Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75765 razy)

Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #210 dnia: 28 Marzec, 2017, 09:45 »
Robbo mnie już rozwalił swoją argumentacją.
Nie mam szans, więc daję se spoko. ;)
Musi sobie poszukać równych sobie. :-\


Offline bene

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #211 dnia: 28 Marzec, 2017, 15:56 »
Interpretacja proroctw to nie proroctwo.
Interpretator,to nie prorok.
To nie to samo.
Mam wrażenie że używając takich samych określeń piszemy zupełnie o czymś innym. Dlatego podaj co faktycznie rozumiesz pod pojęciem proroctwo, prorokowanie oraz prorok. I przedstaw jak te pojęcia funkcjonują w obecnym czasie. Bo ja przeszukując jw.org znalazłem takie oto określenia:
Cytuj
prorokowanie, które w naszych czasach polega na nauczaniu prawdy biblijnej
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102008084
Cytuj
Cytuj
Grecki wyraz profétes znaczy dosłownie „mówiący przed” (gr. pro: „przed” lub „w imieniu” oraz femí: „mówić”) i oznacza zwiastuna przekazującego orędzia uznawane za boskie
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200003562#h=18:0-22:0
Cytuj
Czego dotyczy orędzie, które Jehowa polecił nam rozgłaszać w tych czasach? Kieruje uwagę na Jehowę Boga, Jezusa Chrystusa i mesjańskie Królestwo.
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102001125?q=orędzie&p=par#h=2
Może nie umiem czytać ale jak dla mnie z zestawionych wypowiedzi wynika niezbicie że gdy głosicie jesteście prorokami. Istnieje druga możliwość że to co głosicie nijak się ma do nauki inspirowanej przez Boga.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #212 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 16:55 »
Mam nadzieję,że pozwolicie mi napisać i nie zablokujecie mojego komentarza.
Chciałbym odnieść się do "zarzutu",pytania itp.

W istocie uznajemy się za rzeczników stwórcy,tych,którzy przekazują jego orędzie ,tak jak je rozumiemy,pojmujemy.itp.
Wierząc,że rozumiemy,czy zrozumiemy je "jak należy".
Niemniej nie uznajemy nadzwyczajnego "prorokowania" ludzi.
W przeszłości stwórca obdarowywał ludzi w szczególne dary duchowe ,czyli charyzmaty,w tym "prorokowanie".
Ef.4:11,czy 1 Kor.12:28

Nie uczymy,że posiadamy [ to pneuma tes profeteias ] ,który należy pojmować jako "nadprzyrodzony dar,charyzmat".
Ten ma uzdalniać wybraną osobę do stania się prorokiem.
Przy czym wszyscy staro i nowotestamentowi prorocy posiadali ten charyzmat.
Zwolennicy adwentyzmu wierzą,że taki,że ten posiadała E.G.White

Takiego charyzmatu nie przypisywał sobie K.T.Russell,tego nie przypisujemy mu - my.
Jak zauważył H.Cornill,izraelici w tym zagadnieniu byli wyjątkowi.
"...rzeczywistej parareli do tego ,co stanowi istotę i jądro profetyzmu izraelskiego,nie można odnaleźć w całej historii starożytnego wschodu i że stoimy tu wobec zjawiska historycznego jedynego w swoim rodzaju".

W tym sensie nie posiadamy tego,takiego "jądra profetyzmu".
My tylko "interpretujemy" ich proroctwa.



Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #213 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 17:04 »
Mam nadzieję,że pozwolicie mi napisać i nie zablokujecie mojego komentarza.
Chciałbym odnieść się do "zarzutu",pytania itp.

W istocie uznajemy się za rzeczników stwórcy,tych,którzy przekazują jego orędzie ,tak jak je rozumiemy,pojmujemy.itp.
Wierząc,że rozumiemy,czy zrozumiemy je "jak należy".
Niemniej nie uznajemy nadzwyczajnego "prorokowania" ludzi.
W przeszłości stwórca obdarowywał ludzi w szczególne dary duchowe ,czyli charyzmaty,w tym "prorokowanie".
Ef.4:11,czy 1 Kor.12:28

Nie uczymy,że posiadamy [ to pneuma tes profeteias ] ,który należy pojmować jako "nadprzyrodzony dar,charyzmat".
Ten ma uzdalniać wybraną osobę do stania się prorokiem.
Przy czym wszyscy staro i nowotestamentowi prorocy posiadali ten charyzmat.
Zwolennicy adwentyzmu wierzą,że taki,że ten posiadała E.G.White

Takiego charyzmatu nie przypisywał sobie K.T.Russell,tego nie przypisujemy mu - my.
Jak zauważył H.Cornill,izraelici w tym zagadnieniu byli wyjątkowi.
"...rzeczywistej parareli do tego ,co stanowi istotę i jądro profetyzmu izraelskiego,nie można odnaleźć w całej historii starożytnego wschodu i że stoimy tu wobec zjawiska historycznego jedynego w swoim rodzaju".

W tym sensie nie posiadamy tego,takiego "jądra profetyzmu".
My tylko "interpretujemy" ich proroctwa.

To jak możecie (znaczy może siedmiu z was) mówić, że jesteście rzecznikami Boga, skoro nawet nie posiadacie ducha proroczego? Proroctwa interpretuje każdy - katolicy, baptyści itd. Po czym poznać, że wasza interpretacja jest dobra, a tamte złe?


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #214 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 17:20 »
Może odpowiem ci słowami Johna H.Newmana [jeżeli pozwolisz].
Według niego pozostaje nam zrozumienie podobne do tego "w jaki zdobywa się wiedzę naturalną".
To jest "przez ciągłość i postęp nieograniczonego niczym uczenia się dzięki poszczególnym jednostkom,które zwrócą uwagę na wskazówki rozsypane tu i ówdzie [ w natchnionym słowie] przeoczone i zlekceważone przez ogół świata,porównają je ze sobą i pójdą za nimi".

Tak się zaczęło i tak jest kontynuowane i w naszej społeczności.
Zbudowanie obrazu z porozrzucanych kawałków ,niczym układanie puzzli.
"...przeoczonych i zlekceważonych przez ogół".
Tak było i jest.






Offline Anakin Darth

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #215 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 17:30 »
Robbo...
Chyba znowu nie pogadałeś z nikim na stojaku...
I tu bijesz to swoje masło maślane.
Raportujesz to ?


Offline Dietrich

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #216 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 17:42 »
Może odpowiem ci słowami Johna H.Newmana [jeżeli pozwolisz].
Według niego pozostaje nam zrozumienie podobne do tego "w jaki zdobywa się wiedzę naturalną".
To jest "przez ciągłość i postęp nieograniczonego niczym uczenia się dzięki poszczególnym jednostkom,które zwrócą uwagę na wskazówki rozsypane tu i ówdzie [ w natchnionym słowie] przeoczone i zlekceważone przez ogół świata,porównają je ze sobą i pójdą za nimi".

Tak się zaczęło i tak jest kontynuowane i w naszej społeczności.
Zbudowanie obrazu z porozrzucanych kawałków ,niczym układanie puzzli.
"...przeoczonych i zlekceważonych przez ogół".
Tak było i jest.

A wykłady publiczne też w podobnym stylu wygłaszasz?  ;D


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #217 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 17:53 »
Wygłaszam i tak uczę.
Uczę w podobnym stylu,zawsze i wszędzie.
Rozumiem,że powtarzam .czytaj.Mat.26:44
"Zostawiwszy ich,odszedł i modlił się po raz trzeci,powtarzając te same słowa".
Rozumiem jednak,że dla ciebie "to masło maślane".




Offline Dietrich

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #218 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 17:57 »
No to teraz rozumiem -2 %. 


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #219 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 18:39 »


Tak się zaczęło i tak jest kontynuowane i w naszej społeczności.
Zbudowanie obrazu z porozrzucanych kawałków ,niczym układanie puzzli.
"...przeoczonych i zlekceważonych przez ogół".
Tak było i jest.
Robbo , rozbawiasz mnie coraz bardziej! ;D
Wypracowales sobie twoja wlasna koncepcje , w ktorej godzisz to co robi Straznica   z twoja wiedza z zakresu ksztaltowania sie  roznych doktryn , religijnych  i naukowych . I co z tego wyniklo ?
Pokazales tylko , ze jestescie  jeszcze jedna  grupa , pomiedzy setkami innych ugrupowan probujacych jakos interpretowac Biblie .
To co was wyroznia , to  brak trafnosci przewidywan rozwoju przyszlych wydarzen .
Uzywajac Twojego przykladu z puzzlami : kiedy ktorys Wam nie pasuje, to go wklejacie na butapren , aby tworzyl czesc  Waszego  obrazka .  Nic dziwnego zatem , ze ten  obrazek   wyglada  jak ze snu szalenca .
Nie daje sie NIC zauwazyc co by poswiadczalo , ze jestescie  Ludem Bozym , mimo , ze tak sie tym chwalicie !

Mozna by pokiwac glowa , eh jeszcze jedna grupa dziwakow !
Ale niestety , praktyki , ktore stosujecie u siebie w  zborach  NISZCZA LUDZI .   I to jest  prawdziwym problemem  u Swiadkow Jehowy .   Przytaczanie  Newmanna , Kuhna z Popperem na dokladke  nic tu nie zmieni .
Zastanow sie zatem : KOGO i CZEGO bronisz ?   Bo przypuszczam ,ze rowniez TY , chcesz  bez obrzydzenia patrzec w lustro , kiedy sie rano golisz ?
 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #220 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 19:25 »
Może odpowiem ci słowami Johna H.Newmana [jeżeli pozwolisz].
Według niego pozostaje nam zrozumienie podobne do tego "w jaki zdobywa się wiedzę naturalną".
To jest "przez ciągłość i postęp nieograniczonego niczym uczenia się dzięki poszczególnym jednostkom,które zwrócą uwagę na wskazówki rozsypane tu i ówdzie [ w natchnionym słowie] przeoczone i zlekceważone przez ogół świata,porównają je ze sobą i pójdą za nimi".

Tak się zaczęło i tak jest kontynuowane i w naszej społeczności.
Zbudowanie obrazu z porozrzucanych kawałków ,niczym układanie puzzli.
"...przeoczonych i zlekceważonych przez ogół".
Tak było i jest.

Super. Ale NT jest tu 2000 lat, a wy wyważacie otwarte drzwi, odstępując od chrześcijaństwa.


Offline bene

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #221 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 09:09 »
Mam nadzieję,że pozwolicie mi napisać i nie zablokujecie mojego komentarza.
Chciałbym odnieść się do "zarzutu",pytania itp.
Jak ja się ciesze że ten post się ostał. Już wczoraj chciałem wskrzesić z cmentarza twoją wypowiedź https://swiadkowiejehowywpolsce.org/cmentarz/t3885/msg80705/#msg80705
Ale piękna pogoda wygrała z komputerem.
W istocie uznajemy się za rzeczników stwórcy,tych,którzy przekazują jego orędzie ,tak jak je rozumiemy,pojmujemy.itp.
Czyli w świetle definicji z Wnikliwe poznanie pism
Cytuj
PROROK
Człowiek, poprzez którego Bóg objawia swą wolę i zamierzenie (Łk 1:70; Dz 3:18-21). Etymologia hebrajskiego słowa nawíʼ, tłumaczonego na „prorok”, nie jest całkiem jasna, lecz sposób jego użycia sugeruje, że prawdziwi prorocy nie byli zwykłymi heroldami, lecz rzecznikami Boga, ‛mężami Bożymi’ przekazującymi natchnione orędzia (1Kl 12:22; 2Kl 4:9; 23:17). Niejako ‛stali w zaufanym gronie Jehowy’, który wyjawiał im „swą poufną sprawę” (Jer 23:18; Am 3:7; 1Kl 17:1; zob. WIDZĄCY).

Grecki wyraz profétes znaczy dosłownie „mówiący przed” (gr. pro: „przed” lub „w imieniu” oraz femí: „mówić”) i oznacza zwiastuna przekazującego orędzia uznawane za boskie (por. Tyt 1:12). Choć w określeniu tym kryje się myśl o przepowiadaniu przyszłych wydarzeń, nie jest to jego podstawowe znaczenie
Jeżeli brać poważnie słowa zapisywane w publikacjach które mi udało się przeczytać to praktycznie zawsze tak zwany niewolnik wierny czy też CK w 100% przypisywał sobie to co w tej definicji zostało powiedziane.
Niemniej nie uznajemy nadzwyczajnego "prorokowania" ludzi.
W przeszłości stwórca obdarowywał ludzi w szczególne dary duchowe ,czyli charyzmaty,w tym "prorokowanie".
Ef.4:11,czy 1 Kor.12:28

Nie uczymy,że posiadamy [ to pneuma tes profeteias ] ,który należy pojmować jako "nadprzyrodzony dar,charyzmat".
Ten ma uzdalniać wybraną osobę do stania się prorokiem.
Przy czym wszyscy staro i nowotestamentowi prorocy posiadali ten charyzmat.

Ef 4:11 bw "(11) I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami," 1Co 12:28 bw "(28) A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki." Ciekawe dlaczego Bóg pozostawił ewangelistów nauczycieli, niosących pomoc i zarządzających a proroków na aut wystawił.Jak do tego ma się wyjaśnienie z Prowadzenia rozmów
Cytuj
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe” (BT). Słowo „doskonały” jest tłumaczeniem greckiego téleion, które mieści w sobie znaczenie pełnego wzrostu, zupełności albo doskonałości. W NŚ oddano je słowem „zupełne”. Warto zaznaczyć, że wyrazów „niedoskonały” lub „częściowy” nie użyto w związku z darem mówienia językami. Wypowiedź ta dotyczy „prorokowania” i ”wiedzy"
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989275?q=prorokowanie&p=par
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #222 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 10:41 »
Wydaje mi się ,że zamierzasz sprowadzić rozmowę na temat "charyzmatów".
W związku z tym czytamy,że :
"Miłość nigdy nie ustaje...
,c h o c i a ż dar przemawiania z natchnienia z a n i k n i e...
[inaczej :( nie jest) jak proroctwa ,które się skończą]
...chociaż dar modlenia się w obcych językach p r z e m i n i e
[ inaczej: (,albo jak dar języków ,który zniknie). 1Kor.13:8

Poza tym "wiedzy zabraknie".

Rozumiem,że "rozbawiam cię coraz bardziej".
Wolę to niż zgorszyć.

Tak jest w istocie,że moja wiedza z zakresu metodologii pozwala mi na zupełne przyzwolenie, na nasz sposób zdobywania wiedzy,i "dochodzenia do prawdy".
Pisałem o tym w innym miejscu cytując Adama Jonkisza.

"Trzeba porównać wersję wyjściową,poddawana modyfikacjom z wersją wynikową i patrzeć na to,które elementy teoretyczne zostały zachowane,które przekształcone,jakie całkowicie wyeliminowane,a jakie zastąpione nowymi,jakie wreszcie są wyrazem rozszerzenia teorii na nowe dziedziny i nie mają wcześniejszych odpowiedników"

Tak jest w istocie wierzę,że nasz droga to "światło poranne ,wschodzi - w z r a s t a aż do południa". Przyp.4:18



I jeżeli ty ,czy inni nie zamierzają iść za światłem to "jeśli nie chcą ,niechże mówią według słowa tego,w którym nie masz żadnej zorzy" Izaj.8:20
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 11:42 wysłana przez robbo1 »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #223 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 11:59 »


Rozumiem,że "rozbawiam cię coraz bardziej".
Wolę to niż zgorszyć.


Owszem , gorszysz mnie rowniez . >:(
Tak samo gorszy mnie cwany adwokat , ktory broni oszustow , wykorzystujac przy tym wszelkie sztuczki i luki prawne , naginajac prawo do wlasnych celow . Niby prawnie jest wszystko w porzadku , ale "smrod" pozostaje .
Wiekszosci z nas tutaj nie nabierzesz , mamy "nosa"  , wyczuwamy "smrod" na odleglosc .


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #224 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 12:55 »
Tak jest w istocie wierzę,że nasz droga to "światło poranne ,wschodzi - w z r a s t a aż do południa". Przyp.4:18

Nie zauważyłeś, że to jest droga PRAWYCH?
Tam NIE MA MOWY o zmiennych naukach.

Ciekawy werset to Prz 4:13
Słuchaj nauki i nie gardź nią,
strzeż jej, gdyż ona twym życiem.

Jak świadkowie strzegą nauki? Zmieniają je jak rękawiczki.
Jeśli człowiek raz się czegoś nauczy, to potem może do tego dokładać. Ale nie porzuca tego czego się nauczył. A tak robią śJ.

Prz 2:8 On strzeże ścieżek prawości,
ochrania drogi pobożnych.
9 Wtedy sprawiedliwość pojmiesz i prawość,
i rzetelność - i każdą dobrą ścieżkę,
10 gdyż mądrość zagości w twym sercu,
wiedza ucieszy twą duszę.


Jak widać, "chodzeie drogą prawości" prowadzi do zrozumienia na czym polega prawość i sprawiedliwość. A wiedza i mądrość będą celem do tego, a nie celem samym w sobie.
I to prawość i sprawiedliwość wzrasta "od ranka aż do południa".

Zastanawiałeś się kiedyś? Co Bogu z twojej wiedzy? Uczeni w Piśmie też mieli ogromną wiedzę...
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 12:59 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?