Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy  (Przeczytany 75750 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #180 dnia: 20 Marzec, 2017, 22:20 »
Uważam, że podawanie konkretnego czasu, np. do końca XXw. to fałszywe proroctwa fałszywych proroków. Tak, oszukujecie siebie i innych.
A jak duże to oszustwo, można się przekonać, czytają waszą literaturę:

Jeśli CK, w literaturze, w której rzekomo, przemawia sam Jehowa, ten "Jehowa" stwierdził, że w roku 1974, świetnym sposobem, na spędzenie krótkiego czasu jaki pozostał do zakończenia tego niegodziwego świata, jest sprzedanie domu i pionierska służba, to oszukał wielu naiwnych, choć głęboko wierzących ludzi, i sprawił, że po 1975r. obudzili się z ręką w nocniku, jako bezdomni.

Odpowiedz proszę roboo1 Jeśli w literaturze przeczytasz że żyjąc w roku 2017 u końca końców babilońskiego systemu widząc spełnianie się ostatnich proroctw np. w kwestii króla północy bla bla bla bla blaaaaaaaaaaaaaaaa
sprzedasz majątek ruszysz w teren wycykasz się z kasy do zera i zastanie cię starość z ryczałtową emeryturą w roku 2040 to będziesz pisał doświadczenia jak to wspaniale że posłuchałem Jehowy i jego dobrej rady bo naprawdę żyjemy w czasach końca?

Twoja odpowiedź: TAK bla bla bla

Diagnoza: Silne przywiązanie do obiektu dające odczucie poczucia bezpieczeństwa.  Obiekt to Organizacja.
Strach przed przyznaniem że obiekt to iluzja z uwagi na możliwość dekompensacji psychiki.

Dodatkowo zaobserwowano: Dychotomię myślenia oraz dysonans poznawczy.


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #181 dnia: 20 Marzec, 2017, 22:20 »
Cuda - niewidy  ;)

"Czy zatem cuda się zdarzają? Biblia mówi, że tak. I jak z niej wynika, są czymś więcej niż zwykłymi zjawiskami naturalnymi. Czy logicznie byłoby im zaprzeczać tylko dlatego, że nie widzimy ich każdego dnia?"
w12 1.8 ss. 4-6    Czy cuda naprawdę się zdarzają? Trzy powszechne zarzuty

Czy logiczne byłoby zaprzeczać Biblii? A czemu nie?

"Co prawda dzisiaj cuda się nie zdarzają, ale Jehowa się nie zmienia."
[/i]2013 Naśladujmy ich wiarę, ia rozdz. 10 ss. 84-91, Gorliwie bronił religii prawdziwej

Trzeba być sprytnym i wiedzieć kiedy się załapać na cuda  ;D

Wierzę w 100% 7 krasnoludkom ponieważ są omylni. - Logika wije się w śmiertelnej agonii.
Ja też się mylę, więc dlaczego mi nie wierzysz?

Udowadnianie nieomylności CK to tak jakby udowadniać uczciwość złodzieja.
Ale idąc twoim tokiem rozumowania;
"Wiem, że czasami kradniesz więc powierzę ci swój portfel".
Tylko, że tu, jeśli wierzysz w Boga, kładziesz na szali własne zbawienie.

Cytuj
Tak w istocie to czemu zawierzyłem "może się zmienić".

Facet chodził sobie po podwórku gdy nagle zauważył, że na podwórku jego sąsiada grają Roger Federer i Rafael Nadal. Więc leci szybko do tego sąsiada i mówi:
- Hej skąd tu się wzięli Federer i Nadal?
- A, mam złotą rybkę - odpowiedział sąsiad.
- Pożycz ją na chwilę.
- OK, ale ona jest trochę dziwna...
Facet nie zwracając uwagi na słowa sąsiada bierze rybkę i mówi do niej:
- Rybko, daj mi kupę złota!
Ani się obejrzał, a przed nim leży kupa błota. Facet biegnie więc do sąsiada i mówi:
- Ta rybka nie działa! Powiedziałem, że chcę kupę złota a ona dała mi kupę błota!
Na to sąsiad:
- Bo widzisz, ona jest chyba trochę przygłucha. Myślałeś że ja chciałem mieć wielki tenis?!
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2017, 23:02 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline sajmon

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #182 dnia: 21 Marzec, 2017, 07:59 »
Nigdy nie wierzyłem ,nie uczyłem,mnie nie uczono,co do nieomylności "niewolnika".
 
Zatem mam konkretne pytania do Ciebie:

Czy CK uczyło o swojej omylności ( od kiedy?); o tym, że popełnia błędy i w związku z tym, nie można mu w pełni ufać, ale należy nauki "niewolnika"   krytycznie analizować np. sprawdzając  inne przekłady( w tym interlinearny), komentarze itd.
Czy przepraszało za swoje błędne nauki i racjonalnie uzasadniało ich przyczynę?

Te pytania zrodziły się po przeczytaniu artykułu Pana Bednarskiego
http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/posrednicy-i-posrednictwo-oraz-kanal-jehowy-w-nauce-towarzystwa-straznica-cz-1.html
Roszczenia "niewolnika" są ... zdumiewające, wręcz tragikomiczne:
Cytuj
„Świadkowie Jehowy uważają obecnie, iż za pomocą Strażnicy oraz pokrewnych publikacji niewolnik wierny i roztropny zaopatruje ich w pokarm duchowy. Nie twierdzą, że klasa niewolnika jest nieomylna, ale uznają ją za jedyny kanał, jakim Pan posługuje się w dniach ostatnich tego systemu rzeczy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 626).
Omylni, ale mający monopol na nauczanie zgodne z wolą Pana. Tylko, gdzie jest to uzasadnione biblijnie?
Cytuj
„Kto nie nawiąże kontaktu z tym kanałem łączności, którym posługuje się Bóg, ten nie zrobi postępów na drodze życia, niezależnie od tego, jak często by czytał Biblię” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 18 s. 20).
Dla mnie to wyraz arogancji i zadufania tzw.niewolnika.
Cytuj
„Ponieważ Jehowa Bóg nie udziela ducha świętego niezależnie od swego Słowa; nie możemy też oczekiwać, że go otrzymamy, jeśli lekceważymy ziemski kanał łączności, jakim Stwórca się dziś posługuje, czyli »niewolnika wiernego i rozumnego«, reprezentowanego przez Ciało Kierownicze Świadków Jehowy” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 21 s. 14).
Nie otrzymamy Ducha Św. bez ... CK  ???
Cytuj
Obyśmy nigdy słowem ani czynem nie podważali znaczenia kanału łączności, którym posługuje się dziś Jehowa (Liczb 16:1-3). Wręcz przeciwnie, powinniśmy cenić zaszczyt współpracy z klasą niewolnika” (Strażnica 15.11 2009 s. 14).
Oczywiście Ks. Liczb 16:1-3 nic o tym nie mówi i nie daje żadnego uzasadnienia dla takiego egzotycznego poglądu, nawet w PNŚ:
I powstał Korach,+ syn Icchara,+ syna Kehata,+ syna Lewiego,+ razem z Datanem+ i Abiramem,+ synami Eliaba,+ oraz z Onem, synem Peleta, synami Rubena.+ 2 I stanęli przed obliczem Mojżesza, oni oraz dwustu pięćdziesięciu mężów spośród synów Izraela, naczelników zgromadzenia, wzywanych na spotkanie, mężów sławnych. 3 Zebrali się więc przeciwko+ Mojżeszowi i Aaronowi i rzekli do nich: „Dosyć tego, gdyż całe zgromadzenie, wszyscy oni są święci+ i Jehowa jest pośród nich.+ Czemuż więc mielibyście się wynosić ponad zbór Jehowy?
Co niby ma legitymizować niewolnika
 
? Niewolnik  nie twierdzi, że jest nieomylny, ale jak się przeanalizuje jego wypowiedzi, to wyraznie widać, że chce   postrzegany jako coś wyjątkowego, prowadzonego przez Boga - i tylko jego wskazówek trzeba słuchać i przestrzegać w sprawach wiary.
 


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #183 dnia: 21 Marzec, 2017, 10:00 »
Cytuj
Nigdy nie wierzyłem ,nie uczyłem,mnie nie uczono,co do nieomylności "niewolnika".
Ale za to uczono tak:

„Pokornie przyznają, że bez pomocy niewolnika wiernego i roztropnego wcale lub prawie wcale nie znałyby cennych prawd biblijnych, dotyczących między innymi zwierzchnictwa Jehowy, uświęcania Jego imienia, Królestwa, nowych niebios i nowej ziemi, duszy, stanu umarłych, a także tego, kim naprawdę są Jehowa i Jego Syn oraz czym jest duch święty” (Strażnica Nr 7, 2007 s. 25).

„Gdybyśmy ignorowali wskazówki osób, które Jezus wyznaczył do troszczenia się o jego mienie, nie zdołalibyśmy nawiązać bliskiej więzi z Jehową. Bez wsparcia »niewolnika wiernego i roztropnego« nie zrozumielibyśmy w pełni nauk zawartych w Słowie Bożym ani nie umielibyśmy ich stosować w praktyce (Mat. 24:45-47)” (Strażnica 15.09 2010 s. 8).

„Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).

Jeśli te słowa wskazują na omylność niewolnika, to po co go słuchać?
Jeśli jest omylny to dlaczego zastrzega sobie być jedynym "wyłącznym" przekazem Biblii i słów Boga?



Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #184 dnia: 21 Marzec, 2017, 15:01 »
Jeśli CK jest omylne to i robbo1 jest omylny.
Jeśli robbo1 naucza nowych kandydatów do zostania ŚJ, to rozszerza tę błędną naukę.
W ten spoosób rośnie liczba osób trwających w błędzie.

Mt 23:13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.

Jest też coś o zmianach nauk;

Hbr 13:7 Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! 8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. 9 Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom, dobrze bowiem jest wzmacniać serce łaską, a nie pokarmami, które nie przynoszą korzyści tym, co się o nie ubiegają.

Czym są "różne nauki"?
Jak można naśladować wiarę poprzedników jeśli oni wierzyli w co innego?

A Panowie widzę, szukają cytatów, gdzie kłamca powiedział, że mówi prawdę...
Ale kłamca, nawet mówiąc, że mówi prawdę - kłamie!
Głupotą zaś robbo1  jest ufać kłamcy.

Wszyscy uważamy, że CK popełnia błędy. Każdy popełnia błędy.
Ale nie każdy ich naucza i uzależnia zbawienie od wiary w nie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #185 dnia: 21 Marzec, 2017, 18:07 »
Dla mnie szczytem głupoty była zmiana nauki o znakowaniu z Ez 9 w 2016 r.:

W przeszłości wyjaśnialiśmy, że we współczesnym spełnieniu tej wizji człowiek z kałamarzem sekretarskim symbolizuje ostatek chrześcijan namaszczonych duchem. Uważaliśmy, że osoby, które reagują pozytywnie na dobrą nowinę, już teraz otrzymują znak umożliwiający ocalenie. Jednak ostatnio stało się oczywiste, że musimy skorygować to wyjaśnienie. Jak wynika z Ewangelii według Mateusza 25:31-33, to Jezus osądza ludzi. Ostatecznego sądu dokona w czasie wielkiego ucisku, kiedy oddzieli owce od kóz, czyli osoby mające ocaleć od przeznaczonych na zagładę” (Strażnica czerwiec 2016 s. 16).

I co się okazało?

   nikt przez 85 lat nie został oznakowany;
   nie było takich, którzy znakowali;
   nie było takich, których znakowano.

Kpina ze wszystkich ŚJ i zainteresowanych.
Z pomazańców i drugich owiec.

Trzeba było iść w zaparte i nadal sobie znakować, nikt by tego nawet nie zauważył. ;D
Tak jak zmartwychwstania w 1918, paruzji w 1914 i wyboru niewolnika w 1919. :)


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #186 dnia: 21 Marzec, 2017, 19:53 »
Tu trzeba koniecznie dodać kolejny tytuł Ciała Kierowniczego czy niewolnika.
Otóż jest on "władcą":

„Dnia 15 lutego [w języku polskim 1 kwietnia] 1927 wydanie tego czasopisma wyraźnie pokazało biblijny dowód na udowodnienie, że »wierny i roztropny sługa«, któremu Pan Jezus zlecił wszystkie dobra i uczynił go władcą [ang. and makes him ruler], nie jest i nigdy nie był poszczególny człowiek na ziemi, lecz że zobrazowany przez Jozuego sam, Pan Jezus stanowi głowę klasy »wiernego i roztropnego sługi« (Mateusza 24:45-47)” (Strażnica 01.05 1939 s. 138 [ang. 01.03 1939 s. 75]).

A władcy się słucha, obojętnie czy ma racje czy nie, czy jest omylny czy nieomylny. :-\


Offline Światus

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #187 dnia: 21 Marzec, 2017, 20:55 »
Jednak ostatnio stało się oczywiste, że musimy skorygować to wyjaśnienie. Jak wynika z Ewangelii według Mateusza 25:31-33, to Jezus osądza ludzi.

Mnie mocno wkurza sformułowanie "ostatnio stało się oczywiste" bo w Ewangelii wg Mateusza jest napisane...
Widać Mateusz dopiero ostatnio napisał Ewangelię i trochę się wyjaśniło.

Cytuj
„Dnia 15 lutego [w języku polskim 1 kwietnia] 1927 wydanie tego czasopisma wyraźnie pokazało biblijny dowód na udowodnienie, że »wierny i roztropny sługa«, któremu Pan Jezus zlecił wszystkie dobra i uczynił go władcą

To też okazało się kłamstwem bo Jezus nie "zlecił wszystkich dóbr inie ustanowił go władcą", lecz tylko dóbr ziemskich. Reszta jak powróci  ;D

Chyba najczęściej padającym słowem w tym wątku jest "kłamstwo;D
Przypomniało mi się przysłowie a propos władcy.

"Nie ma większego tyrana
Gdy się z chłopa zrobi pana"  ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec, 2017, 21:00 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #188 dnia: 21 Marzec, 2017, 21:00 »
Chyba najczęściej padającym słowem w tym wątku jest "kłamstwo;D
Bo chyba tytuł wątku powinien być:
2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy i kłamie. ;D


Offline bene

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #189 dnia: 22 Marzec, 2017, 08:37 »
Oczywiście,że wierzymy,że jesteśmy tym kanałem którym się posługuje.
Nie przemawia jednak do naszych uszu itp.
Czytamy o tym w Heb.1:1.
Już go cytowałem.
"W dawnych czasach [stwórca] często i w różny sposób mówił za pośrednictwem proroków do naszych praojców...".

Nie byłoby problemu,gdyby czynił tak ciągle.

Nie przemawia tak do nas jak "w dawnych czasach".
Niestety.
Piszesz tak zawile że czasami trudno zrozumieć do czego i w jakim stopniu się odnosisz. więc nie wiem czy ten post jest odpowiedzią na moje pytania. Jako że nie znalazłem innej odpowiedzi na moje pytania więc przyjmuję że to jest właśnie ten post Jeżeli nie mimo to przeczytaj to co napiszę z uwagą. Piszesz że nie przemawia już tak jak w dawnych czasach na jakiej podstawie tak uważasz. Nie wiem czy pozycja "Prowadzenie rozmów" ma dla Ciebie jakąkolwiek wartość czy już przeznaczona jest przez Ck do utylizacji ale skoro jeszcze jest na oficjalnej stronie to pozwolę sobie zacytować fragment z niej 
Cytuj
Następnie werset 10 mówi: „Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe” (BT). Słowo „doskonały” jest tłumaczeniem greckiego téleion, które mieści w sobie znaczenie pełnego wzrostu, zupełności albo doskonałości. W NŚ oddano je słowem „zupełne”. Warto zaznaczyć, że wyrazów „niedoskonały” lub „częściowy” nie użyto w związku z darem mówienia językami. Wypowiedź ta dotyczy „prorokowania” i „wiedzy”. Innymi słowy pierwsi chrześcijanie, choć obdarzeni tymi cudownymi darami, mieli tylko niedoskonałe, częściowe zrozumienie Boskiego zamierzenia. Dopiero po spełnieniu się proroctw, kiedy już zostanie urzeczywistnione zamierzenie Boże, miało nadejść „to, co jest doskonałe”, czyli zupełne. Nie ulega więc wątpliwości, że ten werset nie mówi nic o tym, jak długo miał być udzielany dar mówienia językami.
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989275?q=prorokowanie&p=par
Mam rozumieć że skoro uważasz że Bóg już nie przemawia za pomocą proroctw to wszystkie już się wypełniły i już nastała doskonałość i wiedzy to już raczej nie zdobędziemy. Więc po co te ciągłe nowe światła.Po co chodzenie od domu do domu stanie z stojakami Drukowanie milionów gazetek spotykanie się i słuchanie co przekazuje tak zwany niewolnik.
Może w poprzednim poście niezbyt jasno się wyraziłem więc teraz przedstawię jak brzmi twoja wypowiedź w świetle definicji która to zacytowałem z publikacji "Boża miłość" moje wstawki to na niebiesko
Cytuj
Istnieją społeczności,które wierzą w ciągłość "profetyzmu"prorokowania, które w naszych czasach polega na nauczaniu prawdy biblijnej.
My nie.
Wierzymy,że w przypadku proroctw które w naszych czasach polega na nauczaniu prawdy biblijnej.

,i ich wykładni należy pamiętać o dwóch zasadach.
Tak naprawdę wobec wielkiej różnorodności form profetyzmuprorokowania, które w naszych czasach polega na nauczaniu prawdy biblijnej.

[jak się naucza,czy jak uczą niektórzy],pozostaje wiara,że prorokprorokowania, które w naszych czasach polega na nauczaniu prawdy biblijnej.

 został posłany przez stwórcę i ostatecznie może powołać się tylko na swoje o s o b i s t e wyzwanie,czy zlecone zadanie.-tak pisał J.Ratzinger.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #190 dnia: 22 Marzec, 2017, 17:52 »
Tylko ,że "niezaprzeczalny w n i o s e k ",to nie niezaprzeczalna prawda,to nie "nieomylność.
I nie idzie tylko o słowa.
Przecież "wniosek" to konkluzja wynikająca z przesłanek.

Z tych przesłanek podanych przez J.Ratheforda w istocie wydają się on "niezaprzeczalny".
Przy czym "niezaprzeczalny" to nie budzący wątpliwości,sprzeciwu.

A nie "zupełny",a nie niekwestionowany,stuprocentowy,"wniosek bezwarunkowy,absolutny" itp.

Przesłanki przemawiały na korzyść "w n i o s k u".
z tej przyczyny wydawał się "nie budzący wątpliwości".
Wtedy tak,potem już nie.

Jak napisał J.Ratheford :"słusznym będzie m n i e m a  ć",a prze to mniemanie [ przesłanek] ,logiczna wydaje się pewność.

Tak naprawdę z zasady podajecie informacje"z dawien dawna" naszej współczesnej działalności,kiedypod pewnymi względami byliśmy "w powijakach",tak zrozumienia,jak i pragmatyzmu.

I wiem,że pod pewnymi względami nauczyliśmy się pewnych rzeczy,pewnych się uczymy,pewnych nauczymy.
Jak dla mnie powinniśmy pamiętać,że  przy analizowaniu natchnionego słowa,jak w nauce należy zachować pewne zasady,i pewne już przestrzegamy.
Idzie mi o to co C.G.Hampel napisał w "Podstawy nauk przyrodniczych" str.30

"...na straży obiektywności nauki stoi ...zasada ,że o ile hipotezy i teorie można w nauce swobodnie konstruować i p r o p o n o w a ć,o tyle akceptowane i wcielane do wiedzy naukowej mogą być one tylko wtedy,gdy przejdą próbę dokładnego,krytycznego zbadania".

Tak to można podawać dowolne wyjaśnienia,oczekiwania,tylko ,że do kanonu wiedzy uznawanej wejdaą tylko sprawdzone.

Tak to i my uznajemy niektóre ,niektóre nie.

Istotą zagadnienia jest to [przypominam ,że przyjęliśmy,że piszę w swoim imieniu,chociaż nie zawsze tak jest] ,że w procesie "twórczości"
,ten jest pojmowany szeroko jako proces występujący w d o w o l n e j działalności ludzkiej,w której człowiek nie posiada dokładnie instrukcji,lecz zasady sam decyduje jak ma postępować.
I tak proces twórczości naukowej to proces wytwarzania nowej wiedzy.
I co istotne  nie poddaje się on opisowi algorytmicznemu.
I nie chodzi o to,że jest ono w całości irracjonalne,lub tylko częściowo.
Tak ,czy inaczej przyjmuje się,że proces ten [jak pisał Jan Such] jest procesem "...bardziej żywiołowym i intuicyjnym,niż proces sprawdzania twierdzeń".
W wielu przypadkach,czas i tylko czas weryfikuje i jest w stanie zweryfikować pewne pomysły,w n i o s k i itp.

I tak to [według mnie] w pierwszym okresie naszej działalności więcej niż teraz mieliśmy do czynienia z "procesem twórczości",obecnie "sprawdzania twierdzeń".
Tak to widzę,na to pozwala mi moja znajomość zagadnienia metodologii.
I przykro mi,że się z tym nie zgadzacie.
Niemniej rozumiem ,że nasze wypowiedzi,szczególnie te z okresu "procesu twórczości" wydają się wam gorszące.i pewnie nic tego nie zmieni.







KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #191 dnia: 22 Marzec, 2017, 17:56 »
Cytuj
Tylko ,że "niezaprzeczalny w n i o s e k ",to nie niezaprzeczalna prawda (...)

Cieszę się, że wreszcie doszedłeś do takie wniosku jak i my. Nauki SJ to nie "niezaprzeczalna prawda". Mówiłeś braciom by nie posługiwali się słowem "prawda" na określenie swoich wierzeń? Czy ty używasz sformułowania "jestem w prawdzie"?

:D
:D
:D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #192 dnia: 22 Marzec, 2017, 18:10 »
Cieszę się, że wreszcie doszedłeś do takie wniosku jak i my. Nauki SJ to nie "niezaprzeczalna prawda". Mówiłeś braciom by nie posługiwali się słowem "prawda" na określenie swoich wierzeń? Czy ty używasz sformułowania "jestem w prawdzie"?

:D
:D
:D
Kaiser na litość boską  ;D Gość 2 dni pisał referat a ty od razu bez gry wstępnej pacnąłeś go jak muchę  :P

Robbo1   Czy nie lepiej zatem aby pojedyncze osoby dochodziły do fantastycznych wniosków jak brać krew nie brać krwi brać nerkę nie brać nerki i na sobie testowali filozoficzne wywody wyciągnięte na podstawie prehistorycznych papirusów i tabliczek ?

Było by mniej łez i trupów >:(


Offline Roszada

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #193 dnia: 22 Marzec, 2017, 18:11 »
*** w94 1.1 s. 21 ***
A co z czasopismem Przebudźcie się!? Ono również od samego początku jest rzecznikiem prawdy. Periodyk ten, znany pierwotnie jako Złoty Wiek, był przeznaczony do publicznego rozpowszechniania. W pierwszym numerze, z datą 1 października 1919 roku, przedstawiono jego zadanie: „[Czasopismo to] stawia sobie za cel wyjaśnianie w świetle mądrości Bożej prawdziwego znaczenia niezwykłych zjawisk, które zachodzą w dobie obecnej, oraz dostarczanie myślącym umysłom niezaprzeczalnych i przekonujących dowodów, że już bliski jest czas, kiedy ludzkość dostąpi większych błogosławieństw”

Odrzucono i czasopismo Złoty Wiek i termin złoty wiek, którym określano Królestwo na ziemi. No i 1925 rok, o którym uczyło. ;)

*** w79/18 s. 13 ak. 8 Czuwajcie bezustannie ***
Wielkie proroctwo samego Jezusa, dotyczące „zakończenia systemu rzeczy”, spełnia się w sposób niezaprzeczalny w naszym dwudziestym wieku, począwszy od roku 1914.

Już teraz niezaprzeczalnie spełnia się w XXI wieku. :)


Offline robbo1

Odp: 2017 - Ciało Kierownicze popełnia błędy
« Odpowiedź #194 dnia: 22 Marzec, 2017, 18:53 »
I w istocie jest tak,że wielu ludzi z pominięciem "wsparcia niewolnika" nie poznałoby prawdy dotyczącej "duszy piekła" itp.
To jest oczywiste.
Inni z "pominięciem",to jest pomimo braku "wsparcia niewolnika".

Niestety teraz realizuję duże zlecenie i nie mam czasu na częste polemiki,czas na rozmowy,chociaż tego niekiedy mi brakuje.
Napisanie wysłanego tekstu zajęło mi niewiele więcej niż wam jego przeczytanie.

Mam rozumieć,że nie wierzysz iż dożyliśmy czasu,w którym nasz zbawiciel realizuje swoje zapewnienie "jeżeli odejdę...przyjdę znowu"Jan 14:3

Wierzymy,że "spełniają się znaki" po których mamy rozpoznać powrót naszego zbawcy.

I nie chciałbym być źle zrozumiany.ale to "adwentyzm",nie my preferuje profetyzm.[i wcale tu przeciw niemu nie występuję,pisze tylko jak jest].
To Elenn G.White napisał książkę "Wydarzenia czasów końca" wyd. Znaki czasu  War.1995 stron 216

To w niej znajdziemy "przepowiednie".
"W książce tej w logicznym porządku przedstawione zostały wypowiedzi Ellen White na temat wydarzeń czasów ostatecznych.

Zresztą pisała o tym w "Wielkim boju".
To ten "plastycznie przedstawia wielkie i straszne wydarzenia przyszłości".
A w zebranym tomie "Wydarzenia czasów końca" znajdziemy wypowiedzi E.G.White o "kulminacyjnych wydarzeniach w kontekście wielkiego boju między dobrem a złem".

I nie,to nie my tylko ona pisała o "ujrzeniu trzeciego anioła",który "mi powiedział...".
Przy czy zgadzam się z jej wypowiedzią,że:
"Wielu jest  ludzi nie rozumiejących znaczenia proroctw,które odnoszą się do naszych dni.Tych ludzi musimy oświecić..."

I nie idzie o to,że Ellen G.White pisze w oderwaniu od rzeczywistości,tylko o przypisywany sobie profetyzm.

I wiem,że to prawda,gdy pisze,że :
"Nie będziecie w stanie powiedzieć,że [nasz zbawiciel] powróci za rok,dwa lub cztery lata,ani nie możecie odwlec terminu jego przyjścia twierdzeniem,że nie nastąpi ona za dziesięć ani dwadzieścia lat".