest listem Boga do swojego ludu, nawet więcej, jest księgą organizacji (ŚJ mają tutaj na myśli samych siebie), więc to "światusy" mają wyciągać wnioski np. z treści księgi Jeremiasza czy raczej ci którzy uważają że są ludem Bożym?
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 13:41 wysłana przez rzeski »


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #226 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 15:17 »
Już pisaliśmy o "świetle" z Przyp.4:18
Nie widzę potrzeby przytaczania wszystkiego ponownie.
Przypomnę,że według jednego z tłumaczeń:
"Droga sprawiedliwych jest jak..."
Jest to unaocznienie ,i tyle.
Tak jak nasze zrozumienie jest przyrównane do "światłości poranka,blask jej coraz bardziej jaśnieje aż do białego dnia" B.P

Tak jak czytamy,że :
"Ścieżka prawych  t o światło poranne...".
To przecież ta ścieżka to dosł."światło"
Nie.

Rozumiem "listonoszu",że gorszy  cię moje obstawanie przy prawdzie,a nie występowanie przeciw niej.
To już zapewne by cię nie gorszyło.

Proszę jednak zapamiętaj słowa jakie napisał Wojciech Michera w książce polemizującej z poglądami Ericha von Denikena.
"...poważne traktowanie partnerów to świadomość,że bierze się ich takimi ,jacy są,z c a ł y m inwentarzem myślowym,jakiego się dopracowali".

I w związku z tym rozumiem zdziwienie :
"jeżeli w istocie jesteś "świadkiem"..."
Jestem.
Jak i rozumiem,że obrany przeze mnie sposób "głoszenia" może zdziwić.

Wiem też,że m.in w książce "Narody maja poznać,że ja jestem Jehowa.Jak?" II rozdział to "Jego własny lud m u s i a ł poznać ,kim on jest"

I tak przepowiednie odnoszące się "do narodów",dotyczą ich.
Z tych odnoszących się do "izraelitów" musimy uważać,żeby nauczyć sięwięcej, i więcej.
Może po to,żeby nie powtórzyć ich losu.

Rozumiem też " uwagę" z 2 Kor.4:2"poddajemy się ocenie każdego człowieka".
Oceniaj,jak to zresztą czynisz.






Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #227 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 15:22 »
Że co?
Deniken i Micher. No tak to na temat. ;)

Jakbym był robbo2 to bym pewnie rozumiał o co chodzi robbo1. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #228 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 16:21 »
Księga Przysłów 4,18 odnosi się też do starotestamentowych proroków wg Ciebie?


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #229 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 18:22 »
Przypomnę,że według jednego z tłumaczeń:
"Droga sprawiedliwych jest jak..."
Jest to unaocznienie ,i tyle.
Tak jak nasze zrozumienie jest przyrównane do "światłości poranka,blask jej coraz bardziej jaśnieje aż do białego dnia" B.P

Poproszę o werset. W którym miejscu ZROZUMIENIE jest przyrównane do światłości poranka itd?
W przywołanym przez ciebie wersecie napisamo;
"Droga sprawiedliwych jest jak..."

Czy droga sprawiedliwych = zrozumienie?
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 18:24 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #230 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 18:23 »
Przytoczyłem wypowiedź W.Michery tylko z powodu jego wymownego ujęcia poważnego traktowania innych,jako innych,nie gorszych,chociaż innych.

Według mnie Przyp.4:18 nie dotyczy profetyzmu jako takiego.
Jest to obraz wykorzystywany do kroczących drogą prawdy,i światła ,jaki im towarzyszy,w przeciwieństwie do grzeszników zmuszonych do chodzenia w ciemnościach.
Jest to tylko ilustracja.
Jak dla mnie opisująca to co w metodologii nazywa się "kumulacją wiedzy".


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #231 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 18:34 »
Według mnie Przyp.4:18
Jest to obraz wykorzystywany do kroczących drogą prawdy,i światła ,jaki im towarzyszy

Wg mnie też nie dotyczy daru prorctwa.
Ale jak to tak. Przyrównujesz "światło" do światła?
Prawość czy sprawiedliwość  (w zależności od przekładu) wymienione powyżej jak najbardziej. W tym wersecie nie ma mowy o PRAWDZIE.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #232 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 18:41 »
A który werset jest popierającym Prz 4:18?
Wszak pono napisano: na podstawie „dwóch albo trzech świadków” (Mt 18:16) trzeba budować koncepcje.


Offline bene

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #233 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 18:45 »
Wydaje mi się ,że zamierzasz sprowadzić rozmowę na temat "charyzmatów".
Może też ale odnośnie charyzmatów zapraszałem cię do innego tematu. https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/swiadkowie-jehowy-a-dary-ducha/msg59879/#msg59879 Tutaj próbuję  wskazać że nawet biorąc wasze publikacje jednoznacznie można wskazać że wbrew zapewnieniom jest grono samozwańczych proroków którzy to wymagają bezwzględnego posłuszeństwa wobec swoich omylnych wyroczni.
Tak jest w istocie,że moja wiedza z zakresu metodologii pozwala mi na zupełne przyzwolenie, na nasz sposób zdobywania wiedzy,i "dochodzenia do prawdy".
Pisałem o tym w innym miejscu cytując Adama Jonkisza.

"Trzeba porównać wersję wyjściową,poddawana modyfikacjom z wersją wynikową i patrzeć na to,które elementy teoretyczne zostały zachowane,które przekształcone,jakie całkowicie wyeliminowane,a jakie zastąpione nowymi,jakie wreszcie są wyrazem rozszerzenia teorii na nowe dziedziny i nie mają wcześniejszych odpowiedników"
Nie wiem czy kiedykolwiek zadałeś sobie trud by tą wiedzę zastosować do jakiejkolwiek nauki propagowanej przez "niewolnika" Ja zachęcam Cię do zastosowania tej wiedzy chociażby do fragmentu  który starałeś się sparafrazować
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #234 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 21:05 »


 

Tak jest w istocie,że moja wiedza z zakresu metodologii pozwala mi na zupełne przyzwolenie, na nasz sposób zdobywania wiedzy,i "dochodzenia do prawdy".
Pisałem o tym w innym miejscu cytując Adama Jonkisza.

"

Chłopie - przestań opowiadać bajki. Jaką masz wiedzę z metodologii? Z jakiej metodologii - nauki, biblistyki?  Cytowany przez ciebie prof.Adam Jonkisz zajmuje się m.in filozofią i metodologią nauki. Może przedstawisz, co napisałeś w rzeczonej dziedzinie, choć jeden artykulik, abyśmy mogli ocenić Twoją wiedzę ( co przez to rozumiesz?). Na razie to cytujesz, wyrwane z kontekstu zdania - to nie jest znajomość powyższych zagadnień, ale dyletanctwo. Po tym widać, że nie napisaleś żadnego artykułu naukowego, bo byś takich rewelacji nie kreował.
Dotychczas odniosłeś się tylko do jednego, 3-rzędnego zagadnienia: krzyż czy pal.
Przecież to nie jest istota problemu i nie dlatego ludzie odchodzą od organizacji ( może do tego byś się odniósł), lub nigdy do niej nie przyjdą - jak ja.
Masz robbo1 jaja? To zmierz się w końcu z realnymi i poważnymi zarzutami wobec ŚJ, a nie produkuj truizmy czy sprawy nieistotne z punktu widzenia tego forum.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #235 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 22:26 »
Przytoczyłem wypowiedź W.Michery tylko z powodu jego wymownego ujęcia poważnego traktowania innych,jako innych,nie gorszych,chociaż innych.

Według mnie Przyp.4:18 nie dotyczy profetyzmu jako takiego.
Jest to obraz wykorzystywany do kroczących drogą prawdy,i światła ,jaki im towarzyszy,w przeciwieństwie do grzeszników zmuszonych do chodzenia w ciemnościach.
Jest to tylko ilustracja.
Jak dla mnie opisująca to co w metodologii nazywa się "kumulacją wiedzy".

Czyli prorocy nie byli prawi i sprawiedliwi, bo Prz 4,18 mówi o ścieżce prawych (zobacz sąsiedni werset - mówi o ścieżce niegodziwych)?


Offline Startek

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #236 dnia: 03 Kwiecień, 2017, 12:33 »
Robo przytacza tutaj wszystkich ,  kogo tylko może prócz Ciała Kierowniczego . Za takie bzdury co tu produkuje i gdyby tak mówił w zborze miałby komitet , poleciały na zbity pysk . Czy Ewangelia jest aż tak trudna do zrozumienia ? Czy potrzeba do tego jakiejś wielkiej  filozofii ,  powoływanie się na jakieś autorytety  ludzkie .  Robo weź się lepiej do czytania samego Nowego Testamentu , oczywiście w każdym przekładzie , tylko nie nowego świata i bez okularów strażnicy . Marnujesz  swój czas tutaj , idź ty lepiej stać przy stojaku , o wiele większy będzie z tego pożytek .


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #237 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 18:42 »
Widzę ,że nie jest w was wiele woli do prowadzenia debaty [wojny na słowa] ,niewiele umiejętności,jeszcze mnie zainteresowania i chęci wysłuchania.

Przytaczam tych,których zamierzam,których pozycje książkowe czytałem ,i najczęściej posiadam.
Nie macie woli stanąć do dyskusji z takimi jak ja ,jako równorzędni partnerzy.
Widzę ,że potraficie tylko patrzeć z góry wypominając nam,że tak czynimy.
Widzę,że zostały wam "niezdrowe nawyki".
Tak naprawdę do myślenia nie jest niezbędna urzędowa licencja,czy uniwersyteckie doświadczenie.
Przy czym uniwersytecki dyplom nie jest żadnym argumentem.
Nie wiem ilu z was jest w stanie nim się wykazać.
Pewnie niewielu,jak i niewielu z nas.
Jeżeli występujecie przeciw nam nie unikajcie myślenia,nikt mnie z tego nie zwolnił.
Nikt was.

Nie wypominaj mi ,że nie powołuję się na natchnione słowo,czy unikam jego czytania.
Cytuję inne niż nasz przekład.
To ty masz uprzedzenie do naszego przekładu,ja nie mam do żadnego.
Mam ich wiele.

Tak wszyscy,którzy pozwalają sobie na rzeczowe dowodzenie "marnują swój czas".
Wolicie tych,którzy nie zmuszają do myślenia,zastanawiania.
Niestety takie mam wrażenie,chociaż mogę się mylić.
Pewnie to tylko subiektywne odczucie.
Pewnie tak myślicie.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2017, 18:46 wysłana przez robbo1 »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #238 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 18:44 »
(...)
Przytaczam tych,których zamierzam,których pozycje książkowe czytałem ,i najczęściej posiadam.
(...)

A kiedy do obrony własnej religii będziesz stosował cytaty z publikacji własnej religii? :D :D :D


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #239 dnia: 06 Kwiecień, 2017, 18:51 »
A kiedy do obrony własnej religii będziesz stosował cytaty z publikacji własnej religii? :D :D :D
Coś mi się zdaje, że to exŚJ, dlatego na forum exŚJ przybył.
Tylko że on uzależniony od Strażnicy. :)
Czy on w ogóle czyta Strażnice? Wątpię. Nie zauważyłem by znał te nauki. :-\